Jump to content
Sign in to follow this  
Starcream

Accident grav dn1

Recommended Posts

E mai rau ca la razboi pe sectiunea asta...se moare pe capete :baldy: Si cand ma gandesc ca asemanator baiatului in cauza mai stiu niste prieteni destul de bravi sa se laude cum alearga cu 200+, desigur cu gagicuta in spate :(.

RIP

Mergi tare si nu te tine , PLATESTI .Daca nu aveti experientza necesara, mergeti cu limita de viteza si nu o sa patiti nimic niciodata .

Multi confunda moto cu o noua viata in care spera sa f..a mai mult . Gresit la maxim , cand ai in spate pe cineva raspunzi de el total . Viata lui sau a ei este in "mainile" tale . Trebuie sa aiba o casca buna etc etc . Daca nu are mergi cu 50 la ora sa vada cum e .

Verdict corect dupa tot : cand se trezeste si sper sa se trezeasca direct in Puscarie cu el . Cat despre mos ..... Sa ii fie tarana usoara! a platit

Alex Dutu

un motociclist vechi rau

Edited by smekeru

Poate era grea romana pe vremea lui ceasca, scrie IN MOMENTUL IMPACTULUI, citeste cu atentie "inginere" ...

nu te-am vizat pe tine direct..a fost la modul general ;)

Edited by rob_debruce

Odihneasca-se in pace !

Stie cineva numele lui ?

IONUT STEFANESCU ! DUMEZEU SA-L IERTE !!!

Edited by AlecZ

Oameni buni, INFRASTRUCTURA!! Daca ar fi fost un zid de 40 de cm de beton despartitor in loc de linie continua cel cu Dacia nu ar mai fi incercat o intoarcere!! Nu stiu daca ati remarcat dar majoritatea accidentelor au cam aceeasi cazuistica! Nu exista o delimitare ferma intre cele 2 sensuri si cred ca m-am facut inteles! Ca unul sau altul incearca sa intoarca pe linie continua s-a intamplat, se intampla si se va mai intampla! Se intampla sa avem sosele inguste iar cineva argumenta ca o delimitare ferma prin zid sau glisiere metalice ar face aproape de neconceput interventia optima a salvarilor, SMURD etc pe un trafic aglomerat deci, DILEMA. Pacat de tineretea lor, sunt consternat si nu pot decat sa zic sa-i ierte D-zeu!

Pentru asta n-ai decat sa te plangi lu ceausescu ca a facut DeNe-urile sa treaca prin mijlocul satelor! Ai cum sa-ti dai seama de cum e sa calci linia continua doar cand locuiesti intr-un sat de-ala. Sa faca zid de beton bai nene, oamenii din sate sa treaca strada numai pe pasarele iar intoarcerea masinilor sa se faca numai la capatul satului sau unde plm ati vrea voi sa intoarca aia care locuiesc acolo in zona? Mosu ala trebuia sa intoarca unde, sa se duca pana la Breaza si sa vina inapoi ca sa-si mute masina dintr-o curte in alta? Bah voi nu ganditi in plm, chestiile aste se intampla si sunt cauzate de N factori care nu tin de vina nimanui. Si voi daca ati fi unii din satele alea care au nesansa sa treaca DN-ul prin ele ati intoarce masina pe linia tripla, cvintupla continua pana ati face entorsa la volan. Lasati in plm ipocrizia de doi lei.

De-aia e limita de viteza in localitati 50-60-70, ca e localitate, ca sa se evite astfel de situatii.

Vezi in plm indicatoru ala cu 70 las-o dracului mai incet ca nu e pus degeaba acolo. Nu-ti vrea nimeni raul! Nu zice nimeni sa-ti inghete acu la 70, dar iei dracu mana din gaz, ca sigur se poate intampla ceva si la un 80-90 mai ai o sansa la o franare, la o evitare.. la 100+ rastorni dacii.

Bah cat va place sa va victimizati aiurea.

Cand o sa se faca drumuri care sa ocoloeasca satele atunci o sa aveti dreptul sa mergeti "toata lumea e a mea" cum viseaza Ianachim in tara minunilor.

Edited by Belbody

Adrian Paunescu - Ne mor prietenii

Ne mor prietenii, ne mor,

Murim si noi în moartea lor,

Ca-ntârzie îngrozitor,

Într-una, primul ajutor,

Chemat la patul tuturor,

Mereu, e de ales: or-or!

