Jump to content

Incepator in Bucuresti :)

LadyRider
 Share

Recommended Posts

• Replies 468
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sid tata, si tu furi posete? :grinbandit:

Daca tot glumim.. NU, am obsesie pentru miresele de la Arcul de Triumf. Nu posete. Acum o saptamana era sa fur una. Nu ma las ;;)

Like a boss!

nu de alta, dar era pacat de freza aia a lui simpatica.

catre femeia pe motocicleta: vezi ca in parcul ala se intalneste baicarii din militari ;)

Daca tot glumim.. NU, am obsesie pentru miresele de la Arcul de Triumf. Nu posete. Acum o saptamana era sa fur una. Nu ma las ; ;)

vezi sa ai mereu la tine 1-2 casti..XS, S(pentru alea mai capatanoase:D )

de L si XL nu e nevoie.. deja daca are capul prea mare...de restul ce sa mai zici..

Edited by frigider

Daca tot glumim.. NU, am obsesie pentru miresele de la Arcul de Triumf. Nu posete. Acum o saptamana era sa fur una. Nu ma las ; ;)

Sa nu o duci la urgente dupa =))

Suntem offtopic. M-am gandit la varianta, scot 1-2 sticle de Jack pe ea, dar sa o aduc intreaga la petrecere, nu beteaga. Mai vb =))

De acum e liber in bucuresti. De la ora asta.

Laura ar tb sa iesi. :) Si asa mai e putin din sezonul asta.

Edited by SiD

@LadyRider pe unde ai intrat in poli? Poligonul este la intrarea dinspre B-dul. Iuliu Maniu(imediat dupa peco). Imediat ce treci de bariera pe partea dreapta.

@Frigider baicarii den Militari nu prea se mai vad ... ca s-a stricat vremea ...

Dap, sunt scumpe dar daca aduni cati bani o sa bagi in Rs , ajungi la concluzia ca iti luai 2 din alea.

Eu am avut 125urile Aprilia RS 125 si Yamaha YZF r125, nu prea e comparatie, la rs aveam consum 5-7 + 1 litru de ulei la 700-800 de km ( Recomand Motul 710 sau Castrol power 1 Racing 2T ) + Ulei in cutie la cateva mii de km. la R125 consum 2,4 uleiu schimb la 3000 si atat, timp sa ai sa mergi cu ea.

Acum e prea tarziu sa ne intoarcem... ce pot sa iti zic este ca moto este ca noua si ca sigur nu pierd bani pe ea.

Chiar daca e scumpa intretinerea ei... acum trebuie sa mi-o asum. Oricum 4000 de eur nu aveam sigur si daca as fi avut.... nu in asta as fi investit :)

Acum e prea tarziu sa ne intoarcem... ce pot sa iti zic este ca moto este ca noua si ca sigur nu pierd bani pe ea.

Chiar daca e scumpa intretinerea ei... acum trebuie sa mi-o asum. Oricum 4000 de eur nu aveam sigur si daca as fi avut.... nu in asta as fi investit :)

Ideea e ca un set motor la RS tine cam 20000 km in cel mai fericit caz, cunosc cazuri cand a cazut la 9000 de km iar altul cand a cazut la 22 de mii. Rs 250 are 2 cilindrii deci 2 seturi.

Observ din poze ca motorul are coloritul original, ceea ce spune mult despre cu ma fost ingrijit. Foarte frumos monopostul.

Ideea e ca un set motor la RS tine cam 20000 km in cel mai fericit caz, cunosc cazuri cand a cazut la 9000 de km iar altul cand a cazut la 22 de mii. Rs 250 are 2 cilindrii deci 2 seturi.

Observ din poze ca motorul are coloritul original, ceea ce spune mult despre cu ma fost ingrijit. Foarte frumos monopostul.

Siiiii.... e scump ala? :)))

Pai vreau... ca d'aia am intrebat :)

Nu stiu ce preturi mai sunt. depinde ce se strica segmentii, piston, cilindru sau tot. Stiu ca normal se schimba segmentii la un anumit nr de km pentru a nu apuca sa se rupa si sa afecteze si pistonu si cilindru. Gasesti piese la United Motors in pipera( au si service acolo , dar manopera te omoara )

Edited by MALASORTE

Aprilia RS 125 stiu ca este destul de puternic. De 250 nu mai vorbesc... Dar costurile de intretinere sunt cam mari. Consum, piese...

Oricum sa o stapnesti sanatoasa. Sa ai grija de ea ca si ea o sa aibe grija de tine... Nu ii da ture prea multe la inceput ca poti sa faci accidente grave.

Plimbare placuta, in seara asta :P

Un set pentru 2 cilindri la Honda era vreo 300 de euro de lei doar, parca fara manopera si fara planat chiulasa. Probabil pana in 500 de euro cu totul.

Honda e Honda, Aprilia au niste scoruri...

500 de euro ar fi un caz fericit pt amandoi.

@ malasorte - pesimistule, de ce nu lasi tu fata sa se bucure de achizitie?

Cand o cadea setu, o cadea... vedem atunci care-i treaba.

Edited by Sei

:) Am mers cu rs 250,nu mult dar am mers.

E destul de usoara si manevrabila, destul de nervoasa dar nu de speriat. Este sub un motor ss de 600.

S-o stapanesti sanatoasa!