Sari la conținut

Accident mortal morarilor-sos pantelimon


Razvan1
 Share

Postări Recomandate

Din pacate imi pare foarte rau dar trebuie sa fiu acela care va spune ca acum aproximativ 1 ora a avut loc un accident de motor in zona morarilor...numarul motorului era VS 81 DNY...o doamna cu o masina galbena a intors sau ceva de genul..si l-a lovit pe acest baiat..el zacea intr-o balta de sange..motorul cred ca era un r6..am fost acolo am stat aproximativ 30 min..au mai venit niste baieti au fumat o tigare si au plecat :) incredibil...lume multa am un gol in stomac..Dumnezeu sa il ierte..numele lui ar fi Traian dar nu stiu cat de sigura este aceasta informatie..imi scuzati eventualele greseli gramaticale..sunt in stare de soc..fix la mine in zona..DUMNEZEU SA IL IERTE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 230
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 20 minute am trecut si eu pe acolo. Groaznica imagine, cu cioburi, resturi, si balti de lichide din motor si sange, iar motociclistul acoperit cu folie. Foarte multe masini si lume multa.

 

De la un politist am inteles ca intr-adevar soferul a vrut sa intoarca. Motociclistul a murit pe loc iar o a doua persoana ar fi la spital. Acum nu stiu daca au fost doua motoare (eu am vazut din mers doar unul in mijlocul drumului), sau daca a avut pasager, dar conform spuselor politistului al doilea "ar fi sarit de pe motocicleta".

 

Dumnezeu sa-l odihneasca si sanatate celuilalt.

Editat de clansman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca era cu prietena sau ceva de genul..e la spital..am stat pana i-au dat folia jos..era balta de sange..un tip slabutel si nu avea decat o vesta pe el..sau ceva de genul dar oricum a fost fatal..Dumnezeu sa il ierte..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa se odihneasca in pace...Si zici ca doar o vesta avea pe el...Hmmm...R6 zici...hmmm...Poate ar trebui sa popularizam asemenea topicuri pe thread-urile de genul "Incepator vreau R1/R6/Hayabusa". Oare un 40-50 la ora il lasa doar cu niste oase rupte? Just my 2 cents.

 

P.S. Deja 35 de useri citesc topicul...poate uni "zmei" de pe aici or baga si ei la cap ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte! E tragic sa vezi cum zi de zi ne imputinam din cauza idiotilor neatenti de la volan.Ar trebui impuscati...:baldy:

 

Cred ca te-ai speriat initial ..mda.

 

 

 

URAT! ..

 

 

RiP :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa ma credeti ca as mai fi stat..dar efectiv nu am mai putut..erau baieti din cartier de la mine care comentau si ei acolo..ne spuneau sa le aruncam la gunoi ca murim cu motoarele si etc..groaznica imagine..am un gol in stomac..am mai invatat ceva si o sa am imaginea asta mereu in minte..nu incerc sa fac pe victima dar efectiv sunt socat..ce eram atent pana acum dar ce o sa fiu de acum..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... E tragic sa vezi cum zi de zi ne imputinam din cauza idiotilor neatenti de la volan.Ar trebui impuscati...:baldy:

 

EU mi-am dat seama de mult ca nu e DOAR vina ïdiotilor neatenti de la volan". De ce oare nu avem decenta/taria de caracter sa ne analizam si greselile noastre sau a camarazilor pe 2 roti? Chiar in timp ce scriu postul asta, de undeva de afara se aud cum zboara motoarele turate, si riserii care duc turometrele pe rosu...Oare in cat timp sa ma uit la rubrica asta sa gasesc pe cineva si din zona mea??? Macar o data sa incetam sa mai fim ipocriti (si ma refer aici la modul cat mai neutru, nu e intentia mea sa jignesc pe cineva de pe forum)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca te-ai speriat initial ..mda.

 

 

 

URAT! ..

 

 

RiP :(

 

 

Initial m-am ingrozit pentru ca am fost sunata de un prieten care mi-a zis de accident si mi-a spus ca e vorba de un Yamaha R6 cu saua alba si imediat m-am gandit la tine...Dupa 5 min a sunat iar si mi-a zis ca are nr VS 81 DNY si abia atunci m-am linistit...Dar tot am ramas socata si cu un mare gol in stomac :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi in puii mei linistit in liniute sau cum ai zis turat catre rosu ..poate in 1, subturat in 2-3 si-ti sare nemernica cu Q sau X, vorbind la telefon. Le-as bate numai in BOT ! Nu e cazul aici cred, dar e tipic!

 

Initial m-am ingrozit pentru ca am fost sunata de un prieten care mi-a zis de accident si mi-a spus ca e vorba de un Yamaha R6 cu saua alba si imediat m-am gandit la tine...Dupa 5 min a sunat iar si mi-a zis ca are nr VS 81 DNY si abia atunci m-am linistit...Dar tot am ramas socata si cu un mare gol in stomac :(

 

Calmeaza-te, ies rar noaptea :( OFFFFF Si ziua incerc sa fiu legal..

