Jump to content
Sign in to follow this  
dragonlord

Dispozitive anti pasari - unde in timisoara?

Recommended Posts

Salutare!

Din pacate geamul de la camera de dormit e spre o curte interioara intre 4 blocuri de 10 etaje si e paradisul porumbeilor. IAr eu m-am saturat deja de excrementele de pe pervaz si unitatea de clima asa ca am si eu 2 intrebari:

1) Sti cineva unde se gasesc dispozitive anti pasari prin timisoara? Este acel sir de tije metalice ce se monteaza pe cladiri dar nu gasesc nici un distribuitor in TM.

Am vazut pe net cateva doar numai cu cumparat online.

2) dispozitive din acelea cu ultrasunete a folosit cineva? functioneaza? sau se obisnuiesc dupa o vreme? ... eu am tras ceva sarme deasupre pervazului dar nenorocitii astia de porumbei atata s-au fatait pana l-au distrus

Mersi mult si viata fara porumbei!

http://www.roinsect....anti-pasari/218 <- se poate comanda online.

Nu stiu in ce masura functioneaza aparatele cu ultrasunete, dar stiu ca am luat noi la firma acu ceva vreme de la o firma din Timisoara (COLAS SRL) niste sisteme cu ultra-sunete impotriva rozatoarelor, pentru niste depozite.

Efect: ZERO, dansau soriceii pe boxe zici ca erau la Sensation White ....

Edited by Orvo

eu mi-am luat un dispozitiv cu untrasunete pt rozatoare si functioneaza perfect.

l-am luat din baumax, poate gasesti si ceva pt pasari

Nu stiu in ce masura functioneaza aparatele cu ultrasunete, dar stiu ca am luat noi la firma acu ceva vreme de la o firma din Timisoara (COLAS SRL) niste sisteme cu ultra-sunete impotriva rozatoarelor, pentru niste depozite.

ba...io nu stiu ce soareci aveti voi acolo in timisoara dar soarecilor de cluj nu le place :grinbandit:

Edited by nosferatu

Mda... acela e siteul ce am gasit si eu si mai una la aceasi pret. Am fost in praktiker, dedeman, hornbach... nici unul nu tine asa ceva... chit ca sigur ar avea cautare.

ba...io nu stiu ce soareci aveti voi acolo in timisoara dar soarecilor de cluj nu le place :grinbandit:

..soarecii nostrii fumeaza... :crack:

post-46097-0-05815500-1347356452_thumb.jpg

Azi dimineata trecand prin Libertatii langa o bancuta iata ce am vazut :

post-17617-0-09026200-1347356438_thumb.jpg

post-17617-0-74591800-1347356448_thumb.jpg

Asta e motocicleta de statuie...

Se gasesc usor pe net dispozitive pentru si anti-pasarici, uite de exemplu asta la 49,99 .

post-17617-0-74023100-1347357192_thumb.jpg

.

post-68340-0-40698200-1347358535_thumb.jpg

Edited by RookieMe

Se gasesc usor pe net dispozitive pentru si anti-pasarici, uite de exemplu asta la 49,99 .

:crack::laugh:

On-topic - tepi din aceia de metal am avut si eu si isi fac treaba foarte bine.

Edited by _Raul_

Eu ma intreb ce legatura are topicul acesta cu motociclismul :scratch:

Are legatura cu motociclistul, nu cu motociclismul.

Edited by Orvo

Dispozitivul ala cu ultrasunete poti sa uiti de el,am cumparat eu si nu a fost ieftin ~100 euro acum 3-4 ani si dupa 2 saptamani pasarile s-au obisnuit cu el,una chiar a incercat sa-si faca cuib langa aparat :blink:.Tepi de metal rullz! http://www.pestcontr...-pasarilor.html

attaaaatt... 31 de ron metru liniar. Vb cu ei.. comandat!!! Porumbeilor v-a venit sfarsitul!!!

as fii scos si pusca de airsoft la ei...dar ii plin de babe care la cat is de nebune chem politia (+ ca alea le da de mancare)

Eu ma intreb ce legatura are topicul acesta cu motociclismul :scratch:

Pt ca e o comunitate in care poate si altii au aceasi problema si asa afla niste solutii.

Pt ca nu merge ca la joia moto sa ma urc pe masa si sa tip in gura mare cine a mai folosit asa ceva.

Din cate stiu este un forum dedicat motociclistilor si nu numai motocicletelor.

Asfalt uscat si viata fara porumbei!!!

attaaaatt... 31 de ron metru liniar. Vb cu ei.. comandat!!! Porumbeilor v-a venit sfarsitul!!!

Daca vrei sa mai scoti cotul pe geam, iti recomand sa lipesti niste fasii de punga pe pervaz. Nu arata prea bine, dar la partea estetica oricum ai renunta cu tepusii, asta in cazul in care nu esti fan immortal (prietenii stiu de ce).

Salutare!

Din pacate geamul de la camera de dormit e spre o curte interioara intre 4 blocuri de 10 etaje si e paradisul porumbeilor. IAr eu m-am saturat deja de excrementele de pe pervaz si unitatea de clima asa ca am si eu 2 intrebari:

1) Sti cineva unde se gasesc dispozitive anti pasari prin timisoara? Este acel sir de tije metalice ce se monteaza pe cladiri dar nu gasesc nici un distribuitor in TM.

Am vazut pe net cateva doar numai cu cumparat online.

2) dispozitive din acelea cu ultrasunete a folosit cineva? functioneaza? sau se obisnuiesc dupa o vreme? ... eu am tras ceva sarme deasupre pervazului dar nenorocitii astia de porumbei atata s-au fatait pana l-au distrus

Mersi mult si viata fara porumbei!

ia-i si baga-i in zupa :grinbandit: fouti o ragaiala sanatoasa si adio gainat :laugh:

:cheers:

Pt ca nu merge ca la joia moto sa ma urc pe masa si sa tip in gura mare cine a mai folosit asa ceva.

Ai putea sa incerci :D

On topic:dupa cum probabil stiti,motocicletele de viteza sunt dotate din fabrica cu "pussy magnet".Cel mai puternic asemenea dispozitiv il are Yamaha R1.In cazul tau,Zsolt,daca doresti un dispozitiv anti-pasarici iti recomand un BMW F650.Iti garantez ca nu te va deranja nici o pasarica pe o raza de 50 de metri in jurul tau.Rezultate foarte bune dau,de asemenea,si urmatoarele dispozitive anti-pasarica:Suzuki GS 500 si Honda Transalp.

Mult succes si tine-ne la curent.

Cred că am citit în Aventurile lui Robinson Crusoe cum a scăpat el de păsările care îl enervau: a prins câteva și le-a legat atârnate cu capul în jos de niște crăci în zona aia. Păsările au plecat în altă parte.

Cine știe....poate funcționează...