Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Banda dublu adeziva de la orice magazin de bricolaj. Sa fie din aia mai groasa (textura de burete). Cam 15-20 de lei rola de 1.5 m parca. Ca marca, ideal ar fi 3M.

Si tine cu aia ? am crezut ca e ceva mai profi , sa nu ma trezesc ca imi zboara ca o randunica pe langa mine.

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cyclops™ Safety Cameras, Europe

 

(link aici)

 

a folosit cineva vreodata? Merita achizionat? Este ceva de stiut? Cateva pareri va rog...

 

Stiu ca exista optiunea "descarcare o data" pentru incercare (valabila o luna). Am sa o pastrez pt concediul din august in Italia. Dar pana atunci, sunteti bineveniti sa impartasiti daca aveti ceva informatii...

 

Multumesc anticipat!

Ai aici camerele, dai jos varianta unlocked, dezarhivezi și copiezi în Garmin/Poi pe aparatul tău și asta e tot.

http://www.gpspower.net/pois-voices-speedcams-vehicles/300371-cyclop-safety-cameras-garmin.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci frumos! acum ma si uit...


» Post actualizat in 19 Mar 2015 07:30

merci frumos! acum ma si uit...

 

Merci foarte foarte mult! M-ai facut tare happy cu ele :P


» Post actualizat in 19 Mar 2015 20:08

Ai aici camerele, dai jos varianta unlocked, dezarhivezi și copiezi în Garmin/Poi pe aparatul tău și asta e tot.

http://www.gpspower.net/pois-voices-speedcams-vehicles/300371-cyclop-safety-cameras-garmin.html

.

 

 

 

am vazut ca aveam si eu ceva sample-uri de safety cameras pe gps... ce sa fac cu ele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , vreau sa achizitionez o camera sport SJ4000 , am vazut ca un user din Constanta le comercializeaza , si as vrea sa aud cateva pareri de la detinatori , am auzit ca nu e stabila pe casca , si are sunetul foarte slab , dar la pretul acesta cred ca e o investitie buna , macar pentru 1 an . Multumesc , astept pareri ! :ninja: :oilleak:

sj4000%20action%20camera_LRG.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vanzator, pareri si revizii aici

/index.php?/topic/717353-camere-sport-sj4000-noi/?hl=sj4000

 

Da un search pe forum si mai gasesti recenzii.

 

Am una de un an si ceva, am folosit-o la maxim 3 filmari. Filmeaza OK. Zgomotoul de fundal e acceptabil cu carcasa. In opinia mea daca i-ar fi facut un jack de microfon ar fi fost perfecta.

 

In banii aia nu gasesti ceva cu aceleasi caracteristici tehnice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , vreau sa achizitionez o camera sport SJ4000 , am vazut ca un user din Constanta le comercializeaza , si as vrea sa aud cateva pareri de la detinatori , am auzit ca nu e stabila pe casca , si are sunetul foarte slab , dar la pretul acesta cred ca e o investitie buna , macar pentru 1 an . Multumesc , astept pareri ! :ninja: :oilleak:

sj4000%20action%20camera_LRG.jpg

Daca vrei si wifi iesi mai ieftin daca iei de aici http://www.ebay.com/itm/SJ4000-WiFi-HD-1080P-Action-Sport-Camera-DV-Cam-Impermeabile-12MP-Videocamera-/251791193679?pt=Videocamere&hash=item3a9fecb64f

 

Mi-a venit in 2 saptamani nu e sjcam dar nu conteaza e cu dsp icath fata de novatek. Trage foarte bine si la luminozitate scazuta, calitatea pieselor si a constructiei foarte buna.

Fata de sjcam trage numai FHD si HD la 30 fps. Sjcam reclama ca ar trage HD la 60 fps dar mint pentru ca tot in 30 trage un cadru fiind dublat.

Wifi-ul bate cam 10m dar aplicatia, ca si la sjcam de altfel, nu raspunde in timp real.

