Sari la conținut

Accident mortal Petrosani - Banita


Method
 Share

Postări Recomandate

Artera carotida si/sau venele jugulare,posibil si cea femurala=moarte aproape sigura. Daca doctorita in cauza citeste aici, asculta aici, capra, mai intai faci staza provizorie, apoi,cu proxima ocazie, ii faci degajarea cailor respiratorii, care dureaza de ordinul secundelor. Asa se face in cazuri de genu'! Just my 2 fucking cents. :disappointed:

 

RIP

post-43415-0-94550100-1347133659_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 184
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

revin cu amanunte sigure.soferul loganului a iesit de pe drumul lateral in fata lui Mihai facand stanga peste linie dubla continua recunoscand in prima faza acest lucru,avand si namol pe roti de pe drumul laturalnic de pe care iesise dupa care si a schimbat declaratia,poate daca era un tir in locul lui Mihai nu si mai putea schimba declaratia asta e Romania,infata lui Mihai era un alt motociclist care spune 100 % nu a fost vina lui ... asta e

 

Dzeu sa l odihneasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin cu amanunte sigure.soferul loganului a iesit de pe drumul lateral in fata lui Mihai facand stanga peste linie dubla continua recunoscand in prima faza acest lucru,avand si namol pe roti de pe drumul laturalnic de pe care iesise dupa care si a schimbat declaratia,poate daca era un tir in locul lui Mihai nu si mai putea schimba declaratia asta e Romania,infata lui Mihai era un alt motociclist care spune 100 % nu a fost vina lui ... asta e

 

Dzeu sa l odihneasca

 

Nu Âştiu ce ne mai miră! Sper să fie sigur ce spui tu, mai mult, sper să fie organul pe fază!

Mai jos, aiciÂşa pe forum, vedeți un alt topic cu accident mortal, pe la Lugoj, 06.09... nu se termină odată vara Âşi sezonu'?

Editat de lionofjudah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai certati aiurea ca nu are sens,cine stie daca aia o fi fost doctorita sau vreo asistenta sau studenta,o fi facut si ea ce s-a priceput.Poate chiar o fi facut totul ca la carte,dar nu cred ca a mai contat.

Din ce mi-a zis amicul meu s-a facut balta de sange de 2m sub el in cateva minute,ii curgea pe undeva prin zona gatului si pe urechi,gura ii era plina de sange,la asemenea hemoragie putea sa fie pe masa de operatie cu cei mai buni doctori din lume langa el ca tot nu scapa,decum intins in mijlocul strazii in localitatea Merisor,ce naiba sa faca si femeia aia...

 

e singurul r1 din petrosani care-l stiu...sper sa nu fie el :(

 

http://www.facebook.com/suzukirf600

 

Da,si eu tot asa am auzit ca despre Mihai e vorba,il cunosc destul de vag,au venit de vreo 2 ori el cu prietena si cu inca vreo cativa prieteni de la Petrosani si ne-am dat pe Raul Mare.Merea ok baiatul,era trecut de varsta aia periculoasa,nu mi s-a parut ca merea riscant,m-am mirat cand am auzit ca despre el e vorba.

Dar avea Suzuki-ul acela verde,nu stiam ca isi luase r1.Adevarul ca miarul te fura,mai ales dupa ce te-ai obisnuit cu 600-le.600-le iti da impresia de viteza cand urca in ture,miarul pt ca trage si fara sa-l polizezi pe la 12-13000 iti da impresia inversa,zici ca ai 100-120 si cand te uiti in bord si vezi cat ai te ia groaza.In fine,nu asta conteaza.

Naiba,cine stie cum s-o fi intamplat accidentul,ca amicul meu a ajuns cu masina la 2-3 min dupa accident,nu a vazut efectiv accidentul,mi-a zis ca motorul a intrat pe contrasens si s-a lovit de un Logan.Nu e exclus sa fi prins ceva ulei sau etc sub roti,sau cine stie,cand ti-e scris sa te duci,te duci chiar si pe scuter la 30 la ora.

