Sari la conținut

Accident moto Pantera


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

Bogdane, la felul in care mergi cu motorul tau in clipurile tale filmate de tine cu camera ta si postate de pe contul tau pe forum, eu as fi mai relaxat in a imparti vina. As sta mai retras. In rest, sigur ca da, ai dreptate, doar ca nu esti tu tocmai cel mai in masura sa le spui. Mai tempereaza-te. Femeia a gresit, e vinovata, e ce vrei tu. Ca unii sau altii nu vor sa vada asta, sau se abtin din bun simt sau se abtin pentru ca o cunosc, sau se abtin ca sa le arate o tztza, sau se abtin ca sa nu le dea un cap in gura etc. e problema lor.

 

Ceea ce vreau sa spun e ca toti avem momente de tampenie. Prostie. Orbul gainilor. Imbecilitate crasa. Nesimtire. Draci. Magarie. Porcism. Ceasul rau. Pisica Neagra. Zi proasta.

 

Gresesti, platesti.

 

Sigur, n-a platit doar ea, l-a belit si pe saracul taximetrist. Dar ea a platit mai scump, omul a platit prin ceva timp pierdut. Echilibrul cosmic a fost restabilit.

 

Ca daca ar fi fost invers se organiza o potera (doar atat, pentru ca nu se facea nimic concret), e adevarat. Toti oamenii sunt ipocriti. TOTI. Si eu, si tu. Asa e firea omului. Difera gradele, contextele, felul cu te scoli cu ea pe dreapta sau stanga. Nimeni nu e obiectiv.

 

Astia care i-ati luat (exagerat) apararea, ar fi dragut daca o vreme ati fi mai putin moralisti pe alte topicuri, daca sunteti. Cand mai greseste vreunul pe care nu-l cunoasteti, ar fi dragut daca ati fi mai raruti. Asa ar fi corect.

 

Bogdane, s-a f...t Mesia cu Gica-Contra si ai iesit tu. Te-nteleg perfect, asa am fost si eu. Dar in viata exista nuante si nu tot timpul le stapanesti. Oamenii stiu (sau cred ca stiu adevarul), nu au nevoie de un om cu Sindromul Farul Adevarului ca sa-l fluture mereu sub nas. Ajung sa-l urasca sau sa nu-l mai bage in seama. Sh-apai, ce-ai facut?

 

Hai sa ne-ntelegem, ca oameni suntem! Ar fi frumos daca s-ar imparti ceva scuze p-aici. Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asa e, dar vaca aia de motocicleta nu e potrivita nimanui.

 

e potrivita aluia, snobului, care vrea sa aiba sub el cea mai tare motocicleta a momentului

vrei sa zici ca snobu' nu e matur?

dracu, exista cayenne, exista ferrari, exista masini si motociclete de epoca, exista vehicule bricolate artistic.

tu din ce punct de vedere privesti problema?

practic?

pai atunci iti iei un scuter, un logan si un GS, :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa-ti spun parerea mea sincera: nu cred ca o persoana e matura (in acceptiunea reala a cuvantului) daca dupa 2-3 ani de motociclit is cumpara hayabusa. :ok:

Acuma stiu ce zic cei care nu sunt de acord cu asta: ca nu te caci in gustu omului. Asa e, dar vaca aia de motocicleta nu e potrivita nimanui.

Motocicleta aia e potrivita celor cu prea mult ego si care vor mereu sa arate/demonstreze ceva. (lor, celor din jur, naiba stie)

 

Pai uite ca tocmai se confirma regula.

 

LOL. :hug: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge cineva weekendul asta pe la ea?personal nu o cunosc dar am admirat-o inca de cand am vazut FB'ul ei....singur nu imi vine sa ma duc mai ales ca nu am vorbit niciodata.Astept PM.Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e potrivita aluia, snobului, care vrea sa aiba sub el cea mai tare motocicleta a momentului

vrei sa zici ca snobu' nu e matur?

dracu, exista cayenne, exista ferrari, exista masini si motociclete de epoca, exista vehicule bricolate artistic.

tu din ce punct de vedere privesti problema?

practic?

pai atunci iti iei un scuter, un logan si un GS, :bigstar:

 

second LOL. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e potrivita aluia, snobului, care vrea sa aiba sub el cea mai tare motocicleta a momentului

vrei sa zici ca snobu' nu e matur?

dracu, exista cayenne, exista ferrari, exista masini si motociclete de epoca, exista vehicule bricolate artistic.

tu din ce punct de vedere privesti problema?

practic?

pai atunci iti iei un scuter, un logan si un GS, :bigstar:

Da, din punct de vedere practic.

