Sari la conținut

Accident moto Pantera


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

O fi ea blonda, dar am tupeu sa bag mana in foc ca are mult mai multi Km ca multi dintre voi.

ba asta, iar te bagi in seama cu textele astea ? de unde stii tu ma cati km facem noi ? ne-ai pus contor ? tu ai sarit de 20000 de km sezonul asta sa te poti baga in seama unde nu te vrea nimeni ?

si la ce conteaza 100000 de km mersi intr-un sezon pe autostrada in linie dreapta in afara de ca itzi tabaceste poponeata ? poate stii tu ca eu si multi altii nu.

ce e greu de acceptat ? fata are motor puternic, se da cu el ca ii place, a facut o greseala, s-a lovit, acum o sa se faca bine, o sa incerce sa nu repete greseala si gata. atata tam-tam si comentarii de la toti astia de stati numai pe tastatura de imputiti forumul asta.

 

 

==>In acest caz, putem recomanda incepatorilor Busa fara probleme, nu?

 

daca atat poti tu intelege du-te si da un examen psihologic pentru ca nu esti in siguranta pe strazile tarii, si esti pericol si pentru altii

 

 

 

==>Esti complexat. Asa am fost si eu, dar mi-a trecut. Nu este treaba noastra ce face x sau y cu mobra proprie,puncT. Asta este atitudinea specifica romanului. :rusinica:

eu nu vad sa-ti fi trecut, mai viziteaza odata spitalul ala, ca te contrazici

Editat de Fulguletz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 975
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Are mai multi km ca mine (meibi, daca-i adun si pe aia de pe scuter s-ar putea sa nu iasa la socoteala), da majoritatea astora care au mai putini chilometri ca ea inca mai au o splina. Pentru ca nu au facut stanga peste linie continua de pe banda a 3-a ca sa intre intr-o benzinarie pe interzis, au vazut un taxi, s-au speriat, au pus frana cu spatele de au lasa dunga pe vreun metru de asfalt, apoi au bruscat fata si au cazut de s-au infipt in taxiul pe care voiau sa-l evite. 1-0 pentru ai cu mai putini chilometri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:o

 

Bine. Nu vrei sa-ti zic cati km am eu la bord. Te-as face de cacao cu tot cu vaca aia de motocicleta cu care te mandresti atat mai rau ca un mic Jay Leno ce esti.

:hug:

 

pateticule mic, tu degeaba faci km, pt ca faci parte din categoria care nu invata niciodata. Ca nu pot, sunt limitati de la natura.Cred si eu ca te ustura tare sa stii ca altii iti dau clasa, chiar si in domeniul moto(o fata pe o vaca de motocivleta?). Lasa asa fatalau, te faci tu mare reisar si ne arati cum e treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..inca mai au o splina.

 

Vorbesti ca si cum te-ai lasa de motociclism... totul e o chestiune de timp...

 

A, si vezi ca splina o poti pierde si dupa o bataie crunta...

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca ai o problema cu mine,o rezolvam in particular cand vrei, fara prea multe comentarii.

tu ai o problema cu tine si nu vrei sa o rezolvi. imi pare rau ca nu iti dai seama ce prostii aberezi aici. numai un incult poate scrie ce-ai scris tu aici. tipicul animal de romania, hai in particular ca nu ma duce capul sa fac altceva. mai bine nu ai mai polua topicul asta si ai lasa prietenii fetei sa scrie ce se mai stie despre ea, ca in 50 de pagini nu a avut nimeni curaj sa scrie ceva de sanatatea ei, ca sar astia ca tine sa-l intrebe "esti sigur ?" , "de ce se face bine?" ca atat poti.

bafta si-ti urez sa faci macar in 3 ani cati km facem noi intr-un an, astia de nu stim sa mergem cum zici tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

==>Esti complexat. Asa am fost si eu, dar mi-a trecut. Nu este treaba noastra ce face x sau y cu mobra proprie,puncT. Asta este atitudinea specifica romanului. :rusinica:

 

 

nu am de ce sa fiu complexat. am si eu motor destul de mare la cilindree, doar ca nu ma dau in oras cu el intre semafoare sau la terase.

 

mai trag si eu de el cateodata, asa sa il simt ca mi-a ramas mic.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are mai multi km ca mine (meibi, daca-i adun si pe aia de pe scuter s-ar putea sa nu iasa la socoteala), da majoritatea astora care au mai putini chilometri ca ea inca mai au o splina. Pentru ca nu au facut stanga peste linie continua de pe banda a 3-a ca sa intre intr-o benzinarie pe interzis, au vazut un taxi, s-au speriat, au pus frana cu spatele de au lasa dunga pe vreun metru de asfalt, apoi au bruscat fata si au cazut de s-au infipt in taxiul pe care voiau sa-l evite. 1-0 pentru ai cu mai putini chilometri.

