Sari la conținut

Manusi Alpinestars Gp-Pro fake


rotarumary
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se merita sa cumpar aceste manusi,am vazut ca pe okazii sunt in jur de 150-160 de ron.

BTW sunt incepator iar pana acum nu am auzit vreo parere despre aceste manusi.

Multumesc!

Ai si cautat tu mult de n-ai gasit pareri.

Da se merita, ia-ti 3-4 perechi sa ai de schimb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ale mele cred ca sunt fake...sunt de piele - alpinestars - dar si`au facut treaba 100%

primul start de piele intoarsa de p podul palmei s`a cam ciuruit si ariciul de la prindere la fel...in rest super...au fost purtate mereu

la banii astia isi fac treaba 100%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o pereche de Alpinestars false. Le-am purtat aproape 2 sezoane.

Nu cred ca-s la fel de comfortabile ca cele originale dar merita 150-160 lei

Multumim poporului chinez :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa specific..deci eu am facut 10k de km cu ele...singuru incovenient..cam iese vopseaua din ele cand transpiri si ai mainile negre - atat

Asta am patit si eu la manusi Nitro luate de la ei din magazin :) Cand ma prindea ploaia, scoteam mainile negre din manusi. La asta pereche, tot Nitro, dar alt model, nu am mai avut problema asta :) Asa ca poate-mi dau si eu comanda de manusti din astea fake :)

 

Apropo, mi-a zis un amic care a fost prin niste bazare din astea mari in China ca au aia acolo replici la orice echipament moto, la Dainese, la A-Star, Arlen Ness, la Icon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pey din moment ce au aparut la noi manusile e clar ca exista o baza de productie si nu ma indoiesc ca ar exista...la modu in care se se fac haine de rapperi sau cocalari, electronice, tablete si celulare dc le`ar fi greu sa reproduca un combinezon?

baiatu de la motofashion face cam la fel doar ca se limiteaza la logourile sponsorilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Chinezii reproduc aproape orice....si le merge.

Se reproduc si pe ei insisi, ca doar de aia sunt asa de multi :))

Nene, daca nu ai super bani de bagat in echipament, normal ca o sa iti fie bune manusile.

Crezi ca nu ne-ar place tuturor sa ne imbracam in originale si complet daca am avea bani?

Principalul e ca esti cat de cat protejat la maini.Daca era vorba de casca, nu iti recomandam sub nici o forma una in care sa nu ai incredere, dar manusile sunt cu totul altceva, deci ia-le si foloseste-le cu incredere.

Editat de cry_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce sa dai 150 lei pe unele false care nu stii daca iti zboara de pe mina la primul impact in bucati?

cind o pereche de manusi bune incep de la 250 lei?

ligamentele tale nu fac atita diferenta?

eu nu as lua NIMIC ca echipament de protectie in care sa nu am incredere, sa nu fie testat (adica de pe tarabele chinezilor)

dupa ce am purtat si eu manusi noname aproape 1 an si am vazut o pereche de manusi cum arata dupa accident...

 

e ca si cind ai merge cu cauciucuri noi care nu au trecut testul de calitate, arata la fel sar sunt moarte la purtator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

de ce sa dai 150 lei pe unele false care nu stii daca iti zboara de pe mina la primul impact in bucati?

cind o pereche de manusi bune incep de la 250 lei?

ligamentele tale nu fac atita diferenta?

eu nu as lua NIMIC ca echipament de protectie in care sa nu am incredere, sa nu fie testat (adica de pe tarabele chinezilor)

dupa ce am purtat si eu manusi noname aproape 1 an si am vazut o pereche de manusi cum arata dupa accident...

 

e ca si cind ai merge cu cauciucuri noi care nu au trecut testul de calitate, arata la fel sar sunt moarte la purtator

 

nu am bugetul atat de mare...am rs 125....momentan is incepator...nu vad la ce viteze as putea cadea cu el....

am vazut manusi A-star originale care s-au rupt la impact...la fel precum cele chinezesti...

 

Chinezii reproduc aproape orice....si le merge.

Se reproduc si pe ei insisi, ca doar de aia sunt asa de multi :))

Nene, daca nu ai super bani de bagat in echipament, normal ca o sa iti fie bune manusile.

Crezi ca nu ne-ar place tuturor sa ne imbracam in originale si complet daca am avea bani?

Principalul e ca esti cat de cat protejat la maini.Daca era vorba de casca, nu iti recomandam sub nici o forma una in care sa nu ai incredere, dar manusile sunt cu totul altceva, deci ia-le si foloseste-le cu incredere.

 

Initial am vrut SHOEI Xr1000 second...dar m-am razgandit si mi-am luat scorpion exo 500 nou...si are si pinlock si ochelari de soare si 4 stele pe sharp..pe cand xr 1000 are 3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am bugetul atat de mare...am rs 125....momentan is incepator...nu vad la ce viteze as putea cadea cu el....

am vazut manusi A-star originale care s-au rupt la impact...la fel precum cele chinezesti...

