Sari la conținut

Accident moto Pantera


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

in primul rand imi pare rau de Gilda si sper sa aiba o recupereze cat mai usora. Se intampla si la case mai mari si pana la urma a gresi e omeneste.

 

te tii, te tii si cand nu mai poti, dai buzna......

 

Daca reusiti sa ajugeti cu cititul pana aici si exista macar un neuron activ, deja ati invatat ideile de baza ptr ca si atunci cand picati de 2 ori pe sezon, ceilalti sa se rezume doar la a face glume pe seama faptului ca aveti o problema la creierul mic si prin urmare e afectat echilibrul. Concluzie finala fericita: nu e vina voastra.

 

mai degraba am avut rabdare decat neouroni activi

 

 

PS: celor care vor sa-mi explice cum ca in cazul in care voi pica, voi fi "cel mai putin similar", le spun sa nu-si faca griji ptr mine si le amintesc bancul ala cu "vezi mai ninja ca nu-i ca-n filme"

sunt total de acord cu tine.

nu vroiam sa scriu nimic pe topicul asta dar m-a starnit ala cu replica "Nu uita ca maine poate urmezi TU....ala care critici". Cumetre(ala cu replica), multa lumea care a citit despre cum s-a intamplat accidentul, unii chiar daca n-au scris aici , au criticat in sinea lor ...deci replica ta pe mine m-a cam deranjat. parca ai fi unul ca imi doreste raul doar pentru ca nu-s de acord cu tine. (initial vroiam sa te pulesc zdravan si sa te intreb daca e asa mare coada la mamica ta de sa-mi vina randul abia maine...dar te las in prostia ta. te inteleg si pe tine ca poate esti afectat de eveniment. fa galerie cui vrei dar nu-ti baga tu (cuvant urat) in cei ce citesc pagina asta doar pentru ca nu sunt de acord cu tine )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da cateva posturi mai la deal. de ieri si pana azi dimineata cate vesti vrei sa fie? e bine, dar ca sa nu scap ceva, da 2 pagini parca mai la deal...

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan esti cel mai tampit,imbecil si (cuvant urat) om de pe acest forum.

Am zis ca urmezi TU...ala care critici. Deci te simti ca nu ai zis nimic bun pana acum. Stai pe tastatura si ai de comentat la orice se scrie aici.

Cat de imbecil poti sa fi sa critici un om care este pe patul de spital? Da se vede ca esti cel mai imbecil om posibil de pe planeta asta.

Daca a gresit, saraca sufera dupa greseala ei, ce te doare pe tine...

Daca o sa ajungi pe patul de spital am sa te caut sa pun ceva sare pe ranile tale, poate asa te mai trezesti la realitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa poata incaleca din nou motor cat mai curand.

 

Off: Gandurile zen si alungarea haterilor o vor scapa de probleme medicale serioase. Si te mai miri ca exista secte, respectiv toti e egali da' cativa e mai egali decat altii. E frumos ca are prieteni multi.Nu e la fel de frumos ca multi dintre ei sunt lingai. Asta nu o ajuta cu nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

flamerii si'au facut casa peste tot. arunca si fac. astea sunt frustrari. :scratch:

 

Ce pot sa zic, inca un topic devastat.. opera unui "low IQ". Asa cum in fiecare zi ma gandesc ca in urmatoarea nu mai fumez, am inceput sa ma gandesc si la M.ro

 

 

O "stiu" pe pantera de pe-aici de pe forum, pare-se ca e o persoana destul de populara.. o admiram nu demult pentru capacitatea de a imblanzi o fiara ca busa, ca la 23-24(?) deja avusese 8(!!!) motoare. Nu oricine pune cu.ru' pe atatea sei inainte de 25 de ani.. Imaginea aia de gagica sexy cu atitudine, chiar o admir.

