Sari la conținut

Discutii despre SMAEB 2013


rzv1977
 Share

Postări Recomandate

Salut! Are cineva informatii in legatura cu perioada desfasurarii urmatorului targ moto? Nu de alta, dar vreau sa ma combin la casca si o geaca Airmoto si stiu ca se mai practica diverse discounturi pe perioada targului.....si una peste alta, trebuie sa-mi programez si concediul de primavara si n-as fi vrut sa se suprapuna cu perioada desfasurarii targului:) Orice informatie e bine venita! Mersi mult! Bafta mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am eu informatii dar am semnat mai multe contracte de confidentialitate atat cu organizatorii cat si cu majoritatea expozantilor, motiv pentru care nu pot divulga nimic pana in 15.04.2013.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine sunt organizatorii?

what? nici ei nu stiu inca ce si daca au ce organiza.

 

Oficial o sa se afle cu o saptamana inainte, ca de obicei. Ca ce draq, alta traba ce ai de facut decat sa-i astepti pe ei sa faca salonul?

nu fii rau. cu 3 saptamani inainte s-a dat strigarea anul asta

 

motiv pentru care nu pot divulga nimic pana in 15.04.2013.

adica se va tine intre 01.05-20.05 ..

 

contracte de confidentialitate atat cu organizatorii cat si cu majoritatea expozantilor,

ce o fi atata secretizare din partea expozantilor? care expozanti? gigi si maricica?

 

suzuki nu vine ca e fitzos, honda ca nu-l iubeste pe vasile, doar bmw-ul mai vine cu ceva. poate si ktm-ul daca isi revine din oftica. harley iar o sa aduca foi a4 pe care or sa tipareasca "nu va urcati pe motociclete".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Spunea cineva ca nu se mai vinde nimic nici macar pe bike-shop ...in aceasta situatie , ce sanse reale au comerciantii de moto noi ? Sa cheltuie multi bani pe expunere si pe exponate ca sa alimenteze visele unui public ce cauta discounturi la casti ? Trebuie inteles ca piata de moto noi e mult redusa, iar dealerii fac mari eforturi sa mentina afacerile in functiune . Eu asa cred . Recunosc ca nu activez in acest domeniu , dar mie asa imi pare .

 

Faceti un exercitiu : stiti pe cineva din cercul vostru de prieteni care si-a cumparat o mobra noua in 2012 ? Eu stiu o singura persoana iar moto este un BMW 650 GS. Cate mobre noi s-or fi vandut in Romania ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este aberant ca acest salon sa fie pus taman in luna aprilie, unii iarna isi fac car si vara sanie. Atata timp cat sezonul incepe in aprilie-mai, de ce salonul sa nu fie facut la mijlocul lui martie?

 

Intreb si eu.. unde este logica acestui marketing si de ce salonul sa nu fie facut chiar prin octombrie?

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot veni vorba de geaca...Ducati, anul asta s-ar fi vandut, vorbesc babele prin targ, vreo 2 din alea la j'de mii de EUR, Panigale maica, plus ceva Diavel (nici astea ieftine!) si Streetfighter (un chilipir!). dar per total, cam asa sta treaba, vanzari mult mai slabe ca anul trecut care nici el nu a fost vreun varf de vanzari iar din 5 mobre scumpe si cat mai mult service nu prea stai cu reprezentanta deschisa decat pe pierdere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai degraba propun organizarea unui talcioc moto,macar de 2 sau 3 ori pe an daca nu lunar undeva chiar si pe un teren deschis dar accesibil unde fiecare care are echipament,piese sau mobre de vanzare sa vina si sa isi expuna marfa.

 

De 5 ani de cand merg la SMAEB sunt din ce in ce mai dezamagit .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

 

Buna ,

Sunt noua in domeniu , dar pasionata de foarte mult timp de enduro, va rog m-ati putea ajuta si pe mine cu cateva informatii????

As vrea sa stiu daca exista in Bucuresti vre-o scoala sau un loc unde as putea sa incerc si eu sportul acesta...Inainte sa imi cumpar motor as vrea sa stiu daca mi se potriveste, daca e pentru mine si daca as putea sa il practic?...

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai degraba propun organizarea unui talcioc moto,macar de 2 sau 3 ori pe an daca nu lunar undeva chiar si pe un teren deschis dar accesibil unde fiecare care are echipament,piese sau mobre de vanzare sa vina si sa isi expuna marfa.

 

De 5 ani de cand merg la SMAEB sunt din ce in ce mai dezamagit .

am fost si eu anul asta pentru prima data.(desi am avut ocazia in anii trecuti nu am vrut)

 

sincer.... nu am vazut cine stie ce. puteam sa ma duc la o intrunire mai mare si vedeam probabil tot aceleasi motoare si echipamente.

 

preturile... erau asa si asa. pe internet le gaseai mai ieftin, ca sa nu zic ca am fost pus in faza in care sa zic: dincolo era mai ieftin.

 

m-am dus cu o prietena sa-si caute manusi, gasim la un stand ICON parca, la un scor de vreo 240lei daca nu ma insel. ma mai invart cu ea si ii zic ca is scumpe ca pe net erau 39Euro. apoi la alt stand le gasim la 170lei.

 

apoi la alt stand de echipamente, cu alta prietena tot manusi vroia. si ii alegeam eu cam ce i se potriveste in functie de ce vroia. vine un domn la mine si imi zice daca pot sa ii recomand si lui o pereche de manusi ca sa le cumpere. ii zic ca nu sunt eu vanzator dar tot i-am recomandat in timp ce vanzatorul se uita ca vaca la televizorul 3D

 

 

mi-a placut ca bisnitarul ala de la Ducati m-a servit cu un energizant, mi-a mai placut de tipa care statea pe 'Onda, si de una de la MV care avea sesiune de poze, iarasi de cei de la Arai si AGV ca au avut ce prezenta.

 

dar am plecat cu un gust amar. ma asteptam sa fie mai mare si mai complex.

 

.

 

Buna ,

Sunt noua in domeniu , dar pasionata de foarte mult timp de enduro, va rog m-ati putea ajuta si pe mine cu cateva informatii????

As vrea sa stiu daca exista in Bucuresti vre-o scoala sau un loc unde as putea sa incerc si eu sportul acesta...Inainte sa imi cumpar motor as vrea sa stiu daca mi se potriveste, daca e pentru mine si daca as putea sa il practic?...

 

Multumesc!

daca ai fi derulat ceva mai la vale, ai fi gasit sectiunea potrivita unde sa intrebi.

 

dar luand in considerare ca e primul tau post, vom trece cu vederea.

 

ai sectiunea de incepatori mai jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...