Sari la conținut

Soft Enduro


zigzag
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 789
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Gata si video-ul pentru tura de sambata:

 

PS. Selectati Full HD 1080p pentru o calitate mai buna!

No offence DAR data viitoare cand vrei sa filmezi, ridica camera mai sus...nu e placut sa vezi doar botul motoretei :D

SI din nou, nu te supara dar asta nu este enduro... nici macar poteca viteza nu e... mers 80% pe strada si 20% prin padure...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te salut cu respect si iti multumesc pentru remarca. Fiind prima data cand am pus Gopro-ul pe o casca moto, nu am reusit pozitionarea lui intr-un unghi favorabil ( si eu cand am ajuns acasa si am vazut cum am filmat am fost dezamagit) dar data viitoare cu siguranta o sa o calibrez asa cum trebuie.

Vis a vis de enduro, dupa cum spune si topicul, suntem la un "soft enduro", deci prea multe nu ai la ce sa te astepti cand accesezi acest topic. Noi nu suntem ca tine "profi" momentan, suntem mai la inceput (cel putin eu) si momentan ne multumim cu atat. Mers pe strada 80% este doar in acest clip, e doar o parte din ce am filmat si doar o parte din traseu... Colegul meu Cristi a pus si el o parte din traseu... Daca dvs sunteti un "dirt bike rider" nu stiu de ce va obositi sa dati click pe "soft enduro". Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am referit strict la acest clip pus de tine cand am zis ca nici macar enduro nu este... ce se vede in el , se poate face linistit si cu un sport touring (V-strom, FJR, etc) nu te ofusca din pricina remarcilor mele, eu doar am spus ce am vazut. ca sfat, daca iti place sportul asta si vrei sa avansezi, tre sa schimbi una alta. Incepi cu motocicleta care este o motocicleta de CROSS (SX-F) si ar trebui sa mergi cu oameni care asta fac pe trasee unde iesi un pic din zona ta de confort... nu ma lua pe mine un calcul ca nah ,astia "profi" nu prea merg cu incepatori... nu de alta dar daca ies doar o data la sf de saptamana, prefer sa ma dau cum trebuie nu sa astept dupa altii. ia tot ce iti zic ca un sfat, nu ti-o zic cu rautate... M-a distrat partea cu "DVS" :))))

P.S. - mai trebuie si un echipament adecvat pt acest sport ;)

Editat de Alex_250EXC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate la timpul lor prietene...

 

P.S- Vezi ca rasul ingrasa... nu de alta dar sa mai incapeti in cizme! Peace.

Editat de Biscuit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex tare as vrea sa vad un vstrom cum trece prin sleaurile cu apa facute de un plug prin padure ,au fost portiuni in care cred ca putei merge si cu roti de supermoto ,poate nu se vede pe filmare ,dar e trecut la soft pentru astia care o ardmai batraneste dar pas cu pas o sa avansam si noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand am zis ca trece VStromul, m am referit strict la ce se vede in filmare , nu la ce nu se vede...nu imi pot da o parere la ceea ce nu am vazut.Legat de avansat, eu ma refer acum la toti de aici si o spun din proprie exp nu sa rad de vreounul din voi, dar daca nu iesiti usor usor din zona voastra de confort, veti ramane la acelasi stadiu. Daca asta va place si doar asta vreti sa faceti, este perfect si puteti sa o tineti asa, fiecare se da cum se simte bine si in largul lui. In materie de avansat, trebuie sa iesiti cu persoane mai bune ca voi, care sa ma impinga usor usor limitele. Hai spor la noroiala si poate ne vom vedea pe vreun traseu la un moment dat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off ,daca eu cu cramponatele abia reuseam sa ies din sleauri de jumatate de metru ,sunt curios cum reuseste un vstrom cum reusea,dar cred ca tine si de experienta

» Post actualizat in 20 Oct 2015 08:44

Si alex ai dreptate trebuie sa te dai cu rideri mai avansati pentru a progresa,eu o iau progresiv,a fost prima mea tura prin noroaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi dar cazatura aia spectaculoasa a ta in sant unde este??? :lol:

 

Man, nu am cazut .. am lasat-o sa alunece usor :P. O cazatura adevarata gasesti aici, chiar la sfarsitul filmarii:

 

 

Editat de Killer_533
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu de ce am vazut pe 26,pai ne bagam la hobby sa nu incurcam expertii ca dupa se simt frustrati ca nu au terminat pe podium ,pana la urma nu conteaza pe ce loc esti,conteaza sa participi si sa te bucuri de evolutie, conteaza drumul nu destinatia. :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu, dar cum facem cu transportul?

 

 

Prieteneasca de La Motoare, este pe 7.11.2015. Incercati hobby ul ca poate o sa va placa :)

 

Baieti, Alex are dreptate .. anul trecut am cazut cu capul inainte prin rape de vreo 3 ori .. si asta pe traseul de hoby. Traseul e frumos, dar trebuie sa ai niste skill-uri de baza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...