Mai bogdanel...fara resentimente te intreb serios acum. Tu nu cumva esti genul "viitorul tarii" din generatia pro-stii si castigi? Asa-mi pari sincer dupa cum te manifesti. Mai ai un pic si aduni km facuti de tot neamu tau, inclusiv cu autobuzele RATB-ului, esti convins ca tara nu te merita si ceilalti sunt vinovati de viata ta trista si cel mai nmult ma uimeste lipsa de maturitate. Imi pari genul care daca o vezi pe strada dupa de iese din spital, o arati cu degetul si urli in piata publica faptul ca nu are splina si ea e cea care blocheaza fata motocicletei de cate ori vede un taximetrist simpatic. Nu ti se pare ca e genul de comportament caracteristic clasei pregatitoare in care kinderii McDonalds ca tine rad de colega de clasa ca poarta ochelari si o striga "aragaz cu 4 ochi"? Chiar te-am intrebat sincer, pentru ca mie asa-mi pari..sincer. Aproape ca nu-mi mai vine sa ma enervez pe ce scrii tu. Pari genul "unde nu e, nici Dzeu nu cere". Ai fost un copil agitat? Ai suferit de ADHD si parinti au crezut ca esti doar un pic mai zburdalnic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

Deci e criminal, topicul asta de cazatura s'a transformat in "cati km pot fi facuti pe motor in 24h".. :crack:

 

Offtopic: Am facut pe 954 1100km in 16h, Muntenegru-Bucuresti si a doua zi am plecat pana la Balchik si inapoi, inca 800km cu ce m'am mai invartit pe acolo. Se poate, te doare curu, mai faci o pauza, mai bei un suc, mai infuleci un croissant, mai arzi o tigara. Daca esti determinat se poate, iar asta cu 954. Cu un doispesute GS sau LT bagi km astia in regim de pensionar, te doare la popic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic dar foarte important:

 

 

 

 

Eu zic ca foarte important pe langa km+ani+cunostinte e sa te duci efectiv pe un circuit si sa iti testezi limitele tale si ale motocicletei, sa o apleci cat permite cauciucul pe ambele parti si sa franezi cat iti permit franele pana iti intra in reflex.

 

Pe masura ce iti depasesti limitele o sa iti dai seama cu groaza cat de prost ai mers pana in momentul ala.

 

Da, pe strada nu mergi si nu iei curbele nici la jumate ca pe circuit, mergi legal, linistit, dar in caz de urgenta esti pregatit sa dai ce tot ai mai bun sa iesi basma curata printr-o franare la limta aderentei sau o evitare prin quick flick sau daca ai obstacol in curba sa il poti ocoli fara probleme. Ajuta enorm!

 

Abia dupa ce esti capabil sa iti exploatezi motocicleta la maxim posibil, pe langa acumulatul de cunostinte si km parcursi, atunci e tot unitar. :cheers:

 

 

Corect!! Ma tot uit pe topicul asta de la o vreme pt ca o stiu pe Pantera de prin barurile de bikeri de prin Bucuresti si din cate imi aduc eu aminte de ea o stiu ca pe o fiinta cu multa energie si mult devotament pt motociclism si asta conteaza atunci cand calaresti un motor, sa intamplat sa faca o greseala, cu totzi gresim si este foarte normal.

Nu pot sa ii inteleg pe cei de pe aici care arunca cu noroi in unul care a avut un accident, in locul vostru as gandi un pic mai departe, cum sa fac si ce sa fac sa ma educ ca asta sa nu mi se intample si mie. Cred ca asta ar ajuta ceva mai mult decat sa va datzi mari cu km facutzi, sau tipul de gandire ma arunc cu capul inaite ca oricum stiu ca ma asteapta si pe mine sa imi rup gatul. De ex. in Suedia dupa statistici numarul motociclistilor in ultimi ani sa marit considerabil dar numarul accidentelor a scazut.. si ma intreb cum asta este posibil.. legi de te ustura la buzunar daca ai gresito cursuri si propaganda puternica referitoare la riscul mersului pe motocicleta .. bla bla bla ..

