Sari la conținut

SISTEME AUDIO-INTERCOM-BLUETOOTH-HANDS FREE-Discutii Generale


Axa cu Scame
 Share

Ati fi dispus sa dati 1$ pe o astfel de aplicatie?  

316 membri au votat

  1. 1. Ati da 1$ pe o aplicatie intercom?


Acest sondaj este închis pentru noi voturi


Postări Recomandate

Nu chiar. Merg pe majoritatea castilor full-face si pe unele half-face. Nu merg pe castroane :D

Problema cea mai spinoasa e pusul castilor, care te zgarie/apasa pe urechi daca le pui prea sus, sau nu se aud calumea daca le pui prea jos.

Editat de bigFatAss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.ebay.com/itm/2-x-BT-Bluetooth-Motorcycle-Helmet-Interphone-Intercom-Headsets-1200M-6-Riders-/151421667181?hash=item23416f476d:g:j1MAAOSwX~dWhJa8&vxp=mtr eu de aici am comandat setul de 2 bucati si a venit in aproximativ 3 saptamani. sunt multumit de el dar clema de plastic care am primit-o se rupsese dar mi-au trimis 2 cleme metalice in schimb (dupa alte 2 sapt)

 

http://www.ebay.com/itm/BT-Interphone-Motorcycle-Helmet-Bluetooth-Intercom-Headsets-for-6-Riders-1000M-/152072473935?hash=item236839cd4f:g:UboAAOSwJQdXB35G au si de vanzare un set dar cred ca iesi mai scump

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.ebay.co.uk/itm/6-Riders-1200M-Handsfree-Motorcycle-Helmet-Bluetooth-Headset-Intercom-Microphone-/331711389436?hash=item4d3b8a1efc:g:GxgAAOSweuxWTIrz

 

Transport scumpuț, dar are avantajul că livrarea se face din UK, coletul ajunge cam intr-o săptămână (6 zile în cazul meu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vb cu userul Buck. Eu de la el am luat la un moment dat si a fost superok omul. Si aftersale(am pierdut o antena-mi-a trimis-o fara extra-cost; mi-a dat si manual electronic atunci cand l-am ratacit pe cel fizic, etc).

 

Nu stiu insa daca mai aduce...dar nu strica sa intrebi.

 

Zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vb cu userul Buck. Eu de la el am luat la un moment dat si a fost superok omul. Si aftersale(am pierdut o antena-mi-a trimis-o fara extra-cost; mi-a dat si manual electronic atunci cand l-am ratacit pe cel fizic, etc).

 

Nu stiu insa daca mai aduce...dar nu strica sa intrebi.

 

Zi buna.

Buck a emigrat definitiv din Romania.

Eu am cumparat Pacificul de la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca mea HJC flip-up are pregatire pentru intercom, insa cerculetele unde se introduce casca sunt prea mici. Asa ca le-am lipit peste si e ok. As putea sa le maresc daca tai putin din acel plastic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spuneti-mi si mie cateva detalii despre el, se aude bine isi merita banii? Pot vb 6 pers odata sau trb sa apesi de fiecare data ca sa vb?...intentionez sa cump si eu dar nu stiam detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm eu. Super ok. Value for the money. Se aude excelent(cel putin intr-un Shoei GT-air). Bateria tine foarte bine. Se conecteaza imediat cu alti posesori. Eu am conectat max 3. Din pacate nu au atat de multi incat sa il testez cu 6. Pot vb lejer cei trei. 2 way. Poti asculta muzica decent. It's a buy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat pachetul de 2 deci in ceea ce ma priveste nu stiu daca pot comunica toti sase sau trebuie apasat pe buton. Din ce am citit se pot conecta intre ei pana la 6 dar individual doi cate 2, nu o zarva totala in care sa se auda toti. Daca vrei sa vorbesti cu unul apesi butonul corespondent lui.Apoi daca esti conectat la telefon fiecare isi asculta propriul telefon deci nu poti pune tu muzica pt tine si pt pasager iar daca in timpul in care asculti muzica vreti sa vorbiti, oricare apasa pe butonul de comunicare ii intrerupe muzica si la celalalt si va auziti unu pe celalalt. Sincer cu muzica merg cand is singur, in rest am preferat conversatia. In functie de casca pe care o ai pe la 120 km/h conversatia nu obmai distingi foarte clar, dar exceptand autostrazile pe minunatele noastre drumuri la viteza aia te concentrezi pe gropi sau conserve care iti apar in cale nu mai stai sa dezbati vremea sau meciul de aseara. P.s. Daca faceti cumva comanda sa cereti din prima prin mesaje cu vanzatorul cleme metalice de prindere pe casca. Raspunde repede la mesaje si sunt chiar ok. Eu initial am avut de plastic si s-a rupt una de la vant. Am cerut alta, am primit 2 metalice gratuit dar a trebuit sa platesc 2$ transportul si sa mai astept aproape 3 sapt care cu vremea de acum nu au fost mult dar daca era soare sigur nu imi convenea. Plata eu am facut-o prin paypal a venit produsul in 3 sapt si il trece ca gift deci nici taxe vamale nu platiti, dar pt siguranta sa cereti si voi sa faca asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat cu clema. Si eu am rupt-o, dar nu am stiut ca se gasesc metalice, asa ca am reparat-o pe cea existenta. Inca ceva, trebuie din secunda 1 sa pui o picatura de adeziv pe carcasa antenei(cea vizibila e de fapt o aparatoarr pentru antena interioara. Eu am pierdut una, dar m-a rezomvat userul Buck, la momentul ala. Am cumparat doua de la Buck si unul de pe ebay, dupa ce am pierdut unul. E un pic tricky la inceput cu pairingul, asa ca salveaza manualul pdf in tel. Doar pentru conexiuni noi...cele existente se pastreaza ok. Cu telefonul se conecteaza imediat c deschizi intercomul. Eu sunt foarte multumit de ele. Am variantele de 1200m, dar nu am facut vreodata o masuratoare reala. Au functionat in limite rezonabile de distanta, nu mi-au dat vreodata impresia ca ar avrea probleme cu distanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Well I'm happy!

