Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si cum ramane cu faptul ca anul asta la editia aniversara BMW acorda 4 ani garantie la vanzare ? Asa e ! Nu sunt fiabile ! Pe cand si la orezari asa ceva ?

garantie 4 ani la ce ???? cred ca toti stim cum e cu garantia si la masini are 4 ani si cand te duci inapoi la ei ba ai limita de km ba aia este consumabila ba aia ba ailalta etc

 

asa ca cu tot respectul se ne lase cu garantia de 4 ani sau la ce dau 4 ani garantie ???

 

toti sar in sus de poponeata cand ataci marca BMW, pai sa va spun eu ceva, inca este prematur pentru noul GS 1200 Lc sa fie ridicat in halul asta in slavi, abia acum a iesit, cata experinta de drum are el , eu zic mai bine sa asteptam 2014 decembrie sa vedem cum va evaolua peste an

 

de vechiul 1200 ne-am convins nu este o mobra rea dar nici nu este cea mai buna are si ea bubele ei, asa cum au si japonezele, dar japonezele macar nu au pretentii de zeci de mii de euro.

 

aaaaaaaaa??????????

TU VORBESTI SERIOS.....CEEA CE SCRII????????

tu citesti tot sau doar selectiv, sti ce vietati mai sunt selective nu ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intru aici din cand in cand in sperata de a vedea ceva inteligent scris de cineva care are BMW GS sau a avut vreodata si de cele mai multe ori vad idiotenii scrise de indivizi care probabil ca nici nu s-au urcat pe ele in viata lor . Cei mai multi nici nu se vor urca si asta nu pentru ca nu ar vrea. Este extrem de neplacut , ca si cum ai veni acasa iar pe presul de la intrare te-ar astepta in fiecare zi un betiv care cauta cearta. Imi pare rau ca ii deranjez dar sincer si ei ma supara pe mine.

Din pacate nu esti singurul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

de vechiul 1200 ne-am convins nu este o mobra rea dar nici nu este cea mai buna are si ea bubele ei, asa cum au si japonezele, dar japonezele macar nu au pretentii de zeci de mii de euro.

 

tu citesti tot sau doar selectiv, sti ce vietati mai sunt selective nu ???

zi mi un lucru tu ori esti ........... ori te prefaci????????

 

ia de aici un pret LOCAL de JAPONEZA .....si meri ...de dormi!!!!!!!!!!

 

si jos preturile pentru BMW alea de zeci de mii de euro........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intru aici din cand in cand in sperata de a vedea ceva inteligent scris de cineva care are BMW GS sau a avut vreodata si de cele mai multe ori vad idiotenii scrise de indivizi care probabil ca nici nu s-au urcat pe ele in viata lor . Cei mai multi nici nu se vor urca si asta nu pentru ca nu ar vrea. Este extrem de neplacut , ca si cum ai veni acasa iar pe presul de la intrare te-ar astepta in fiecare zi un betiv care cauta cearta. Imi pare rau ca ii deranjez dar sincer si ei ma supara pe mine.

hai nu mai fii asa suparacios... aici nu esti acasa si nici nu gasesti betivi pe presul de la intrare. e un topic pe un forum moto. nu e forumul tau gazduit pe serverul tau de acasa si nici nu e platit de tine. cauta review-uri pe net daca vrei pareri "inteligente" despre LC.

pe mine ma amuza teribil topicul asta, il citesc zilnic, asa din barfe aflu si eu cate ceva ca de opinii "inteligente" is satul pana peste cap.

si cu ce te-am suparat asa de tare ma rog?

 

Si cum ramane cu faptul ca anul asta la editia aniversara BMW acorda 4 ani garantie la vanzare ? Asa e ! Nu sunt fiabile ! Pe cand si la orezari asa ceva ?

pai la cat merge neamtul colectionar cu ele poate sa le acorde si 6 ani lejer... in fond si daca le cumpara niste duraceli, la cati duraceli exista isi scoate BMW parleala cu batraneii colectionari cu varf si indesat :D

 

nu-i bine....atunci tre' sa iti iei un costum rosu, sanie...etc. dupa aia canta astia despre tine la radio "senta claus is caming tu taun, na, na nanana" :alcy:

 

bah nu da am eu un fix ca trebuie sa fii mosh ca sa ai chopper... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CU TVA este cel din dreapta , ultima COLOANA

 

fara sa vrei, iti dai singur in cap ca lumea o sa priceapa doar ca 17.000 e mai mult decat 14.000; multi nu gandesc sau nu au de unde sa stie ca in acele 16-17.000 sunt incluse multe optionale gen ESA, far cu LED, RDC, tempomat, manere incalzite etc etc, optionale scumpe, al marea parte a concurentei inexistente si la o adica nu neaparat necesare.

 

Cel mai relevant mi se pare sa pui pretul de lista de baza care la XT era parca cca 13.900 iar la GS (2014) cca 14.200e. Si toate concurentele tot pe aici "se invart". Restul e can-can.

