Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

am o camera Geonaute de acest fel :

http://www.geonaute.fr/camera-sportive-g-eye-700-full-hd-1080p-60-images-secondes-avec-ecran-lcd-id_8353453

 

Filmeaza civilizat HD cu sunet bunicel. Dar problema este ca salveaza pe card 2 fisiere refritoare la acelasi segment filmat. Primul fisier la rezolutie HD iar urmatorul la o rezolutie foarte proasta . De ce face asta ? i-am setat eu ceva gresit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am folosit-o doar de vreo 3 ori, in masina, fara probleme. Singura chestie care ma deranjeaza oarecum, e faptul ca imparte filmarea in bucati de cate 10 minute. Deci daca filmezi 60 min continuu, o sa fie 6 filmulete de 10 min. Nu am umblat prea mult prin setari, poate e ceva setare de-a camerei.

Pe un card de 32gb, la 1080 si 60fps, inregistreaza 3 ore. Bateria tine cam 2-2,5 ore, dar am luat pachetul cu inca o baterie de rezerva + ca se incarca si de la bateria externa, deci o pot duce o zi intreaga fara probleme.

Noaptea filmeaza asa si asa... daca e bezna, nu se vede mai nimic. Daca prinde putina lumina, e acceptabila filmarea.

 

Per total, sunt multumit de ea, pt o camera de sub 100$ e f buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat-o de pe aliexpress, cea mai ieftina varianta in pachetul asta. Card de 32gb, 2 baterii, un incaracator separat si camera in sine, cu diverse tipuri de prindere, 82$ + 90 lei la posta romana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca depinde de cheful vamesilor... pe colet scria "gift", cand m-am dus sa-l ridic m-a pus sa-i arat cat am dat pe ea, altfel imi treceau o valoare "rotunda" (mai mare decat trebuia). Stiau ca e camera video, deci ori era scanat, ori il desfacusera... mai curand scanat, ca desfacut nu parea.

Am primit de curand o bricheta Zippo de ~50$, nu am platit nimic la vama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit de curand o bricheta Zippo de ~50$, nu am platit nimic la vama.

Probabil se asteptau sa fie mai ieftina. La posta din Ploiesti sunt numai jigodii, nu prea scapi fara sa platesti. Ca sa nu mai spun ca de multe ori iti aduc avizul dupa 2 luni si te pun tot pe tine sa platesti taxa de depozitare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Nu vreau sa lipesc camera de casca, as vrea sa o pun altfel pe ea. Exista vreo soluție?

ti-e frica sa nu se dezlipeasca?

 

In rest... singura solutie care-mi vine in cap in momentul asta, e ceva gen prindere din aia de bluettoth pt casca, de vine ca o menghina si o prinzi cu suruburi. Dar e cam greu s-o adaptezi la montura de gopro.

post-13322-0-56066200-1457612456_thumb.jpg

post-13322-0-49996300-1457612457_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geo_ZGA, ai gasit vreo setare ca sa nu mai imparta filmarea?

 

Mai sus se vorbea si despre Firefly 6S. Nu sunt expert si nici nu am avut prea multa tangenta cu asta, asa ca va intreb si pe voi: face diferenta functia Gyro Image Stabilization, adica fimeaza mai bine Firely fata de Eken si Xiaomi? Din ce am vazut in review-uri, clipuri, comparatii etc., mie mi se pare ca Firefly filmeaza mai bine fara de Eken si Xiaomi datorita acestei functii si merita cei 100 $, sau poate doar mi se pare mie...

Cum am spus, nu sunt "tatic" in asta, vreau doar si alte pareri mai avizate inainte sa cumpar una din ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlad, n-am formatat in nici un fel cardul, l-am folosit asa cum a venit. Conteaza la dimensiunea fisierelor?

iulianserban, nu, nu are nici o setare pt asta. Am butonat-o acum vreo saptamana si n-am gasit nimic, are un meniu simplist. Fara "night mode", fara lungimi de inregistrare... doar rezolutii, time lapse pt poze (sa faca poze automat la o anumita perioada de timp) si alte 2 prostioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...