Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

Pentru incarcarea camerelor, folositi prize obisnuite (ca la masini) la care adaugati adaptorul USB sau direct priza cu USB? Ce prize mai high quality se gasesc pentru moto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptiu, ce bine arata! Problema e ca parca n-as mai da atatia bani, ma gandeam sa dau 50 de euro sau lire pe una SH, ca si asa mi-au ramas accesoriile de la aia pe care am pierdut-o, dar e drept ca e blanita asta, are si display...:D Merci pentru pont!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Mai bine iti iei GoPro 2018 ii faci update cu firmware de Hero 5 Black si iesi mai bine. Au acelasi hardware.

E redusa: https://www.f64.ro/gopro-hero.html

 

e diferenta intre go pro hero si go pro hero black. zici ca daca ii faci upgrade la firmware iese aceeasi calitate la filmare? cel mai important pentru mine e stabilitatea imaginii cand ies cu moto offroad.

Editat de ioio_viola
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa am citit pe net. Gopro 2018 e fix gopro hero 5 black, doar ca ale alt firmware..care se poate schimba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat insa ca cam sux la restul chestiilor aia alti producatori :)

 

Sony-ul meu are asa:

1. stabilizare optica

2. posibilitate de a filma in timp ce-i alimentat direct de la un power bank

3. mufa 3.5 ptr mic extern, pot sa-i atasez ce mic extern vreau, fara a cumpara adaptoare si alte prostii

4. protectie suplimentara a lentilei (optional, adica 150lei). Un capac care se monteaza peste lentila si serveste drept protectie

5. posibilitatea de a fi montata direct pe tepied fara a fi nevoie de adaptor suplimentar

6. baterii chinezesti la 3$ buc, desi eu am doar trei (just in case) ptr ca prefer s-o alimentez prin baterie externa.

 

Nu zic ca-i cea mai buna, cea mai cea... caci are si dezavantajele ei, insa GoPro in ultima perioada a cam dezamagit. Pretul insa nu dezamageste niciodata la gopro :)

Apoi, nici Sony-ul asta al meu nu-i tocmai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

Sony-ul meu are asa:

1. stabilizare optica

2. posibilitate de a filma in timp ce-i alimentat direct de la un power bank

3. mufa 3.5 ptr mic extern, pot sa-i atasez ce mic extern vreau, fara a cumpara adaptoare si alte prostii

4. protectie suplimentara a lentilei (optional, adica 150lei). Un capac care se monteaza peste lentila si serveste drept protectie

5. posibilitatea de a fi montata direct pe tepied fara a fi nevoie de adaptor suplimentar

6. baterii chinezesti la 3$ buc, desi eu am doar trei (just in case) ptr ca prefer s-o alimentez prin baterie externa.

 

Nu zic ca-i cea mai buna, cea mai cea... caci are si dezavantajele ei, insa GoPro in ultima perioada a cam dezamagit. Pretul insa nu dezamageste niciodata la gopro :)

Apoi, nici Sony-ul asta al meu nu-i tocmai ieftin.

 

1. nu e optica la 7, dar e al naibii de buna (dupa toate reviewurile de pe yt)

2. la fel si gopro

3.

4. la fel si gopro

5. spre deosebire de sony, gopro-ul are o multitudine de modalitati de prindere.

6.

 

Gopro, pe langa faptul ca o poti monta in chip si fel, e water resistant pana la 10m, e mai compacta si foarte rezistenta la socuri, meniul e foarte prietenos, ecran mare pe spate...

Pentru un action cam, cred ca e top in categoria asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaa... am uitat:
Cu un card capabil, Sony filmeaza atat 1080p@60fps cat si 4K la 100mb/s

Asta inca din 2016.

Dar Sony clar a ramas in urma... sa vedem daca vor scoate ceva cei de la Sony.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zici ca filmezi un documentar pt tv, nu niste vloguri oarecare... de ai nevoie de 4k la 100 fps. Si macar de ai filma 4k si le-ar vedea toti 4k... dar filmezi la rezolutie mica, pt ca mananca din card si din baterie, lumea nu prea are monitoare 4k si nici youtube nu te ajuta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaa... am uitat:

Cu un card capabil, Sony filmeaza atat 1080p@60fps cat si 4K la 100mb/s

Asta inca din 2016.

Dar Sony clar a ramas in urma... sa vedem daca vor scoate ceva cei de la Sony.

 

Aici e tare SONY, la bitrate. Gopro are max 78mbs la 4K cu ProTune on.

+1 Sony

Zici ca filmezi un documentar pt tv, nu niste vloguri oarecare... de ai nevoie de 4k la 100 fps. Si macar de ai filma 4k si le-ar vedea toti 4k... dar filmezi la rezolutie mica, pt ca mananca din card si din baterie, lumea nu prea are monitoare 4k si nici youtube nu te ajuta...

Filmezi 4k si faci downscale la 1080p. Toti pixelii aia 4k ingramaditi in 1080p, iti cresc calitatea. Cat despre fps-uri, treaba e mai complicata, filmezi in 60 sau 120 pentru slow-motion. Iar la chestia cu Youtubu, daca urci in 4K ai alt bitrate, mult mai mare si video-ul se va vedea mult mai bine decat in 1080p, chiar daca te uiti pe monitor normal.

Uite un exemplu, un video facut de mine, un experiment sa zic asa. In 1440p se vede binisor, in 1080p se vede groaznic, iar daca-l urcam 4K se vedea lacrima. E prea multa informatie in video-ul ala pentru bitrate-ul aferent 1080 al youtubului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este cineva interesat de un Hero 6 Black (pachet complet, camera, baterie, cablu, cutie, manuale) folosit de cateva ori numai cu carcasa subacvatica la pretul de 1400ron...dati un semn pe privat

Editat de ashtray.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie mare pe nationalele virajate occidentale. Reportajul a fost in urma cu o saptamana pe ZDF. Deci luati cu radarul, din spate, de catre aparenti participanti motociclisti i trafic.

Dar in realitate poliisti in civil...

Cu camere😉foarte HD

post-57095-0-98840700-1538587340_thumb.jpg

post-57095-0-95611900-1538587420_thumb.jpg

post-57095-0-42329300-1538587553_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut si eu update de firmware, de la GoPro Hero 2018 la GoPro Hero 5.

Functioneaza toate, 4k, GPS ... interesant.


» Post actualizat in 12 Oct 2018 02:30

Am facut un mic video, inainte si dupa. Imi cer scuze pentru calitate, mi-am adus aminte de camera cand aveam treaba in garaj, mi-a luat ceva timp sa imi dau seama ca afara se vedea mai bine.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...