Sari la conținut

SHARK - Discutii Generale


Frana
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 641
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nenea mitza.....:unsure:....doar de stim de un an imediat si ai casca aia de cand ne stim..si de cand ai avut-o pana acu o luna si un pic ai zis ca buna...ca e oki..ca nu ai ce sa te plangi....ca e cea mai buna casca la bani putini......si chiar e buna pana la viteze rezonabile...stii asta..acuma nu o face de cacao....ca nu e asa.......ne vedem noi si ne motorim zilele astea cu castile(inca-pana in primavara) shark...sa fii iubit...:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dintre S500 air samurai si S650 charm care e mai buna dupa parerea voastra ?

dar dintre RSI Shuriken( sau cam asa ceva) si RSI TITAN ?

 

s650 ii mai oki decat s500.......iar singura diferenta dintre cele 2 modele de RSI e vopseaua de pe ele.....e exact la fel ca la shoei si la arestu producatorilor...aceeasi casca difera la pret(pana la 300 de euro diferenta-vezi la pret normal shoei black si shoei kionary)........dar RSi-urile sunt peste s500 si peste s650....sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai nu i rea , da nici buna nu e ... e dupa cum e pretul. i as da nota 8 de la 1-10 ceea ce e destul de bine .

 

tinere mitza...apoi nu ii rea si nici buna?....asta ar insemna nota 5...nu 8..la nota 8 din 10 ii cam buuuuna.....servus nene..:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte dezamagita de Aztech vajaie si la 50 km/h, bate vantu ca in desert si intra mustele ca la ele acasa :unsure: . O sa o pastrez totusi ca e frumoasa si o am de la o persoana draga dar nu o recomand nimanui, Held-ul meu se comporta mult mai bine si o sapun cu regret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte dezamagita de Aztech vajaie si la 50 km/h, bate vantu ca in desert si intra mustele ca la ele acasa :rock: . O sa o pastrez totusi ca e frumoasa si o am de la o persoana draga dar nu o recomand nimanui, Held-ul meu se comporta mult mai bine si o sapun cu regret.

 

 

AA atunci sunt fericit ca nu mi'am luat s500... si trist ca mi'am luat s650... care e tot cam aceeasi mancare de peste :D Oricum la banii astia... daca ma tine pana vine frigul sunt multumit... bag si cagula si asta e :unsure: La iarna o schimb cu una buna....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte dezamagita de Aztech vajaie si la 50 km/h, bate vantu ca in desert si intra mustele ca la ele acasa :unsure: . O sa o pastrez totusi ca e frumoasa si o am de la o persoana draga dar nu o recomand nimanui, Held-ul meu se comporta mult mai bine si o sapun cu regret.

eu ziceam ca am fost destul de multumit de un s500 incercat........aia vajaia de pe la 90-100.....mustele nu intrau chiar deloc.....se pare ca accelasi model acceasi marca difera..asta chiar daca sunt identice teoretic......asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am RSX HOOK si sunt multumita de ea, mai putin de viziera, care pare ca incepe sa se exfolieze. Se pare ca asta este problema majora a castilor SHARK.

 

 

Asa e. Mie mi s-a exfoliat un RSI in prima zi. :disappointed:

 

Adevarat,viziera cu care vin castile se exfoliaza foarte repede..Insa am si o viziera iridium care arata ca noua si am folosit-o mult. :(

post-3768-1224221782_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Eu nu prea ma descurc cu germana asa ca am zis sa apelez la voi: stiti cumva daca exista breath guard pentru Shark S500 sau Shark RSF2I ? Ma refer la breath guard serios (cum are HJC FG-14) nu foita aia de plastic care se aseaz imediat sub viziera! Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am un shark rsf2i si sunt chiar multumit de ea... nu ma deranjeaza la viteze peste 100(nici la 180 nu are vajait deranjant) dar ca orice casca daca mergi distante mai maricele cu peste 100 e bine sa porti si cagula altfel te trezesti a doua zi cu dureri de cap( eu cel putin asa pateam cand nu purtam cagula ma durea capul de la aerisiri probabil) am scapat-o de cateva ori pe jos si nu are nimic

per total sunt multumit de ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un SHARK S 500 AIR

modelul nu e prea recomandat perioadei reci ... ( cam friguroasa) cel putin asa mi se pre mie)

am mers cu 150 maxim ... si nu mi se parea ca vajaie sau eram eu prea concentrat la a mai incetini ( asta e discutabil)

viziera are un sistem rapid de prindere si schimbare

din pacate se abureste repede pe vremea asta iar acea aerisire din fata nu prea ajuta ... facuta sa bage aer relativ mai rece sa nu se abureasca viziera

modelul respectiv este destul de comod ... dar daca mai porti si o cagula e super ok ...

