Sari la conținut

Accident mortal Petrosani - Banita


Method
 Share

Postări Recomandate

Acum ce am venit de la Petrosani exact de pe acelasi drum si dupa mine a venit un prieten cu masina care mi-a zis de accident.R1 albastru model 98-01,l-am intrebat de nr,a zis ca era tot motorul imprastiat,nu s-a dus sa se uite.

Pe drumul Petrosani-Hateg cum cobori din Banita,dupa izvor,riderul l-a depasit (avea vreo 140 dupa aprecierea lui,dar curba e larga,sunt 2 benzi pe urcare si ai vizibilitate),el s-a oprit sa ia apa,apoi cand a ajuns in curba urmatoare (curba de dreapta) accidentul se intamplase.

Din ce a vazut amicul meu,riderul a intrat tare pe curba (care se rupe de la mijloc fiind formata de fapt din 2 curbe),a iesit putin pe contrasens si s-a acrosat cu un Logan ce urca.Motorul zob imprastiat tot,riderul s-a infipt in usa spate a Loganului si in roata spate.

Avea casca si geaca,geaca franjuri,un picior ferfenita,cand a sosit prietenul meu baiatul sangera grupa mare din zona gatului si nu era constient,am inteles ca s-a nimerit si o doctorita pe acolo,dar nu a avut ce sa-i faca.I-au scos casca am inteles ca sangera si pe gura,doctorita a incercat sa-i elibereze caile respiratorii sau ceva dar era nasol ca probabil avea si coloana praf ca cica statea intr-o pozitie anapoda rau.Urat.

Salvarea a venit in vreo 15 min si mi-a zis amicul cu masina ca pana a ajuns salvarea era o balta de vreo 2m de sange si riderul nu mai avea puls de vreo 10min.

Din cate am inteles baiatul mai era acompaniat de alt motociclist pe un motor galben (sau poate nu se cunosteau doar s-au nimerit impreuna).Cine are mai multe detalii...

 

Dumnezeu sa-l ierte,condoleante familiei.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 184
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Artera carotida si/sau venele jugulare,posibil si cea femurala=moarte aproape sigura. Daca doctorita in cauza citeste aici, asculta aici, capra, mai intai faci staza provizorie, apoi,cu proxima ocazie, ii faci degajarea cailor respiratorii, care dureaza de ordinul secundelor. Asa se face in cazuri de genu'! Just my 2 fucking cents. :disappointed:

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Artera carotida si/sau venele jugulare,posibil si cea femurala=moarte aproape sigura. Daca doctorita in cauza citeste aici, asculta aici, capra, mai intai faci staza provizorie, apoi,cu proxima ocazie, ii faci degajarea cailor respiratorii, care dureaza de ordinul secundelor. Asa se face in cazuri de genu'! Just my 2 fucking cents. :disappointed:

 

RIP

 

Dupa descrierea accidentului riderul nu scapa nici daca se plimbau Sf.Petru si Isus pe-acolo. Mare pacat. Dumnezeu sa-l odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e singurul r1 din petrosani care-l stiu...sper sa nu fie el :(

 

http://www.facebook.com/suzukirf600

 

Mda , din pacate el este ! Din ce am inteles a murit pe loc , fractura craniana , detalii exacte cam greu de aflat in momentele astea.

R.I.P. :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, deci doctorita e de vina ca semizeul nostru s-a infipt intr-o masina de pe contrasens si a crapat in chinuri.

 

Hai sa-ti raspund, totusi. Si iti dau un exeplu, chiar pe tine si zic, Doamne fereste !

 

Tu, daca o comiti, grav, asta inseamna ca, gata, nu mai primesti ingrijiri corespunzatoare, ca ai fost vinovat si meriti "pedepsit"?!

 

Nu merge asa, Bogdanele. Tu nu ai inteles ideea postului scris, sper ca ai observat ca m-am adresat ei direct si cand o fac capra, ma gandesc de 3 ori inainte, asta fie intre noi.

 

Gata, fara polemici. Nu mai raspund,doar doctoritei in cauza. Aveti grija de voi !

Editat de Ice-D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ingrijiri corespunzatoare sa primeasca? A intrat cu 100 si ceva pe ora intr-o masina. Intamplator cineva si-a murdarit hainele, mainile si si-a pus sanatatea in pericol ca sa-l ajute. Cineva care nu era obligat de nici o lege din tara asta sa o faca. Singurii mandatati de lege sa ofere ingrijiri corespunzatoare sunt doctorii de pe Ambulanta/SMURD.

