Sari la conținut

Accident moto Pantera


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

Hai ca-ti fac eu o selectie de comentarii mult mai TAMPITE decat ale lui Bogdan192:

Ia de-aici:

 

"Speram ca nu...Fata e motociclist cu experienta,poate au ajutat-o reflexele si e doar o exagerare din partea presei...Sa te faci bine,Gilda! "

 

"lupii moralisti sa se abtina, fata asta are sange in instalatie mult mai mult decat aplaudacii de pe aici.

 

hai panteruta, sa te faci bine, da? "

 

"chiar daca ai avea dreptate asta e genul ala de cugetare pe care trebuie sa o zici doar in gand.

 

Sanatate multa accidentatei. "

 

"un moderator sa "dea nitel cu matura" pe aici?? ar fi pacat sa ajungem la alte discutii legate de benzi depasiri citate si alte alea"

 

"Va rog sa nu incepeti cu textele de razboi. Ganditi-va la Gilda si, in felul asta, o ajutati si pe ea. Ganditi pozitiv. M-am saturat de cucuvele si moralisti. "

 

"pai de asta am rugat sa stergeti anumite postari de doi lei. "

 

"Eu n-am inteles niciodata aceasta pofta acuta si acida de a arunca cu (cuvant urat) acolo unde poate intr-o zi te vei afla si tu!

Nu ma consider catzel de pe forum, care din compasiune pentru un membru vechi al forumului, sar sa-i iau apararea. Si daca este cineva interesat, am sunat la familie si stiu exact in ce stare se afla. Daca eram in Timisoara, probabil eram pe culoare in asteptarea vestilor!

Se va recupera in timp. Este probabil o greseala pe care si-o va asuma ca atare (asa cum a facut de fiecare data) si din care, din pacate, nu va avea fizic cum sa nu invete!

A inceput sa-mi fie scarba de acest forum din momentul in care in trafic, singura, cu motorul stricat, am vazut groaza de motociclisti (pentru siguranta in trafic a carora m-am zbatut niste ani, participand si organizand tot soiul de actiuni cu impact la nivel national, actiuni caritabile etc) carora nici macar nu le-a dat prin cap sa salute, d-apai sa opreasca! De asta am si disparut din "zona".

Citind in schimb aceste topicuri (in care dupa umila mea parere ar trebui daca nu putem trimite ganduri de incurajare prietenilor si familiei, sau nu incercam sa ajutam cu ce putem, macar sa avem bunul simt sa nu folosim cuvinte jignitoare), imi intaresc opinia ca acest forum a devenit o oala cu hrana pentru animale de curte...

Sper macar, citind toate astea, Gilda, sa-ti iasa din cap odata pentru totdeauna ideea "noi suntem motoristi adevarati, trup si sange, sarim unii pentru altii" si sa te opresti din a mai crede ca suntem toti la fel ca tine de saritori, misto, sinceri, onesti si cu bun simt!

Te pup fata si bataia promisa ti-o primesti la dublu!!!!!!

 

SAnatate maxima voua tuturor, care nu gresiti si care aveti dreptul sa judecati pe oricine, in orice context!!! Eu am invatat ca n-am acest drept si sunt mandra ca pot trai fara asta!!

Pantero, hai sus!

 

"

 

 

Etc etc, nu mai am rabdare sa pun aici, cititi si voi.

 

"Cat priveste lupii moralisti: dragii mei, cand o sa fiti intruchiparea perfecta a motociclistului atunci sa aratati cu degetul. Oricine greseste, si eu fac nebunii prin trafic, dar e riscul pe care mi-l asum si responsabilitatea mea. Ce va f*** pe voi grija ce face altul? Sunteti implicati direct? Voi nu ati comis-o niciodata in trafic?

Ca sa nu mai zic ca multi din cei ce ati comentat nu aveti nici macar jumatate din km facuti de ea pe 2 roti.

Nu a declarat nimeni ca vai saracuta e nevinovata, asa ca ce va agitati atat?

"

 

pana la replica respectiva nu se agitase nimeni... :unsure:

 

etc etc..

 

 

:bore:

 

"Putintele fete avem pe motor, mai ales frumusele, dar asta nu impiedica meltenii de tastatura sa dea cu sutul, moralist, in cel (cea) cazuta.

 

rusina ba! "

 

:bore:

 

iarasi, pana la postu ala nu zisese nimeni nimic de rau, cum nimeni n-a zis nimic de rau tot topicul.