Editat de SiD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma ca am avut parte de idioate/babe la volan (si aici pot da ca exemplu glorios o femeie care statea si scria SMS-uri oprita la semafor, cu piciorul ridicat usor de pe ambreiaj si care a ajuns incetisor in mijlocul intersectiei fix in calea mea....o babuta de 70 de ani care s-a gandit sa facu un U-turn din parcare laterala peste 3 benzi etc) si singurul lucru care m-a salvat a fost ca nu am avut viteza...Sunt de acord cu fraza fiecare merge pe barba lui, dar e prea de tot...Ar trebui sa ne gandim si in cazuri nefericite ca respectivul a mers pe barba lui (poate nu o fi cazul aici dar...)

 

BTW, nu pot sa cred ca sunt 7 persoane care au dat LIKE la topic blink.gif ...how low can you get???Disappointed.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e, nu e ..e ciudat, ai tunu sub tine care trage de nu nu te vezi.. (ai tot ce vrei pe el) ii dai putin gaz si poti spune PA oricui in trafic: R6. Cum frate?

Cum mha? :(

Avea cont aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MOtocicleta aia nu arata deloc ca si cum ar fi avut 60 km/h :(

Trist, dar cand o arzi noaptea prin oras la futu-i ma-sa, sansele ca asa ceva sa se intample sunt foarte mari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa se odihneasca in pace...Si zici ca doar o vesta avea pe el...Hmmm...R6 zici...hmmm...Poate ar trebui sa popularizam asemenea topicuri pe thread-urile de genul "Incepator vreau R1/R6/Hayabusa". Oare un 40-50 la ora il lasa doar cu niste oase rupte? Just my 2 cents.

 

P.S. Deja 35 de useri citesc topicul...poate uni "zmei" de pe aici or baga si ei la cap ceva

 

 

... + numar rabatat. Nu am vrut sa postez asta dar vad ca deja incepem sa condamnam fara a gandi un pic inainte. Acum sa fim seriosi, majoritatea si sofam si facem asemenea manevre. Acolo intr-adevar nu e permisa intoarcerea pe linia de tramvai fiind din cate tin minte delimitata de linie continua. Dar faceti un exercitiu de imaginatie. Vrei sa o "comiti", belesti ochii, nu vine nimic, te bagi, dupa care vine unul care vrea si el sa o "comita" si se infige in tine la 100+. Acum cum e? Nu e cumva culpa comuna?

 

Nu e intentia mea sa scuz pe sofer, dar sa nu fim ipocriti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

experienta zero barat.

 

mobra de o luna sau doua, are 25 de metri de frana + 25 de taras pana la impact daca mai punem si timpul de reactie este destul de clar ca nu i-a intors tocmai in fata.

 

ghinionul lui ca nu se pricepea la frana la fel de bine ca la sprint.

ghinionul lui ca ramas agatat de motoreta.

 

pacat ca nu a avut un prieten sa il duca intr-o parcare sa ii mai arate o frana de urgenta, o manevra de evitare si tot asa.. mici detalii care fac diferenta.

 

dumnezeu sa il ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu avea "o vesta", avea geaca. sa nu mai facem supozitii ca n-are rost.

am vazut o filmare, era cel putin horror imaginea.

 

odihneasca-se in pace si multa sanatate pasagerei/pasagerului

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uni vad ca se tot chinuie sa demonstreze ca motru-i vinovat....si chiat daca ar fi.......caree e ideea? (aseara mi-a intors una chiar in fata incat nu prea am mai avut ce sa franez asa ca am reusit un impact destul de puternic...app aveam 50 la ora...acum scriu cu un deget pt k am mainile unflate si spatele ma doare la orice miscare ...puteam foarte usor sa-mi sucesc gatu sa raman pe asfalt si maine sa faca uni comentarii gen ,,nu a stiut sa franeze,, sau ,, nu a adaptat viteza,, etc) asa ca mai bine spuneti Doamne fereste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

 

Ok, am inteles, nu R6, R1, 600cmc, 1000cmc, pt incepatori, fara viteza in oras(e de bun simt), dar totusi ce facem cu soferii? Eu am avut 2 accidente intr-o luna, usoare ce-i drept, dar acum umblu si ma judec sa pot sa imi repar mobra... totul s-a intamplat din neatentia soferilor...

 

Ar trebui filmulete de constientizarea soferilor, ceva tragic, ceva care sa-i determine sa fie mai atenti, eventual nu numai la televizor, trimise pe mail, pe youtube, flyere impartite in trafic... sunt prea multe accidente fatale cu motociclisti... ar trebui facut ceva, si ar trebui sa ne implicam si noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai si la greci e full de scutere, motoare si se merge tare (si masinile si motoretele). Si inconstientii cu motorete nici nu purtau toti casti. Si totusi, chiar daca parea un haos, nu am auzit claxoane peste claxoane, injuraturi si alti nervi ca la noi in trafic. Dar la noi e jale...Toti au ceva de demonstrat, toti sunt zmei si parca merg pe principiul mie nu mi se poate intampla - aici fiind vorba atat de cei care incalca regulile de circulatie si intorc unde nu trebuie (sunt atatea cazuri), cat si despre colegii nostri motociclisti, care poate nu inteleg ca traiesc in tara lui papura voda si ar trebui sa aiba ei mai multa grija pt. ca este pielea lor, nu a tiganului meloman care tocmai savureaza o manea si uita sa cedeze prioritate...

 

Imi pare rau de mobrist...O viata irosita intr-o clipa din cauza unei cretine careia i-a fost lene sa se asigure calumea. PLM o sa mai dureze pana cand o sa inteleaga pulimea ca regulile de circulatie nu sunt degeaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...