Sari la conținut

Accident iesire Corbeanca spre Otopeni in dreptul Bilancia


figg
 Share

Postări Recomandate

S-a intimplat in seara asta in jurul orei 22.15, un autovehicul venind dispre Otopeni a taiat DN1 linie continua sa intre in Corbeanca pe la Bilancia. Impactul cu motocicleta B 333 VRT a fost extrem de violent, pasagera din spate, se pare din Constanta a decedat pe loc, pilotul fiind dus la spital, cu sanse reduse de supravietuire. R.I.P. Veneau se pare dispre Snagov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 123
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pacat, mare pacat... Oare cand vor inventa astia masini care sa se opreasca automat atunci cand vrei sa incalci regulile de circulatie.

Am un accident usor la activ, nu din vina mea, si multe emotii cand ies tampitii de pe stradute, ignora cedeaza trecerea, sau mai rau STOP. aaa... Si am doar 2 sapt de cand mi-am luat permisul pt cat A.

 

 

R.I.P fetei, iar pilotul sper sa se faca bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a intimplat in seara asta in jurul orei 22.15, un autovehicul venind dispre Otopeni a taiat DN1 linie continua sa intre in Corbeanca pe la Bilancia. Impactul cu motocicleta B 333 VRT a fost extrem de violent, pasagera din spate, se pare din Constanta a decedat pe loc, pilotul fiind dus la spital, cu sanse reduse de supravietuire. R.I.P. Veneau se pare dispre Snagov.

 

ziceau la stiri ca tipa conducea si el era pasager...

si cica soferul era baut ....

Dumnezeu sa o ierte rose.gifsi lui sa dea Domnu sa scape cu viata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire am avut si eu o urgenta la spitalul ELias aseara si lam vazut pe Ionut .

din discutiile cu colegi lui care se aflau la spital am inteles ca are nevoie de sange

Cel cu masina cica ar fi fost un politai beat, ar exista si o filmare de la o camera de supraveghere banuiesc.

daca doriti sa donati sange la spitalul de transfuzi de la piata victoriei ar fi un mare ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a intimplat in seara asta in jurul orei 22.15, un autovehicul venind dispre Otopeni a taiat DN1 linie continua sa intre in Corbeanca pe la Bilancia. Impactul cu motocicleta B 333 VRT a fost extrem de violent, pasagera din spate, se pare din Constanta a decedat pe loc, pilotul fiind dus la spital, cu sanse reduse de supravietuire. R.I.P. Veneau se pare dispre Snagov.

 

Il cunosc personal pe motociclist si are nevoie de ajutorul nostru. Eu cu inca alti 3 prieteni de-ai lui suntem la centru de donare sange. Daca cineva vrea si poate venii sa doneze sange o poate face in Bucuresti, str. Constantin Caracas (adiacent de Piata Victoriei). Numele motociclistului este Vartic Ionut si este "cazat" la spitalul Elias. Are nevoie de sange mai mult ca oricine pt ca o sa aiba parte mai multe operatii. Motociclistul are 3 coaste rupte/fisurate si din pacate unele dintre ele i-au perforat plamanul, fractura deschisa la femur, bazin fracturat. Din pacate despre fata nu stiu nimic.

 

yamaha r6 da nu erau siguri nici cei care au comunicat

 

Era un suzuki 600 rizla. Dauna totala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Locuiesc in zona in care s-a produs accidentul si am fost acolo la cateva minute dupa incident. Pasagera a murit pe loc,fiind aruncata de la locul impactului aprox 50m,iar el a fost transportat la spital. Impactul a fost aproape frontal,motocicleta a zburat la aprox. 30 m. E vorba de un suzuki gsx-r 600 k1-k2(rizla). Se pare ca soferul masinii a consumat alcool.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu inca alti 3 prieteni de-ai lui suntem la centru de donare sange. Daca cineva vrea si poate venii sa doneze sange o poate face in Bucuresti, str. Constantin Caracas (adiacent de Piata Victoriei). Numele motociclistului este Vartic Ionut si este "cazat" la spitalul Elias. Are nevoie de sange mai mult ca oricine pt ca o sa aiba parte mai multe operatii. Motociclistul are 3 coaste rupte/fisurate si din pacate unele dintre ele i-au perforat plamanul, fractura deschisa la femur, bazin fracturat.

 

Salut. Din cate stiu donarile de sange se pot face dimineata. Daca nu e tarziu, maine dimineata vin si eu sa donez.

Dati-mi un semn daca se poate dona sange si astazi dupa ora 17:00 ca sa trec dupa munca.

 

Din pacate despre fata nu stiu nimic.

 

Din cate am retinut aseara de la stiri, fata nu a supravietuit :(.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante fetei.

Ce grupa de sange are nevoie Ionut? Conteaza si aspectul asta.

 

Multa sanatate :(

nu conteaza, donezi sange si specfici pentru cine donezi, sangele tau ajunge in banca de sange , iar de acolo se livreaza sange cu grupa necesara catre Ionut

 

 

si multa ... uie. autoritatilor care nu separa cu beton sensurile pe DN1

si rutieritilor care in loc sa patruleze pe strazi si sa isi faca datoria stau pitulati in boscheti la ciupeala cu radarul...