Inca odata condoleante familiei.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Artera carotida si/sau venele jugulare,posibil si cea femurala=moarte aproape sigura. Daca doctorita in cauza citeste aici, asculta aici, capra, mai intai faci staza provizorie, apoi,cu proxima ocazie, ii faci degajarea cailor respiratorii, care dureaza de ordinul secundelor. Asa se face in cazuri de genu'! Just my 2 fucking cents. :disappointed:

 

RIP

 

 

Ai dreptate, dar uiti ca esti in RO, si aici nu e ca in Spitalul De Urgentza . Daca nu ai grija singur de tine, numai Dzeu te mi poate salva.

 

Doamne fereste urat accident !

bogdan putina decenta un om totusi a murit!n-ai fost de fata tu nu gandesti ca poate la incomodat ceva...???poate era ceva pe drum ??ulei benzina

chiar astazi m-am "plimbat" in zona cheia-babrunca un italian sa imparstiat cu un BMW inchiriat.Cavicula rupta.A avut noroc ca na venit nimic din sens opus..

a alunecat pe o dara de ceva .nesemnalizat ,normal.

 

R I P :rose: :rose:

 

Daca stii ca te duci sa te dai tare pe strada, nu stii ca oricind poti lua SI o pata de ulei? Toti merg pe ideea ca lor nu li se intimpla. An de an e aceeasi poveste, nimeni nu are cum sa invetze nimic.

 

"revin cu amanunte sigure.soferul loganului a iesit de pe drumul lateral in fata lui Mihai facand stanga peste linie dubla continua recunoscand in prima faza acest lucru,avand si namol pe roti de pe drumul laturalnic de pe care iesise dupa care si a schimbat declaratia,poate daca era un tir in locul lui Mihai nu si mai putea schimba declaratia asta e Romania,infata lui Mihai era un alt motociclist care spune 100 % nu a fost vina lui ... asta e"

 

Boss, mi s-a intimplat si mie, ca sofer, sa ies pe drum principal, ma uit, nu vad nimic, ies si brusc trece o racheta pe linga mine, si asta in Bucuresti, daca esti in afara orashului si motoreta vine cu 150km/h , poate vezi o luminitza de departe, zici ca ai timp sa te bagi. Daca nu mi s-ar fi intimplat mie personal, nu as fi crezut ca e posibil. Nici un sofer nu e criminal de profesie, nici unul nu o face intentionat, vorbesc aici despre cei ce te vad si se baga in fatza ta. Nu sint in stare , nu au reflexul in creier ca motocicletle in general merg cu viteza mare si ar trebui sa le lase sa treaca , si dupaia sa se bage. Cum numarul shoferilor e de ordinul milioaneler, niciodata acest gen de accidente nu o sa se imputineze. Shoferul criminal, sa zicem ca primeste 100ani de inchisoare. Asta nu-l va scapa pe urmatorul rider care merge ca la curse, se va gasi alt shofer care vede o lumina departe si se baga, surprize!

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... se gaseste un ipocrit ca mine, cu o anumita experienta in domeniul medicinii si al urgentelor care, inevitabil, are nevoie de ajutorul tau. Este doar un start !

 

Asa, vei ramane doar de teapa lu' bogdanel si cmd, "baetii cu iecsperienta". :crack:

 

nu cred ca ai mai multa experienta decat cea castigata la telenovele, altfel n-ai abera pe aici despre staza pe artera carotida si alte bazaconii..s-a umplut forumul asta de experti in urgenta.

on topic RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ingrijiri corespunzatoare sa primeasca? A intrat cu 100 si ceva pe ora intr-o masina. Intamplator cineva si-a murdarit hainele, mainile si si-a pus sanatatea in pericol ca sa-l ajute. Cineva care nu era obligat de nici o lege din tara asta sa o faca. Singurii mandatati de lege sa ofere ingrijiri corespunzatoare sunt doctorii de pe Ambulanta/SMURD.

 

Si tu dai vina pe ala care l-a ajutat, fara sa stii cine e, ce a facut, cum a facut sau ce a riscat sa-l tina pe semizeu viu pana ajungea salvarea. Desteptule.

