Sari la conținut

SISTEME AUDIO-INTERCOM-BLUETOOTH-HANDS FREE-Discutii Generale


Axa cu Scame
 Share

Ati fi dispus sa dati 1$ pe o astfel de aplicatie?  

316 membri au votat

  1. 1. Ati da 1$ pe o aplicatie intercom?


Acest sondaj este închis pentru noi voturi


Postări Recomandate

Salut Raul ! Pachetul a venit in maxim 2 saptamani si contine 2 buc amandoua cu telecomanda si full accesorii,l-am testat cu sotia si la 150-160 ne auzim perfect,sunt montate pe un gt-air si un exo 510 air.Daca mai ai intrebari iti raspund cu placere .O seara buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut Jzz si multam de raspuns.

Ma tenteaza sa imi iau si eu...da-mi te rog cateva info despre cum ti se pare - e usor de manevrat pe comenzi cu manusa pusa?...se conecteaza repede la tel?...cum merge intercomul (daca l-ai folosit)?...vajaie la vant?...cum e sistemul de prindere?....detalii de genul pe care in general le simti/vezi dupa ce folosesti o perioada produsul....

 

 

 

Cat te-a costat transportul?.....multam mult!!!

 

 

Salut Raul ! Pachetul a venit in maxim 2 saptamani si contine 2 buc amandoua cu telecomanda si full accesorii,l-am testat cu sotia si la 150-160 ne auzim perfect,sunt montate pe un gt-air si un exo 510 air.Daca mai ai intrebari iti raspund cu placere .O seara buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata colegii.

Mai are cineva comunicatie de la Interphone ? Am luat un kit de F4XT

Am o chestie cu ele de nu ii dau de cap - instalat driverul, sunt detectate ok de pc, dar aplicatia lor de update firmware si configurare nu mi le vede. Urmati pasii de conectare intocmai cu instructiunile lor etc.

 

In rest sunt super faine din toate punctele de vedere si le recomand. Calitate audio, durata bateriei de peste 12 ore (muzica+intercom), functiile, actionarea butoanelor etc, nu am ce sa le reprosez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rauldumi ai PM ,transportul a fost gratuit in maxim 10 zile a sosit ,poate sa dureze si mai mult dar teoretic tot ce am comandat din china au venit in maxim 17 zile .Bafta la cumparaturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata colegii.

Mai are cineva comunicatie de la Interphone ? Am luat un kit de F4XT

Am o chestie cu ele de nu ii dau de cap - instalat driverul, sunt detectate ok de pc, dar aplicatia lor de update firmware si configurare nu mi le vede. Urmati pasii de conectare intocmai cu instructiunile lor etc.

 

In rest sunt super faine din toate punctele de vedere si le recomand. Calitate audio, durata bateriei de peste 12 ore (muzica+intercom), functiile, actionarea butoanelor etc, nu am ce sa le reprosez.

Eu am interphone sport. Pana nu l-am conectat la pc cu cablul lui (am folosit un cablu de alimentare de baterie externa) nu a functionat. Ce draci mi-am facut pana sa imi dau seama de la ce este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am interphone sport. Pana nu l-am conectat la pc cu cablul lui (am folosit un cablu de alimentare de baterie externa) nu a functionat. Ce draci mi-am facut pana sa imi dau seama de la ce este.

Multam. Cu cablul lui il conectam si eu. Mi-au raspuns intr-un final cei de la suportul lor -

Hello,

The F4XT is not supported for that control panel.

Deci se pare ca setari and stuff se pot face doar manual de pe unitate. Sau exista un alt control panel de care eu nu stiu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma care vi se pare mai ok, V6 sau BT ? Eu nu ma pot decide. Nu apartin unui grup, sa am nevoie de conectare cu mai multi, iar sistemul cu butonul rotativ pare mai usor de utilizat decat cel cu butoane de la V6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Sistemul este V6 .Bateria originala are L=5cm,l=2cm.Poti tu sa aduci?Multumesc oricum.

Editat de Batranul Lup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu un intercom d'asta asiatic, care din diverse motive a cedat (caraie/baraie).

se sincronizeaza cu telefonul fara probleme, dar la redare sunet sau conversatie nu poate fi utilizat din cauza bruiajului (la fel pe mai multe telefoane)

 

am ramas cu un headset pentru o casca integrala si doua cleme de montaj pe casca (noi), mai precis disponibile pentru vanzare:

 

intercom (fara incarcator)

1 headset pt. casca integrala

2 mount-uri

________________________

50 lei

 

daca sunt doritori, va rog contact pe PM

 

PS. am fost cu el la un service de telefoane, au surubarit ceva la el vreo 2 zile, si a mers bine fix 10 minute.....

l-am abandonat si am cumparat Cardo

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

O solutie de comunicare a indicatiilor GPS-ului intre piloti, gasita pe forumul Sena, pentru cei ce au intercom cu radio FM: se achizitioneaza un transmitator/modulator FM pentru smartphone, cu jack de 3,5mm (e 60 de lei o chinezarie la Altex, dar se pot procura probabil si mai ieftin direct de la chinezi); se conecteaza transmitatorul la iesirea pentru casti a GPS-ului (Zumo are, TomTom parca nu); se alege o frecventa libera pe transmitator (de exemplu capetele de banda); se seteaza aceeasi frecventa pe intercom; gata!

