Sari la conținut

SISTEME AUDIO-INTERCOM-BLUETOOTH-HANDS FREE-Discutii Generale


Axa cu Scame
 Share

Ati fi dispus sa dati 1$ pe o astfel de aplicatie?  

316 membri au votat

  1. 1. Ati da 1$ pe o aplicatie intercom?


Acest sondaj este închis pentru noi voturi


Postări Recomandate

  • Admin

 

Am un Cardo scala rider G9 si as dori sa-mi montez statie CB pe scuter.

Am intrebat cativa amici si din spusele lor as avea nevoie de o statie midland alan 52, antena si nu stii ce fire "conectori" ...aici e problema...nu stiu de unde sa iau si ce.

 

Dupa cum ti-am spus la telefon, ai nevoie de asa ceva pentru conexiunea dintre statie si Cardo, apoi o statie, o antena si montura pe motor, dupa care calibrarea antenei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mno nu stie nimeni baterii pentru intercom ca sa poti cumpara din Romania? Sau Cluj?

verifica pe site-urile de genul acumulator.ro acumulator-shop.ro... chestii d'astea...

 

eu cand am cautat ceva pentru Cardo (preventiv ca inca mai ducea) am vazut la 50-60 lei buc

 

http://motointercom.eu/shop/ro/5521-baterii-motociclete-intercom

 

https://www.acumulator-shop.ro/search?q=cardo&k=

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am reusit sa "adaptez" G9 printr-o mufa. Se aude perfect si emit f bine.

 

Problema este acum ca am bruiaj mare in casti la emisie de la CVT...motorasul care schimba vitezele. O sa incerc sa trag fire direct de la baterie si daca nu se rezolva am inteles ca exista nu stiu ce filtre anti paraziti etc.

post-49549-0-32576300-1473751547_thumb.jpg

post-49549-0-38887600-1473751676_thumb.jpg

post-49549-0-47362700-1473751744_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de paraziti....aveti idee ce pot face sa nu mai am acele pocnituri in sistemul audio de la pc de fiecare data cand sting un bec in casa? Stiu ca nu este topicul unde se discuta despre asa ceva dar poate ma puteti ajuta. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de paraziti....aveti idee ce pot face sa nu mai am acele pocnituri in sistemul audio de la pc de fiecare data cand sting un bec in casa? Stiu ca nu este topicul unde se discuta despre asa ceva dar poate ma puteti ajuta. Multumesc!

Ai instalatia de prize comuna cu cea de lumina ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am luat un N-com B3 până la urmă de care sunt oarecum mulțumit. Spun oarecum pentru că în 2k km l-am folosit pentru GPS (waze - pe lângă traseu, avertismentele de gropi și poliție/radar) și doar de probă pentru apeluri pe telefon; cu alt intercom nu am avut cu cine să mă conectez deocamdată.

Editat de Tornada
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

am cumparat un intercom Scala Cardo Q95ER06 (https://fccid.io/document.php?id=1001434 ) si as vrea sa stiu daca se poate conecta cu alte brand-uri de intercom(ex Midland), pt a putea cumpara inca o unitate pt pasager.

merci de sfaturi

Manualul ce zice? Se poate?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu zice...nici ca da nici ca nu.

In cazul asta, cel mai probabil nu e compatibil cu alte intercom-uri. Consulta si manualul celui de la Midland pe care ai vrea sa-l achizitionezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu nu se prea pupa producatorii intre ei. Nah, politica din asta de te blocheaza in brandul lor...

Poate doar chinezariile sa mearga intre ele, ca oricum sunt toate facute de acelashi chinez :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

A apucat careva sa achizitioneze asa ceva? si daca da, rog un feed-back legat de calitatea sunetului atat in convorbire cat si muzica.

Am cautat o comunicatie la un pret decent si am ajuns la chinezarii, evident.... acest T-rex copiind cumva SENA 20S.

Pana acum am avut un Midland BTx1 de care am fost multumit, insa imi doresc o calitate mai buna a sunetului si eventual un FM radio, ca iphone-u nu are asa ceva pe bluetooth....

Dintre chinezarii asta e singurul care mi-a placut. In caz ca nu gasesc ceva review-uri la el voi merge probabil pe Btx2 pro, insa diuzoarele la el sunt o gluma proasta, in consecinta si muzica se aude destul de rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...