Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu stiu cat este o carcasa la gopro, dar la un ''ciunceng '' am cumparat inca o carcasa , am decupat in dreptul alimentarii si gata.

cablul il tin ''tensionat ''in mufa cu un elastic.

Nu o fi profi dar merge de minune.

Nu intra apa la ploaie decat la spalatorie la jet daca insisti....deci pot sa afirm ca este destul de ok si de safe de facut fara a avea cunostinte mecanice sau electronice.

Cand se indreapta vreme pot face si '' pozne'

Scule folosite :bormasina cu spiral de 3 sau 4 si o pila dreapta . Timp de executie ...cca 15 min :P

Abia astept pozele ca sunt tare curios la ce te referi cu elasticul. Urmeaza sa fac aceleasi chestii si sa gasesc un loc pentru amplasare.

Am tot schimbat locurile, nu gasesc ceva sa ma satisfaca :(.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca-l trimit pe paulinyos sa-ti faca un calcul la cate inchideri/deschideri o sa reziste cablu' :P

» Post actualizat in 19 Apr 2017 18:56

Apropo ...asta este conectica la microusb

 

Se poate scoate pe carcasa cu 2 pini / mufa / ce gasesti .

Din pacate Git2 nu are micro USB, ci mini USB (iar daca ma intrebi pe mine, e mai bine asa).Atentie si la noile modele SJCAM, SJ6, SJ7 si SJ360, si acestea au trecut pe Mini USB

» Post actualizat in 28 Apr 2017 07:15

Ceva noutati:

 

SJCAM e gata de lansarea modelului SJ6 Legend Air, un model identic cu SJ6 Legend, lipsindu-i ecranul frontal si avand alt senzor Panasonic MN34112A 14Mpx, insa cel mai interesant lucru este ca, acest model, vine cu primul procesor SJCAM dezvoltat "in house" si nu Ambarella sau Novatek ca pana acum.Ca o alta paranteza, ca tot a fost prezentarea oficiala, va pot dezvalui ca cei de la SJCAM lucreaza si la o camera dual-lens.

 

Despre Gitup, se lucreaza, urmeaza sa se lanseze Git3 (care intarzie foarte foarte mult, sper sa iasa ceva de calitate), si se lucreaza la un nou model, 4K real, revin cu informatii cand le voi avea.

post-43306-0-20424000-1493363627_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pipait azi Mavic Pro-ul... m-am indragostit de el si inca nici nu l-am zburat. Te chisi pe el de ghimbal :)) E geniala asta de luat pe mobra si nu numai.

Plus ca goproul si-a retras dronele momentan - probleme cu bateriile. Picau din cer :D

Sfatul meu, daca nu ti-ai luat deja, joaca-te mai intai cu mavicul si vezi dupa aia ce alegi ;)

 

Check. Altceva ce sa imi mai iau?

post-91591-0-53381600-1493471687_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Functia de 4K pt mine este absolut o beshina ......pt ca nu am unde sa ma bucur de 4k, si nici nu fac editare profi ca sa ma leg de cine stie ce detalii.Prefer de exemplu sa poata un 720 la 240 fps :)

 

Corect!

Am mai luat un gimball precum si un ram mount pentru el. Ambele sunt OK, atata ca la viteze mai maricele gimball-ul nu rezista in bataia vantului. Filmari nu am, deocamdata sunt in probe. Oricum nu sunt cine stie ce regizor asa ca ceea ce filmez, filmez pentru mine nu pentru iutub :)

Editat de TheHuskyCrobats
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Check. Altceva ce sa imi mai iau?

Pai depinde ce vrei sa faci :D

 

Functia de 4K pt mine este absolut o beshina ......pt ca nu am unde sa ma bucur de 4k, si nici nu fac editare profi ca sa ma leg de cine stie ce detalii.Prefer de exemplu sa poata un 720 la 240 fps :)

 

Pt tine. Acum. Dar sunt multi care au monitoare TV-uri cu rezolutii mai mari de clasicul full hd. Si e destul de clar ca va deveni un standard in viitor :)

PS - faci slow mo-uri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.amazon.com/dp/B010Q588D4/ref=tsm_1_fb_lk

 

Salutare, am go pro 4 silver si card de 64 sandisk microsd clasa 10, 80mbs/s, hd, in uz de doua luni.

de o sap.t dupa aprox 5 min. De filmare camera se inchide si la deschidere afisaza : sd card error.

mentionez ca pana sa achizitionez cablu hdmi am tot mutat cardul din go pro in tableta si invers.

am formatat cardul cu ajutorul telefonului dar totnu vrea .

Aveti alta solutie de recuperare a cardului?

Multumesc!

Editat de GAVROCHE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine mă enervează gopro 5 black că face filmele mari.

I am redus setările la 1028 și chiar și la 700+

Degeaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bitrate-ul se stabilește automat in funcție de rezoluție și frames....

Eu merg pe 1028 cu 48 FS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol atunci, n-ai ce sa faci decat sa-ti iei un card de 128 ca sa-ti ajunga, si cand le transferi pe calculator le comprimi cu alt soft :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca am mai scris pe aici, NU recomand folosirea cardurilor Sandisk la action cam si mai ales la cele auto din cauza unui algoritm ciudat la scrierea consecutiva a fisierelor video, acestea pot deveni corupte si va da eroare.Da, sunt carduri bune, fiabile, au viteza, insa nu sunt pentru asa ceva.

Daca ti se inchide camera totusi, tind sa cred ca nu e (doar) de la card...Formateaza-l in camera, da un reset la setarile de fabrica si vezi dupa cum se comporta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca am mai scris pe aici, NU recomand folosirea cardurilor Sandisk la action cam si mai ales la cele auto din cauza unui algoritm ciudat la scrierea consecutiva a fisierelor video, acestea pot deveni corupte si va da eroare.Da, sunt carduri bune, fiabile, au viteza, insa nu sunt pentru asa ceva.

Daca ti se inchide camera totusi, tind sa cred ca nu e (doar) de la card...Formateaza-l in camera, da un reset la setarile de fabrica si vezi dupa cum se comporta.

salutare,

camera se inchide dupa 1 min. Dupa ce inregistrarea se opreste si eate afisat sd card error.

Am activat oprirea automata daca nu o folosesc si e aprinsa.

am resetat,formatat dar tot nu vrea.

Ce card bun pt. Go pro recomandati?

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat anul trecut in GitUP 2, card de 64. Si pana acum sunt multumit de el. Singura problema este durata bateriei... Cea originala tine vreo 40 min, si am mai luat cateva de sjcam care tin in jur de 30 min.

 

Are cineva idee daca se poate gasi un waterproof case pentru GitUP cu cablu, cum e la SJCAM?

ceva de genul asta?

 

 

post-70239-0-20125100-1494852685_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat anul trecut in GitUP 2, card de 64. Si pana acum sunt multumit de el. Singura problema este durata bateriei... Cea originala tine vreo 40 min, si am mai luat cateva de sjcam care tin in jur de 30 min.

 

Are cineva idee daca se poate gasi un waterproof case pentru GitUP cu cablu, cum e la SJCAM?

ceva de genul asta?

 

Se potriveste carcasa w de gopro 3-4 ,modelul decupat lateral , dar trebuie sa rezolvi hand-made etansarea cablurilor in zona mufelor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, am cumparat sony 64, 95 mb/ read si 70mb/s write, functioneaza fara eroare.

Cu cat si de unde? Da un link te rog. Si eu trebuie sa mi-l schimb, ca nu mi-l vede pc-ul.

Editat de ubermuri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...