Jump to content

Recommended Posts

Multumesc Vampiria, :)

Bai, mare prostalau e Vlad Haralambie ala, de fiecare data (cred ca de 3 ori cel putin) i-au aratat tabla indicatoare a lui LORENZO (cu +0 PEdrosa) adica Pedrosa e in spatele lui si el: priviti tabla lui Pedrosa... " apoi "as fi curios sa vad ce-i indica cei de la boxe lui Lorenzo!" - pai maaaaaa boooouaaaaa, tabla lui Lorenzo ti-au aratat-o de fiecare data!!!

O sa se reia si pe digisport1, a anuntat comentatorul de la volei.

• Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sau didi sport HU.

daca relua ar fi mers doar cu jet skiuri :D

PS: Gooooo Mistode ;)

Edited by gixxxer

Frumos startul lui Valentino,stie cineva ce s-a intamplat de a pierdut atatea pozitii ?

Presimteam sincer ca o sa mai cada din ei si o sa mai avanseze..

Poate prinde si el un 4 ;)

adica nu a avansat destul pe cazaturile altora? :scratch:

Nu a spus nimeni ca trebuia sa se rusineze, dar sa speri sa mai cada din piloti ca sa avanseze un altul...Ca sa nu mai spun ca nu face nici o onoare nici pilotului respectiv chiar si daca prinde podium..

Tocmai dupa ce s-a declarat cursa incheiata, s-a terminat si ploaia.

Mamaaa ce era sa pice Lorenzo.....era gata campionatul.....

Oricum, victorie pe ploaie pentru Pedrosa, incredibil!

Casey spune ca ar fi avut sanse la victorie daca cursa nu se oparea!

Edited by vladut50

Nu a spus nimeni ca trebuia sa se rusineze, dar sa speri sa mai cada din piloti ca sa avanseze un altul...Ca sa nu mai spun ca nu face nici o onoare nici pilotului respectiv chiar si daca prinde podium..

Nu stiu unde ai vazut tu ca am zis ca speram sa mai cada din piloti,eu am spus ca banuiam ca o sa mai cada,nu o sa se termine asa...

Dar ma rog,nu o sa mai comentez sau sa iti explic.

Se pare ca micutul Dani i-o da lui Lorenzo, pe unde il prinde, pe ploaie sau pe uscat. Anul asta, titlul va fi al lui Iorghe, daca nu se intampla ceva neprevazut, insa este obtinut de o maniera neconvingatoare, daca avem in vedere seria de victorii, bifata de Pedrosa. Daca avea de la inceputul sezonului, intregul sprijin al echipei, altul ar fi fost deznodamantul acum.. parerea mea. Si cand ma gandesc ca nimeni de aici (inclusiv eu) nu-i acorda nici un credit in batalia cu primadonele competitiei.. Bravo Dani!!!

Nu stiu unde ai vazut tu ca am zis ca speram sa mai cada din piloti,eu am spus ca banuiam ca o sa mai cada,nu o sa se termine asa...

Dar ma rog,nu o sa mai comentez sau sa iti explic.

nu am inteles ce vroiai sa zici cu "presimteam sincer ca o sa mai cada din ei", si defapt nici nu ma intereseaza..atata timp cat nici tu nu stii ce ai vrut sa spui... ai des presimtiri din astea sincere? ;)

Se pare ca micutul Dani i-o da lui Lorenzo, pe unde il prinde, pe ploaie sau pe uscat. Anul asta, titlul va fi al lui Iorghe, daca nu se intampla ceva neprevazut, insa este obtinut de o maniera neconvingatoare, daca avem in vedere seria de victorii, bifata de Pedrosa. Daca avea de la inceputul sezonului, intregul sprijin al echipei, altul ar fi fost deznodamantul acum.. parerea mea. Si cand ma gandesc ca nimeni de aici (inclusiv eu) nu-i acorda nici un credit in batalia cu primadonele competitiei.. Bravo Dani!!!

