Sari la conținut

Combinata moto – barca – Delta


Constantin
 Share

Postări Recomandate

1. Sambata la 8,00 plecarea de la ultima benzinarie inainte de A2.

Bucuresti – Slobozia -Tulcea cu moto, 300 km, 3-4 h. Viteza legala.

2. ora 12,00, Sosire la debarcader STAR 2000, la iesirea din Tulcea in aval( sunt cca 50 barci cu motor parcate pe malul Dunarii). Lansare barca la apa.

3. 12,00 – 16,00 Navigat pe bratul Sf. Gheorghe pana in zona Mahmudia – Murighiol – garla Perivolovca, etc.

4. ora 17,00 alimentat la Tulcea la Petrom-ul de la iesirea spre Constanta si plecare, 300 km. Sosire la Bucuresti in jurul orei 20,30.

 

Alte idei ?

Poza este de weekend-ul trecut.

 

Pe bratul Chilia.

post-4437-0-77499200-1348060332_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Wkdu' trecut am fost la Mahmudia. E mai accesibila intrarea pe lacuri + canale pt ca poti economisi timpul facut de la Tulcea pana acolo cu barca. Dunarea e ff scazuta, nu toate canalele pot fi traversate (depinde si de barca si cati oameni sunt in ea).

La intoarcere poti face urmatorul traseu: Tulcea - Cataloi - Horia - Cerna - Macin - Braila - BZ - B. Peisajul de langa Muntii Macinului este superb, eu am prins un apus acolo. Drumul e ok, cam denivelat, dar fara gropi.

Mai ai alternativa Tulcea - Isaccea - Macin - Braila, asfalt mai bun + multe viraje, dar peisajul e mai monoton.

Atentie la trecerea cu bac-ul, pontonul e de fier si aluneca rau dc prindeti ploaie.

Va doresc distractie maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te asteptam la STAR 2000, pe la ora 12,00. De la Hotel Delta, Tulcea, spre monument, si apoi cateva sute de m spre aval la iesirea din Tulcea.

Nu trecem cu bacul. Cu barca de la Star 2000.

Vittore, la urcarea - coborarea din barca se intampla sa se ia apa la galosi. Sa ai sandale si pantaloni de schimb, sa nu se ude costumul moto.

Daca nu ne incadram in timp, avem cazare asigurata, gratis.

Ramane ora 8,00?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-ai imaginat bine , nu e decat o barca , moto raman parcate pe mal si noi navigam pe Dunare!

am cizme moto , sper sa nu intre apa , maine le probez , poate luam si noi o barca mai .......intreaga , sanatoasa ........stiu sa inot oricum ..... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Barca este Forward 5,3 m, motor Yamaha 40 CP. Permite 4 persoane, deci Vittore, Marius, Adam si cu mine.

Motoarele raman pe mal la STAR 2000 in parcare de barci, pazita. Estimez ora 12,00 de lansare la apa.Nici un fel de costuri. Excursia mai scurta pe Dunare, sa ne putem intoarce la Buc. pana seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia acum am ajuns si eu, mi-am mai dezghetat oasele azi daca tot a fost soare, dupa plimbarea de ieri la 12 grade pe autostrada. Desi cand a trecut ferry-ul ala de viteza pe langa noi am avut senzatia ca mergem cu bicicleta pe autostrada, plimbarea a fost superba si compania pe masura! Multumim domn' profesor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...