Sari la conținut

Accident iesire Corbeanca spre Otopeni in dreptul Bilancia


figg
 Share

Postări Recomandate

Ionut a avut ghinion cu criminalul de politist. Nu vreau sa par lipsit de respect, se stie macar cu aproximatie cam ce viteza avea motocicleta? Dupa cum se spune ca fata a sarit foarte multi metri, se pare ca viteza era destul de mare. Si apropo de luat pasageri, am spuso mereu, majoritatea celor ce iau pasageri , mai ales pe supersport, sint de-a dreptul inconstienti. Cum credeti ca o sa poata da Ionut ochii cu familia decedatei? Indiferent cit de vinovat e politistul, familia fetei i-l va privi acuzator pe Ionut, chiar daca nu la nivel declarativ.

 

Cit e limita de viteza pe portiunea unde s-a produs tragedia?

 

Limita este de 100 pe portiunea respectiva. Nu se stie exact viteza cu care se deplasa sper sa aflu astazi o estimare dar eu CRED ca undeva pana in 130-140.

 

Vorbesc in cunostiinta de cauza, l-am vazut pe acel ionut cum mergea (portiuni f scurte) , iar motorul il are de la un prieten. Nu neg vinovatia gaborului , dar, ca incepator , NU IEI PASAGER mai ales pe supersport,mai ales cand tu abia te cari pe tine.

 

Motorul este al lui personal (actele pe numele lui) si l-a cumparat acuma 3 luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 123
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Limita este de 100 pe portiunea respectiva. Nu se stie exact viteza cu care se deplasa sper sa aflu astazi o estimare dar eu CRED ca undeva pana in 130-140.

 

 

 

Motorul este al lui personal (actele pe numele lui) si l-a cumparat acuma 3 luni.

 

Daca e adevarat, nu viteza e de vina, e doar lipsa de experientza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Limita este de 100 pe portiunea respectiva. Nu se stie exact viteza cu care se deplasa sper sa aflu astazi o estimare dar eu CRED ca undeva pana in 130-140.

 

 

 

Motorul este al lui personal (actele pe numele lui) si l-a cumparat acuma 3 luni.

..cumparat de la un prieten de-al meu.Incepator cu motor prea dificil de manevrat pt el si mult prea puternic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, ma gandesc zilnic sa-mi demontez scaritele si saua de pe spate gandindu-ma ca i-as face un bine prietenei in caz de dezastru...

Da bai si eu gandesc la fel, de multa vreme nici nu am mai luat-o ca m-am dat mai mult in oras. Dar faza e ca cele mai calumea plimbari le-am facut cu prietena in spate. Care o fi calea de mijloc? Masina...ar fi nasol :rusinica: Plm, ma apuca frustarea pe mine cu fazele astea. Strangi bani sa iti iei 2 roti (poate unii ii primesc si nu isi pretuiesc fierul), ai grija de fier mai ceva ca de ochii din cap, mai bagi bani in el si vine unu de zici ca te vaneaza si ti-l face praf: asta e caz cat de cat fericit, unde tu scapi intreg, iar mobra nu. Iar cazurile unde scapi si tu si fierul, deja le numeri pe degetele unei maini daca analizezi toata rubrica asta.

 

PS: la mobra de 'joaca' am taiat cu totul cadrul din dreptul pasagerului, nici sa vreau nu pot sa iau pasager :blink:

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Limita este de 100 pe portiunea respectiva.

unde este portiunea asta cu limita de viteza 100km/h ca eu mai mult de 90km/h nu stiu ca exista pe distanta bucuresti-ploiesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde este portiunea asta cu limita de viteza 100km/h ca eu mai mult de 90km/h nu stiu ca exista pe distanta bucuresti-ploiesti

Limita de viteza pe Drumurile National Europene in afara localitatii este de 100 km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inseamna fratilor ca eu am ramas pe stilul vechi eu mergeam cu masina 90+10(toleranta de radar)=100 acum o sa maresc viteza @ 110(laser frate),cred ca de aceea nu am cotizat la bugetul statului,mare ,mare, pacat ca am aflat asta

numai bine

Doamne ajuta

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante...

E foarte usor de judecat la rece situatia de fata.

Sper doar ca va supravietui si nu va ramane cu sechele in urma accidentului.

 

Pacat ca "trebuie" sa se intample si astfel de evenimente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e adevarat, nu viteza e de vina, e doar lipsa de experientza.

