Sari la conținut

Accident mortal langa Lugoj


-UFO-
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cand o iei fara sa ceri voie se cheama furt. Chiar daca ti-a mai fost data inainte.

Prostia ucide.

 

Eu sunt curios sa cunosc un tanar de 24 de ani cerebral. Sunt curios cum fac astia de pe topicurile astea, is feti frumosi, se maturizeaza intr-un an cat altii in doi, sau cum fac? :scratch:

 

Asta e din seria: cum sa rupi o motocicleta in doua? la propriu? - raspuns: O lasi in fata firmei al carei patron esti si angajezi pe unul de 24 de ani care a vazut prea multe filme.

 

Salut! Sunt Traian, incantat de cunostinta! Tocmai ati cunoscut "un tip cerebral" de 22 de ani. Am inceput sa conduc actuala motocicleta la varsta de 21 de ani. Partea cu "cerebral" are si dezavantajele ei: nu iese nimeni la plimbare cu mine ca "merg prea incet" si toti ceilalti motociclisti din oras fac misto de mine (Exemplu: "Salut Traian, cel mai mare fost si viitor motociclist!" - cam asa sunt intampinat).

O seara placuta!

Editat de CapnJackSparrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Sunt Traian, incantat de cunostinta! Tocmai ati cunoscut "un tip cerebral" de 22 de ani. Am inceput sa conduc actuala motocicleta la varsta de 21 de ani. Partea cu "cerebral" are si dezavantajele ei: nu iese nimeni la plimbare cu mine ca "merg prea incet" si toti ceilalti motociclisti din oras fac misto de mine (Exemplu: "Salut Traian, cel mai mare fost si viitor motociclist!" - cam asa sunt intampinat).

O seara placuta!

Sa fii sanatos!

Daca mergi incet nu-nseamna ca esti cerebral. Daca nu ai exuberanta specifica tineretii inseamna ca te-ai nascut gata batran. :grinbandit:

Glumesc. Mai sunt si exceptii.

Oricum, "cerebral" inseamna ceva mai mult decat a fi un sofer cumpatat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: Stiu ca traim in ziua de astazi si nu acum 20 de ani, dar acum 20 de ani... toate aceste sport-tourere de azi erau super-sport. GPZ-ul era SS, FJR-ul era SS... acum sunt Sport-Tourere... CBR600 F4

 

-> http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_CBR600F4

 

Class: Super-sport.

 

Mai lasati-ma cu "nu e SS"R

Acum 20 de ani aveam niste erectii cat casa. Prietena actuala are dubii. Asa ca mai lasati-ma cu pustii astia "cerebrali" de 2# de ani care isi rup capul in primul viraj pe SS-uri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cocalar.

 

:agree:

 

Multi Schumi si Rossi wannabe prind masina sau motorul vreunui cunoscut si ii dau "blana" sau "mocheta".Treaba cu masinile mai e cum mai e,mai indoi o aripa,mai o dauna totala :P,dar motoarele (chiar si un cbr de 600) merg mult mai tare in general decat poate mere un "baeat" din asta de 24 de ani.Cerebral,sensibil cum o fi el,whatever.

N-are sens sa-l plangem,a murit pe barba lui,bine ca nu a luat pe nimeni dupa el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bag plua-n circuitul vostru, daca unu mi-ar fura motorul, s-ar da cu el si ar crapa, i-as actiona in judecata pe mostenitori pana ar plati pentru el pana la ultimul leut.

 

Dobitoc.

RIP motociclistului :(

 

 

Ma Bogdan1... daca tot nu poti macar sa mimezi compasiunea, abtine-te de la comentarii de genu...nu faci decat sa te califici exact ca ultimul cuvant din postul tau. Sunt unii pe forumul asta care isi imagineaza ca si-au luat centura neagra daca au aberat peste 1000 de posturi. Daca nu ai nimic inteligent de spus du-te tata si ...nu stiu...plimba-te cu motorul de exemplu....

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Erata: CBR 600 F4 cu i sau fara i nu este SuperSport.

 

Mai citeste putina istorie. http://www.600rr.net/vb/showthread.php?t=14052

 

1999 CBR600F4

 

Honda redesigns its middleweight star from the contact patches up, using the latest in design and manufacturing techniques. An all-new engine features significant reductions in internal weight and friction, more oversquare bore and stroke dimensions and a redesigned Dual-Stage ram-air system to push horsepower to an incredible 110 bhp. An aluminum Pro Frame complements the engine revisions, complete with Honda Multi-Action System (HMAS) rear suspension components, Honda-sponsored Erion Racing's NICKY HAYDEN wins 5 races on his way to the 600 SuperSport class title. F4 riders win 6 of the 12 races, including Daytona.

 

2000 CBR600F4

Erion Racing sweeps to the class championship for the second year in a row. This time KURTIS ROBERTS is in the saddle, and he makes it a nail-biter, winning the title with a pass in the last corner of the last lap of the last race in the series. Riders on F4s win 4 races. Roberts' championship is the 8th for Honda's CBR600s they've won more than half the titles since the class was introduced.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luke, cred ca tu esti ala care bate campii. Ce compasiune si ce mimat vrei? Ce, esti fomeie sa mimezi orgasme? A luat motocicleta fara sa ceara voie (=furt), a dat cu ea in cap de pod, s-a curatat - ce exemplu mai clar de dobitoc vrei?

