Sari la conținut

SISTEME AUDIO-INTERCOM-BLUETOOTH-HANDS FREE-Discutii Generale


Axa cu Scame
 Share

Ati fi dispus sa dati 1$ pe o astfel de aplicatie?  

316 membri au votat

  1. 1. Ati da 1$ pe o aplicatie intercom?


Acest sondaj este închis pentru noi voturi


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Folosesc f4xt , care sunt foarte asemanatoare. Recomand kitul, sunt foarte multumit de el.

Se aude tare si clar chiar si la 200+ kmph cu dopuri de urechi, isi ajusteaza singur volumul in functie de viteza/zgomot inconjurator, bateria tine super mult, butonele sunt usor de apasat cu manusi. distanta la care raman conectate este suficient de mare etc.

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e greu de pus. Depinde si de casca insa, cat de mult acces ai pe sub captuseala. Doar sa ai grija sa iti pozitionezi cum trebuie difuzoarele, sa vina cum trebuie peste ureche ;)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa vad, din ce am vazut unele casti au prevazute niste sapaturi in zona urechilor pentru difuzoare, acu sa vad daca spartanul meu are asa ceva. Mersi frumos. M-am dezamagit unpic ca nu poti asculta muzica si sa si vorbesti in acelasi timp 🙁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Salutare,

Am cumpărat intercom-ul din titlu, nou - nefolosit, de la un alt motociclist ce îl cumpărase pentru casca nevastei dar între timp a vîndut mobra. Impreună cu vînzatorul am montat pe casca mea intercom-ul, l-am imperecheat cu telefonul și cu navigația (bmw 5) și probat. Am vorbit la telefon în mers, toate în buna regula.

 

Acum, dacă imperechez și telefonul cu navigația și mai activez și Garmin smartphone link nu mai aud apelurile și nici nu sînt auzit, dar le văd pe navi.

Telefonul cuplat cu navigatia mă ajută la:

-pot sa apelez pe cineva de pe touch-ul navigatiei

-vad cine mă sună

-pot să țin telefonul în buzunar, nu pe suport pe ghidon.

 

Pe de altă parte cu Garmin smartphone link pot să trimit o adresă din telefon-hărți direct pe navigație. Este mult mai ușor decit să butonezi pe navi, mai ales dacă nu stii adresă ci doar o banui.

 

In setarea actuală apelul telefonic este prioritar, intră peste navi sau radio.

 

Deci cum trebuie să fie cuplate toate device-urile astea ca să pot vorbi în mers?

 

Ca mențiune, pînă acum nu m-am cuplat cu alt intercom.


» Post actualizat in 24 Jul 2018 07:36

Tot fac teste și constat că functionează doar cu telefonul necuplat la navigație, dar nu mai vad cine sună pentru că trebuie să dezactivez componenta audio din navi și să rămîna doar intercom-ul. Cum mă-sa pe gheață, că doar a funcționat.

Editat de camila de recif
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu să te ajut exact în speța ta.., dar îmi amintesc că am avut o problemă oarecum similară cu al meu. Ceva care a funcționat la început, pe urmă nu a mai vrut să meargă.

 

La un moment dat am făcut un "factory reset" care mi-a rezolvat problema. Vezi dacă funcționează și la tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conteaza ordinea in care faci pairingul. Am o configuratie asemanatoare (navi V, tel si garmin link, casca BT) si de multe ori ma trezesc ca se comporta diferit in fct de cum le-am deschis si imperecheat.

 

Googaluieste putin dupa pairing order si ar trebui sa gasesti ordinea corecta pt ce ai tu nevoie

Ex: https://support.garmin.com/en-US/?faq=0YSDDThXAy3e1RISqXLrO9&searchType=noProduct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conteaza ordinea in care faci pairingul. Am o configuratie asemanatoare (navi V, tel si garmin link, casca BT) si de multe ori ma trezesc ca se comporta diferit in fct de cum le-am deschis si imperecheat.

 

Googaluieste putin dupa pairing order si ar trebui sa gasesti ordinea corecta pt ce ai tu nevoie

Ex: https://support.garmin.com/en-US/?faq=0YSDDThXAy3e1RISqXLrO9&searchType=noProduct

 

Confirm. Navi 4 + Tel + Cardo Scala. Daca nu le dau drumu intr-o anumita ordine .. jale. M-am enervat si acum am conectat doar telu cu casca. Oricum nu puteam sa raspund folosind "rotita" pe de pe ghidon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

1.Are idee cineva daca bmw motorrad communication system se poate vorbi prin intercom cu un sistem de la Sena (se poate face pairing intre ele) ?

2. Vand 2 sisteme de comunicatie Sena 10R daca e cineva interesat. 800 lei bucata.

post-13229-0-01901000-1539143291_thumb.jpeg

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...