Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Salut, vreau sa-mi cumpar un GoPro Hero 4 Session pentru moto. Imi recomandati un magazin de la care sa-l cumpar fara sa trebuiasca sa-mi fac griji? Cea mai mare incredere as fi avut in emag, dar nu au produsul... am vazut ceva pe actioncamera.ro, stiti ceva despre site-u asta? E ok?

 

pe f64 n-ai gasit?

http://www.f64.ro/gopro-hero-session.html

999 ron, redus de la 1399.

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pe f64 n-ai gasit?

http://www.f64.ro/gopro-hero-session.html

999 ron, redus de la 1399.

 

Nu stiam exact unde sa caut, n-am dat de f46pana acuma. Tot ce vreau e sa fiu sigur ca primesc ce comand, nu fake-uri sau probleme de genul, daca voi recomandati site-ul o sa comand de acolo. Pretul e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

f64 e firma serioasa. nu cred sa ai probleme de nici un fel. toata aparatura/foto video e luata de la ei si n-a fost tocmai ieftina, plus doua gopro (primul gopro si gopro hero 3 black).

comanda linistit daca te satisface pretul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat eu un SJCAM SJ400+ Gyro, la 500 lei, sa vezi filmari in 2K ce face, cu stabilizator...
Nu le-am pus inca sus pe youtube dar daca vrei, da-mi o adresa de email (pe PM) sa-ti trimit filmarea bruta prin weetransfer.
SJcam-ul fake este usor de identificat.

Singura problema la SJCAM este lipsa microfonului extern, in rest, filmeaza EXTREM de bine.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu caut o alternativa pana in 500-600 de lei. Cu microfon extern. Sincer nu stiu nimic despre astea. Stiu ca vreau sa filmeze minim 720p hd ok si clar , sa am microfon in casca si sa fie rezistent. Ceva recomandari ? Sj cam ala daca nu are microfon banuiesc ca iese din discutie desi am auzit multe chestii bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai doar asta-i lipseste SJCAM-ului. Daca ii pun pe viitor si microfon extern, s-a cam terminat cu GoPro-ul.

Multi am vazut ca isi iau microfon separat si inregistreaza sunetul pe telefon ptr ca apoi sa-l puna cu programul de editare.

Eu mi-am luat si-un burete care acopera camera cu tot cu carcasa, dar astept sa-mi vina carcasa waterproof cu alimentare directa (fara baterii) si o sa fac teste atunci.

Mai exista o camera cu microfon extern: GIT UP 2. La pret si calitate de sjcam.

Nu mi-a placut ptr ca mi se pare ca are FOV-ul prea accentuat. Poate se poate dezactiva.

La a mea se poate.

Am pus un test cu a a mea pe youtube, filmare 2K, astept sa se proceseze si pun link

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Microfon are?

» Post actualizat in 19 Sep 2016 13:42

Nu de alta dar as vrea sa il folosesc si pt motovlog :)

are doua dar sunt montate pe camera si nu poti pune extern ca nu are mufa.

iar asta cu MOTOVLOG.... deja ma depaseste

pana acum numai tampenii am auzit si strazi proaste am vazut

de ce m as uita la ceva ce VAD IN FIECARE ZI....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma interseaza doar sa filmez pe unde merg, voce nu ma intereseaza. Pe alta parte, vreau sa se auda motorul si nu vajaitul vantului. De aici ideea cu buretele si cu carcasa cu alimentare directa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai e un baiat pe aici pe forum care vinde sjcam-uri. merita sa arunci un ochi pe ele si pe reviewurile lor de pe youtube. si din cate am vazut, le gasesti la preturi bune.

 

Probabil la mine te refereai, nu?Da, avem SJ4000, Sj5000 si M20 pe stoc http://mintech.ro/index.php?route=product/category&path=59_61

Suntem si parteneri Emag, produsele noastre le gasesti si la ei pe site (insa cu un adaos mai mare) http://www.emag.ro/camere-video-sport/vendor/mindifnb/c

multumesc frumos!