Nimeni din cei care au postat pana acum nu para sa il fi cunoscut nici pe proprietar si nici pe baiat, asa ca sa ne dam cu parerea daca i-a furat motorul sau nu e cel putin prematur si inoportun in situatia asta. Personal cred ca proprietarul a declarat asta ca sa se disculpe de orice vina in legatura cu moartea baiatului. Oricum ar fi, baiatul a gresit si din pacate a platit pretul suprem iar delcaratii de genu daca era motorul meu si il prindeam cand inca mai sufla il strangeam de gat cu mana mea mi se par incalificabile din partea unor viteji adapostiti in anonimatul internetului. Pesonajele care comenteaza asa sunt fix aia care umplu forumurile cu mesaje injurioase adresate celor care nu le impartasesc opiniile dar care cand vad un jaf in tamvai intorc capul si se uita ca curca-n lemne pe geam bucurosi ca cele doua ciori de 1,5m care le ajungeau pana la buric nu i-au ales pe ei ca victime; sunt fix aia care au impresia ca traiesc prost in tara asta din cauza ca profesorii si medicii au lefe prea mari...oprec insiruirea ca se intelge unde bat. Te intreb pe tine Adrian, daca peroana decedata ti-ar fi fost apropitata cum te-ai fi simtit, vazand comentarii de genul, bazate pe presupuneri acoperite de nimic?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te intreb pe tine Adrian, daca peroana decedata ti-ar fi fost apropitata cum te-ai fi simtit, vazand comentarii de genul, bazate pe presupuneri acoperite de nimic?

Presupunerea e doar de furt; faptul ca s-a infipt cu motocicleta intr-un cap de pod e o certitudine - din declaratii "s-a dezechilibrat", nu l-a deranjat nimeni, nu era drum prost si plin de gropi (oricum, era din zona si stia drumul), nu a intrat o masina peste el, doar s-a infipt in capul de pod. Ce ai vrea acum, sa il lauzi?

 

Cum m-as simti? Jenat ca am un asemenea personaj apropiat si cam atat. Mi-au murit prieteni pe sosea, nici unul din vina lui si din cate stiu nici unul in situatii in care ei ar fi putut evita. In nici un caz nu am de ce sa fiu iritat daca cineva trage concluzii premature - pe baza datelor curente asa mi se pare situatia, daca aflam ca totul era fix pe dos si a intrat extraterestrul verde in motociclist si l-a aruncat in sant atunci motociclistul nu e un dobitoc, ci doar un mare ghinionist.

 

Daca omul avea permis nu conteaza ce zice proprietarul pentru ca nu are oricum nici o vina; putea sa ii fi dat cheile cu mana lui, nu e responsabil ca pustiul a luat-o in sus spre ceruri in loc sa ramana pe sosea, asa ca nu prea ar avea motive sa minta - nu conteaza legal in nici un fel. Ce zicea Bogdan e ca daca cineva i-ar fura motocicleta si ar face accident si-ar recupera banii de la familie: e motocicleta ta, nu ai nici o obligatie sa suporti pagubele facute de altul.

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca as avea un prieten ca raposatul as fi facut tot ce e uman posibil sa-l tin departe de motoare. Daca nu reuseam, nu mai era prietenul meu. Nu vreau sa am oameni pe constiinta, face rau la karma.

 

O zicala romaneasca zice ca "Pomul se cunoaste dupa fructe si omul dupa prieteni". Nu vreau sa fiu catalogat drept hot sau inconstient, deci nu stau prieten cu hoti sau inconstienti.

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Sunt Traian, incantat de cunostinta! Tocmai ati cunoscut "un tip cerebral" de 22 de ani. Am inceput sa conduc actuala motocicleta la varsta de 21 de ani. Partea cu "cerebral" are si dezavantajele ei: nu iese nimeni la plimbare cu mine ca "merg prea incet" si toti ceilalti motociclisti din oras fac misto de mine (Exemplu: "Salut Traian, cel mai mare fost si viitor motociclist!" - cam asa sunt intampinat).

O seara placuta!

 

Traian no probleme, fiecare grijeste de pielea lui! Lasa-i in lumea lor. Motociclismul nu se rezuma la viteza;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bag plua-n circuitul vostru, daca unu mi-ar fura motorul, s-ar da cu el si ar crapa, i-as actiona in judecata pe mostenitori pana ar plati pentru el pana la ultimul leut.

 

Dobitoc.

Daca veni vorba de mostenitori...prostia cred ca se mosteneste..Oare de la ce membru de familie ai acest dar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odata cu inaintarea in virsta se ACCENTUEAZA instinctul de conservare. La cei tineri acest instinct exista, dar e mai putin dezvoltat. Unii tineri chiar sint fricosi de-a binelea, asta din cauza acestui instinct de conservare foarte pronuntzat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luxul si PROSTIA se platesc. Am spus!

 

Mai rau imi pare de familia lui, pe care a lasat-o indurerata, inconstietu' "rossi wanna be";

Grija mare si ceilalti care ii cautati scuze; ca nu ganditi mai departe de el.

Editat de KOS36
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai scrieti si "lorenzo wannabe", "stoner wannabe" ce naiba tot aveti cu Rossi, a ajuns saracul ca "dracul".. :unsure:

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e de scuter s-a intamplat ieri in zona Lugoj dar fara morti..

 

http://www.lugojonline.ro/portal/index.php/actualitate/item/2375-de-pe-moped-direct-la-spital-conducatorul-si-pasagerul-unui-scuter-raniti-intr-un-accident

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...