Jump to content
Sign in to follow this  
Starcream

Accident grav dn1

Recommended Posts

NU A INTORS INTENTIONAT PE LINIE DUBLA CONTINUA????

au bagat pilot automat pe DACIA????

JURA TU CA NU AI INTORS NICI MACAR O SINGURA DATA PE LINA CONTINUA ........ MULTI MORALISTI.............. PS ... numa de curiozitate cat era limita de viteza in localitatea aia ?

pana acum NU AM OMORAT PE NIMENI!!!

Fericiți vor fi cei care aclamă zi Âşi noapte "moarte conservarilor" :moron:

Vreau sa te contrazic putin!!Dovada valabila este egal cu permis.Nu ai de unde sa stii pt ce i-a fost ridicat plasticul.Sanatate maxima celor 2!!!!!!!!!!!

cine a spus ca nu era valabila...! din contraa eu am insinuat faptul ca se pregatea sa stea pe bara ceva timp si a iesit la ``ultima plimbare`` cu prietena!

sper sa isi revina cat mai repede atat pilotul cat si pasagera!

70km/h e limita aici in localitate,

accidentul s-a produs imediat dupa o curba larga unde poti lejer sa intri cu 200km/h fara probleme poate mai mult

Edited by cmd

Guest AparTe

Eu unul ,ma bucur ca a mierlito mosneagul :bigstar:. Cat despre rider si pasagera , Insanatosire Grabnica, asta in cazul in care vor scapa

Asa zicea si mosul ala pana azi-dimineata! :(

Eu unul ,ma bucur ca a mierlito mosneagul :bigstar:. Cat despre rider si pasagera , Insanatosire Grabnica, asta in cazul in care vor scapa

gandeste-te ca si tu ai familie si poate ca si tatal tau a intors pe linia continua! te-ai bucura la fel de mult sa-l vezi mort???? sau ai spune ca motociclisti circula cu viteze exagerat de mari bla bla bla....

cititi posturile cu atentie ,veti intelege totul

Edited by cmd

Asta pentru ca ai avut sansa sa nu vina vreo motocicleta mascata de alte masini sau orice altceva care ti-ar fi putut obtura cimpul vizual.

D-zeu sa-l ierte pe sofer si multa sanatate celor doi.

arata mai avariata dacia decat motorul, nu prea pare impact la viteza "astronomica" ... batranei inconstienti (daca are 60-70 ani) la volan cu gandire de genul "o sa ma lase sa intru si eu ca sunt om bun"

:troll:

Tocmai cand consideri ca nu mai poti fi surprins, se intampla cate un "accident" ca asta.

Sper ca pasagerul sa nu plateasca cu viata prostia de a se urca pe motocicleta aia.

Nu era bun acum ca in locul liniei continue sa fie un mic zid de beton de minim 40cm ?

Guest AparTe

gandeste-te ca si tu ai familie si poate ca si tatal tau a intors pe linia continua! te-ai bucura la fel de mult sa-l vezi mort???? sau ai spune ca motociclisti circula cu viteze exagerat de mari bla bla bla....

Asta e,.daca o mierleste si tata, doar nu l-am pus io sa faca vreo belea de genul, Asta nu inseamna ca nu o sa-l jelesc, si ca nu imi va parea rau, dar fiecare suntem raspunzatori de ceea ce facem,,,

Nu acuz pe nimeni,si nu investighez nimic, doar ca ma bucur ca cel care a creat catastrofa asta a platit cu viata, si punct, stiu ca daca motociclistul circula cu vit mai mica, poate putea sa evite, sau poate nu se intampla catastrofa asta, dar daca bashitul ala care dupa parerea mea nu mai avea ce cauta la volan , nu intorcea pe linie dubla continua, putea sa mearga motociclistul si cu 400 ca nu se intampla nimic, asa ca,,,,,

:troll:

Hm,,,, hai sa iti spun politicos ca sa nu iau din nou ban, sau sa imi stearga iar contul,, Poti sa imi Pupi si mie Cucul ???

Nu era bun acum ca in locul liniei continue sa fie un mic zid de beton de minim 40cm ?

Da nu mai bine era niste dinamita?

nu prea pare impact la viteza "astronomica" ...