Mie nu mi se par atat de grave. Majoritatea sunt postarile unora care spera la cafeaua aia de care vorbeam, sau sa stie ce planuri de viitor are. In continuare nu sunt de acord cu inversunarea lui (frustratel), de parca nu plateste destul ptr greseala facuta. Avand in vedere ca nu vad nici o circumstanta agravanta in caz, cred ca merita sa aiba putin noroc sa scape cu o sperietura cateva contuzii si hai treaca de l amine..o entorsa. In ciuda comportamentului ei care iese mereu in evidenta si pe care-l pun pe seama varstei si temperamentului, faptul ca nu e deloc o clienta a smurdului si impresia mea personala din discutiile avute in timp cu ea, ma fac sa sustin ce am spus mai sus, ca putea sa aiba mai mult noroc si ca-l merita. Sunt o groaza de putoi care fac praf doua motoare pe an (bineinteles ca nu din vina lor, normal), le mai moare cu cate un pasager intre timp, care era eventual o copilitza luata fara casca, care se aleg cel mult cu incheietura luxata. Sper sa nu inteleaga cineva ca vreau sa pateasca aia mai rau, spun doar ca nu e cazul de dat cu piatra la accidentul asta. Cred ca oricum e destul.

 

Parafrazand un vers din parazitii care-mi place mult "Prostii par conceputi pe cale artificiala. Ca sunt multi ai-dracu si n-au nici o boala ...", daca-l aplici printre cei de pe forum.... Intelegi tu ce-am vrut sa zic, ca esti baiat istet. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am si eu un comentariu in alea citate de belbody, aia cu cugetarea zisa in gand, dar este scoasa din context. aproape imi e rusine, ca Dinului Patriciu. sunt mai prost decat Bogdan192 :rusinica:

 

asa-i ca accidentata este nemaritata ? ca de aia sunt atati petitori.

 

ii urez in continuare sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit cu mare regret postul despre accidentul Gildei, valabil dealtfel pentru orice topic al acestei categorii a forumului.

 

Am incercat sa ma abtin de orice comentariu inainte de a afla ca starea sa s'a ameliorat, lucru foarte mult ingreunat de puzderia de posturi offtopic a unora care, prin ineptiile pe care le debiteaza frizeaza absurdul. Ma bucur enorm sa aflu ca e "bine", si mai ales ca previziunile sunt cu adevarat optimiste.

 

Sunt extrem de neplacut surprins si uneori aproape ca mi'e rusine ca sunt asimilat cu "tagma motociclistilor (din Romania)", se pare ca pur si simplu unii nu au suficienta minte sa poate intelege ca sub-categoria "ACCIDENTE" a fost creeata in principal cu doua mari scopuri:

 

1. Prioritatea absoluta este sa inlesneasca orice ajutor de care orice motociclist ar putea avea nevoie in urma unui accident, indiferent cui apartine culpa. Ajutor de orice fel, moral, material... fiind vorba de Romania, PCR (pile, cunostinte, relatii...), etc.

 

2. Analizarea datelor evenimentului, dinamica sa si stabilirea cat de obiectiv posibil a culpei, atat din punct de vedere legal cat mai ales moral. Si asta nu pentru a crucifica pe cineva ci pur si simplu pentru a intelege cine, ce, cat, cum si unde s'a gresit, in speranta ca odata aflate, aceste informatii vor fi folosite inteligent, pentru a preveni repetarea greselii.

 

 

In cazul de fata lucrurile sunt evidente, dupa parerea mea nu este vorba de altceva decat de combinatia nefericita (deja clasica) a unui motor de viteza folosit in oras, conducator relativ experimentat dar cu prea multa incredere in sine (neatentie) si, nu in ultimul rand... nesansa. Nerespectarea legii nu doar poate ci chiar are si ea o pondere foarte mare insa, cel putin din punctul meu de vedere nu reprezinta un element cheie, configuratia drumurilor, atitudinea soferilor si mai ales traficul, in special din bucuresti, fac din respectarea legii (ad literam) o utopie.

 

Insanatosire grabnica si mai ales totala iti urez felino, am fost intotdeauna foarte impresionat de combinatia exotica a unei buse calarita de o dama sexy cu minte si caracter...

 

Ride Safe!