Se rupe ata pe mosor,

Tusesc segmentele-n motor,

Ne mor prietenii, ne mor

Murim si noi în moartea lor,

Si amintirile ne dor,

Ne mor prietenii, ne mor. .....

Daca e Ionut.. il stiam, ieseam acum cativa ani cu el si Huhurezus, nici Silviu nu mai este..

Odihniti-va in pace prieteni ! :rose:

Edited by IceCube

"Cand o sa se faca drumuri care sa ocoloeasca satele atunci o sa aveti dreptul sa mergeti "toata lumea e a mea" cum viseaza Ianachim in tara minunilor. "......A3 nu ne excita destul!

E Ionut Stefanescu, era din Campina, dar statea de cativa ani in Buc...un om deosebit si un motociclist foarte bun, dar ca orice om si cu defecte, printre care iresposailitatea...nici faptul ca avea pasager(a) nu-l facea uneori sa renunte la viteza. Din pacate el a platit cu viata, sper ca macar pasagera sa fie mai norocoasa (poate afla cineva daca are nevoie de sange sau ceva..)

RIP Myxulica:(

Pacat de tineretea lui.

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! :rose: :rose:

Asta e baiatul?

comentariile nu mai au sens...

Dumnezeu sa il ierte !

1349550296[/url]' post='3252816']

Pentru asta n-ai decat sa te plangi lu ceausescu ca a facut DeNe-urile sa treaca prin mijlocul satelor! Ai cum sa-ti dai seama de cum e sa calci linia continua doar cand locuiesti intr-un sat de-ala. Sa faca zid de beton bai nene, oamenii din sate sa treaca strada numai pe pasarele iar intoarcerea masinilor sa se faca numai la capatul satului sau unde plm ati vrea voi sa intoarca aia care locuiesc acolo in zona? Mosu ala trebuia sa intoarca unde, sa se duca pana la Breaza si sa vina inapoi ca sa-si mute masina dintr-o curte in alta? Bah voi nu ganditi in plm, chestiile aste se intampla si sunt cauzate de N factori care nu tin de vina nimanui. Si voi daca ati fi unii din satele alea care au nesansa sa treaca DN-ul prin ele ati intoarce masina pe linia tripla, cvintupla continua pana ati face entorsa la volan. Lasati in plm ipocrizia de doi lei.

De-aia e limita de viteza in localitati 50-60-70, ca e localitate, ca sa se evite astfel de situatii.

Vezi in plm indicatoru ala cu 70 las-o dracului mai incet ca nu e pus degeaba acolo. Nu-ti vrea nimeni raul! Nu zice nimeni sa-ti inghete acu la 70, dar iei dracu mana din gaz, ca sigur se poate intampla ceva si la un 80-90 mai ai o sansa la o franare, la o evitare.. la 100+ rastorni dacii.

Bah cat va place sa va victimizati aiurea.

Cand o sa se faca drumuri care sa ocoloeasca satele atunci o sa aveti dreptul sa mergeti "toata lumea e a mea" cum viseaza Ianachim in tara minunilor.

man

acum 1 sapt

am mers 3000 km snur din care 1200 in romania

unde crezi ca era sa mi o fur?

in ungaria

in croatia

NU

DACA AR FI SA MI IA PERMISUL PENTRU CUM M AM DAT PE ACOLO CRED CA 100 de ani nu as mai conduce

dar nici un moment nu m am simtit in nesiguranta( sa zicem unul , in varful muntilor pe o insula pe un drum lat cat o masina)

DN 1 si locuitori "aferenti" sunt de (cuvant urat)

VREI SA STII CUM TREC CARUTELE PESTE 4 benzi? azi cand m am intors alerga un idiot la iesirea din pasaj pe 6 benzi la picior sarind zidul de beton de 50 cm inaltime

crezi ca trece cineva centura budapestei cu caruta?

crezi ca trece cineva autostrada pe jos pe 4 benzi......

ps sa stii ca mosul trebuia sa faca max 6 km sa intoarca LEGALthumb.gif

Cei care taie linia dubla (mai ales pe DN1) ar trebuii catalogati direct criminali,decat sa mearga 5-10 km in plus sa intoarca regulamentar prefera sa ia riscul de a crea atrocitati de genul!! Fac drumul Bucuresti-Ploiesti aproape zilnic; rare sunt zilele in care nu il vad pe unu cum intoarce pe linia dubla, pot spune ca "am scapat" pana acum...pacat de cei implicati in accdent. Dumnezeu sa ii odihneasca!!