 

Ceea ce a patit..patesc multi dintre noi. Ne asumam riscuri mai mici sau mai mari in fiecare zi, si indiferent de experienta exista anumite % sa tragi batul scurt. Cu siguranta fata asta va invata "the hard way" ceva din asta si pe viitor isi va micsora toleranta la risc.. ii va creste instinctul de conservare putin si va fi foarte bine p. Va trai cu niste cicatrici si cu niste pilule in buzunar, dar va povesti prietenilor si nepotilor pataniile ei.. si asta e cea mai importanta chIestie :rolleyes:

 

 

Sanatate si recuperare usoara iti doresc, fara complicatii si alte nebunii. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci e cum a zis tanti aia de pe forumul de comentarii din articol: s-a bagat pe contrasens si a franat peste linia continua cand a vazut prea tarziu taxiul. Si a blocat spatele, pentru ca altfel nu avea cum sa lase urme pe asfalt. Cand a pus si fata probabil era ghidonul tras si a cazut => s-a infipt in taxi.

 

Motor puternic, graba, nerespectarea legii, lipsa de conduita preventiva, lipsa de skills in mitigarea situatiilor de urgenta + un mare ghinion de a da intr-un taxi dupa ce a cazut => accidentul nenorocit de care tot discutati in ultimele 19 pagini.

 

Multa sanatate si-un motor mai mic pe care sa-l stapanesti mai bine, miss. Doamne Ajuta!

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia aseara am aflat de accidentul Gildei......pffff...am ramas fara cuvinte....o cunosc de foarte multi ani....inca de cand abia invata sa mearga pe 2 roti....si stiu ca era foarte echilibrata si nu incerca sa demonstreze nimic nimanui....

Din pacate accidentele se intampla....si celor experimentati...

Acum nu pot decat sa-i urez insanatosire grabnica si sper sa ne auzim si sa ne vedem cat mai curand!!

Te pupa fratele tau si fa-te bine cat mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum s-a mai zis: cand o comite un necunoscut toti sar pe el, selectie naturala, da-l dreac de cocalar etc. Cand e vorba de un membru marcant al forumului, cu multi cunsocuti, atmosfera se schimba radical. Si nu e corect.

 

Foarte corect. Dar daca era o conserva iar motociclista era in locul taxiului ? Sareau toti cu moarte conservarului, mwuie, sa-i dam foc, sa-l spargem la bot si alte alea ? A ?

 

Pacat de fatuca asta ... va trebui sa suporte consecintele propriei prostii ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistii sunt si ei oameni. Au partizanate, cunostinte, sensibilitati, bisericute. Nu te poti astepta la obiectivitate din partea unei comunitati pestrite. Acestea fiind spuse, despre accidentul in sine, din ceea ce-am citit, mi-am format o parere. As vrea doar sa nu mai aud pareri de genul

 

"Din pacate accidentele se intampla....si celor experimentati..."

 

"Daca nici cei experimentati nu sunt feriti.... de noi ce sa mai zicem..."

 

Nu, asta categoric nu a fost un accident care "s-a intamplat". (Eternul "s-a" romanesc. "S-a furat". "S-a pierdut". "S-a intamplat"). Asta a fost un accident provocat de propria nechibzuinta. Atat. Sa punem lucurile unde sunt.

 

Cate spume s-ar fi facut p-aci daca ar fi fost invers? Neindoios, multe.

 

Amu, na, toti avem zile mai bune si mai proaste. Zile in care ne grabim, zile in care nu ni s-a intamplat nimic rau de mult si ne simtim inveliti intr-un cocon de siguranta, zile in care ne bazam prea mult pe noi. Insa fiecare pasare pe limba ei piere. Si noi tot cam pe limba noastra o facem.

 

Nu as fi postat daca nu intalneam PREA DES parerile dintre ghilimele, asezonate cu "avea experienta", "toti gresim", "sa fim intelegatori" etc. etc. Evident, astept castanele de rigoare.

 

Sanatate fetei si multa minte tuturor, ca e nevoie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E constienta!!!

Vorbeste :kiss: :hug:

 

 

 

vesti bune rock.gif

 

 

 

Foarte corect. Dar daca era o conserva iar motociclista era in locul taxiului ? Sareau toti cu moarte conservarului, mwuie, sa-i dam foc, sa-l spargem la bot si alte alea ? A ?

