Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

da vad, pe piept se vede mult mai ok ca si pe moto. si pe offroad se vor vedea si mai mult daca camera e prinsa pe moto.

 

uite diferenta cu aceeasi camera montata in doua locuri diferite:

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 8 ore, Garcya a spus:

Deci concluzia este ca ai nevoie sa o montezi undeva bine, nu ai nevoie neapărat de o camera cu stabilizator, ghimbal și alte chestii. 

 

 

da, doar ca montatul ala bine te limiteaza ca si arie de filmare.  mi-e imi place mai mult sa fie filmat de sus de pe top case cum e in a doua filmare, doar ca acolo vibratile sunt mai mari decat sunt pe side case. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as vrea sa montez pe crashbar sau pe ghidon. sunt vibratii :( deci imi trebe ceva cu stabilizare.

Problema e ca nu pot sa imi permit camere scumpe

 

Ma gandeam la un SJ6 Legend... are cineva ceva feedback despre camera asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, adidas a spus:

Personal, mi-as lua un Gopro 2018 (un amis si-a luat sigilat de pe olx cu 600 lei acum 2-3 luni), l-as transforma in GoPro 5 din soft, dupa care m-as mai orienta catre un gimbal SH (daca tii neaparat la super stabilizare).

 

recomand acel gopro cum a zis colegul ;)

filmarile de mai sus sunt cu el facute, fara update de SW. dupaia am facaut update la SW si filmarile de la ski parca au fost ceva mai ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Gopro Hero 2018 nu e altceva decat un Gopro5, de aici si faza cu firmware-ul. 

Si da, Hero2018 e mai lesne de gasit dpv pret fata de Gopro 5

La ce vibratii sunt pe moto...nu cred ca face fata nici un stabilizator/gimball. am vazut gimball-uri custom made pentru filmari profi la auto, sapoi...ramai masca.

Concluzia mea, nu merita efortul cu gimball,  cel mai ok->stabilizare electronica incorporata ( sau edit later).

Cei de la sony stiu ca au stabilizare optica, nush cat de ok se comporta .

Pe corp am observat cele mai mici "tremuraturi" dar nah...parca cele mai faine cadre sunt pe moto sa se vada roata/suspensia( si parca are farmec un strop de tremur)

Cat despre camere OKeish , filmare nativa 4K (din care sa editezi) la pret bun, emerging...ar fi EKEN, APEMAN, AKASO, TRAWO.

SJcam a sarit calul cu pretul, dar nah...Surprinzator multe folosesc acelasi senzor, dar diferenta o face procesorul de imagine si evident algoritmii folositi

LE: pe Topcase am avut cea mai proasta experienta. Urmata de montura pe bascula spate( desi unghiul mi se pare bestial, si poti face atatea scene).

Pe cadrul motocicletei/crashbar a fost super OK, si cel mai okeish pe casca, dar parca acolo pe casca nu-mi place cum se vede (ma refer la unghi)

Later LE: Seria Hero Silver and co 2019, e mai slaba ca Hero 2018( care e un Gopro 5 undercover)

ps: nah, ca a lansat Sony RXOII

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, o sa primesc din America cateva camere GoPro session 4 si session 5 in stare buna, daca intereseaza pe cineva.

Pentru colegii motociclisti, bineinteles le dau mai ieftin!

Session 4 la 350 lei  https://www.olx.ro/oferta/oferta-gopro-hero-session-IDbdyGh.html

Session 5 la 600 lei https://www.olx.ro/oferta/oferta-gopro-hero-session-5-IDcgUVm.html

Datele de contact sunt pe olx. Thanks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 24.04.2019 at 13:56, Garcya said:

Pai am eu hero session 5 la 600 lei. Te interesează? 

 

Nu mersi. Nu sunt interesat de gopro.

 

In principiu caut ceva cu rezolutie reala 1080p la 60fps si stabilizare imagine decenta.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, RedRat a spus:

 

Nu mersi. Nu sunt interesat de gopro.

 

In principiu caut ceva cu rezolutie reala 1080p la 60fps si stabilizare imagine decenta.

 

 si ce se incadreazain parametri astia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, ianachim said:

 si ce se incadreazain parametri astia?

 

Acum am un Gitup Git2, dar asta nu e true 60fps, ci interpolat (exista asa ceva in romana?)

Plus are lentila zgariata putin, si vroiam sa o schimb.

Ma tot uit la Sjcam Sj6 Legend, ce are carcasa cu incarcator incorporat, dar nu vrea sa ii scada pretul desi e pe piata de vreo 2 ani :)))

Sau Firefly 8SE

Asta din urma are stabilizare pe 6 axe, si pare foarte ok.

22 hours ago, RedRat said:

Acum am un Gitup Git2, dar asta nu e true 60fps, ci interpolat (exista asa ceva in romana?)

Vroiam sa zic dublat (30fps x2), nu interpolat, asta insemnand altceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Va salut, ar fi cineva interesat de procesare / editare video ? 

Caut un video editor sa se ocupe de filmarile mele pe motocicleta si filmarile cu drona.

Editarile trebuie sa aduca un plus (editari simple fac si eu :P ) si sa atraga abonati la canalul de YT. 

Plata se poate face / ora sau pe proiect si se stabileste impreuna, va rog nu intrebati AICI "cat dai pe ora" ca n-are sens.

Proiectele o sa fie pe durata indelungata, nu am nevoie de cineva doar pentru un video.

Putem discuta mai multe pe whatsapp 0761 333 491

Va multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Merita... "just in case" ca ai vreo problema. Nu e vreo super scula de camera, dar filmeaza binisor si vad ca la mine rezista de vreo 3 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...