Editat de KHK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata dupa cum stiu, e un singur posesor de LC pe forum si a ridicat mobra pe la sfarsitul sezonului.....asa ca prea multe info de la posesori pe forumul asta ,nu o sa afli, cel putin nu iarna asta :P

 

pai de ce ar intra? ca oricum aici e offtopic si n-are legatura treaba cu mobra lor prea mult… si ma rog, prin cercul meu de cunostinte as stii de vreo 3 R12GS LC… cam tot atatea cat stiu de pe forum pt altele… si 0 de altele etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zi mi un lucru tu ori esti ........... ori te prefaci????????

 

ia de aici un pret LOCAL de JAPONEZA .....si meri ...de dormi!!!!!!!!!!

 

si jos preturile pentru BMW alea de zeci de mii de euro........

eu cred ca tu esti .......... baga si un pret la gs 1200 lc pt ca ce ai pus tu la ST este ala de-i lansat acum pt 2014

hai ca am fost si eu la test drive si am vazut si pretul

cred ca tu ai ramas corigent bine la matematica sau poate ai nevoie de ochelari sa vezi diferenta de min 2000 eu

 

apropoo plantele sunt selective

 

noapte buna stai jos 4

 

Sunt fara TVA

pentru el este tot una

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca tu esti .......... baga si un pret la gs 1200 lc pt ca ce ai pus tu la ST este ala de-i lansat acum pt 2014

hai ca am fost si eu la test drive si am vazut si pretul

cred ca tu ai ramas corigent bine la matematica sau poate ai nevoie de ochelari sa vezi diferenta de min 2000 eu

 

apropoo plantele sunt selective

noapte buna stai jos 4

pentru el este tot una

esti si chior .....

gasesti asa cum am spus preturile finale.... Cu tva inclus pe ultima coloana....

coloana este aia VERICALA

ai -2 poti sa ramai la HONDA......

 

culoare rosie o vezi????

ca sa aduni 24% nu te pricepi am vazut......

 

ps sper ca pentru diferenta aia mare de 2000 sa nu iti iei BMW.....

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti si chior .....

gasesti asa cum am spus preturile finale.... Cu tva inclus pe ultima coloana....

coloana este aia VERICALA

ai -2 poti sa ramai la HONDA......

 

culoare rosie o vezi????

ca sa aduni 24% nu te pricepi am vazut......

 

ps sper ca pentru diferenta aia mare de 2000 sa nu iti iei BMW.....

acuma tu ori esti...... ori te faci, sau esti iar selectiv

 

16.733 - 14.800 = 1933 eu de astia aprox 2000 eu vorbeam,

 

 

ps. nu mai incerca sa dregi busuiocul ca nu i-ti prea iasa

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma are si @ianachim dreptate, pana la urma cand arunci 14.000 euro, 2000 in sus sau in jos nu ar trebui sa mai faca asa o diferenta...

ideea este daca merita mobra. depinde ce vrei de la o mobra. aici intervin dotarile, confortul, caracteristici si mult discutata fiabilitate.

unii considera ca merita cu varf si indesat, altii ca nu merita. fiecare cu exemplele lui.

unul din exemplele destul de jegoase ar fi ca e scump si noi sarantoci fiind nu ni-l permitem si ca atare, struguri sunt acri ce cauti bah saracule in gradina mea? - e un pseudo argument pentru ca unii chiar isi doresc alte chestii de la un motor.

 

pe de alta parte am citit topicul lui duracel si m-a impresionat ca omul chiar era foarte onest si sincer. ii placea motorul dar isi baga poola'n fiabilitatea lui. incepuse topicul in extaz si l-a terminat intr-o autocontemplare destul de nasoala.

si eu am avut experienta nasoala cu bmw dar am prieteni care se inteleg bine cu el si conchid ca si eu probabil am avut ghinion. eu de exemplu nu mi-as mai lua bmw. chiar daca mi s-ar faca super-oferta si asa avea super-bani. iar daca mi s-ar da unu gratis l-as vinde imediat ca sa nu apuc sa ma atasez de el (sa nu apuc sa ma umplu iar de spume)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma tu ori esti...... ori te faci, sau esti iar selectiv

 

16.733 - 14.800 = 1933 eu de astia aprox 2000 eu vorbeam,

 

 

ps. nu mai incerca sa dregi busuiocul ca nu i-ti prea iasa

La mana a doua diferentele sunt mai mari. Preturile la BMW se mentin ridicate si asta poate fi un motiv ca cei 2000 de euro de care vorbesti sa nu conteze chiar asa mult intrucat la revanzare ii vei recupera valoarea scazand mai incet. Daca vrei sa ai o opinie corecta despre motocicletele 1200 GS trebuie sa te urci pe una (si sa mergi... :)). Eu cred ca nu sunt cele mai fiabile motoare care exista dar am mers pe un motor asemanator cu cel pe care il vinzi (de ce oare) tu si iti pot spune ca diferenta intre GS1200 si acela justifica cu varf si indesat alegerea GS ului. Repet, inainte de a comenta mergeti pe unul...e simplu.