 

rs125 nu merge chiar cu 30 km la ora...

da un milion in plus si stai linistit

ma bucur ca ai luat o casca buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Lorentiu...tu esti penibil asa...in exprimare. Pe langa asta...replicile de Astars nu au kevlar deloc...asa ca nu esti kewl ....

De ce ar da cineva 160/200 ron pe replici...cand acum ,IN REPREZENTANTA, preturile incep de la 200 ron la manusi !?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer la 3200 de eur cu tot cu inscris echipament casti traduceri si transport nu-mi mai venea sa mai iau manusi de 150 eur..zic si eu acum, daca aveam un motor de 5-6000..mergea! stiti cum e cand stai in loc si de 50 eur..acum ma uit de o alarma lantz masiv husa e pe vine ceva deosebit la comanda..alti bani! si tata nu mi-a nici doi lei asta face diferenta ca sunt mandru ca e din munca mea si nu accept ''donatii'' ca plozii de bani gata, putorile ce nu stiu cum e sa mergi zilnic la servici...de aici si bataia de joc, cad cu ele le strica daca sunt ''cacadou'', snobismul pe banii lu' tati e la moda vad!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Parerea mea din punct de vedere tehnic este urmatoarea:

Ganditi-va la masinile opel astra clasic fabricate in Polonia versus cele facute in Germania.E acelasi lucru si la manusile astea:

1) La toate capitolele de design, air flow, racire, numar de straturi de piele, locurile unde se afla protectiile SUNT IDENTICE!!!!Deci automat daca originalele ALpinestar sunt printre cele mai performante din gama lor, aceste FAKE-uri vor fi MUUULT mai performante decat niste manusi Icon de exemplu la 200 RON sau orice alta manusa originala low price CU CONDITIA CA DIFERENTELE DINTRE MATERIALE SA NU FIE PREA MARI.Adica sa nu fie vinilin in loc de piele, sa nu fie cusute cu ata de calitate proasta, etc.

2)Nu mai credeti fudulii care dau 700 ron in plus pentru originale doar pentru ca stiu ei ca sigla alpinestar e facuta din plasticul care trebuie poate ca sunt invidiosi ca aveti APROAPE ACELEASI PERFORMANTE ca ei la 1/4 din bani.Cine nu are bani de echipament PRO poate improviza atata timp cat nu merge in slapi pe mobra.

3) NU am aceste manusi dar le voi lua, nu pentru ca scrie alpinestar dar pentru ca ,,,,copiaza foarte bine niste manusi care intr-adevar isi fac treaba.

4)Am avut niste probike-uri de rahat care iti faceau mainile negre dupa 30 min de plimbare, si am avut niste noname-uri din polonia din piele care imi lasau mana curata ca a unui hand-model.

5) Concluzia este ca desi a mea a fost facuta in DE si Opel-ul facut in Polonia este ok daca nu iei in seama ca scartaie plasticele de pe ea.

6)La casti insa, NU SE APLICA REGULILE DE MAI SUS



Ce uitasem sa mentionez, nu exista vaci Alpinestar ,ci MILKA :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu unde vazusem o poza cu niste fakeuri a caror protectie superioara, cea a monturilor, se rupsese in doua de la simpla purtare. Asa ca da, fi sigur ca in caz de accident iti vor oferi acelasi grad de siguranta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da lasa-i ma sa-si rupa degetele nu vezi cat loc de autoconvingere e?

am fost si eu sa vad cu ochii mei o pereche de fake-uri d-astea si mi s-au parut mizerabile. erau tari, imi strangeau marginea palmei si ma tineau cand strangeam pumnul.

imi imaginez cat de distractiv e sa le porti cateva ore cand si de manusile comode care le am acum ma satur..

vad ca baietii de la elf au reduceri la manusi asa ca nu vad ce mai asteapta lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tati , eu am manusi Alpinestars SP-1 din 2007 si in ziua de azi le am , ce e drept le-am folosit mai mult ca pasager si au un numar mic de km(ca rulaj) , inca miros a noua si nu sunt uzate , mai mult au stat(asta ca nu am motor , inca ) . La vremea aia am dat 500ron pe ele , si nu te gandi ca am $$$ garla , ci m-am gandit la sanatatea mea si la viata mea . Decat sa stau pe la medici , doamne fereste sa imi puna grefe sau mai stiu eu ce.... Merg linistit cu ele ... Si vorba colegului de mai sus , au la Elf reduceri , pe langa aia 200ron care ii dai pe fakeuri , mai pui 100ron si iti iei originale :)

Editat de Nimeni Altu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...