Sunt total de acord cu ce ai postat tu pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet, incetati cu porcaiala sau dracu va ia cand o sa ma plictisesc in weekend in fata calculatorului. O zi tai Bulgaria, cealalta zi va tai pe voi. Si de data asta nu glumesc. Sa va asteptati la pauza la postat cam pana prin ianuarie unii dintre voi, ca prea ati luat-o prin balarii pe subiectul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Specific romanesc!

De la un anunt legat de un accident moto, in care a fost implicata o motociclista care s-a ranit destul de grav, ati ajuns la Porcaiala si jigniri inutile!

De fapt, voi de ce va porcaiti?! Nu aveti nimic de impartit.

Inca o dovada ca societatea romaneasca este dezbinata, iar ceea ce inseamna "comunitatea moto" e un termen DESUĂT- ieÂşit din uz, din modă, necorespunzător spiritului vremii; perimat. [Pr.: -su-et] – Din fr. dĂŠsuet, lat. desuetus.

Editat de topgun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea sunt avantajele democratiei, sa cam spui ce vrei. Nu e rau....e rau inteles! Consider forumul un loc unde poti spune ce gandesti, numai ca extremele intotdeauna sunt rele. Si au fost si de o parte si de alta.

Ma intreb de cate ori se evita accidente "la mustata"? De cate ori o fi fost si fata noastra "pe muchie"? De data asta nu a mers. Sa invete si ea si sa invatam si noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: Extremele pleaca la plimbare, am pus piciorul in prag si nu numai eu (au fost sterse tampenii nu numai de mine). Nu mai postati tampenii aici daca vreti sa mai postai iarna asta...

Ontopic: Apropos, ce mai face doamna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici tin s ate contrazic , mai este o tipa in Tecuci cu o hayabusa .. asta daca o mai are ..... SANATATE MULTA ITI DORESC GILDA

Am specificat ca nu sunt sigur,dar din cate stiu...

 

emylyo nu stiu ce te-ai atacat asa de parca toata lumea trebuie sa fie super informata.. eu de exemplu nu o cunosc personal si nu am de unde sa stiu anumite detalii, nu vad de ce gresesc daca fac o intrebare pertinenta.. pana la urma ea este din Bucuresti sau din Timisoara?

 

Multa sanatate ii doresc si recuperare rapida!

Nu m-am atacat,am facut doar niste completari.Este din TM,dar a stat si prin Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa mai lasam nebuniile astea certurile neconstructive si chestiile aiurea. Ce vesti mai sunt despre draga noastra Panterutza? Cele bune tuturor si gasiti-va ceva mai bun de facut decat aruncat cu noroi in altii , certat , polemici si multe bipuri.... de astea inutile.

 

Hai cu vara.

 

Pantero fa-te bine ti-ar moaca ta de felina !!!!

 

By

 

Stef

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit tot topicul. Bale si libidosenie ca aici n-am mai vazut decat in discotecile de tara unde se aduna "masculii" in cerc in jurul "bunaciunii" locale si nu stiu ce sa faca sa o prinda de mijloc. Dar aia e bunoaca pentru ca in discoteca e intuneric si ei sunt beti si n-au mai vazut femeie de ani buni.

Asa-i si aici, daca soatem busa din ecuatie (ca oricum e dauna totala) nu stiu de ce va agitati atat, de ce va apucati sa faceti cozi, liste. Atat de mare e disperarea?

Ma bucur ca nu s-a lasat cu RIP si ca se va putea recupera. Sper sa aiba maturitatea sa invete din incident. Si pe langa ea si altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa mai lasam nebuniile astea certurile neconstructive si chestiile aiurea. Ce vesti mai sunt despre draga noastra Panterutza?

Nu am remarcat sa se mai fi scris asta, deci o scriu eu:

 

Bikeritza se relaxeaza pe un pat de spital, in refacere si de duminica poate primi vizitatori (era ceva cu ora 17 daca retin bine - va rog mai verificati). Rugamintea familiei, care de fapt mi se pare normala, logica, de bun simt as putea zice, e sa tineti cont ca e vb de un spital, sa nu va organizati ca la plecarea in excursie la zoo (chiar daca nickname-ul ar putea sugera asta) sa umpleti cate un autocar, sa nu fie coada ca la sfintele moaste,, chiar daca in cazul in care se straduieste v-ar putea arata o bucata de clavicula, ptr ca nu e de bar de negri, ci spital (daaaa...cu oameni bolnavi, dintre care unii pot cadea in depresie ca frustratel de pe forum din cauza faptului ca altii sunt vizitati...si ei nu.)

