Sari la conținut

FAN CLUB Peugeot


Reverse
 Share

Postări Recomandate

http://www.niba-scutere.ro/

 

Am avut si eu Jet si am luat set de la ei . Sunt service Peugeot si aduc si piese . Au multe piese pe stoc ...

 

Vezi ca vin si weekendu asta la SMAEB . Poate o rezolvi acolo biggrin.gif

 

Bafta!

 

merci mult dar intre timp am gasit un set SH la 1mil jumate..tu cat ai dat pe set????? :rolleyes:

 

nu expediaza in romania...sunt sigur ca il gasesti pe easyparts...

 

m-am uitat pe easyparts si nu am gasit decat pentru cel pe injectie...iar eu am pe carburator..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 333
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

merci mult dar intre timp am gasit un set SH la 1mil jumate..tu cat ai dat pe set????? :wacko:

 

 

 

m-am uitat pe easyparts si nu am gasit decat pentru cel pe injectie...iar eu am pe carburator..

 

Vezi ca e acelasi set si pe injectie si pe carburator . NU iti lua Sh . Eu am dat 450 Ron pe al meu prin mai 2008...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost azi si miam schimbat variatoru (pe un peugeot tkr) cu unu polini second am dat pe el 150 ron dar merge de rupe....prinde 80....poate si mai mult inca nam reusit sa gasesc destul drum sa vad cat prinde :wacko: tot e stock pe scuter doar toba am schimbat-o cu una giannelli next si variatoru cu unu polini :(...recomand schimbarea de variator :blink: ieftin si util :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

cn are peugeot jet force 50ccm d vanzare....pls pls pls add id gogoimarius

 

 

 

am un suterici un italjet formula50 la caere i-am schimbat segmentiil...k dadea rateuri....acum dupa ce iam schimbat il accelerez ji nu pleak dp lok... tot la fel dak il accelerez la mazim da rateuri....dc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

amo nelamurire...vreau sa iau o toba sport si am vazut ca toba originala are o "mustata" in care intra un furtun...presupun ca e de la catalizator.Toba sport nu are asa ceva..ar fio problema in caz ca as acoperi acel furtunas?Scade din performantele motorului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
amo nelamurire...vreau sa iau o toba sport si am vazut ca toba originala are o "mustata" in care intra un furtun...presupun ca e de la catalizator.Toba sport nu are asa ceva..ar fio problema in caz ca as acoperi acel furtunas?Scade din performantele motorului?

eu la jetu' meu am astupat amandoua tzevile alea si acum fuge 85 si are un demaraj mult mi bun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Salutare .

De cateva saptamani sunt posesorul unei motorete peugeot xp6 toproad. Toate stock pe ea , putine km , motor am6 minarelli , 6 viteze ,etc. De ceva zile caut ulei pentru cutie 10w30 (asa era specificat in cartea lui), mai rar dar.. sper sa gasesc :D Voi de care folositi ? pentru amestec pun castrol 2T. Ce a ce mi-ar trebui este un capac de la maneta de frana frata.pun si cateva poze

apropo.... stiti ceva site bun/ieftin cu piese pentru peugeot ?

wzqvgmos03mzslh4i2_thumb.jpg

82b9mm0oycd49q5z8045_thumb.jpg

sbb29noubczost7xde7d_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

salutare , am si eu un peugeot elystar 49ccTSDI si am ceva probleme cu el , daca si pricepe cineva la sistemul de alimentare TSDI. ..nu-mi mai sta la relanti , si cateodata nu se mai accelereaza, si si imi licare martorul de injector in bord.... am fost cu el la reprezentanta si n-au stiut ce sa-I faca...mi-am luat orice gand de la el , dar poate se gasesc oameni destepti dornici sa ma ajute..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

salutare.Am si eu o intrebare.Doresc sa achizitionez un Peugeot JET FORCE 125 Compresor.Intrebarea mea e; oare se gasesc piese pentru el aici sau vreun service specializat?in caz ca voi avea vreo problema?Va multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut ! mi-am cumparat si eu un peugeot elyseo 125cc, 4 timpi, an fabricatie 2001 si mi s-a stricat chiuloasa si imi trebuie alta. aveti vreunu asa cv de vanzare ? va rog frumos k am nevoie neaparat. astept pm k nu prea intru pe forum o zi buna !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

salutare am si io o problema

am un peugeot speedfighter 2 100cc si cred ca am facut-o de oaie. nu aveam baterie si am zis sa ii dau curent, dar din graba si neatentie am pus cablurile invers (+ cu - si - cu +) :(( a sarit siguranta instant iar dupa ce am schimbat-o (siguranta) nu mai imi merg luminile (in bord si faru) semnalizarie, stopu si claxonu merge. Acum cealalta problema ii ca nu mai da scanteie deloc :( de invartit invarte dar nu da scanteie :(

Ce sa se fi bulit?? CDI-ul?? :unsure:

 

L.E: mai are pe undeva vreun set de sigurante?? ca inafara de cea mare nu am vazut pe nici unde alte sigurante :|

 

Ms mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

salut sant posesorul unui peugeot v clic nou, mi se pare cam lenes... :makeout:

 

Normal ca e lenes... e 50cc, 4 timpi! V-Clic este SINGURUL model care nu este tocmai Peugeot. Este o chinezarie mai reusita, facuta dupa specificatiile Peugeot, vanduta de Peugeot, piese la preturi de Peugeot (adica japca, dar macar gasesti absolut orice piesa originala) pentru piata europeana low cost.

Pe scurt, Peugeot s-a gandit sa faca concurenta chinezariilor din Europa cu alta chinezarie pe care scrie Peugeot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut Detin un peugeot Loxoor 2001 carburator Poate fi limitat din cdi ?

Momentan am scos limitatorul de la variator stock respectiv cotul de la toba stock (cu catalizator) rezulta vit maxima 60km/h

Greutate role variator 8 grame

Exista alte restrictii la aceste modele de scutere ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...