Sari la conținut

SISTEME AUDIO-INTERCOM-BLUETOOTH-HANDS FREE-Discutii Generale


Axa cu Scame
 Share

Ati fi dispus sa dati 1$ pe o astfel de aplicatie?  

316 membri au votat

  1. 1. Ati da 1$ pe o aplicatie intercom?


Acest sondaj este închis pentru noi voturi


Postări Recomandate

Dar asta cum este?

BT Bluetooth Multi Interphone Waterproof Helmet Headsets Intercom Music&GPS?

 

Asta este in felul urmator:

Se conecteaza mai multe dispozitive intre ele

Este rezistent la apa(ploaie)

poti asculta muzica, de la telefon, mp3 player, cele cu "dinte albastru" vorba lu @deep

poti conecta GPS sa auzi comenzile vocale

 

FMul in afara oraselor nu mere mai deloc, deci uita de functia radio. Sunetul e lux, la 100 la ora daca vb la tel, cu cine vb nici nu isi da seama ca tu esti pe motor.

@cooldeep, la mine chiar merge FM-ul. Am avut probleme cu semnalul prin vagauni si munti, in rest capteaza destule posturi, chiar multumitor.

 

Eu nu as da o galagie de bani sa pot vorbi doar la 10 metri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Momentan pilot/pasager, cu posibilitatea de comunicare pilot/pilot, la mult mai mult de 10m metri. Daca tot cheltui bani, de ca sa ma limitez la distanta de comunicare, care si asa este la jumatate de ce scrie in fisa tehnica a fiecarui dispozitiv. Decat sa platesc 200 euro pe un dispozitiv cu distanta de 10 metri mai bine folosesc walkie talkie.

Editat de kalator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti despre intercom-urile de pe site-urile chinezesti modelul intercom v6 cu functie radio plus 6 bikeri conectati la distanta de 1200m?

 

Eu vreau sa vorbesc doar eu si prietena si sa am si telefonul conectat in caz ca sunt sunat. Pot sa imi conectesz telefonul meu la intercomul meu si ea sa isi conecteze telefonul ei la intercomul ei si in acelasi timp sa avem intercom-urile noastre conectate??

 

Cam cat tine bateria??

 

Poate fiecare sa asculte postul lui de radio individual si cand vrem sa vb intre noi sa nu fie probleme iar dupa aceea sa revenim la postul de radio??

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Toate sunt made in China via Hamburg.

La sistemul ce il am fiecare se conecteaza cu telefonul lui independent de celalalt, radio functioneaza la fel, fiecare asculta ce vrea, la fel si pe telefon, asculta fiecare ce vrea, gps conectat. Toate astea in timp ce esti conectat cu pasagerul. In regim de radio si convorbire imi tine bateria 8-10 ore.

La cel vizat de tine cred ca functioneaza la fel. Poate cineva are modelul, sa iti poata confirma.

Editat de kalator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Toate sunt made in China via Hamburg.

La sistemul ce il am fiecare se conecteaza cu telefonul lui independent de celalalt, radio functioneaza la fel, fiecare asculta ce vrea, la fel si pe telefon, asculta fiecare ce vrea, gps conectat. Toate astea in timp ce esti conectat cu pasagerul. In regim de radio si convorbire imi tine bateria 8-10 ore.

La cel vizat de tine cred ca functioneaza la fel. Poate cineva are modelul, sa iti poata confirma.

Mersi frumos domnule. Imi poti trimite o poza sau ceva sa vad exact modelul care il ai tu?? Eu vroiam ceva mai aerodinamic si dintre toate v6 e cel mai indicat cred poate sunt altele mai bune dar habar nu am

Am ales strict dupa model nu stiu dupa caracteristici care ar fii cel mai bun (sa se auda decent, sa nu se deconecteze spontan de pasager si alte chestii din astea). Poate cineva mai comenteaza aici is despre alte modele. Intr-o luna doua as vrea sa imi comand 2 bucati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici modelul meu

http://www.dhgate.com/store/product/2x1000m-motorcycle-bt-bluetooth-multi-interphone/161104843.html

 

In 8000km nu am avut nici o problema cu el. Se aude foarte clar, nu se deconecteaza spontan. Pentru mine s-a meritat investitia.

 

Eu de la baiatul asta l-am cumparat. Este un tip de nota 10+

 

http://olx.ro/oferta/interfon-moto-bluetooth-casca-intercom-cu-radio-fm-update-2015-ID48NVc.html#761b2a6c95

Editat de kalator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretul e OK din cate vad, mai ales daca il imparti la 2 rideri. Ai testat cumva interfonul pe distanta specificata? E OK?