Si eu sunt unul care nu-l vedea peste locul 4 la general(sub stoner,dovi si chiar spies) dar crede-ma ca a avut tot sprijinul uzinei de la inceput..numai ca in tot timpul campionatului hrc-ul nu a stat cu mainile in san(datorita pb de chatering) si asa dani a ajuns sa se dea cu mobra 2013..pe care stoner nu a vrut sa o calareasca pe motivul ca el a castigat de la inceput cu cadrul 2012 si ca atunci cand va simti ca e in dezavantaj va incerca si el noua mobra. Cat despre senzatia ta ...eu cred ca dupa un titlu mondial esti mai cumpatat si nu te mai gandesti doar la "lupta" in care esti ci la castigarea "razboiului" ,ceea ce lorenzo a declarat de multe ori ca nu s-a riscat decat primele ture sa se distanteze si cand a simtit limita a redus putin...dar clar astazi si-o lua de la pedrosa ,stoner poate chiar si hayden daca nu era intrerupta,dar spre deosebire de alte dati azi si-a luat teapa si cu seting-ul(se asteptau sa se usuce trasa ideala). Lorenzo a iesit f rar din locurile 1 si 2 pe cand Dani s-a mai dat si jos de pe podium, sper sa o tina tot asa pana la sf dar si la inceputul sezonului viitor ca atunci va fi mai valoros titlul ;)

Anul asta, titlul va fi al lui Iorghe, daca nu se intampla ceva neprevazut, insa este obtinut de o maniera neconvingatoare,

Cred ca Lorenzo a demonstrat cu varf si indesat anul asta ca este cel mai bun pilot. Alaturi de el a fost Ben Spies care a facut un mare cacao.

Nu tin cu nici unul dintre ei, nu sunt fan Honda sau Yamaha sau Ducati, dar pana acum punctele arata ca Lorenzo este cel mai bun anul asta.

Astfel de afirmatii sunt deplasate, ar trebui sa apreciem competitia si sa stimam pe oricare dintre ei castiga avand in vedere cat de greu este acest sport.

Si eu sunt unul care nu-l vedea peste locul 4 la general(sub stoner,dovi si chiar spies) dar crede-ma ca a avut tot sprijinul uzinei de la inceput..numai ca in tot timpul campionatului hrc-ul nu a stat cu mainile in san(datorita pb de chatering) si asa dani a ajuns sa se dea cu mobra 2013..pe care stoner nu a vrut sa o calareasca pe motivul ca el a castigat de la inceput cu cadrul 2012 si ca atunci cand va simti ca e in dezavantaj va incerca si el noua mobra. Cat despre senzatia ta ...eu cred ca dupa un titlu mondial esti mai cumpatat si nu te mai gandesti doar la "lupta" in care esti ci la castigarea "razboiului" ,ceea ce lorenzo a declarat de multe ori ca nu s-a riscat decat primele ture sa se distanteze si cand a simtit limita a redus putin...dar clar astazi si-o lua de la pedrosa ,stoner poate chiar si hayden daca nu era intrerupta,dar spre deosebire de alte dati azi si-a luat teapa si cu seting-ul(se asteptau sa se usuce trasa ideala). Lorenzo a iesit f rar din locurile 1 si 2 pe cand Dani s-a mai dat si jos de pe podium, sper sa o tina tot asa pana la sf dar si la inceputul sezonului viitor ca atunci va fi mai valoros titlul ;)

Da, asa declara el, si pana la urma este firesc sa mearga tactic, numai ca vezi tu, el nu a mai adus o victorie uzinei cam de mult timp. Nu se poate spune ca motocicleta lui este mai slaba in acest moment, decat Honda de uzina, de vreme ce reuseste poluri si chiar doborarea vechilor recorduri de circuite. Nu cred ca cei de la Yamaha sunt foarte incantati, ca distanta dintre ei si Honda se adanceste, in clasamentul constructorilor.

