Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Ai cumva activata functia Loop Recording?Daca nu, imi poti spune cat are un fisier video (cumva ~3,7Gb?)?

in alta ordine de idei, i-am trimis o camera lui Marius de la BucharestBikeTraffic penru review, ce a iesit vedeti mai jos :)

https://www.youtube.com/watch?v=NLde-sDpE44&feature=youtu.be

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, am vazut. Tot de la filmuletul ala mi-am schimbat decizia si ma cam bate gandul pentru Gitup. Stabilizarea aia merita diferenta. H3+ nu avea stabilizare si stiu cum a fost dupa ceva ture cu bicicleta sau chiar pe munte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am vazut. Tot de la filmuletul ala mi-am schimbat decizia si ma cam bate gandul pentru Gitup. Stabilizarea aia merita diferenta. H3+ nu avea stabilizare si stiu cum a fost dupa ceva ture cu bicicleta sau chiar pe munte.

Stabilizatorul de imagine este minunat.Nu i-am simtit lipsa pe Xiaomi YI pana asta vara, cand am inceput sa ma dau cu bicla pe munte (Bucegi, Piatra Craiului, Postavaru, etc), n-as putea sa ma intorc la o camera fara stabilizator...

Si ceva informatatii "scurse" despre Git3:

Info Point:

-Git3 is not a "true" 4K cam

-Cmos is Sony IMX117 (same of GoPro4BE) -Acelasi ca cel de pe SJCAM SJ6

-Git3 have 2'' LCD display ca o completare, din informatiile ce le am e posibil sa fie si cu touchscreen

-Git3 have GPS sensor (un future foarte tare, doar Gopro Hero5 mai are asa ceva)

-Pip function (Picture>in>Picture) with rear cam, it record two separate 1080P 30fps file, you can choose only record front or rear camera (asta inseamna ca va avea 2 camere fata-spate :D )

-USB connector is MINI USB 10PIN

-dimensions of Git3 are exactly the same of Git2

and finally APP 1f609.png ;)

work in progress

post-43306-0-98668900-1481181960_thumb.jpg

Editat de Minu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te referi la acumulator backpack ca la Gopro?Nu cred ca exista vreo posibilitate sa se produca, pentru ca are LCD pe spate si nu are nici pini de conexiune pentru asa ceva (daca iti aduci aminte, la Gopro puteai atasa LCD sau battery Backpack pe spatele camerei).

Inca nu pot da informatii exacte despre pret si cand o pot aduce, momentan nu e finalizata camera, inca sunt in teste cu ea cei de la Gitup, se mai fac imbunatatiri in functie de ce bug-uri se gasesc probabil.Un termen de lansare ar fi ianuarie-februarie 2017, asta daca lucrurile vor merge asa cum trebuie si nu vor fi probleme.Cat despre pret, eu ma astept sa fie mai mare ca SJCAM SJ7 (avand in vedere ca vine cu inca o camera in plus si GPS), dar cine stie... :)

 

L.E:Mai sus am vrut sa scriu ca senzorul este acelasi ca pe SJ7, nu SJ6, scuze. :)

Editat de Minu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Admin

Minu, lasă.mi te rog pe PM un numar de telefon, vreau sa ma lămuresc cu niste chestiuni. Mersi..

 

In alta ordine de idei, voi ce programele folositi pt.editare video? Vreau să tai filmările, sa să pun muzica etc, dar caut ceva simplu si intuitiv de folosit..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

windows movie maker


» Post actualizat in 17 Dec 2016 13:09

Minu, lasă.mi te rog pe PM un numar de telefon, vreau sa ma lămuresc cu niste chestiuni. Mersi..

In alta ordine de idei, voi ce programele folositi pt.editare video? Vreau să tai filmările, sa să pun muzica etc, dar caut ceva simplu si intuitiv de folosit..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Minu, lasă.mi te rog pe PM un numar de telefon, vreau sa ma lămuresc cu niste chestiuni. Mersi..

 

In alta ordine de idei, voi ce programele folositi pt.editare video? Vreau să tai filmările, sa să pun muzica etc, dar caut ceva simplu si intuitiv de folosit..

 

Suna-ma pe nr de aici sa discutam: http://mintech.ro/index.php?route=information/contact

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Vin si eu cu o intrebare.....

Exista camere din astea care sa functioneze cu baterii/acumulatori normali??Si cand spun normali ma refer la AA sau AAA,nu baterii dedicate!Eventual puneti ceva linkuri chiar si cu chinezarii.