Am testat weekendul acesta intercomul BT de pe aliexpress. Situatia sta in felul urmator:

- foarte usor de montat, avantaj daca ai deja pregatire in casca pentru intercom, deoarece castile sunt destul de late si daca nu ai scobitura risti sa te deranjeze la urechi

- am mers cu ele aproximativ 3 ore + timpul de joaca cu el la montaj si bateria are inca mult peste jumatate.

- testul principal pentru mine a fost intercomul intre mine si un alt pilot (propria motocicleta). Am ajuns pana la distanta de 300 m unul de altul cand semnalul a cazut, aproximativ 2 statii de tramvai si 3 semafoare intre noi. Este mai mult decat perfect.

- radio, redare muzica si redare apeluri impecabile.

- sunet foarte clar, dar aici mai depinde si de casca si motocicleta. Daca ai o casca silentioasa este un avantaj, daca ai parbriz la moto la fel. Eu am mers pe un naked si casca mea nu e cea mai silentioasa, dar tot a fost bine, abia pe la 100 km/h cu vantul tot in casca si piept am inceput sa nu mai inteleg ce se vorbeste cu mine. Nici vremea nu a fost excelenta, batea vantul oricum foarte tare. M-am mutat pe alt moto cu parbriz si problema a disparut partial, spre satisfacator. Oricum pe cutie scrie ca viteza maxima este de 120 km/h.

- ma bucur ca mi-am cumparat cu display, usureaza munca, poti vedea cata baterie mai ai, poti vedea cand/ce s-a conectat.

 

 

2016-New-Updated-Version-Motorcycle-Moto

Multumesc pt review.

Editat de MirceaB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe cutia mea scria pana la 1000 m, dar la 300 m a cedat semnalul pe intercom...

In oras e destul de normal sa duca mai putin. In afara ar trebui sa mai creasca distanta olecuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ai incercat in afara orasului? In oras sunt unele chestii care pot scurta distanta dintre intercomuri.

 

Eu am primit o bucata de material pe o parte superadeziva, am lipito pe exteriorul castii si am pus suportul acela pentru intercom care se prinde cu cleme. Doar ca eu am facut-o fara cleme. Doar cu bucata acea de material care are functia de scai cu suportul de intercom. Am ajuns la fiteze de 200 si nu a cazut de pe casca

Puteti avea incredere in bucata aia de material, in caz ca ati primit-o.

Editat de Adrian Pintea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai incercat in afara orasului? In oras sunt unele chestii care pot scurta distanta dintre intercomuri.

 

Eu am primit o bucata de material pe o parte superadeziva, am lipito pe exteriorul castii si am pus suportul acela pentru intercom care se prinde cu cleme. Doar ca eu am facut-o fara cleme. Doar cu bucata acea de material care are functia de scai cu suportul de intercom. Am ajuns la fiteze de 200 si nu a cazut de pe casca

Puteti avea incredere in bucata aia de material, in caz ca ati primit-o.

La drum lung am incercat doar la vreo 100 m, atat am avut ocazia. Dar mai incerc next time.

Bucata aia de material cu adeziv o am si eu in set, doar ca eu am prins-o tot cu clema si e ok, nu vad de ce ar plesni, oricum nu o mai dau jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati prinderile de plastic sau metalice. Riscati sa se rupa sau sa va zgariati castile. Lipiti materialul acela ce are pe o parte lipici si pe o parte scai, putin mai sus de margine si asa evitati sa va rupeti si mufa daca lasati casca undeva pe o suprafata dreapta. Va asigur ca nici la 200nu se dezlipeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati prinderile de plastic sau metalice. Riscati sa se rupa sau sa va zgariati castile. Lipiti materialul acela ce are pe o parte lipici si pe o parte scai, putin mai sus de margine si asa evitati sa va rupeti si mufa daca lasati casca undeva pe o suprafata dreapta. Va asigur ca nici la 200nu se dezlipeste.

tu ti ai luat varianta cu display parca? nu se duce repede bateria la el? eu am dat comanda pt ala cu antena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am asa ceva de 2 saptamani si sunt foarte multumit ,instalare usoara ,conectare buna ,se aude perfect la 120 km/h,radio,etc ,doar ca se pot conecta maxim 3 ,tot felul de prinderi si accesorii (clema ,adeziv ,alt set de casti cu mini microfon ) ..http://m.ebay.co.uk/itm/2-Set-FDC-COLO-RC-Motorcycle-Bluetooth-1000m-Intercom-Remote-Control-2-Earpieces-/171968377495?nav=SEARCH

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut, cand a venit setul contine 2 sau 1 singura unitate?

 

Mutam,

Raul

 

 

Eu am asa ceva de 2 saptamani si sunt foarte multumit ,instalare usoara ,conectare buna ,se aude perfect la 120 km/h,radio,etc ,doar ca se pot conecta maxim 3 ,tot felul de prinderi si accesorii (clema ,adeziv ,alt set de casti cu mini microfon ) ..http://m.ebay.co.uk/itm/2-Set-FDC-COLO-RC-Motorcycle-Bluetooth-1000m-Intercom-Remote-Control-2-Earpieces-/171968377495?nav=SEARCH

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...