Sari la conținut

Doua saptamani, cinci tari


Postări Recomandate

http://www.slowride.ro/2012/08/23/brambura-i-concediu-i/

 

Prima parte a povestii dintr-o serie de...multe :)))

 

Doua motociclete (Suzuki Bandit 650N - 2005 si Ducati Monster Dark 600 - 1999) ne-au purtat, timp de doua saptamani, aproape 3.500 km prin cinci tari. Romania, Ungaria, Slovacia, Cehia, Austria.

 

Traseul: Bucuresti-Sibiu-Timisoara-Szeged-Budapesta-Bratislava-Brno-Praga-Linz-Viena-Timisoara-Ploiesti-Bucuresti.

 

post-35709-0-30700300-1346402222_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos bvbv ...recomand slovenia d.p.d.v al meu slovenia e mai mistoo ca austria

 

ce ar fi de vazut in Slovenia?

 

din ce stiu eu si ce mi-ar place sa vad...castelul din Postojna, Lacaul Bled si Alpii Iulieni(soseaua Mangart)

 

pt initiatorul topicului daca are timp...pe scurt...ce ar fi prin Slovacia de vazut si Cehia(in afara de Praga)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cunosc puncte turistice in slovenia dar mie mia placut mai mult decat asutria peisajul relieful(desi asemanator) nu stiu mie mia placut mai mult dasta am si zis ca e pct meu de vedere ...

despre cehia sunt mult mai multe de vazut in afara de praga si au drumuri f frumoase cu peisaj frumos drumuri pe langa rauri etc asta mai mult de la praga spre vest directia karlovy vary cu orasele in varf de munte si uneori relief stancos din nou asta e parerea mea eu mam simtit f bine pe acele drumuri plus ca calitatea asfaltului e f buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cunosc puncte turistice in slovenia dar mie mia placut mai mult decat asutria peisajul relieful(desi asemanator) nu stiu mie mia placut mai mult dasta am si zis ca e pct meu de vedere ...

despre cehia sunt mult mai multe de vazut in afara de praga si au drumuri f frumoase cu peisaj frumos drumuri pe langa rauri etc asta mai mult de la praga spre vest directia karlovy vary cu orasele in varf de munte si uneori relief stancos din nou asta e parerea mea eu mam simtit f bine pe acele drumuri plus ca calitatea asfaltului e f buna

 

 

nu trebuie sa cunosti nici dastea ca sate simti bine, important e ca tia placut si ca calitatea la asfalt a fost f buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa-i...dar ca sa-ti faci un traseu, trebuie sa ai niste puncte(turistice) pe care sa le legi...

 

 

exact, niste repere intre care sa pui liniuta ... ca sa fie si o calatorie intr-ale cunoasterii, spre un om mai intelept, indiferent daca calitatea asfaltului e f buna sau daca calitatea asfaltului e mai putin buna ;) parerea mea

Editat de greenspan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...