Sari la conținut

FAN CLUB Peugeot


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Un topic aici ptr toti care merg cu "pejosu" :drink: ... intrebari,raspunsuri,idei de tuning, poze etc. ca sa nu mai amestecam topicurile intre ele...:friends:

 

acuma prima intrebare vine la mine...care are poze sau un site cu niste desene unde sa explice cum se delimiteaza un jetforce... ceva care sa ma ajute sa`l delimitez singur (mai putin faza cu toba,doar transmisia)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 339
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De unde iau si eu un set motor sau mai ales doar blocul motor la un pret decent? :friends:

 

Reverse,de delimitat e simplu desfa-l,scoatei prima roata dintata apoi dai saiba aia jos si gata. Intelesasi,nu? :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde iau si eu un set motor sau mai ales doar blocul motor la un pret decent? :cheers:

 

Reverse,de delimitat e simplu desfa-l,scoatei prima roata dintata apoi dai saiba aia jos si gata. Intelesasi,nu? :blink:

Uau am reusit, noroc ca mi`ai dat poza aia ca altfel scoateam toate piesele...mi se duce 77-78 linie dreapta si peste 80 in panta cu inclinatie mica...inainte mergea 50,i`am scos doar piesa aia din transmisie,la toba n`am umblat inca ...

 

 

sar`mana OVK :drink: :friends:

post-6405-1163065247_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uau am reusit, noroc ca mi`ai dat poza aia ca altfel scoateam toate piesele...mi se duce 77-78 linie dreapta si peste 80 in panta cu inclinatie mica...inainte mergea 50,i`am scos doar piesa aia din transmisie,la toba n`am umblat inca ...

sar`mana OVK :drink: :friends:

degeaba merge ma daca nu i-ai dat fratelui tau o tura ( eu ti-am dat honditza mea raule)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uau am reusit, noroc ca mi`ai dat poza aia ca altfel scoateam toate piesele...mi se duce 77-78 linie dreapta si peste 80 in panta cu inclinatie mica...inainte mergea 50,i`am scos doar piesa aia din transmisie,la toba n`am umblat inca ...

sar`mana OVK :cheers: :friends:

cam putin. cred ca sr si runnerul de 50 te cam fac :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vedeti ma ca scrie ca nu a facut nimic la toba?la esapament este inca limitat!Taie si teava de pe toba si scoate furtunu' ala sa vezi cum trage dupa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca mai bine te duci la un service autorizat sa ti-l faca ei.

si apropo in 5-6 zile imi vine o livrare speciala de la Berlin Peugeot JetForce TSDI chiar mai repede decat ma asteptam:D

 

felicitari !!! :friends:

 

dar cum de ti-ai luat chiar acum ? deja ninge.... nu se mai poate merge pe scuter... l-ai luat mai ieftin (ca am auzit ca iarna, in strainatate se fac reduceri de pana la 40%... nu ca la noi...)

Apropo... cu cat l-ai luat ?

 

felicitari inca o data, si nu te risca sa te duci pe zapada/ asfalt ud(acum, iarna) pt ca ar fi pacat sa il trantesti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari !!! :friends:

 

dar cum de ti-ai luat chiar acum ? deja ninge.... nu se mai poate merge pe scuter... l-ai luat mai ieftin (ca am auzit ca iarna, in strainatate se fac reduceri de pana la 40%... nu ca la noi...)

Apropo... cu cat l-ai luat ?

 

felicitari inca o data, si nu te risca sa te duci pe zapada/ asfalt ud(acum, iarna) pt ca ar fi pacat sa il trantesti...

multumesc pentru felicitari:P,mi l-a luat tata cu 2500 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...