 

Insanatosire grabnica Pantero!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pantera ... de pe forum

hai misca curu din spital ca oamenii asteapta la coada la autografe

sa mor daca nu in curand o sa faca tricouri cu tine

merg iute la OSIM sa inregistrez

 

sanatate maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu pot sa ii inteleg pe cei de pe aici care arunca cu noroi in unul care a avut un accident, in locul vostru as gandi un pic mai departe, cum sa fac si ce sa fac sa ma educ ca asta sa nu mi se intample si mie.

 

 

Nu o cunosc, ii doresc toate cele bune , DAR ce dai aia primesti. Pantera a GRESIT si era sa o coste viata, corect? la randul ei cand altii au gresit , era cu gura mare . Exemplu accidentul lui Macu /index.php?/topic/339500-accident-mortal-in-apropiere-de-zalau/page__hl__macu

 

 

Cel mai bine e sa taci si sa fi modest, pentru ca toti gresim si la fel si ea acum putea sa ajunga (Doamne fereste) ca si macu... poate nu chiar din cauza vitezei , dar cu siguranta din cauza ei.

 

Intalegeti ce vreti , ca eu stiu ce sa intaleg.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ruleta?!?

Poate micrometru, sau in cel mai bun caz un subler...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

scoateti putzele la vedere, aduc eu ruleta....poate asa se termina cocalaria si va relaxati cu totii...

 

Doar noaptea-i mai lunga ca pwla mea. (Parazitii)

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut degeaba de cateva pagini stiri on topic :angryfire: , adica cum ii mai merge Gildei?

Nu mai cauta! Te vei enerva, asa cum am facut si eu! Si vei pierde vremea aiurea.

Cu siguranta este bine. Este o luptatoare, asa ca in curand va fi si mai bine.

Putin mai devreme, era on line pe messenger, ceea ce ma face sa cred ca nu ma insel asupra starii ei.

Nu am vrut sa o deranjez cu intrebari. Cand va fi pregatita sa povesteasca, o va face, in cadru restrans, probabil.

Nu asteptati insa sa posteze aici. Nici eu nu as face-o pe un topic unde atatia neaveniti si frustrati si-au dat cu parerea, s-au balacarit, si-au expus si combatut propriile frustrari, si-au masurat "instrumente".

Pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca nu "faceam pe desteptii pe forum" suferea mai putin? Omule, gandeste ca d-aia ai creier, sa faci conexiuni logice. D-aia ai gura/maini, ca sa-i faci si pe altii atenti de pericole.

 

Degeaba ii doresc binele, nu exista o forta misterioasa care s-o faca bine doar pentru ca-i doresc eu binele. NU FUNCTIONEAZA ASA!

 

N-a gresit, a prostit. Daca ar exista verbul in sensul asta. A facut o prostie. O prostie nu e o greseala. Nu o mai dati dupa cires cu greseala. A fost grabita si prostia a fost multiplicata de lipsa de skill cu motorul ala. Daca era riderul pe care il adulati voi 1: nu s-ar fi pus in situatia aia 2: s-ar fi extras cu mult mai putine avarii de acolo. Dar n-a fost. Si va lipseste curajul moral sa acceptati ca aveti un prieten/cunoscut care a facut o prostie. De aia o dati inainte cu greseala. Nu-i greseala, e prostie. Banuiala mea e ca fiecare dintre astia care o numiti greseala, ati face oricand aceeasi prostie. Sau ati facut-o deja. Dar nu vreti sa-i ziceti prostie. E mult mai bine pentru ego-ul vostru sa-i ziceti greseala.

 

Daca cineva se da pe Busa de 3 ani nu vad de ce n-ar stapani dihania bine. Deci eu zic ca a calcat pe bec atunci, nu ca n-ar fi stiut sa mearga pe chestia aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

femeia a facut o greseala si acum si-o plateste. Dar aparent e nevoie de minim 500 de posturi ca sa dovedim 800 de alte chestii conexe. Bleah.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai cauta! Te vei enerva, asa cum am facut si eu! Si vei pierde vremea aiurea.

Cu siguranta este bine. Este o luptatoare, asa ca in curand va fi si mai bine.

Putin mai devreme, era on line pe messenger, ceea ce ma face sa cred ca nu ma insel asupra starii ei.

Nu am vrut sa o deranjez cu intrebari. Cand va fi pregatita sa povesteasca, o va face, in cadru restrans, probabil.

Nu asteptati insa sa posteze aici. Nici eu nu as face-o pe un topic unde atatia neaveniti si frustrati si-au dat cu parerea, s-au balacarit, si-au expus si combatut propriile frustrari, si-au masurat "instrumente".

Pacat!

Am vazut-o si eu azi online. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...