 

Si tu dai vina pe ala care l-a ajutat, fara sa stii cine e, ce a facut, cum a facut sau ce a riscat sa-l tina pe semizeu viu pana ajungea salvarea. Desteptule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ingrijiri corespunzatoare sa primeasca? A intrat cu 100 si ceva pe ora intr-o masina. Intamplator cineva si-a murdarit hainele, mainile si si-a pus sanatatea in pericol ca sa-l ajute. Cineva care nu era obligat de nici o lege din tara asta sa o faca. Singurii mandatati de lege sa ofere ingrijiri corespunzatoare sunt doctorii de pe Ambulanta/SMURD.

 

Si tu dai vina pe ala care l-a ajutat, fara sa stii cine e, ce a facut, cum a facut sau ce a riscat sa-l tina pe semizeu viu pana ajungea salvarea. Desteptule.

Omule cred ca ai o problema !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan-exagerezi

Ice-D:Method a povestit ce si cum a vazut prietenul sau!Asta nu insemna ca doctorita respectiva nu a intervenit

corespunzator!Probabil era mult prea tarziu pentru ase mai putea face ceva sau mult prea grav!

 

Confratele a gresit si a platit cu viata!Noi ceilalti putem sa invatam din greseala lui!Restul e cancan si baieteala

de monitor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ingrijiri corespunzatoare sa primeasca? A intrat cu 100 si ceva pe ora intr-o masina. Intamplator cineva si-a murdarit hainele, mainile si si-a pus sanatatea in pericol ca sa-l ajute. Cineva care nu era obligat de nici o lege din tara asta sa o faca. Singurii mandatati de lege sa ofere ingrijiri corespunzatoare sunt doctorii de pe Ambulanta/SMURD.

 

Si tu dai vina pe ala care l-a ajutat, fara sa stii cine e, ce a facut, cum a facut sau ce a riscat sa-l tina pe semizeu viu pana ajungea salvarea. Desteptule.

 

baaa da taci draq o data ca ma si scoti din sarite...femeia aia era doctorita cica...si ce sanatata si-a riscat ea? taci in plm se intampla greseli pe 4 roti...apai pe 2 , nimeni nu merita sa moara ipocritule...au a 2 a sansa criminali ...nu il cunosteai sa vorbesti asa

 

 

Si apropo NU TREBUIE SA FI OBLIGAT PRIN LEGE SA ITI AJUTI SEMENII.... asta face diferenta dintre lasii ca tine care se uita de pe margine, si cei care pun mana sa faca ceva!!!

 

Hai pa ca pe toate topicurile cu rip te gasesti tu sa vorbesti vrute si ne-vrute ...

 

PS 2 ca am uitat ceva important Tu esti cel mai mare ipocrit care le stii pe toate de pe forumul asta :bigstar:

 

 

 

Editat de O_Stefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si apropo NU TREBUIE SA FI OBLIGAT PRIN LEGE SA ITI AJUTI SEMENII.... asta face diferenta dintre lasii ca tine care se uita de pe margine, si cei care pun mana sa faca ceva!!!

 

:agree: :agree: :goodposting: :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of! Sezon prelungit, vreme îmbietoare...săracul băiat Âşi părinți. Cît poate Âşi un săracii, cei din Logan... ĂÂştia de forum, mai lejereanu' că nu ați fost de față, nici nu-l cunoaÂşteți pe băiat, nici ce-a vrut sau s-a văzut nevoită doctorița să facă! Deci, stați mai flexați!

Editat de lionofjudah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu nenea bogdan de la apartamentul 192... pe de alta parte daca treceam pe acolo si il vedeam intins pe sosea, POATE opream si mergem sa vad ca pot sa-l ajut pana la sosiera ambulantei. In schimb daca e jumate in masina, jumate afara + o balta de sange, imi vad de drum, ca n-am cum sa-l ajut.. ce sa fac, sa-l strang de vena. Nu vad cum esti un las daca nu opesti.. te bati cu zmei sau ce

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ingrijiri corespunzatoare sa primeasca? A intrat cu 100 si ceva pe ora intr-o masina. Intamplator cineva si-a murdarit hainele, mainile si si-a pus sanatatea in pericol ca sa-l ajute. Cineva care nu era obligat de nici o lege din tara asta sa o faca. Singurii mandatati de lege sa ofere ingrijiri corespunzatoare sunt doctorii de pe Ambulanta/SMURD.

