Sari la conținut

Accident constanta


Xannom
 Share

Postări Recomandate

Azi in jurul orei 13:30 am iesit de la scoala,si asteptam pe cineva,un prieten bun al meu cu o aprilia rs49 a iesit de pe o straduta la soseaua principala (DN),mergea usor,avea cam 30-40km/h,dupa cca 30 de metri un babalac iese din fata unui magazin fara sa se asigure,nu a avut timp sa opreasca,a calcat frana fata si s-a dat peste cap.M-am dus repede acolo,am ridicat motorul si m-am uitat sa vad cine conducea,era un mosneag umflat,jegosu' a dat inapoi masina si zicea ca el nu a iesit in strada,am vazut ca el era bine,doar dureri musculare si la o mana,avea casca,m-am certat cu mosu' ala 10 minute,imi facuse niste nervi de imi venea sa il calc pe cap,cand a vazut ca nu las deloc si ca nu ma mai puteam controla a recunoscut,a venit politia,a chemat salvarea,dupa au sunat iar si au anulat pentru a se intelege...Tin sa mentionez ca s-a intamplat in comuna Topraisar.

Editat de Xannom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A avut noroc ca nu avea viteza,ca altfel doamne fereste ce putea patii.Nici cu scuterul nu te mai poti plimba fara sa stai cu grija ca te omoara un mosneag dinasta cu bani,care scapa cu o amenda ca de,finasu' e nu stiu ce grad in politie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A avut noroc ca nu avea viteza,ca altfel doamne fereste ce putea patii.Nici cu scuterul nu te mai poti plimba fara sa stai cu grija ca te omoara un mosneag dinasta cu bani,care scapa cu o amenda ca de,finasu' e nu stiu ce grad in politie.

 

Autorul moral nu se pedepseste la noi in Romanica........atata timp cat nu s-au lovit, nu are nimeni ce sa-i faca!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca masina nu e lovita, nu cred ca are cum sa dovedeasca ca ala cu masina e vinovat, el a pus frana si a cazut, deci... Cum am intrat eu in spatele la unu ca ala a pus frana aiurea brus, deci tot eu eram vinovat dupa lege, Romania...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca masina nu e lovita, nu cred ca are cum sa dovedeasca ca ala cu masina e vinovat, el a pus frana si a cazut, deci... Cum am intrat eu in spatele la unu ca ala a pus frana aiurea brus, deci tot eu eram vinovat dupa lege, Romania...

 

se poate dovedi si fara sa se loveasca intre ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar exista comuna asta!

Normal ca exista si e comuna maricica. Mi-ati adus voi aminte de ea, nu am amintiri placute de cand am facut armata acolo... E la 30 km de constanta...

 

Si supapa.jr, nu iti recomand sa te muti acolo, nu prea am auzi de bine de acea comuna :)

Editat de laur26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A pus frana,a facut un stopie involuntar si s-a oprit in masina lui,pragul a fost lovit si se cunoaste,pana am traversat eu el a dat masina inapoi si se caca pe el ca nu a iesit in sosea,dar pana la urma a recunoscut..

Ce v-a facut comuna asta de o "laudati" atat?:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cuuuum ? avem in tzara o comuna cu numele "topraisar"??? pai acesta ar trebui sa fie denumirea forumului de fata, sau cel putin a unei bune parti a lui... topraisar, o sa ma gindesc toata ziua la tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun,a venit politia,el si-a recunoscut vina,au sunat la salvare,dupa 5 minute au sunat iar si au anulat pt ca s-au hotarat sa se inteleaga amiabil,era evident ca a iesit in sosea,si ca a fost de vina.S-au dus la sectie sa se inteleaga,s-au inteles si dupa s-a dus el la spital pt o consultare mai amanuntita.

Ai inteles acum?

Topraisar:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...