Dar la viteza crezi ca s-ar reusi rasturnarea in urma unui impact de genul asta, a unei masini de 7-8-900 kg? (nu stiu ce greutate are o dacie modelul ala)

Dar la viteza crezi ca s-ar reusi rasturnarea in urma unui impact de genul asta, a unei masini de 7-8-900 kg? (nu stiu ce greutate are o dacie modelul ala)

Fa niste calcule mici si vezi viteza necesara sa se rastoarne, viteza sub 100 sigur la momentul impactului!

va spun eu in bascalie ca dacia era preparata pt drifturi si cascadorii ,uite ce nenorocire se intampla cand este folosita pe dn1

Edited by cmd

Taica-mi'u a facut accident acu' o saptamana sau doua: a intors de'an'puoulea fara sa se uite unde se duce - linie continua, evident... i-a tras-o unu' cu o duba de la linistit, i-a infundat portiera stanga, n-au sarit airbag-urile. Daune de 2500 RON la logan...

Norocu' lu' tata a fost ca duba venea de pe o banda care avea asfaltul raschetat si nu avea viteza... mie mi-ar fi placut sa-i fi tras una astfel incat sa simta si fizic cateva dureri pe ici pe colo... data viitoare sa se uite dreaq pe unde merge.

Alminteri suntem repezi si bravi in a judeca motociclisti, greselile lor si altora... si a ne da perfecti in trafic. Nu era seara sa nu ma faca atent la cum circula motociclistii in trafic, de parca toti motosicli din Buc sunt in subordinea mea.

Personal i-am supus lui tata: daca-mi loveai un motociclist, te bateam de te cacai pe tine si inghiteai carnetul in fata mea. Chiar daca ala avea 400km/h si era pe roata din fata.

E tata, corect, insa, in trafic nu mai este tata. Asta sa fie clar. La volan poate sa-mi omoare vreun prieten.

Prostia si ignoranta se plateste... uneori chiar cu viata. Nu zice nimeni ca-i normal sa se intample astfel insa, asa-i in tenis...

Edited by Kosh

Guest AparTe

Taica-mi'u a facut accident acu' o saptamana sau doua: a intors de'an'puoulea fara sa se uite unde se duce - linie continua, evident... i-a tras-o unu' cu o duba de la linistit, i-a infundat portiera stanga, n-au sarit airbag-urile. Daune de 2500 RON la logan...

Norocu' lu' tata a fost ca duba venea de pe o banda care avea asfaltul raschetat si nu avea viteza... mie mi-ar fi placut sa-i fi tras una astfel incat sa simta si fizic cateva dureri pe ici pe colo... data viitoare sa se uite dreaq pe unde merge.

Alminteri suntem repezi si bravi in a judeca motociclisti, greselile lor si altora... si a ne da perfecti in trafic. Nu era seara sa nu ma faca atent la cum circula motociclistii in trafic, de parca toti motosicli din Buc sunt in subordinea mea.

Personal i-am supus lui tata: daca-mi loveai un motociclist, te bateam de te cacai pe tine si inghiteai carnetul in fata mea. Chiar daca ala avea 400km/h si era pe roata din fata.

E tata, corect, insa, in trafic nu mai este tata. Asta sa fie clar. La volan poate sa-mi omoare vreun prieten.

Prostia si ignoranta se plateste... uneori chiar cu viata. Nu zice nimeni ca-i normal sa se intample astfel insa, asa-i in tenis...

+1

Dupa cum am spus si eu :bigstar:

fiecare isi are partea lui de vina mai mult sau mai putin.... vad aici niste cuvinte aruncate cu totu aiurea si nu gasesc sursa acestei rautati...cum s-a scris si mai sus , majoritatea aici avem si B ul si , cel putin eu unu, am calcat stramb si pe 2 dar si pe 4 roti...nu pot sa ma dau sfant atunci cand o dau in bara cel putin o data...

Isi merita soarta cel cu dacia si motociclistul , pacat de pasager.

Inconstienta ucide !

... viteza sub 100 sigur la momentul impactului!

Glumesti sau vorbesti serios, ca nu imi pot da seama! (te intreb fara nici cel mai mic sarcasm sau ironie in vorbe)

Edited by chetzemiah

daca erai pe facebook iti dadeam Like

repede se sare la gatul motociclistului. de ce? intradevar ca cel mai probabil motociclistul avea si viteza, dar cand unu din asta si iti taie(minim) 2 benzi odata..... e grav. eu avea sa o patesc cu fratimiu.

Edited by Crazy-devil

Glumesti sau vorbesti serios, ca nu imi pot da seama!

Eu vorbesc serios, nu stiu tu ... calculeaza daca nu crezi

unde ai calculat? sunt sigur ca in word

Edited by cmd