As vrea sa cumpar una pana in 150e,dar as vrea sa fie cu baterii de care ziceam eu.

Multumesc anticipat pentru raspuns!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred sa existe, dar poti lua una "traditionala" cu accumulator incorporat sau detasabil (yo am un goPro 3Black) pe care o alimentezi cu un powerbank (am unu de 18000mAh) si astfel ai energie pentru foarte multe ore (sau zile, daca faci de exemplu un timelapse). cu o astfel de solutie ai sanse foarte mari sa ramai fara spatiu pe card (mai ales daca filmezi 2-4K) inainte de a ramane fara energie in baterie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu o intrebare.....

Exista camere din astea care sa functioneze cu baterii/acumulatori normali??Si cand spun normali ma refer la AA sau AAA,nu baterii dedicate!Eventual puneti ceva linkuri chiar si cu chinezarii.

As vrea sa cumpar una pana in 150e,dar as vrea sa fie cu baterii de care ziceam eu.

Multumesc anticipat pentru raspuns!

Nu exista asa ceva.Dar nu inteleg, la bugetul acela poti lua o camera ok si cativa acumulatori, si daca vrei autonomie mare iti mai iei un powerbank si un incarcator dual usb pentru acumulatori iar cand o baterie "moare" o bagi in incarcator si o incarci de la powerbank.

 

Pentru posesori si cei interesati de Gitup, a fost lansata aplicatia proprie si pentru Android, momentan in stadiu beta: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gitup.gitup

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu o intrebare.....

Exista camere din astea care sa functioneze cu baterii/acumulatori normali??Si cand spun normali ma refer la AA sau AAA,nu baterii dedicate!Eventual puneti ceva linkuri chiar si cu chinezarii.

As vrea sa cumpar una pana in 150e,dar as vrea sa fie cu baterii de care ziceam eu.

Multumesc anticipat pentru raspuns!

Kodak zx1 , functioneaza pe baterii sau acumulatori AA . se monteaza pe ghidon , este cam mare pentru casca .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am si un Kodak din acela, este OK din mai multe puncte de vedere.

Ca si plusuri, este weatherproof - rezistenta la praf si stropi de apa - nu ai nevoie de carcasa sau husa daca ploua. Cel putin eu nu am avut nevoie :). Filmeaza HD la 60fps. Functioneaza cu carduri SD de pana la 32Gb - sunt putin mai ieftine ca cele microSD. Cu bateriile originale (a venit cu acumulatori AA si incarcator la pachet) poti inregistra cam 7-8 ore. Din ce imi aduc aminte ziceau ca poti inregistra pana la 10 ore insa nu mi-a reusit performanta asta. Microfonul inregistreaza bine, la fel ca si del la actioncamul pe care il am. Si la fel de prost daca te deplasezi cu viteza.

Minusuri: este mai mare ca un actioncam normal, mai grea si cam atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru raspunsuri....Nu vreau sa fiu conditionat de acumulator mai ales ca nu iau dupa mine mereu un powerbank..Plus de asta acumulatorii AA au ajuns la capacitati de peste 3000mAh,asa ca doi acumulatori din astia tin mult mai bine ca un acumulator dedicat.Al doilea factor e ca in cazul in care se descarca si nu ai la indemana o sursa de incarcare,poti lua de la orice magazin,benzinarie...etc,de oriunde din lume,doua baterii AA cu care sa iti faci bine mersi treaba in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu filmeaza rau deloc, insa sunt anumiti oameni ce nu se multumesc doar cu HD, vor FullHD si de ce nu 4K. Pentru mine e Ok, eu am un eken pentru moto si altele dar am folosit si kodak-ul fara probleme. Cu eken-ul nu am reusit mai mult de 60 minute/baterie si am 3. La Kodak, 4 acumulatori eneloop te tin 3 zile pe putin. Mai repede schimbi cardul SD :D

 

Sper sa nu se inflameze spiritele, eu am ambele tipuri de camere si vad avantajele amandurora. Dezavantajele nu le iau in considerare pentru ca altfel mi-ar parea rau ca le-am cumparat :)


» Post actualizat in 17 Jan 2017 12:51

Sti cineva de unde pot achizitiona un gimball la un pret mai de doamne ajuta pentru o camera de actiune gen GoPro? Am cautat pe net dar majoritatea magazinelor au adaosuri de 100% sau nu aduc. Mi s-a propus sa cumpar un gimball karma dar la ala trebuie sa iau ca accesoriu si un GoPro 5 :|

Editat de TheHuskyCrobats
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...