Avantaj: intercomul nu trebuie imperecheat cu GPS-ul.

Dezavantaj: daca vreti sa ascultati tot timpul indicatiile de pe GPS, nu mai puteti asculta radio.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau daca e GPS cu modulator FM inclus (multe au aceasta functie, si nu sunt scumpe), ar merge si muzica (de ex din player-ul inclus in iGO).

 

Eu personal prefer GPS-ul pe mute, si sa ascult doar muzica. Ma uit din cand in cand la ecran sa vad indicatiile, daca e nevoie.

 

Iar legat de smartphone, cel putin Waze-ul parca intrerupe muzica automat cat timp da indicatiile audio.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde foarte mult de cum se trimit datele de la GPS si cat de destept e bluetooth-ul de pe casca.

 

Daca casca bluetooth e single point:

  • Daca GPS-ul tau se recomanda drep HSP/HFP device, atunci poti conecta pe el + un player A2DP la aceeasi casca. Sa faci asta, conectezi intai GPS-ul si apoi player-ul. Daca player-ul e un telefon, poti alege ce profile sa se conecteze dupa pairing.
  • Daca GPS-ul se da drept device A2DP, nu cred ca poti conecta alt player. Alt telefon da (HFP/HSP), dar alt device A2DP nu.

Daca casca BT e multipoint (suporta mai multe conexiuni de acelasi fel in acelasi timp) atunci lucrurile sunt pretty self explainatory. Or sa mearga ambele, dar cand ia prioritate unul, nu-l auzi pe celalalt.

 

Legenda:

A2DP - profil bluetooth care permite transferul de semnal stereo (muzica de exemplu, indicatii de la Waze etc)

HFP/HSP - profile care permit transfer de semnal mono (apeluri pe mobil, indicatii de incoming call etc).

pairing - procedura prin care 2 dispozitive bluetooh isi dau mana, schimba chei private si se pun de acord cine si cand sa vorbeasca si pe ce frecvente. Pairingul se intampla dupa ce ai descoperit dispozitivul la care vrei sa te conectezi cu telefonul, de exemplu, si dai click pe el. Dupa pairing urmeaza conectarea, la sfarsitul caruia poti de exemplu sa primesti un apel pe casca bluetooth, sau sa asculti muzica.

Editat de bigFatAss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cine ma ajuta si pe mine? Mi-o inceput sa imi moara bateria de la intercomul meu (dureaza 5 ore in conversatie cu pasagerul iar prietenei mele ii tine bateria undeva la 9...10 ore, cat imi tinea mie la inceput) cred ca am incarcat intercomul de 10-15 ori maxim si bateria incepe sa dea rateuri...deci e pe moarte si trebuie schimbata. Imi spune cineva daca ati schimbat careva baterii, unde pot gasi ceva de calitate? Multumesc!!

» Post actualizat in 30 Aug 2016 04:44

Modelul

Promotion! LCD screen FM Radio!!! 2PCS TCOM-SC 800M BT Bluetooth Motorcycle Helmet Intercom Interphone Headset for Motocycle

http://s.aliexpress.com/ZVJ3QRNR

(from AliExpress Android)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma ajuta si pe mine? Mi-o inceput sa imi moara bateria de la intercomul meu (dureaza 5 ore in conversatie cu pasagerul iar prietenei mele ii tine bateria undeva la 9...10 ore, cat imi tinea mie la inceput) cred ca am incarcat intercomul de 10-15 ori maxim si bateria incepe sa dea rateuri...deci e pe moarte si trebuie schimbata. Imi spune cineva daca ati schimbat careva baterii, unde pot gasi ceva de calitate? Multumesc!!

» Post actualizat in 30 Aug 2016 04:44

Modelul

Promotion! LCD screen FM Radio!!! 2PCS TCOM-SC 800M BT Bluetooth Motorcycle Helmet Intercom Interphone Headset for Motocycle

http://s.aliexpress.com/ZVJ3QRNR

(from AliExpress Android)

 

gasesti baterii tot pe la chinezi... preventiv cumpara 2-3 sa fie ca transportul tot il platesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am un Cardo scala rider G9 si as dori sa-mi montez statie CB pe scuter.

Am intrebat cativa amici si din spusele lor as avea nevoie de o statie midland alan 52, antena si nu stii ce fire "conectori" ...aici e problema...nu stiu de unde sa iau si ce.

Multumesc anticipat si scuze daca sa mai discutat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...