1349549658[/url]' post='3252804']

Mergi tare si nu te tine , PLATESTI .Daca nu aveti experientza necesara, mergeti cu limita de viteza si nu o sa patiti nimic niciodata .

Alex Dutu

un motociclist vechi rau

ASTA SA I O SPUI SI MOTOCICLISTULUI OMORAT PE PODUL DE LA BANEASA DE MASINA CARE A SARIT 5 benzi

nu a patit NIMIC.......DOAR A FOST OMORATangryfire.gif

Linia continua inseamna ca nu ai voie sa intorci peste... o spune legislatia ...

Sa se faca zid de beton cu treceri de pietoni semaforizate, dar ziduri de beton. Linia continua este destinata celor cu bun simt nu meltenilor din ro. Pentru meltenica sunt necesare ziduri de beton.

Se vor gasi solutii si pentru problema salvarilor. Important este sa se vrea.

Echipamentul e fix pix ... daca-ti ei o portiera in freza la 70/h, acolo o sa-ti cante popa. Poti avea tu casca ca la motoGP.

Cand dreacu o sa va intre in cap ca, peste o anumita viteza, echipamentul nu face altceva decat sa va arate bine in sicriu??

La ce impact a fost acolo nu te mai salveaza nici mama castilor... tine prea mult de noroc.

Toata energia aia de impact tre' sa se disipe prin 3cm de casca de protectie... este absolut imposibil fizic.

Cel mai bun echipament este acea pereche de ochi din dotare si felul in care viteza ta de deplasare iti permite sa interpretezi ceea ce vezi !

Edited by Kosh

1349551116[/url]' post='3252831']

Cei care taie linia dubla (mai ales pe DN1) ar trebuii catalogati direct criminali,decat sa mearga 5-10 km in plus sa intoarca regulamentar prefera sa ia riscul de a crea atrocitati de genul!! Fac drumul Bucuresti-Ploiesti aproape zilnic; rare sunt zilele in care nu il vad pe unu cum intoarce pe linia dubla, pot spune ca "am scapat" pana acum...pacat de cei implicati in accdent. Dumnezeu sa ii odihneasca!!

auzi... tu ce cauti pe DN1 ...

nu stii ca acolo se intoarce pe linie dubla ca trebuie sa se mearga prea mult" pana la prima intersectie

de maine nu mai avem voie pe Dn1!!!!!!!!

Stie cumva cineva daca e acelasi Ionut care anul trecut avea un 1000RR 2009? Ca am vazut pe facebook ul lui ca avea R1 albastru.

asa asa sa ne bagi pe toti intr.un (cuvant urat) "DN 1 si locuitori "aferenti" sunt de (cuvant urat)",ne-ai mai spus ca suntem si tarani cu dacia ,poti continua ,macar sa ne spui in RO sau in limbile de tranzit pe unde te duci tu

Edited by cmd

man

acum 1 sapt

am mers 3000 km snur din care 1200 in romania

unde crezi ca era sa mi o fur?

in ungaria

in croatia

NU

DACA AR FI SA MI IA PERMISUL PENTRU CUM M AM DAT PE ACOLO CRED CA 100 de ani nu as mai conduce

dar nici un moment nu m am simtit in nesiguranta( sa zicem unul , in varful muntilor pe o insula pe un drum lat cat o masina)

DN 1 si locuitori "aferenti" sunt de (cuvant urat)

VREI SA STII CUM TREC CARUTELE PESTE 4 benzi? azi cand m am intors alerga un idiot la iesirea din pasaj pe 6 benzi la picior sarind zidul de beton de 50 cm inaltime

crezi ca trece cineva centura budapestei cu caruta?

crezi ca trece cineva autostrada pe jos pe 4 benzi......

ps sa stii ca mosul trebuia sa faca max 6 km sa intoarca LEGALthumb.gif

Daca tu imi zici ca mergi prin ungaria si croatia cu 100-120 pe DN-uri prin localitati TOT TIMPUL si nu incetinesti macar unde vezi 70 sau 60 eu acu scot toate tastele de la tastatura asta si promit ca le mestec sau le beau cu lapte. LASA AUTOSTRADA, nu vorbim de asta, deneu!!

Lasand asta la o parte, daca STII ca in ROMANIA e asa, nu e normal si logic ca in ROMANIA sa NU II dai? Crezi ca eu nu I-Am dat prin austria de le-am zburat indicatoarele cu 70 de le-a luat vantu in urma mea, dar am luat niste amenzi de m-am (cuvant urat) pe mine si m-am calmat.