 

sunt rutieristi care isi fac datoria, dar putini rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scriu in locul unui prieten care nu are in acces pe forum, este un bun prieten al celui accidentat.

 

Accidentul a avut loc in fata la Bilancia intre motorul lui Ionut Vartic ( Rizla 600) si un Peugeot 407 condus de catre un politist. Acest politist avea o alcoolemie de 1.1 in sange ( nu este speculatie stiu clar ) dar din pacate nu pot sa zic de unde stiu deoarece as dori sa protejez un pic identitatea celui care a facut accidentul. Daca familia este deacord o sa revin cu mai multe detalii sa stiti printre ce nemernici mergem prin trafic.

 

Individul a taiat linia continua si accidentul a fost unul frontal. Ionut a intrat in partea stanga fata a masinii. Nu stiu dinamica exacta dar astazi mai pe seara familia o sa vizioneze inregistrarile video de la Bilancia si voi spune exact dinamica.

 

Am uitat sa zic, acel nenorocit de politist a negat vehement ca a fost el de vina asta pana cand cei de la rutiera i-au explicat ca totul este filmat abia atunci a recunoscut.

 

Ionut din pacate nu este intr-o stare buna dar sperantele sunt foarte mari. Desi s-a mai zis o sa repet ce are:

 

- fractura deschisa la femur ( doctorii au spus ca este cea mai grava dintre toate )

- 3 coaste fisurate / rupte

- plaman perforat

- fractura de bazin

 

Aseara am stat la spital langa el (cat m-au lasat doctorii) este constient, a vorbit a zambit doar ca nu stie absolut nimic cum s-a intamplat. Tot aseara a fost operat pentru pozitionarea femurului ca sa opreasca hemoragia. O sa urmeze si alte operatii in zilele ce urmeaza de aceea are nevoie de ajutoru vostru. Deja am fost astazi si am donat sange cativa prieteni mai apropiati care ne-am putut mobiliza de la ora 1 seara pana dimineata.

 

Ca sa aveti inca odata informatiile complete este vorba de IONUT VARTIC internat la spitalul ELIAS.

 

CENTRUL DE DONARE SE AFLA PE STR. C. CARACAS NR. 2-8 SECT. 1 BUCURESTI. IN SPATELE LA PIATA VICTORIEI. PROGRAMUL ESTE DE LA 7:30 - 11. NU CONTEAZA GRUPA DE SANGE PE CARE O AVETI DOAR SA SPECIFICATI PENTRU CINE E.

Va multumesc pentru tot ceea ce faceti si atunci cand ma voi vedea cu el sper ca in cursul zilei de astazi o sa-l anunt ca este multa lume langa el si cu gandul la el.

 

EDIT: Am uitat sa zic si imi pare nesus de rau de fata care era pasagera. Nu stiu decat ca o cheama Oana si este din Constanta. Era nascuta in 1987. A lasat in urma un copil de 4 ani si un sot. Din cate am inteles ea era in vizita la un prieten din copilarie in Snagov deasemenea prieten cu Ionut iar el urma sa o aduca in Bucuresti. Nu am alte informatii despre ea acuma.

 

Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

Editat de Blockman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inchisoare nemernicului! :finger: Sincer, ma gandesc zilnic sa-mi demontez scaritele si saua de pe spate gandindu-ma ca i-as face un bine prietenei in caz de dezastru...

 

Condoleante familiei fetei... :rose: :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Din cate stiu donarile de sange se pot face dimineata. Daca nu e tarziu, maine dimineata vin si eu sa donez.

Dati-mi un semn daca se poate dona sange si astazi dupa ora 17:00 ca sa trec dupa munca.

 

 

 

Din cate am retinut aseara de la stiri, fata nu a supravietuit :(.

 

 

Din pacate doar dimineata se poate dona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa nu observ coincidentele cu un alt accident cumplit, tot pe DN1 in zona Otopeni si tot cu un "politist" care a spulberat o viata de om intrand pe contrasens, de data asta intentionat.

 

din genul asta de situatii nu te mai scoate niciun inger pazitor cand unul beat crita te sterge, scurt, de pe raboj.

trist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante fetei.

Ce grupa de sange are nevoie Ionut? Conteaza si aspectul asta.

 

Multa sanatate :(

 

chiar daca n-ai aceeasi grupa ca a lui tu poti dona pt k el primeste una compatibila cu grupa lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionut a avut ghinion cu criminalul de politist. Nu vreau sa par lipsit de respect, se stie macar cu aproximatie cam ce viteza avea motocicleta? Dupa cum se spune ca fata a sarit foarte multi metri, se pare ca viteza era destul de mare. Si apropo de luat pasageri, am spuso mereu, majoritatea celor ce iau pasageri , mai ales pe supersport, sint de-a dreptul inconstienti. Cum credeti ca o sa poata da Ionut ochii cu familia decedatei? Indiferent cit de vinovat e politistul, familia fetei i-l va privi acuzator pe Ionut, chiar daca nu la nivel declarativ.

 

Cit e limita de viteza pe portiunea unde s-a produs tragedia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesc in cunostiinta de cauza, l-am vazut pe acel ionut cum mergea (portiuni f scurte) , iar motorul il are de la un prieten. Nu neg vinovatia gaborului , dar, ca incepator , NU IEI PASAGER mai ales pe supersport,mai ales cand tu abia te cari pe tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...