 

LE: am citit din posturile tale anterioare, deci testat la 100 m si e ok...

Editat de Razvan G
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal nu am testat, dar un prieten a testat. La 100 metri nu a avut probleme.

Are aceasi comunicatie. Spune ca s-a conectat si cu alte dispozitive si merge super bine.

El tot de la baiatul asta a luat, dupa ce a vorbit cu mine despre dispozitiv. Si eu nici nu il testasem pilot/pilot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V6 e foarte OK. Testat, am conversat cu alt rider pana pe la 150-200 m cu ceva blocuri intre noi, in Bucuresti. Bateria tine vreo 7-8 ore de folosit continuu, eu mai mult ascult muzica atunci cand merg cu motorul. Pana la 120 km/h sunetul e clar, interlocutorul te aude foarte bine, dupa se impute treaba dar inca mai intelegi ceva pana pe la aprox 140. A se lua noul model de casti (2015), sunetul e mai bogat si parca se aud o idee mai bine (ca inconvenient, cablurile sunt ceva mai subtiri decat sunt cele de pe modelul 2014). Merg cu ele de vreo 1,5 ani parca, nu am probleme cu bateria. Cu ce mai dau chix prietenii nostri chinezi e cu turnarea antenei, la unele piese uita sa toarne complet partea care se imbina cu modulul si e necesara o lipire suplimentara inainte de folosire. A se verifica si rezolva problema inainte de utilizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

V6 e foarte OK. Testat, am conversat cu alt rider pana pe la 150-200 m cu ceva blocuri intre noi, in Bucuresti. Bateria tine vreo 7-8 ore de folosit continuu, eu mai mult ascult muzica atunci cand merg cu motorul. Pana la 120 km/h sunetul e clar, interlocutorul te aude foarte bine, dupa se impute treaba dar inca mai intelegi ceva pana pe la aprox 140. A se lua noul model de casti (2015), sunetul e mai bogat si parca se aud o idee mai bine (ca inconvenient, cablurile sunt ceva mai subtiri decat sunt cele de pe modelul 2014). Merg cu ele de vreo 1,5 ani parca, nu am probleme cu bateria. Cu ce mai dau chix prietenii nostri chinezi e cu turnarea antenei, la unele piese uita sa toarne complet partea care se imbina cu modulul si e necesara o lipire suplimentara inainte de folosire. A se verifica si rezolva problema inainte de utilizare.

Super! Mersi mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut,caut ceva păreri despre site-ul N-com B1 de la Nolan. Dacă a folosit cineva și vrea sa împărtășească impresii despre.

Multumesc

Folosesc de anul trecut un set de B1 si un Bluetooth Kit3+.

Daca tii microfonul aproape lipit de buze, pana la 120 Km/h auditia este perfecta. Cu cat creste viteza cu atat creste si zgomotul castii din cauza vantului si normal ca o sa acopere conversatia.

Nu stiu cat tine acumulatorul pt ca il incarc dupa fiecare iesire de o zi si se incarca destul de repede(ca un telefon).

Dupa mine sunt bune pt conversatii cu pasagerul(sau bike to bike pt BT3) si pt vorbit la telefon; dar sa asculti muzica sau radio FM (BT3) in timpul mersului este enervant din caza lipsei de fidelitate afectata de zgomotul castii in vant.

Probleme am avut cu microfonul BT3 din kit caruia i s-a dezlipit un fir. L-am reparat singur pt ca era mai simplu si mai ieftin decat sa-l trimit la garantie.

In final sunt foarte multumit. Auditie foarte buna pt conversatii in mers,10-15 m distanta pt B1 pe intercom,acumulator mare si este integrat discret in casca nu un apendice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa imi cumpar 2 intercom, pentru mine si prietena mea, care sunt mai bune dintre aceste 2 modele?? Are cineva modelele respective?? Daca de exemplu asculti radio sau muzica, si incepi sa vorbesti, se comuta sigur pe intercom cu pasagerul sau trebuie sa opresti radio, sa faci pairing din nou cu pasagerul si doar dupa aceea poti vorbi cu el?

