Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am fost foarte aproape sa imi cumpar un Xiaomi YI, dar intr-un final am luat GoPro Session. M-a incantat foarte mult dimensiunea mica si faptul ca e waterproof fara carcasa. Bateria nu se schimba dar filmeaza aproape 2h (1080p). Poate filma si conectata la o baterie externa. O experienta "user-friendly" atat cu aplicatia de smartphone cat si fara. Momentan e montata pe ghidon, dar intentionez sa o pun in dreptul gurii, pe casca deoarece este foarte mica.

Editat de mihaiand
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca il deschizi pe youtube. Daca ii dai play aici, pe forum, nu merge selectata rezolutie mai mare.

In alta ordine de idei, am luat 2 baterii de SjCam pt Eken-ul meu... sunt la fel fizic, se potrivesc fara probleme si, chiar daca puterea teoretic e mai mica, tin cam cu 20-30 min mai mult decat cele originale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseară mi-a ajuns suction cup, mai de primit încă 5 pachete cu diverse asemănătoare,am luat un gitup git2. Am camera de vreo luna și ceva, dar nu am avut timp sa o scot prea des. Aseară am observat ca filmarea a ieșit cu un zornait, zumzait ce va de genul, asta cu suction cup și pe ghidon.

Sa fie de la carcasa? Pare ca vibrează înăuntrul ei, dar nu tot timpul. Nu am apucat sa testez și fără carcasa.

Ați întâlnit fenomenul asta? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut colegii..vreau sa iau o camera si am gasit una cu specificatiile astea:

Procesor: Sunplus SPCA6350 Senzor: OV4689
Unghi al lentilei: 170°6 A + HD Ultra wide Angle fisheye lens
Display: 2” HD display(320*240)
+ 0.95”OLED display secundar
Format de înregistrare: 4K 15 fps/ 2.7K 24 fps /1080P 60fps MOV H.264
Rezoluția pozelor: 12M/10M/8M/5M Format: JPEG
Baterie: 1050mAh, 3.7V Li-ion Durată de funcționare cu o singură încărcare: Până la 90 de minute.
Aplicația ajuta la distribuirea în rețelele de social media.
Rezistență 30 de metri sub apa, cu ajutorul carcasei speciale.
Conexiune: USB2.0 & Mini HDMI (Tip D)
Memorie: suporta Micro SDHC Class10 16 GB sau 32 GB

e buna sau merg pe sjcam-ul4000 cu wifi?ca pret sunt asemanatoare

nu ma pricep..nu dati cu pietre ..va rog

Editat de fara roti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Watch this:
SJCAM SJ5000 WIFI ($109) + 4x SJCAM SJ4000 Batteries &Dual Charger &USB Cable ($17) + Sponge Foam Wind Noise Reduction ($2.73)
Cu transport gratuit.

Cu alte cuvinte, mult mai bine decat "fomistii" din ro care cer 50 lei doar pe un acumulator.
Mai pui un card de 32GB si te-ai scos cu minim 10ore de filmat 720p la o calitate extrem de buna.
Mai pui inca $20 si iti iei si toate accesoriile posibile pentru camera asta.

Ma bate gandul sa-mi fac un magazin online cu d'astea, vad ca multi cumpara de pe ebay si le vand pe olx cu 3000% adaos.

Am avut un SJ4000 wifi si filmeaza extrem de bine. SJ5000-ul este un pic mai bun decat 4000-ul.
WIFI-ul permite conectarea camerei la telefon (aplicatii android/ios).

Uite cum a filmat SJ4000-ul:
https://www.youtube.com/watch?v=RVlOPM2vEAk

Eu astept sa-mi vina astea de mai sus :)

Spor!

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa imi cumpar cat de curand setup-ul din video :

 

 

 

E un amic ce a incercat diferite configuratii si a ajuns la gimbal 2 way axis care da rezultate foarte bune (video de mai sus ).

La gearbest.com gasiti oferte bune si multe produse in depozit EU ,asa ca nu mai platiti vama.

Recomand Eken H9 ,pentru pretul bun pe care il are,tin minte ca era la promotie cu 45 euro pe gearbest.

Aveti grija ca exista si update de firmware ce va permite sa filmati 2.7k @30 fps cu eken H9.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel de la 3M pe care il foloseste si Gopro-ul pe prinderile lui. Vopsea o ia doar daca este vreo casca vopsita, prost lacuita etc :) Oricum, inainte de a-l dezlipi trebuie incalzit si atunci se da foarte usor jos. Neincalzit iti cam blestemi zilele pana il scoti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In iunie voi fi vreo cateva zile in sardinia si, cum apele de acolo sunt o splendoare, m-am gandit sa filmez un pic cat voi face pe scufundacul (a se citi snorkeling) asa ca sunt in cautarea unei camere video pt acest tip de activitate.

Nu caut una pe care sa dau o caruta de bani dar nici una de 100 lei...poate sa fie noua sau second....sunt oameni pe aici care au facut filmari de genul asta?

Ce recomandari faceti? Un gopro 2-3 oare filmeaza fainut subacvatic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc un midland xtc280. Nu am avut probleme cu ea pana la 50 metri (cu carcasa subacvatica, evident).

 

Un mic exemplu gasesti aici:

aici faceam niste exercitii in piscina. Lumina era extraordinar de proasta, de aceea ai zgomot pe imagine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...