 

 

Chiar daca a fost vina 100% a motociclistului,acesta avea toate drepturile din lume sa primeasca ingrijiri medicale corespunzatoare!Daca persoana care i le acorda nu este cadru medical atunci tine explicatia "si-a murdarit hainele,si-a pus sanatatea in pericol" si a facut ce a stiut mai bine ,dar daca cea care a acordat primul ajutor la locul accidentului era de profesie medic atunci ar fi trebuit sa respecte una din cele mai importante cerinte ale "Juramantului lui Hipocrate" :"PRIMUM NON NOCERE" adica "in primul rand sa nu faci rau"!Sper din tot sufletul ca asta a si facut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la cine ma? De la cine? Ambulanta a venit in 20j de minute. In 20 de minute la un asa traumatism sangerezi de tot de cateva ori. Dumnezeu daca era acolo poate-l vindeca, da nici un om de pe SMURD sau Ambulanta pe care-l cunosc eu nu avea cum sa-l salveze, nici daca avea un spital langa el.

 

Defapt ce va explic eu voua, voi le stiti pe toate.

 

Las pe aia care chiar au incercat sa il salveze pe semizeu sa vorbeasca.

 

 

 

Pentru ,,intelgientul" sau ,,inteligenta" care s-a apucat sa comenteze despre acordarea primului ajutor in acest accident pe forumul motociclistilor....sa sti ca nu ai cum sa ii opresti sangerarea unui accidentat de genu pana la venirea ambulantei pentru simplul fapt ca nu ai cum sa ii misti capul pentru a o face pentru ca risti sa ii agravezi situatia daca are leziuni la nivelul coloanei....trebuie sa ii aplici un guler cervical mai intai si cu asa ceva nu cred ca e dotata nici-o masina....in al doilea rand nu a fost posibil sa ii deschidem caile respiratorii pana la venirea ambulantei desi am incercat 2 persoane acest lucru punandu-ne viata in pericol pentru ca nu aveam la indemana manusi chirurgicale sau aspirator pentru ai aspira tot sangele care ii inundase caile respiratorii.....ce sa mai zic,sistemul 112 al lui Arafat e de toata jena pentru ca am asteptat 19 minute de la primul apel catre 112 pentru sosirea ambulantei,receptionera era o incompetenta care in loc sa imi faca legatura cu serviciul 112 din petrosani ea ma tinea la telefon intrebandu-ma de unde stiu eu de afectiunile accidentatului...in Romania tot poporul se pricepe la medicina si la politica....Dumnezeu sa-l odihneasca!si condoleante familiei si pritenilor acestuia!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg foarte multi de parca se duc spre moarte.., azi in decurs de trei patru km erau doi motorizati sa mi se imprastie in fata.., iar cu altul m-am trezit pe contrasens, gresise o curba, .., Dumnezeu sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti mah ca "presa" iar face stire din ce se discuta p'aici ... si "yo'te" alt articol de mare angajament jurnalistic scris de un alt jurnalist profesionist la el pe scara ... :finger:

Daca e masina primariei implicata, e cat se poate de clar pentru toti: motociclistul avea, cel putin 250km/h, posibil sa fi fost chiar pe'o'roata...

 

In mintea multor cretinei din presa si numai, o contraventie se plateste cu viata.

Ia, poate se mai "documenteaza" jurnalistu' lu' peste prajit pentru un follow-up : :finger: pentru presa "profesionista" in presat rahat si, sa nu uitam, :finger: pentru distrusii din presa care creaza articole utilizand discutii generale/pareri personale, prezente pe un forum.

Pe semne, terminatii de jurnalisti, nu stiu ca CEA MAI IEFTIN MARFA IN RO ESTE PAREREA. (poti sa ma citezi, iti dau voie)