 

Acesta nu cred ca are radio FM

 

2016 New ! 2 pcs V6 Helmet Intercom 6 Riders 1200M Motorcycle Bluetooth Intercom Headset walkie talkie Helmet BT Interphone

http://s.aliexpress.com/rau6rYBR

(from AliExpress Android)

 

Sau cu radio FM

 

2 pcs 2016 New Version BT Bluetooth Motorcycle Helmet Intercom Interphone Headset with LCD screen + FM Radio

http://s.aliexpress.com/JjErIRRJ

(from AliExpress Android)

» Post actualizat in 13 Mar 2016 19:38

Poze in caz ca nu merg link-urile

post-88144-0-73608000-1457897835_thumb.png

post-88144-0-55111700-1457897852_thumb.png

Editat de Adrian Pintea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel din poza a doua il am si eu, da fara dislpay. Trebuie sa comuti tu pentru convorbire cu pasagerul, din modul radio, muzica, etc. Se cupleaza automat doar cand suna telefonul. In rest este foarte ok pentru banii cheltuiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma inteleg ca e ieftin si asta e, nu am asteptari foarte mari, si multi vor spune sa imi iau sena sau altceva de calitate. Am patit de multe ori ca ceva de "calitate si de marca" sa fie mai prost facut decat ceva mai ieftin. De multe ori platesti doar brandul si atat. Acuma noi iesim doar eu si prietena, nu iesim cate 5...10 motociclistii ca sa imi trebuiasca intercom pentru 6 motociclisti. Poate ca mi-ar fii deajuns acela cu radio fm integrat. Daca ar fii un model pentru 6 motocilisti si cu radio fm ar fi super.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cel cu radio se conecteaza la 6 rideri, si inca foarte bine, cu orice dispozitiv. Un prieten are si el, a vorbit si la 100m fata de celalalt. Iar pentru ce vrei tu este super ok. Eu la fel il folosesc, pilot/pasager, si este de nota 10+

Fiecare asculta in casca ce doreste, la radio, muzica pe tlf. Se poate conecta fiecare la telefonul lui, si are autonomie de cca 8 ore in conditiile de vorbit, ascultat muzica.

Editat de kalator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cel cu radio se conecteaza la 6 rideri, si inca foarte bine, cu orice dispozitiv. Un prieten are si el, a vorbit si la 100m fata de celalalt. Iar pentru ce vrei tu este super ok. Eu la fel il folosesc, pilot/pasager, si este de nota 10+

Fiecare asculta in casca ce doreste, la radio, muzica pe tlf. Se poate conecta fiecare la telefonul lui, si are autonomie de cca 8 ore in conditiile de vorbit, ascultat muzica.

Am citit la caracteristici si cel cu radio spune ca rezista pana la 3 rideri conectati. Asta este cred ca o sa iau cel cu radio desii nu are forma aerodinamica. Al tau suiera la viteza?? Auzi ca este acolo?? Il simti?? Adica de cand l-ai pus te-a incomodat cu ceva?

 

Daca tot suntem la capitolul acesta, de exemplu asculti radio si vrei sa vorbesti cu pasagerul. Trebuie sa apesi de 2 ori pe butonul rotund muntifunctie apoi pe butonul negru din varful intercomului ca sa faci pairingul cu pasagerul sau cum functioneaza?? Mersi mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posilbil ca cel cu display sa fie pentru 3 rideri, al meu este pentru 6. Daca merge radio, muzica tlf, trebuie sa apesi doar o singura data in mijlocul rotitei pentru conectare cu pasagerul. De 2 ori apesi doar cand deschizi interfonul si vrei sa comuti pe radio, apesi 2 ori scurt si intra radio. Pentru selectarea posturilor trebuie sa rotesti de rotita in orice directie. Nu am sesizat o modificare la aerodinamica, zgomot, suierat, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cel din prima poza il am eu de un an si ceva. L-am folosit doar solo. Nu impresioneaza prin calitate (mie mi s-a desprins aparatoarea de plastic de la antena in timp) dar e un bluetooth decent, calitate audio OK pentru muzica, foarte buna pentru convorbiri. Am purtat convorbiri si la 50-60 pe ora si la 110-120 si celalalt ma auzea bine. La peste 120 sunetul depinde mult de casca. Cu Marushin 778 (o casca mai tacuta) e OK pentru discutii, dar muzica nu se mai aude asa clar. L-a nins, l-a plouat, l-a batut soarele dar inca mai merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cel din prima poza il am eu de un an si ceva. L-am folosit doar solo. Nu impresioneaza prin calitate (mie mi s-a desprins aparatoarea de plastic de la antena in timp) dar e un bluetooth decent, calitate audio OK pentru muzica, foarte buna pentru convorbiri. Am purtat convorbiri si la 50-60 pe ora si la 110-120 si celalalt ma auzea bine. La peste 120 sunetul depinde mult de casca. Cu Marushin 778 (o casca mai tacuta) e OK pentru discutii, dar muzica nu se mai aude asa clar. L-a nins, l-a plouat, l-a batut soarele dar inca mai merge.

Mersi. Dar ai spus ca doar solo l-ai utilizat, dupa aceea spui ca ai purtat convorbiri la 50 si 120, la telefon sau cu alt rider din fata ta??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...