 

Inteleg ideea perfect: imi doresc hayabusa, e visul vietii mele, mi-o doresc si noaptea in somn, fac sacrificii si mi-o iau! Perfect! Nemaipomenit!

Dar, ca om matur, trebuie sa te si gandesti si la utilitatea acelei motociclete. Ce fac cu ea? Imi foloseste la ceva? Da, la calatorii, la mers pe circuit (desi ma indoiesc ca bababusa e buna la asa ceva, no way) si la dat mare in fata fraierilor. Pai, atunci o folosesc in scopul pentru care am cumparat-o.

In oras, in nebuneala de trafic, hayabusa e la fel de buna ca feribotul la rafting.. :unsure:

Eu daca-mi doresc toata viata COMBINA (de-aia de treierat graul) si intr-un final reusesc sa-mi iau, ma duc cu ea pe camp, sau o pun in curte si ma pozez cu ea, o sterg, o lustruiesc, etc.. sau ce mai pot face cu ea).

In fine, e mult de discutat.

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu de pareri e vorba. Eu iti zic de fapte. Tu-mi zici de pareri. Ramai cu parerile tale, nu ma deranjeaza. Ma deranjeaza ca nu stunteti capabili, multi, sa ganditi. Pentru ca indolenta voastra ma afecteaza pe mine direct, pe strada, in portofel, acasa si la munca. De asta va numesc in fata prosti.

sa ma bag la warn...sa nu ma bag.....ma mai gandesc.

 

(am ales): bai p.ulea, incep prin a-ti spune ca nu vreau sa apar acum skillsurile si inteligenta accidentatei si ca-ti raspund la jignirile repetate la adresa mea. Daca ai fi scris ca sunt prosti toti ceilalti in afara de mine, era treaba lor sa te trimita la draq si nu ti-as fi spus ceea ce cred despre tine. Intrucat nu ai incetat, tocmai o sa afli:

 

despre accident - personal cred ca a cataloga un incident greseala sau o prostie e ceva similar, in functie de cat de drastic vrei sa judeci, cat te-a afectat asta si cum vrei sa te exprimi.

 

despre tine - Sa ne faci pe noi, cei care nu suntem de acord cu tine, responsabili ptr toate nerealizarile tale, sa pui pe seama indolentei noastre faptul ca tu esti afectat in viata, la portofel, pe strada sau faptul ca tu-ti urasti jobul, ma face sa cred ca nu esti decat un frustrat idiot. un kknar care banuieste mult si prost, un labagiu care se comporta cum zice parazitu "ca un poponar fugarit de femei", un redus mintal care crede ca daca aveau skillsuri, marco simoncelli traia si toti cei care se accidenteaza in moto GP si pierd cate juma de sezon, scapau doar cu zgarieturi. Inchei prin a spune ca eu cred ca prost e tac-tu ca nu a pus prezervativ cand te-a facut pe tine, asta daca nu te-ai nascut din laba.

 

PS: Imi cer scuze sincer fata de ceilalti useri ptr acest post, dar atat am putut rezista. Scuze pantera, daca o sa citesti asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preacuvioase, ai o problema: esti prea nervos! Goosfraba! Chill, esti pe internet. Ai prea multa energie, o irosesti aiurea. Fa ceva constructiv! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@BB: Daca tu esti eu, eu cine sunt?

 

@tzarana: Fals. Daca un nebun urla "Regele e GOL" afirmatia lui are mai putin adevar in ea? Sau un copil? Think for fucks sake! Scopul nebunului/copilului nu e sa fie bagat in seama, ci doar sa urle "REGELE E GOL!". Mission accomplished, go home, have a brew. Eu nu-s nici nebun nici copil, de aia tin neaaparat sa ma asigur ca lumea intelege mesajul. Ca nu vor sa-l accepte e alta treaba.