Cred ca Lorenzo a demonstrat cu varf si indesat anul asta ca este cel mai bun pilot. Alaturi de el a fost Ben Spies care a facut un mare cacao.

Nu tin cu nici unul dintre ei, nu sunt fan Honda sau Yamaha sau Ducati, dar pana acum punctele arata ca Lorenzo este cel mai bun anul asta.

Astfel de afirmatii sunt deplasate, ar trebui sa apreciem competitia si sa stimam pe oricare dintre ei castiga avand in vedere cat de greu este acest sport.

De vreo 5-6 curse nu mai pare cel mai bun pilot. Da, titlul se joaca pe puncte, a fost impresionant de constant, de-a lungul intregului campionat, dar daca s-ar juca la nr de victorii, nu cred ca l-ar avantaja situatia actuala... Ben spies a fost jenant anul asta.. dar asa cum spuneam,in urma cu ceva vreme, prea multe ghinioane, ca sa fie doar simple coincidente. Abia astept declaratiile lui, dupa ce paraseste Yamaha.

Edited by xt600

Mi-ar fi placut enorm sa castige Dani campionatul; desi nu i-am dat niciodata sanse reale sa se apropie de prima pozitie, iata ce frumos a construit a2a jumatate a lui 2012. Pacat ca va ramane cu: "am fost atat de aproape.." merita felicitari oricum.

Laurentiu a fost pana la urma cel mai constant si i-a suras si norocul (azi cel putin a avut cu carul..). Iar despre Ben Spies ca ati tot adus vorba: norocul ti-l mai faci si singur pana la urma, a ratat destule curse si pe mana lui.

http://lolsnaps.com/news/33816/0/ -> cam asta a facut Spies anul asta, se potriveste pana si numarul :P Noroc ca e Suzi+Dunlop. :)

nu am inteles ce vroiai sa zici cu "presimteam sincer ca o sa mai cada din ei", si defapt nici nu ma intereseaza..atata timp cat nici tu nu stii ce ai vrut sa spui... ai des presimtiri din astea sincere? ;)

Se vede clar ca nu ai ocupatie... Bravo,felicitari ! Ai reusit sa arati ce cocosel macho,glumet si ironic esti... (adica ceea ce vroiai)

Ca sa ma lasi in pace e 1-0,mi-ai zis-o,e ca tine,ai dreptate ..etc...

Sper sa nu suferi de un retard din moment ce ti-am spus ca nu stau sa comentez sau sa iti dau tie explicatii,asa ca pe viitor nu imi mai adresa intrebari.

De unde ai scos-o tu cu maniera neconvingatoare? Pana acum au amandoi cate o cursa neterminata, deci diferenta de puncte din prezent si-a facut-o singur Lorenzo, nu a fost ceva norocos. Daca acum are destule puncte in plus si nu mai este nevoit sa mearga la limita este numai meritul lui.

Diferenta de puncte se datoreaza constantei lui uimitoare, din acest sezon. Am afirmat si eu asta mai sus. Incepand cu etapa de la Assen, castigata de Stoner, Lorenzo nu a mai luat decat 2 victorii, fata de cele 6 ale lui Pedrosa. La asta ma refeream atunci cand vorbeam de maniera neconvingatoare, in care isi adjudeca titlul. Constanta este meritorie, dar ca prim pilot al echipei de uzina, trebuie sa iti onorezi cartea de vizita si sa mai aduci puncte si pentru constructor.. el deocamdata pierde puncte pretioase pentru Yamaha.

Apropo de constanta.. in 1999 Emilio Alzamora castiga titlul la clasa 125 cmc fara nici o victorie. Admirabila constanta lui, insa nu se poate spune ca a castigat titlul ala in mod convingator... Ca o concluzie, la ceea ce vreau sa spun, este ca mai vrem si victorii de la viitorul campion, nu numai curse tactice (desi astazi mie mi s-a parut ca a vrut mai mult, dar nu a putut).