Pentru ea am comandat o baterie suplimentara suport pentru incarcare, alimentator pentru priza de bricheta plus ventuza (foarte buna nu cum reclama un user ca si-a luat teapa) http://www.ebay.com/itm/SJCAM-SJ4000-Desktop-Charger-Car-Charger-Suction-Bracket-Battery-Charging-Cable-/281418052862?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4185d2b4fe

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , cautam pe olx si okazii o camera video sa o atasez de casca pentru diferite drumetii , bugetul este minim , o cumpar doar daca are un pret bun si nu sunt ft pretentios la calitatea imaginii , dar sa se ridice macar la nivelul unui telefon si am gasit asta ! http://www.okazii.ro/sisteme-supraveghere/camere-spion/camera-spy-spion-ascunsa-mini-dv-md80-inregistrari-sport-cu-activare-vocala-si-video-hd-720x480-a172571753

 

ce parere aveti? are cineva asa ceva? filmeaza cat de cat acceptabil? Stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu recomand camera asta prin simplul fapt ca nu are stabilizator de imagine si nu o sa intelegi nimic din ce filmezi

am vazut pe youtube ceva filmulete si nu e chiar asa rau , ai testat-o? sau ai idee ceva cat de cat ok la buget de 100 lei max ? respecte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect.

Am avut si eu asa ceva.

uite o filmare:

https://www.youtube.com/watch?v=h3hIR5qlYbE

 

In film doar testam distributia daca e pusa bine la punct= :crack:

am privit mai mult cerul si cladirile :)) dar nu e chiar atat de rau...intradevar la banii astia e ok oarecum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am privit mai mult cerul si cladirile :)) dar nu e chiar atat de rau...intradevar la banii astia e ok oarecum

Era data cu o bucata de banda adeziva...

Eu zic sa mai strangi nitel si sa iei o camera dedicata.

Spy camu e pt altceva.

Eu unul il foloseam la alte tipuri de filmari :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era data cu o bucata de banda adeziva...

Eu zic sa mai strangi nitel si sa iei o camera dedicata.

Spy camu e pt altceva.

Eu unul il foloseam la alte tipuri de filmari :crack:

:))) , pe la ce pret s-ar ridica o camera dedicata ? nu go pro...deja e mult peste bugetul meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))) , pe la ce pret s-ar ridica o camera dedicata ? nu go pro...deja e mult peste bugetul meu

Vezi sj4000 sau parca asa se numea.

O gasesti si la 400 ron.

Da-i un search pe cel.ro,emag si vezi ce gasesti pe acolo.

Dupa cauti review pe youtube si aia e.

Eu o sa imi iau un garmin virb.

Vezi au preturi bune pe ebay,amazon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat sa cumperi asa ceva mai bine lasa pe altii sa te filmeze,

Ce am vazut eu la sat, daca ai un smartfone cumpara un accesoriu pentru montat pe parbriz pentru modelul tau, inlocuiesti ventuza cu o prinzatoare de plastic si il pui pe ghidon sau unde mai merge infipt.In cazul in care este obturata camera de suport decupezi in locul acela.Si ai un go pro home made.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat sa cumperi asa ceva mai bine lasa pe altii sa te filmeze,

Ce am vazut eu la sat, daca ai un smartfone cumpara un accesoriu pentru montat pe parbriz pentru modelul tau, inlocuiesti ventuza cu o prinzatoare de plastic si il pui pe ghidon sau unde mai merge infipt.In cazul in care este obturata camera de suport decupezi in locul acela.Si ai un go pro home made.

Good ideea , nici nu mam gandit la asa ceva , momentan pana o sa cumpar o camera cred ca am sa folosesc metoda , multumesc de idee !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eu am SJ4000 si pentru pretul lor cred ca sunt o investitie ok. Ai putea sa te mai uiti si la GoPro Hero, in functie de ce vrei.

Ce pot sa iti spun de SJ4000 este ca sunetul lasa de dorit, zgomotul vantului fiind deranjant de la 35 - 40 km/h, si in anumite momente imaginea mi se pare prea albastra. Cu prinderile nu am avut nici o problema, ele venind cu o banda adeziva 3M.

 

Bateria tine aproximativ 2 ore la 1080p 30fps.

 

Daca vrei sa vezi niste filme facut cu SJ4000 pe moto te poti uita aici: https://www.youtube.com/user/rootbiker

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...