 

@Pupila: Am permis de 3 ani (aproape), merg de aproape 6 pe 2 roti, prin Bucuresti in mare parte. Am vazut si bune si rele, am mers si bine si prost, am cazut de destule ori sa vorbesc cu prietenii cate o noapte intreaga la neste beri despre cazaturi. Am facut destule prostii ca sa le recunosc ca-s prostii la altii. Esti multumit?

 

@Preacuvios: ne-amice, esti indolent pentru tine, da ma afectezi pe mine. Cand o sa intelegi asta, o sa incetezi sa fii indolent. Also, white-knigh-ismul nu a dus la nici un frecus, in toata istoria lui. Inceteaza sa mai fii white knight si poate o sa-ti gasesti si tu o fata...

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur nu stii :) mai bine treci pe ceva mai usor :)

Inainte sa trec la ceva greu am mers 3 ani pe ceva mai usor. Ma descurc, merci de incurajari. Am cazut si eu de cateva ori si m-am facut prost singur inclusiv cei apropiati.

Am ajuns insa la maturitatea de a intelege ca motocicleta sport, sport-touring nu e facuta pentru mers in oras. :ok:

In oras e bine sa fii conservar ori biciclist ori scuterist. Cu motorul nu faci decat sa-ti scoti peri albi aiurea.

 

Lol, habar n-aveam. Vorbeam cu bogdan192 :)

 

Ce sa zic, incantat de cunostinta! :cheers:

Incantat si eu! :cheers: (Eu stiu cum te cheama de pe blogul faimos despre minunata calatorie calare pe melc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta sport, sport-touring nu e facuta pentru mers in oras. :ok:

In oras e bine sa fii conservar ori biciclist ori scuterist. Cu motorul nu faci decat sa-ti scoti peri albi aiurea.

parerea ta, probabil ca asa e pentru tine :) din fericire nu este un adevar universal valabil :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@BB: Daca tu esti eu, eu cine sunt?

Corect, scuze de neintelegere, n-ai patit niciodata sa fii cu inca 2 Bogdani la masa si sa-l strige pe unul din ei prietena si sa te intorci tu? :grinbandit:

Mie imi place ca Preacuviosul se ia de tine si pe mine ma menajeaza. Poate pentru ca n-am fost asa agresiv in limbaj ca tine, pentru ca stiu cine e Pantera si o cunosc prin altii, dar iti impartasesc fiecare idee. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg cum oamenii au devenit asa de putin umani... :disappointed:

 

Inca nu se pune prbl hahalerismului, anyway, unii si-au exprimat parerile intr-un mod interpretat si de mine corect, restul sufera in urma durerii panterei. :o Ce nu inteleg e faptul ca toti se contreaza aici in conditiile in care mai avem topicul scandal si motoretisti de tastatura. :what:

 

Puteti sa ziceti ce vreti despre orice model de mobra ca ar putea fi de oras, dar daca si busa a ajuns una trecuta pe acea lista, inseamna ca pe pista trebuie sa mi cumpar avion ca sa fiu inteles ce vreu sa fac. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea ta, probabil ca asa e pentru tine :) din fericire nu este un adevar universal valabil :rock:

Parerea mea e impartasita de inca cateva zeci de motociclisti pe care ii cunosc de vreo 12-5-4-3-2 ani. Si altii de prin alte tari. Fiecare o sa inteleaga chestia asta la vremea lui. Poate pentru unii placerea de a motocicli e sa stea pe la semafoare, sa inspire gaze de esapament, sa stea cu inima in gat de fiecare data cand un meltean scoate botul din parcare in drum, s.a.m.d. Fiecare cu gusturile lui. Eu prefer sa folosesc motocicleta in afara localitatilor pe drumuri cat mai virajate cu putiinta, sau daca se poate, pe camp.

 

Tu spune-mi cu mana pe inima ca detii o masina, un scuter, o bicicleta si o Hayabusa si preferi sa mergi prin oras, la cumparaturi, pe unde ai treaba cu... Hayabusa. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...