 

mmm iti multumesc frumos! o sa arunc un ochi peste acele comori

» Post actualizat in 18 Sep 2016 21:13

multumesc de recomandare..dar sincer doresc sa raman pe gopro...am vazut reviewuri la sjcam si nu prea am fost impresionata plus ca am o replica a sjcam.ului ..stiu ca nu se compara dar asta este (sunt putin si mai pretentioasa:) ) dar acum in functie de buzunarul fiecaruia...revenind la gopro "dai un ban dar stai in fata "

 

Exista metode de a verifica daca o camera SJCAM e originala sau fake, de obicei cele fake vin cu alt senzor si procesor de imagine decat originalul, noi nu vindem replici.

Pai doar asta-i lipseste SJCAM-ului. Daca ii pun pe viitor si microfon extern, s-a cam terminat cu GoPro-ul.

Multi am vazut ca isi iau microfon separat si inregistreaza sunetul pe telefon ptr ca apoi sa-l puna cu programul de editare.

Eu mi-am luat si-un burete care acopera camera cu tot cu carcasa, dar astept sa-mi vina carcasa waterproof cu alimentare directa (fara baterii) si o sa fac teste atunci.

Mai exista o camera cu microfon extern: GIT UP 2. La pret si calitate de sjcam.

Nu mi-a placut ptr ca mi se pare ca are FOV-ul prea accentuat. Poate se poate dezactiva.

La a mea se poate.

Am pus un test cu a a mea pe youtube, filmare 2K, astept sa se proceseze si pun link

O sa fie, apare in curand SJ6 si SJ7, cu intrare pentru microfon si touch screen mai multe detalii aici http://elproducente.com/sjcam-sj7-star-sj6-legend-review-manual/ si http://elproducente.com/sjcam-sj6-legend-review-manual/

4K nativ va fi doar pe SJ7, SJ6 avand filmare 4K interpolata doar.

Editat de Minu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma interseaza doar sa filmez pe unde merg, voce nu ma intereseaza. Pe alta parte, vreau sa se auda motorul si nu vajaitul vantului. De aici ideea cu buretele si cu carcasa cu alimentare directa.

 

Cum nu are microfon SJ4000? A mea are o mufa sub care scrie HD. Din cate stiu acolo conectezi microfonul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.youtube.com/watch?v=EtglqJVpGeY

 

Cred c-a procesat-o.

 

Ti-am trimis si brut-ul pe adresa indicata, ar trebui sa-l primesti in maxim 15min, se urca acum pe weetransfer

 

La prima vedere nu impresioneaza, insa cred ca in realitate se vede ceva mai bine nu? Am mai incercat sa pun si eu pe youtube diverse si calitatea era muuult scazuta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In realitate e complet altceva...

Da-mi o adresa de e-mail sa-ti dau brut-ul pe weetransfer


» Post actualizat in 19 Sep 2016 15:28

@Celentano: mufa aia este ptr TV-OUT, au incercat altii sa-i puna microfon insa din software, camera nu suporta microfon extern.
Am investigat ceva problema, inclusiv mod-uri de instalare a unui microfon extern prin modificarea fizica a camerei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Microfonul de GoPro prin USB are 6 pini AFAIK. Portul USB de SJ4000 are 4 pini din cate stiu, deci posibilitatea de a adauga sunet pe acolo e cam nula.

Singurul mod pe care-l cunosc de a adauga sunet extern pe SJ e prin desfacerea camerei si inlocuirea microfonului incorporat cu ceva mai de doamne-ajuta. Daca faci asta, tre sa gauresti si carcasa sa scoti firul in afara.

Daca ar vrea sa faca ceva frumos, ar permite atasarea de microfoane bluetooth/WiFi, sa satureze mai mult imaginile sa nu trebuiasca sa faca postprocesare nubii si sa scoata naibii un gimbal 3D la niste preturi omenesti, sa poti sa-l pui pe mobra si sa nu-ti para rau cand ti-l fura.

Editat de bigFatAss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Go PRO Hero 3 este foarte scumpa pentru ce performante are , fiindca foloseste un procesor Ambarella A7 - detalii despre el aici

Recomand un GITUP GIT2 cu procesor Novatek , detalii aici ,... raport calitate pret excelent

Daca vreti o comparatie pe forum de specialitate intre procesoarele Ambarella si Novatek gasiti aici , numai rabdare sa aveti sa cititi

 

si daca vrei sa faceti o comparatie si mai tare , rulati clipuri moto de pe youtube puse in format 1080p atat cu camere GITUPGIT2 si go pro hero 3

Editat de angus_young
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...