Da el e. :(

Pai asta era un criminal, frate ! A bagat o fata nevinovata in spital. Auzi comentariul lui si exemplificat in filmulet: soferul prudent se uita in ambele sensuri inainte de a trece pe rosu ???

Edited by marius317

am ajuns la 20 de min dupa producerea accidentului ....tot pe motorete cu prietenii....de a dreptul oribil ...nu vreau sa fiu nemernic ...macar de dasta asta moare si NENOROCITUL ......sper sa ramana in viata motoristii...pacat mare pacat ....asa mi se ia ..si cred ca vand jucaria

Pai asta era un criminal, frate ! A bagat o fata nevinovata in spital. Auzi comentariul lui si exemplificat in filmulet: soferul prudent se uita in ambele sensuri inainte de a trece pe rosu ???

Cica a fost din vina soferului,ca a intors in loc nepermis.Nu tin partea nimanui,si el a avut vina lui,nu trebuia sa mearga cu viteza,ca daca a rasturnat dacia,(inclusiv soferul daciei a decedat) imi dau seama ce viteza avea,pana si in videoclip daca nu ma insel top speed 303 km/ora,viteze de genul asta,nu cred ca sunt pentru romania.

Edited by niniarges

Din nefecrire atat pilotul cat si pasagera sunt in stare grava la spital....! soferul daciei ( DECEDAT PE LOC) a incercat sa intoarca pe linia continua si a fost luat in plin de motociclist! accidentul s-a intamplat in jurul orelor 11:30 in Puchenii Mosneni (DN1 Bucuresti-Ploiesti) ! casca purtata de pilot era un AGV pasagera ceva mai ieftin care era aruncata la 17.5 metri de locul impactului! din cate am intele pilotul motocicletei nu avea permis ( avea o dovada valabila pana pe data de 8/10/12)

Motor: Yamaha R6 >2006 NR.: B 46 MYX

Doamne ajuta!

am ajuns la 20 de min dupa producerea accidentului ....tot pe motorete cu prietenii....de a dreptul oribil ...nu vreau sa fiu nemernic ...macar de dasta asta moare si NENOROCITUL ......sper sa ramana in viata motoristii...pacat mare pacat ....asa mi se ia ..si cred ca vand jucaria

ASTA SA I O SPUI SI MOTOCICLISTULUI OMORAT PE PODUL DE LA BANEASA DE MASINA CARE A SARIT 5 benzi

nu a patit NIMIC.......DOAR A FOST OMORATangryfire.gif

Chiar nu stiu accidentul , dar nu vorbeam de Final Detination , sunt cazuri si cazuri , 99,99% sunt cum spun eu . Si sincer cazurile in care e de vina soferul sunt aproape inexistente . NOI suntem de vina non stop , Cand avem 18 ani faceam pariuri care ajunge primu si treceam pe rosu non stop cu 200 prin oras . Daca ma omora unu ca imi intorcea in fata cine era de vina ???? Eu sau el . Acum am un copil si gandesc altfel, am 30 de ani si mi a mai venit mintea la cap .

Tine ti minte ce va spun : NOI SUNTEM DE VINA 99% din cazuri ,

Eram cu masina acum 2 ani si dau semnal dr , la 4 sec trece unu pe langa mine pe o roata de m am cacao pe mine , daca nu trageam de volan eram praf si eu si el .

M am dat jos la stop i am dat una de l am lasat pe jos si am plecat .

Va pup si nu uitati ce a ti citit aici , pentru ca asta este adevarul .

Asta este EDIT : citesc ce scrie DEASUPRA si nu imi vine sa cred . UNDE PLM SCRIE MA INCONSTIENTULE CA TREBUIE SA MERGI CU 300 PE DN SI SA NU MORI .

COMENTARII DE cacao DE MARE cacao , IN LOC SA NE DAM SEAMA CA 90 % NU STITI SA MERGETI PE MOTO DELOC DAR DELOC VOI DA TI VINA NON STOP PE SOFERI .

DACA VA IAU PE AMKART LA ILIOARA SA FACEM UN TEST DE FRANARE 95% HABAR NU AVETI UM SE FOLOSESTE FRANA PE O MOTOCICLETA .

TREZITIVA CA O SA O MIERLITI TOTI DEGEABA SI NU VOI SUFERITI , PARINTI , TATI , MAME , FRATI , COPII PE CARE II LASATI IN URMA CU VIETIILE DISTRUSE.

SCUZE DAR M AU LUAT NERVII RAU

I

Alex Dutu

Edited by smekeru