Editat de Marat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

14.800 la tenere nu stiu exact ce contine, dar varianta cheala la 1200gs 2014, este 14.200 tva inclus.

in banii astia gs-ul are abs, noul amortizor de ghidon :) , doua moduri de condus si parca si tc. dupa care in functie de dotari, ajunge pe la 17 mii si ceva. astea-s preturi cu tva inclus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mana a doua diferentele sunt mai mari. Preturile la BMW se mentin ridicate si asta poate fi un motiv ca cei 2000 de euro de care vorbesti sa nu conteze chiar asa mult intrucat la revanzare ii vei recupera valoarea scazand mai incet. Daca vrei sa ai o opinie corecta despre motocicletele 1200 GS trebuie sa te urci pe una (si sa mergi... :)). Eu cred ca nu sunt cele mai fiabile motoare care exista dar am mers pe un motor asemanator cu cel pe care il vinzi (de ce oare) tu si iti pot spune ca diferenta intre GS1200 si acela justifica cu varf si indesat alegerea GS ului. Repet, inainte de a comenta mergeti pe unul...e simplu.

Il vand pentru ca dupa cum bine vezi tu mi-am cumpărat tot varadero.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mana a doua diferentele sunt mai mari. Preturile la BMW se mentin ridicate si asta poate fi un motiv ca cei 2000 de euro de care vorbesti sa nu conteze chiar asa mult intrucat la revanzare ii vei recupera valoarea scazand mai incet.

 

Presupun ca stiti de ce motocicletele BMW isi pastreaza mai bine pretul la revanzare?

 

Motivul este:

care depind foarte mult de marketing, care la BMW este foarte agresiv, aproape spalare de creier

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... dar varianta cheala la 1200gs 2014, este 14.200 tva inclus.

in banii astia gs-ul are abs, noul amortizor de ghidon :) , doua moduri de condus si parca si tc. dupa care in functie de dotari, ajunge pe la 17 mii si ceva. astea-s preturi cu tva inclus.

 

Da, incepand cu 2014 (cand pretul a crescut de la 13.900 la 14.200, inclusiv TVA!!!) TC este de asemenea standard. Restul pana la 17.000 si ceva cum ai spus si tu, sunt optionalele (majoritatea inexistente la Yamaha de exemplu) asa ca nu trebuiesc luate in seama la o comparatie directa. Ca multi pricep greu sau ca nu sunt in stare sa caute, mai e cum mai e ... dar si dupa ce le explici de cateva ori pe indelete, rezultatul vad ca este acelasi, ceea ce este cam trist. :D

 

La mana a doua diferentele sunt mai mari. Preturile la BMW se mentin ridicate si asta poate fi un motiv ca cei 2000 de euro de care vorbesti ...

 

Tocmai am explicat (din nou) de unde vin "cei 2000 de euro" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma are si @ianachim dreptate, pana la urma cand arunci 14.000 euro, 2000 in sus sau in jos nu ar trebui sa mai faca asa o diferenta...

...

ai dreptate, daca tot ii arunci ce mai conteaza 2000-3000 in plus sau in minus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate, daca tot ii arunci ce mai conteaza 2000-3000 in plus sau in minus

acu tu ce tot vrei? zi si mie sa inteleg. suferi de nebagare in seama? e trist de liniste pe topicul de varadero? zi ce vrei? ca nu inteleg.

de asta nu mai poti tu, ca arunca unii cu banii? ce te intereseaza? ai varadero, esti multumit de el, super. noi cu ce sa te ajutam?

eu inteleg ca bmw nu e miezu, ca pentru unii, sunt motoare mai bune, dar batem apa in piua cu aceeasi chestie la nesfarsit.

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu tu ce tot vrei? zi si mie sa inteleg. suferi de nebagare in seama? e trist de liniste pe topicul de varadero? zi ce vrei? ca nu inteleg.

de asta nu mai poti tu, ca arunca unii cu banii? ce te intereseaza? ai varadero, esti multumit de el, super. noi cu ce sa te ajutam?

eu inteleg ca bmw nu e miezu, ca pentru unii, sunt motoare mai bune, dar batem apa in piua cu aceeasi chestie la nesfarsit.

Poti sa ii dai lui si celor ca el ignore ca sa nu ii mai vedem in quotele tale !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ii dai lui si celor ca el ignore ca sa nu ii mai vedem in quotele tale !

da de ce .....ca e CLOVN TOTAL omul........

 

mi l inchipui cu 14000 de euro in mana in fata la YAMAHA sau HONDA showroom....... il trec baietii pe lista de asteptare de 2 luni.....

despre testdrive nici nu mai vorbim......i o da harea asa de tura in parcare......

cu diferenta de 2000 ........ isi pune un bidon aditional de gaz sub sa si niste manere incalzite aftermarket

 

si e fericit ca a facut BUSINESS.......

 

ce mi plac baietii astia

 

sunt curios cati km a facut cu acel varadero ...asa fiabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...