 

Si tu dai vina pe ala care l-a ajutat, fara sa stii cine e, ce a facut, cum a facut sau ce a riscat sa-l tina pe semizeu viu pana ajungea salvarea. Desteptule.

bogdan daca de atatea ori te-am criticat da-mi voie sa te si laud

numai bine ,Doamne ajuta

>:D<

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da frate ...vezi-ti de drum, la randul tau...doamne fereste...poate o sa isi vada si altii de drum, in fine nu aia e problema, pe mine ma deranjat ca sfintitul si autostiitorul nostru bogdan deja la facut pe baiat semizeu si, ca ai intrat cu 100 la ora , si rahaturi dinastea...daca ai cei 7 ani de acasa si nu esti in cunostinta de cauza taci nu dai cu presupusul(aa , am uitat avea R1 deci nu avem de ce sa avem respect pentru ce era el inainte, cand traia...)

 

Am trait in zona , am facut drumurile alea de 100 de ori si cu maisna si cu moto...Si Mihai fiind din petrosani le stia f bine , drumul este bun..si poate la impins la o greseala fatala :( :(

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.e un ..a fost un prieten f.bun si cunostea bine drumul il facea in fiecare zi nimeni nu prea stie ce s a intamplat exact si se stia am facut ceva km impreuna....clipa care din pacate vine cand nu te astepti...Vesnic in amintire cel care a fost MIHAI SULTANA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ce am venit de la Petrosani...

Dumnezeu sa-l ierte,condoleante familiei.

 

Doamne fereste urat accident !

bogdan putina decenta un om totusi a murit!n-ai fost de fata tu nu gandesti ca poate la incomodat ceva...???poate era ceva pe drum ??ulei benzina

chiar astazi m-am "plimbat" in zona cheia-babrunca un italian sa imparstiat cu un BMW inchiriat.Cavicula rupta.A avut noroc ca na venit nimic din sens opus..

a alunecat pe o dara de ceva .nesemnalizat ,normal.

 

R I P :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu nenea bogdan de la apartamentul 192... pe de alta parte daca treceam pe acolo si il vedeam intins pe sosea, POATE opream si mergem sa vad ca pot sa-l ajut pana la sosiera ambulantei. In schimb daca e jumate in masina, jumate afara + o balta de sange, imi vad de drum, ca n-am cum sa-l ajut.. ce sa fac, sa-l strang de vena. Nu vad cum esti un las daca nu opesti.. te bati cu zmei sau ce

 

Iti spun eu ce faci. Opresti, poate la fata locului se gaseste un ipocrit ca mine, cu o anumita experienta in domeniul medicinii si al urgentelor care, inevitabil, are nevoie de ajutorul tau. Este doar un start !

 

Asa, vei ramane doar de teapa lu' bogdanel si cmd, "baetii cu iecsperienta". :crack:

 

 

Ady:

 

Credeam ca este evident, dar hai sa incerc o alta abordare:

post-46302-0-23844500-1347132373_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste urat accident !

bogdan putina decenta un om totusi a murit!n-ai fost de fata tu nu gandesti ca poate la incomodat ceva...???poate era ceva pe drum ??ulei benzina

chiar astazi m-am "plimbat" in zona cheia-babrunca un italian sa imparstiat cu un BMW inchiriat.Cavicula rupta.A avut noroc ca na venit nimic din sens opus..

a alunecat pe o dara de ceva .nesemnalizat ,normal.

 

R I P :rose: :rose:

lasa ca daca doamne fereste venea ceva din fata si se izbea il facea domnul bogdan si pe el semizeu si cocalar...

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din fericire pentru motociclism.ro, singurul loc unde NU se intampla accidente este aici, pe forum.

Ar fi jale fara eternii experti in mecanica accidentelor... ar ramane forum asta gol.

 

Lasati dreaq porcaiala si bagati la cap: chestii nasoale se intampla si se vor mai intampla.

Pe forum suntem toti zmei si usi de biserica, si in trafic ... mergem de parca am avea "pile la nezeo'".

Fiecare facem gafe, mai grave sau mai putin grave... nu putem sti ce s-a intamplat acolo asa cum nu putem sti la a cata gafa comisa de fiecare, ne va da cu virgula...

 

Sa-i fie tarana usoara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...