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne pare rau tuturor de moartea lui Mihai. L-am cunoscut cand privea pe strada din Brateanu la Mobrele care treceau . Sincer sa fiu nu l-am cunoscut ca fiind motociclist deci, parerea mea personala este ca accidentul s-a produs datorita lipsei de experienta pe 2 rotzi. NU vreau sa ma compar cu nimeni, sunt sigur ca sunt baietzi de 100 de ori mai buni ca mine pe 2 rotzi; am inceput cu Mobra la 15 ani, am avut si Minsk, MZ-ETZ etc. Un singur lucru vreau sa spun: am 44 de ani si inca mai consider ca 1000 cm3 e foarte tare mai ales pt cineva lipsit de experienta. Chiar si bicla mea (Suzuki gsr 600) poate sa dea cu mine de asfalt daca nu sunt cuminte. In concluzie, lasati polemicile baietzi, si aveti grija cum trageti de acceleratie. Totdeauna am spus ca e foarte usor sa tragi de ea(acceleratie) dar uneori e foarte greu sa opresti motoreta cand este nevoie. ASFALT USCAT TOTUROR! Sa-ti fie tarana usoara, Mihai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, deci doctorita e de vina ca semizeul nostru s-a infipt intr-o masina de pe contrasens si a crapat in chinuri.

 

Du'te draq de retardat,rupeti'as oasele in chinuri...

Odihneste'te in pace Mihai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... nici incepator nu pot sa spun ca sunt... imi doresc, voi fi! urmaresc forumul asta cu interes... fac deja slalom printre posturi...

 

Am o prima intrebare pentru voi: de ce se ajunge la contradictii intre cei ramasi in viata? timpul se scurge pt toti la fel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

timpul se scurge pt toti la fel...

Aici gresesti...

Cand esti cu motorul pe strada secundele se scurg mai repede si sunt al dracului de scurte cand e sa se intample ceva.

Cand esti la tastatura,da, timpul se scurge lent,ai timpul suficient sa franezi pentru fiecare postare tampita a unuia care isi da cu parerea NEAVIZAT.

Sa nu crezi ca fac referire la cineva anume,e doar o simpla constatare.

Haideti sa ne bucuram linistiti si fara victime de zilele uscate ramase din anul asta.

 

RIP baiatului , cateodata soarta e cruda, chit ca o meriti,chit ca nu.

Editat de cry_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... nici incepator nu pot sa spun ca sunt... imi doresc, voi fi! urmaresc forumul asta cu interes... fac deja slalom printre posturi...

 

Am o prima intrebare pentru voi: de ce se ajunge la contradictii intre cei ramasi in viata? timpul se scurge pt toti la fel...

 

Pt ca toti avem impresia ca le stim pe toate!

 

ps. Hai sa fim seriosi 140 pt R1 e viteza ? mergeam mai tare pe vremea cand aveam fzr-ul , noroc ca acu mi-am luat f650 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sorcer: Pai dac-o luam asa nici 300 nu-i viteza. Am mers cu 850 pe ora si n-am simtit. Doar ca eram in avion si nu era nimic in jurul nostru de care sa ne lovim. Totul e relativ. Relativ la cat de mult esti dispus sa risti. Raposatul a riscat si a pierdut. Poate daca mergea mai incet, scapa. Aici nu cred ca ai ce comenta.

 

@rove: Ce-mi doresti tu mie da sa ti se-ntample tie.

 

Nimeni nu merita sa moara cris. Bine, nu chiar nimeni, unii chiar o merita. Da un om asa de tanar nu e dintre ei, oricat de nechibzuit sau neatent ar fi fost. La final nu conteaza ce meriti sau ce nu. Dupa mine, ar fi meritat sa traiasca o viata lunga si imbelsugata, dar n-a fost asa. S-a dus cu peste 100 pe ora pe contrasens intr-o masina si a murit chinuit. Sunt eu de vina pentru asta? Nu. Pot sa trag un invatamant din tragedia lui? Sigur. Are sens sa dau cu RIP pe forum? Nu. Are sens sa le zic si altora s-o lase mai incet sa nu ajunga ca el? Da, zic eu.

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sorcer: Pai dac-o luam asa nici 300 nu-i viteza. Am mers cu 850 pe ora si n-am simtit. Doar ca eram in avion si nu era nimic in jurul nostru de care sa ne lovim. Totul e relativ. Relativ la cat de mult esti dispus sa risti. Raposatul a riscat si a pierdut. Poate daca mergea mai incet, scapa. Aici nu cred ca ai ce comenta.

 

 

Si daca pica avionu sau se "ciocnea" cu altul era viteza devina ??

Daca e sa mori , mori oricum , nu mori ca ai mers cu 50-100-150 la ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...