Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Acum 2 ore, GoodKat a spus:

Ieri am facut prima proba la noul GoPro Hero 11 Black.


Filmarea a fost facuta la 2.7K 60 FPS dar vad ca YouTube imi da un maxim de 1440P, insa filmarea a fost uploadata ieri. Ma intreb daca inca mai proceseaza si pentru alte rezolutii.


Carcasa este una exterioara, spatele este cel waterproof, nu cel skeleton. Nu am lasat camera simpla, desi este rezistenta la apa si alte cele, vreau sa o feresc de insecte, pietre, praf si alte cele.

Rezultatul poate fi vazut aici: 

 

 

Prinderea a fost facuta cu un suport printat 3D care vine fix pe forma castii.

 

IMG_20220922_153810.thumb.jpg.4df7fde0c48431f8d16c83481e1365f6.jpg IMG_20220922_153812.thumb.jpg.7bcf5e509f97b8672c7d4a68b8ac5d4a.jpg


Pentru siguranta mi-am confectionat un safety-wire din cablu de otel acoperit cu plastic, trecut la un capat peste un surub de ajustare al camerei si la celalalt capat trecut printr-o prindere confectionata la strung de mine.
 

475961133_WhatsAppImage2022-09-24at19_02.26(2).thumb.jpeg.8677677cac3e1f1a4c6f0ffab99cd4b0.jpeg

 

897339577_WhatsAppImage2022-09-24at19_02_26.thumb.jpeg.f424d7fd5afc8e003ac17f64fbea0a41.jpegc

 

 

 

prinderea arata ok insa sufa metalica e … mortala

pune omule o guta’ de peste ca doar nu legi motorul de gard

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Yep, dar n-am mai apăsat butonul, era fix sub răspunsul tău. 😁

Sufă de aia am folosit ca să-mi fac prindere pentru hainele moto când le las și plecăm la plimbare. Merge tăiată cu un sfic mai zdravăn, dar plec de la premisa că nu umblă mulți cu clești la purtător. 🫣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Lucian_M a spus:

Yep, dar n-am mai apăsat butonul, era fix sub răspunsul tău. 😁

Sufă de aia am folosit ca să-mi fac prindere pentru hainele moto când le las și plecăm la plimbare. Merge tăiată cu un sfic mai zdravăn, dar plec de la premisa că nu umblă mulți cu clești la purtător. 🫣

bine ca nu a pus cablu de la gondola din poiana😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, GoodKat a spus:

Filmarea a fost facuta la 2.7K 60 FPS dar vad ca YouTube imi da un maxim de 1440P, insa filmarea a fost uploadata ieri. Ma intreb daca inca mai proceseaza si pentru alte rezolutii.

Pai la ce te rezolutii te mai astepti? YouTube mai are 4k, nu o sa iti faca 4k din 2.7k, ca nu are sens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, GoodKat a spus:

Carcasa este una exterioara, spatele este cel waterproof, nu cel skeleton. Nu am lasat camera simpla, desi este rezistenta la apa si alte cele, vreau sa o feresc de insecte, pietre, praf si alte cele.

 

Iti faci griji degeaba pt camera :) Dupa ce ca e mare deja, cu carcasa aia e cat China sa muara cici. Zici ca e camera din aia profi de scuba :D

Filmez cu goprouri de cand ma stiu in tot felul de conditii si n'au nici pe draq. Il speli de praf si gaze la robinet la sfarsitul zilei si aia e. Cel mult sa iti iei poate vreo piatra in lentila si daca lasa si aia vreo urma, schimbi lentila si gata.

De troliu nu comentez :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, GoodKat a spus:

 Acum cateva zile intreba pe aici cine stie unde poate sa schimbe un display la un GoPro 10.

 S'asa e degaba displayu ala :D Mi s-a bulit la sessionul 5 pe care il folosesc displayul ala mic acu vreun an. Habar n-am de la ce. L-am pus la incarcat cu el mergand, cand l-am scos nu mai mergea.

Da who cares, apas 1 data incepe filmarea, tin 3sec apasat face poze la fiecare 5sec. Altceva nici nu-mi trebuie. Daca vreau sa fac vreo setare ceva il conectez la telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, GoodKat a spus:

Nu stiu bre, eu sunt mai paranoia cand vine vorba de propriile lucruri. Imi place ca totul sa fie bine ingrijit, nu se pune problema de a folosi camera fara carcasa. 

Și eu la fel... 

IMG_20210628_010808.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie-mi place sufa aia, da un aspect vintage avand in vedere ca are si Guzzi. Ce nu-mi place, e filmarea in 60fps, iti da senzatia de telenovela. Filmarile de la 60fps in sus ar trebui folosite numai pentru slo-mo, in rest 24 sau maxim 30fps.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, GoodKat a spus:


Danke! Incerc sa ma prind si eu acum care este rezolutia optima de filmat pe strada si la cate cadre pe secunda. Intr-adevar, are un smoothness aparte la 60 fps.

Eu trag 2k cu 30fps. Mai mult de 30 fps doar daca filmezi chestii hi speed sau daca vrei sa faci slow motion. Sau daca vrei neaparat acel "smoothness" despre care vorbeai.

Dezavantajele unui fps mai mare - reduce putin senzatia de motion/viteza dpdv vizual, ocupa mult mai mult spatiu pe card/hard si papa mai multa baterie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...