 

Pacat de fatuca asta ... va trebui sa suporte consecintele propriei prostii ...

 

thumb.gifeeeeeek.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E constienta!!!

Vorbeste :kiss: :hug:

 

Intr-adevar cel mai important post de pana acum!

E prioritar s-o vedem up & kicking... va fi timp si pentru critici, mistouri si sfaturi de o inalta incarcatura motociclistica..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistii sunt si ei oameni. Au partizanate, cunostinte, sensibilitati, bisericute. Nu te poti astepta la obiectivitate din partea unei comunitati pestrite. Acestea fiind spuse, despre accidentul in sine, din ceea ce-am citit, mi-am format o parere. As vrea doar sa nu mai aud pareri de genul

 

"Din pacate accidentele se intampla....si celor experimentati..."

 

"Daca nici cei experimentati nu sunt feriti.... de noi ce sa mai zicem..."

 

Nu, asta categoric nu a fost un accident care "s-a intamplat". (Eternul "s-a" romanesc. "S-a furat". "S-a pierdut". "S-a intamplat"). Asta a fost un accident provocat de propria nechibzuinta. Atat. Sa punem lucurile unde sunt.

 

Cate spume s-ar fi facut p-aci daca ar fi fost invers? Neindoios, multe.

 

Amu, na, toti avem zile mai bune si mai proaste. Zile in care ne grabim, zile in care nu ni s-a intamplat nimic rau de mult si ne simtim inveliti intr-un cocon de siguranta, zile in care ne bazam prea mult pe noi. Insa fiecare pasare pe limba ei piere. Si noi tot cam pe limba noastra o facem.

 

Nu as fi postat daca nu intalneam PREA DES parerile dintre ghilimele, asezonate cu "avea experienta", "toti gresim", "sa fim intelegatori" etc. etc. Evident, astept castanele de rigoare.

 

Sanatate fetei si multa minte tuturor, ca e nevoie!

 

io o astept sa revina inapoi valida, sa o pot injura pe privat intre 4 ochi.

numa' sa-mi zica cand e pregatita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul s-a intamplat ziua. Pare sa aiba multi prieteni... ii are degeaba daca nici acum nu stiu nimic despre starea ei! Sunteti degeaba dragilor?

Pacat de ea (fata), busa in oras.

 

 

Probabil tu consideri ca suntem degeaba, pentru ca de cand a avut loc accidentul am preferat sa stam la spital cam pana la ora 1-2 noaptea. EduardS si Cristi! pot comfirma pentru ca am vrut sa fim acolo in caz ca e nevoie de sange sau orice altceva!

 

p.s Astept sa o aud pe pisi injurand! Atunci o sa stiu sigur ca e bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil tu consideri ca suntem degeaba, pentru ca de cand a avut loc accidentul am preferat sa stam la spital cam pana la ora 1-2 noaptea. EduardS si Cristi! pot comfirma pentru ca am vrut sa fim acolo in caz ca e nevoie de sange sau orice altceva!

 

p.s Astept sa o aud pe pisi injurand! Atunci o sa stiu sigur ca e bine!

 

A, atunci te-ai distrat privind show-ul de pe forum :) Net nu exista doar pe calculatoare. Trebuia sa mai asteptati sa se faca vreo 50 de pagini de on/off...sa fie cat mai multa valva.

 

ON: sanatate ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E constienta!!!

Vorbeste :kiss: :hug:

 

Cele mai bune vesti de pana acuma (si printre putinele utile)!

LE: posturi utile, nu vesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil tu consideri ca suntem degeaba, pentru ca de cand a avut loc accidentul am preferat sa stam la spital cam pana la ora 1-2 noaptea. EduardS si Cristi! pot comfirma pentru ca am vrut sa fim acolo in caz ca e nevoie de sange sau orice altceva!

 

p.s Astept sa o aud pe pisi injurand! Atunci o sa stiu sigur ca e bine!

nu ai fost degeaba mah, ai fost pentru noi si pentru zapacita :) in rest metallica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...