In alta ordine de idei, cred ca bikeritza va fi happy sa vada fetze noi sau cunoscute, se va simti miezu' cu vizitatori si chiar cred ca daca nu se abuzeaza de timpul ei de refacere, va avea un tonus excelent. O floare, o vb buna, fara borcanele cu iaurt, si fara multa zarva.. cred ca e tot ce va mai pot spune eu din practicile de spital.

 

Va rog sa ma scuzati, dar e max ce puteam face ca sa va comunic eu asta. Esentialul sper ca s-a inteles si va rog sa tineti cont de el.

 

Daca mai scrieti pe aici cate o impresie, cu atat mai bine.

 

Am citit tot topicul. Bale si libidosenie ca aici n-am mai vazut decat in discotecile de tara unde se aduna "masculii" in cerc in jurul "bunaciunii" locale si nu stiu ce sa faca sa o prinda de mijloc. Dar aia e bunoaca pentru ca in discoteca e intuneric si ei sunt beti si n-au mai vazut femeie de ani buni.

Asa-i si aici, daca soatem busa din ecuatie (ca oricum e dauna totala) nu stiu de ce va agitati atat, de ce va apucati sa faceti cozi, liste. Atat de mare e disperarea?

Ma bucur ca nu s-a lasat cu RIP si ca se va putea recupera. Sper sa aiba maturitatea sa invete din incident. Si pe langa ea si altii.

Desi Petru ma ameninta ca voi sta pana in ianuarie, imi asum riscul asta si-ti spun ca ai fost total nepoliticos, un fel de fiul ploii, ca sa-ti parafrazez numele in romana (sa inteleaga toata lumea). Daca tot nu ai inteles, cauta bancul ala cu indieni in care pustiul se intreaba de ce numele lui e "fucking Chinese broken condom". Nu rata sansa de a tace. Orice spui, va spulbera orice indoiala in privinta ta.

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ pantera - fa-te bine si nu intra aici, suntem doar noi, porcii.

 

Lumea te asteapta la beri si la karaoke, ca pe vremuri, in niciun caz pe forum, la tavaleala ieftina.

 

@ Petru moldovan - ai cea mai comunista atitudine. ma doare in pix daca imi dai ban. Offtopic curat. Restul pe PM daca te intereseaza

Editat de circel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit tot topicul. Bale si libidosenie ca aici n-am mai vazut decat in discotecile de tara unde se aduna "masculii" in cerc in jurul "bunaciunii" locale si nu stiu ce sa faca sa o prinda de mijloc. Dar aia e bunoaca pentru ca in discoteca e intuneric si ei sunt beti si n-au mai vazut femeie de ani buni.

Asa-i si aici, daca soatem busa din ecuatie (ca oricum e dauna totala) nu stiu de ce va agitati atat, de ce va apucati sa faceti cozi, liste. Atat de mare e disperarea?

Ma bucur ca nu s-a lasat cu RIP si ca se va putea recupera. Sper sa aiba maturitatea sa invete din incident. Si pe langa ea si altii.

 

spre deosebire de tine ea exista si pe lumina, si fara motor.

 

dauna totala esti tu ca individ,asta daca ai fost intreg vreodata. ai vazut cumva motorul pe viu dupa accident?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spre deosebire de tine ea exista si pe lumina, si fara motor.

 

dauna totala esti tu ca individ,asta daca ai fost intreg vreodata. ai vazut cumva motorul pe viu dupa accident?

1.Matale balesti grav...

2. Facem pariu ca iese dauna totala la orice asigurator? Din pacate n-o sa putem afla, pentru ca a fost vina ei si n-o sa ajunga la niciun asigurator, ci doar in service ca sa repare fata pe la ea doar ce e absolut necesar ca s-o puna pe roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, tuturor ne plac fetele pe motoare, e normal ca oamenii sa se manifeste mai "dulce". In plus fata are si multi prieteni. Pe mine alt gen de afirmatii ma enerveaza:

 

1. Are experienta, clasa si cum merge ea cu motorul ar vrea multi sa mearga. Scuze, dar dupa accidentul asta penibil, de care s-ar rusina si un incepator, despre ce experienta si clasa mai e vorba?

