Sari la conținut

Motociclistii din Popesti-Leordeni si imprejurimi


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 404
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut,vecinilor popesteni !!!

m-am mutat de 3 ani in popesti,pe sf.agnes,dar abia acum am vazut sectiunea asta pe motociclism.ro. (ce-i drept,nici nu am cautat insistent )

hai sa actualizam turul de recunoastere si sa stabilim o intalnire cand da un minim de caldura,nu?


» Post actualizat in 21 Feb 2015 14:31

Am si servit prima tura pe 2015...foarte placut !!! :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

/index.php?/topic/683120-motociclistii-din-popesti-leordeni-si-imprejurimi/

Si daca mai vreti motociclisti, pe Fermei va pot recomanda o intreaga familie: tatal posesor cat.A (militian la circulatie, calareste la munca uneori un BMW, fiindca acasa n-are decit nevasta :crack: ), mama posesoare cat.A si fiica viitoare posesoare cat.A...adica mai pe scurt, ginerele, fiica si nepotica subsemnatului!

Singurul impediment este lipsa unui motor in familie...deh, ratele e grele! :scooter:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deathace.... cred ca tu esti fostul meu vecin..ai avut un zzr inainte,nu?

eu aveam o katana de 750 anul trecut,de o tineam chiar in ``buza`` scarii blocului.


» Post actualizat in 06 Mar 2015 15:19

Ca tot e vremea urata...m-am apucat de saptamana trecuta sa despoi complet mobra,cu scopul unei mici restaurari ce contine curatare cadru,lant,filtru,schimbat mansoane ghidon,reparatii crapaturi carene (sunt mandru de cat de bine am deprins tehnica asta,chiar si cu mici bucati lipsa ),vopsire integrala,etc..si abia astept ziua de maine,cand in sfarsit incepe vopsitul efectiv.

Am gasit si un garaj in Aparatori care s-a angajat sa imi mute toba sub sa pentru suma de 200 ron..am comandat si niste stickere simplute cu honda,ulei repsol la 100 ron...asa ca acum sper la vreme buna saptamana viitoare,sa ma apuc de echipat.

Mi-am comandat de pe ebay un set de 6 placute frana (la vfr 800 fiind toate la fel) pt infima suma de 34 dolari,free shipping inclus,incomparabil cu tot ce se vinde la kronau sau altii de la noi.

Asa ca pun poze cand e gata,si astept sa ne intalnim la o tura !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu aveti ce face dar aveti concediu, va invit sa lucram impreuna la al meu motor:) nu avem mult...punem niste carene, schimbam maneta de frana si ambreiaj, curatam si ungem lantul....d-astea normale.

dar intai sa o coboram de la etajul 2 :):):)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu as fi calare sa o termin pe a mea,as veni cu cea mai mare placere.....din ce ai descris,nu ai mare lucru si te-ai descurca singur fara probleme,dar sigur ti-a stat mintea la 2-3 beri si o companie posibil placuta,atunci cand ai postat,golanule ....... :alcy: :-)


» Post actualizat in 10 Mar 2015 11:07

Pot veni maine dupa un 4-5,e ok?


» Post actualizat in 10 Mar 2015 11:09

0721292903-Cristi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu as fi calare sa o termin pe a mea,as veni cu cea mai mare placere.....din ce ai descris,nu ai mare lucru si te-ai descurca singur fara probleme,dar sigur ti-a stat mintea la 2-3 beri si o companie posibil placuta,atunci cand ai postat,golanule ....... :alcy: :-)

» Post actualizat in 10 Mar 2015 11:07

Pot veni maine dupa un 4-5,e ok?

» Post actualizat in 10 Mar 2015 11:09

0721292903-Cristi

:crack: m-ai prins. Da, nu e mare lucru, ci mai degraba migala. Si stai linistit, nu pun pe nimeni sa coboram motorul de la etajul 2....am baietii din bloc care tot cu ei l-am urcat. Daca facem o treaba, sa o facem pana la capat. Ti-am dat mesaj, ne auzim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Tu ai terminat-o ? Ne dam in w.e. ? Ca de sambata s-ar deschide si strandurile de la caldura ce va veni !!!

Nu inca. Dar te anunt, esti primul :)

» Post actualizat in 02 Apr 2015 14:18

Ce zice Popestiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu? :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu am dus-o azi la service pentru revizia de primavara (cauciucuri, ulei, filtru, furtune de frana... din astea). N-am rezistat si in drum se munca am tinut-o drept pana la rondul de la intrarea pe A3 unde am reusit si eu sa-i dau a III-a :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Meh... 250 km and counting. Se vad foarte frumos crestele muntilor acoperite de zapada. As fi mers la ski, dar deja pusesem schiurile bine si trebuia sa mut un dulap sa le recuperez si mi-a fost lene. Din pacate drumul de la Manastirea Ciolanu e plin de praf, planuisem sa il fac de mai multe ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...