 

ce conteaza lipsa de experienta la ce sa intamplat ,daca ala cu masina ia taiat calea pe linie continua si sa trezit cu el in fata ce mai puteai face in momentul acela? intr-adevar greseala lui ca a avut viteza dar si incepator greu rezisti tentatiei de a merge incet mai ales cu vitezomana..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conteaza experienta ... Luni pe centura, intr-un viraj de dreapta m-am trezit cu un BMW care depasea in TIR, in mijlocul curbei fara vizibilitate ... eu fiind deja in viraj, melteanu' din BMW cu alti 2 oameni in masina si cu TIR-ul paralel... nu mai conteaza detaliile ... nu-i locul lor aici.

Important de retinut este ca, experienta conteaza intodeauna... si nu este vorba despre cat de motociclisti sunt unii in fata altora.

Daca eram in primul an de moto, nu cred ca mai postam azi pe forum ...

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e adevarat, nu viteza e de vina, e doar lipsa de experientza.

 

 

tu dupa ce ti .ai luat carnetul unde te.ai dat???

 

in padure, in curtea scolii????

 

si cu cat ai incercat sa mergi???

 

stiu zona ai ca in palma de cel putin 3 ori pe saptamana merg pe acolo

dupa ce treci de bilancia iti vine sa i dai gaz instant

 

CRREZI ca esti in siguranta caci pana la salonul de barci si OMV nu e nimic in jurul tau

deci oricata experienta ai avea "peisajul " te fura

 

nu poti merge toata viata cu frica in san ca iti va intoarce unul in fata

 

MAREA PROSTIE pe care a facut.o a fost ca a luat PASAGER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îmi pare tare rău să aud despre încă un accident cu deces, așa cum îmi pare rău să aud de orice fel de accident. Condoleanțe familiei îndurerate!

Cît despre mersul cu pasager, hai să discutăm aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dureros

mai enervant e ca e destul de evident ca daca era putin mai inconstient si deschidea gazul putin mai tare, sau cu cateva secunde inainte ar fi trecut pe langa situatia asta. poate chiar ca se stia incepator si cu pasager nu i-a dat.

cat despre experienta, o aruncati degeaba in ecuatie, daca masina i-a spulberat din plin, nu avea ce sa faca orice pilot. pe mine asta m-a marcat destul de mult cand am citit tutorialul lui oresti in care povestea cum a intrat o masina direct in laterala mobrei lui, fix putin mai sus, la balotesti. atunci eu am realizat ca oricat de preventiv ai merge, exista sansa sa apara o situatie in care NU ai ce face.

si acu sa analizam si pe partea cealalata. vizibilitatea. putea sa aiba si o mie de xenoane si veste reflectorizante, soferul beat, cu alcoolemie 1+ mai mult ca sigur nu vedea mai mult de 10 metri in fata masinii. s-o fi uitat in fata si a vazut ce, faruri multe si in distanta, daca s-au mai si dublat e clar ca nu intelegea nimic.

situatia asta a fost sortita, singurul lucru care o putea influenta era daca treceau pe acolo mai devreme sau mai tarziu, altfel, cred ca toti de aici am fi patit exact acelasi lucru, indiferent de experienta.

evenimentul asta o sa-l marcheze pe viata.. cu greu te poti ierta cand cineva si-a pus increderea in tine si nu mai exista. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

cat despre experienta, o aruncati degeaba in ecuatie, daca masina i-a spulberat din plin, nu avea ce sa faca orice pilot.:(

dupa spusele unora , daca ai experienta nu ai cum sa o musti...ce conteaza incepator sau nu , a mers legal , si exista posibilitatea sa nu mai fi putut face nimic, sa se fi intamplat prea rapid tot.indiscutabil ca sunt cazuri in care experienta isi spune cuvant dar poate aici nu e cazul.tre sa cautati voi nod in papura ca nu puteti da cu R.I.P si gata

 

Sper sa se faca bine , cat despre fata RIP si condoleante familiei

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate ... doar despre asta e vorba:

 

Nu stiu decat ca o cheama Oana si este din Constanta. Era nascuta in 1987. A lasat in urma un copil de 4 ani si un sot. Din cate am inteles ea era in vizita la un prieten din copilarie in Snagov deasemenea prieten cu Ionut iar el urma sa o aduca in Bucuresti. Nu am alte informatii despre ea acuma.

 

odihneasca-se in pace! :rose:

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde este portiunea asta cu limita de viteza 100km/h ca eu mai mult de 90km/h nu stiu ca exista pe distanta bucuresti-ploiesti

 

S-a marit odata cu marirea virezei maxime in localitate 70km/h. Pe unele portiuni de drum a ramas la 50km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...