2. Toti gresim, nu trebuie sa facem pe moralistii. E adevarat ca toti mai taiem linia continua, etc dar nu toti ne infingem de-an pluea in taxiuri. Ce naiba! Aici nu e vorba de o greseala oarecare, ca sa inchidem ochii

3. A facut nu stiu cate pentru comunitate. Pai dupa cum s-a comportat ea ca motociclist inaintea accidentului, conform martorilor, si cum statea imprastiata cu gura-casca in jurul ei, eu zic ca a facut un si mai mare deserviciu comunitatii, in caz ca exista asa ceva.

 

Eu cred ca pe langa recuperarea fizica mai are de tras si la reabilitarea de imagine, in caz ca o intereseaza: a gresit grav si acum suporta consecintele, asa e corect. Ar trebui ca prietenii sa o traga de urechi la momentul potrivit si sa o determine sa se gandeasca serios pe mai depaarte: accidentul asta arata ca ceva nu e in regula la felul cum practica ea motociclismul. Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

1. Are experienta, clasa si cum merge ea cu motorul ar vrea multi sa mearga. Scuze, dar dupa accidentul asta penibil, de care s-ar rusina si un incepator, despre ce experienta si clasa mai e vorba?

2. Toti gresim, nu trebuie sa facem pe moralistii. E adevarat ca toti mai taiem linia continua, etc dar nu toti ne infingem de-an pluea in taxiuri. Ce naiba! Aici nu e vorba de o greseala oarecare, ca sa inchidem ochii

3. A facut nu stiu cate pentru comunitate. Pai dupa cum s-a comportat ea ca motociclist inaintea accidentului, conform martorilor, si cum statea imprastiata cu gura-casca in jurul ei, eu zic ca a facut un si mai mare deserviciu comunitatii, in caz ca exista asa ceva.

 

 

1 - :bigstar:

2 - :bigstar:

3 - partial de acord, mai putin faza ca statea imprastiata, acolo deja nu mai era alegerea ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gollum

Mai, tuturor ne plac fetele pe motoare, e normal ca oamenii sa se manifeste mai "dulce". In plus fata are si multi prieteni. Pe mine alt gen de afirmatii ma enerveaza:

 

1. Are experienta, clasa si cum merge ea cu motorul ar vrea multi sa mearga. Scuze, dar dupa accidentul asta penibil, de care s-ar rusina si un incepator, despre ce experienta si clasa mai e vorba?

2. Toti gresim, nu trebuie sa facem pe moralistii. E adevarat ca toti mai taiem linia continua, etc dar nu toti ne infingem de-an pluea in taxiuri. Ce naiba! Aici nu e vorba de o greseala oarecare, ca sa inchidem ochii

3. A facut nu stiu cate pentru comunitate. Pai dupa cum s-a comportat ea ca motociclist inaintea accidentului, conform martorilor, si cum statea imprastiata cu gura-casca in jurul ei, eu zic ca a facut un si mai mare deserviciu comunitatii, in caz ca exista asa ceva.

 

Eu cred ca pe langa recuperarea fizica mai are de tras si la reabilitarea de imagine, in caz ca o intereseaza: a gresit grav si acum suporta consecintele, asa e corect. Ar trebui ca prietenii sa o traga de urechi la momentul potrivit si sa o determine sa se gandeasca serios pe mai depaarte: accidentul asta arata ca ceva nu e in regula la felul cum practica ea motociclismul. Sanatate!

 

 

Ce ciudat, am fost cu voi la Rasnov in 2008. Era primul meu drum lung, plecam cu Chopper Academy si v-am rugat sa ma lasati sa stau in spatele lui Larry. Tot drumul tu si fratiorul tau nu ati facut decat sa va bagati in fata mea. De ce, voi stiti. Poate asa ati inteles ca trebuie sa ma invatati pe mine, incepatoare, sa merg cu motorul.Sau asa se practica motociclismul ? Sau asa faceti cand vedeti femei pe motor ? Oare cine ar fi trebuit sa te traga atunci pe tine si pe al tau frate de urechii ? Se rezolva acum daca vrei. A, si te rog, nu te lua cu mine la cearta pe forum. Nu postam dar chiar esti enervat cu morala asta de doi bani, tu care mergi ca o cizma pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

We all make choices all the time, whether we are aware of them or not.

 

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin can openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed-interest mortgage repayments. Choose a starter home. Choose your friends. Choose leisure wear and matching luggage. Choose a three piece suit on hire purchase in a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing spirit-crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pissing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked-up brats you have spawned to replace yourself. Choose your future. Choose life . . . But why would I want to do a thing like that? I chose not to choose life: I chose something else. And the reasons? There are no reasons.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...