am cautat chetia aia de se pune prin interiorul castii ... sa imi devieze tot aerul expirat in jos dar nu am gasit :)

cred ca o masca mi-ar rezolva problema aburirii

 

 

eu am luat-o la 600 de lei

 

stiu un amic ... care a cauzt cu un V-Storm ... a fost ok ... casca nu prea si nici geaca de protectie ( nu stiu prea multe amanunte)

 

 

eu am casca neagra mat - :) ma gandeam sa cumpar o viziera neagra :) pentru zilele insorite ( sa nu ma bronzez de la zapada iarna)

 

 

am sa incerc sa atasej o poza cu ea

 

am sa incerc sa mai fac si alte poze ... sau daca are cineva intrebari cu ceva anume pot face poze si sa incerc sa raspund

post-42515-1224543182_thumb.jpg

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat,viziera cu care vin castile se exfoliaza foarte repede..Insa am si o viziera iridium care arata ca noua si am folosit-o mult. :rusinica:

 

vad ca ai RSX hook...cum e casca?.....e oki?..abureste?...vajaie si alte cele.....?....ca vreau acuma zilele astea s aiau un shark...si stau sa vad cateva impresii....sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am rsi titan. Arata super bine, vopsea mata. Sta bine pe cap, aeriseste bine, poate prea bine. Are materialul ala gaurit la barbie care e fenomen. N-am probleme cu viziera, tine bine. in schimb se abureste repejor (parerea mea). Pe ploaie ma enerveaza ca sub 100 stau picaturile de apa zici ca-s superglue.

Apropos, imi place foarte mult forma. e agresiva :rusinica:

Da, se aude vantul (normal de fel) nu stiu daca e tare sau nu, dar pe mine nu ma deranjeaza.

Editat de EnduroKid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un Shark S800 Zephyr. Super multumit de ea. Materiale de buna calitate inauntru. Nu se abureste deloc, nici pe cel mai al dracu' frig sau ploaie. Nu mai zic de desenul de pe ea... :D :rusinica:

post-19081-1224675551_thumb.jpg

Editat de littlekriminal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un Shark S800 Zephyr. Super multumit de ea. Materiale de buna calitate inauntru. Nu se abureste deloc, nici pe cel mai al dracu' frig sau ploaie. Nu mai zic de desenul de pe ea... :D :rusinica:

im poti arata o poza cu sistemul de prindere al vizierei ?

ma interesa sa mi-o schimb ... sa imi mai iau una-doua ( in functie de anotimp) eventual una tratata pentru anti-aburure

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S650 'ul meu... e bun sunt multumit de el... dimineatza la viteza mica se abureste dar daca deschid aerisirea in o sec se dezabureste... sta bine pe cap , aspectul e unu agresiv , casca a venit fara barbia aia din plasa dar am pus'o de la alta casca deci totul e ok acum la barbie... ! de vajait vajaie ! la peste 100 deja incepe... nu stiu cat de tare dar si rsi e cam lafel... Una peste alta sunt multlumit de el.. la banii astia 130E cu tot cu transport nu imi doresc mai mult ! diferente MINIME fata de rsi !

cu picaturile de apa si eu am probleme... adica daca ploua si dupaia se opreste picaturile raman acolo... intradevar nici nu mai e cald acum... dar mi se pare ciudat ! ar trebui sa se usuce de la vand si sa nu trebuiasca sa merg cu 140 sa se duca apa

PS : eu o port numai cu cagula si poate fara se simte altfel

Editat de SSC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

im poti arata o poza cu sistemul de prindere al vizierei ?

ma interesa sa mi-o schimb ... sa imi mai iau una-doua ( in functie de anotimp) eventual una tratata pentru anti-aburure

 

si tu ai s800?....e sistemul clasic de la shark:push and release.cel mai simplu sistem de prindere al vizierei.daca ai s800 si se abureste ceva nu e in regula..:D.....am de asta,un prieten a avut..mai stiu pe cativa..la nimeni nu abureste sub nici o forma.... :rusinica: ..sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tu ai s800?....e sistemul clasic de la shark:push and release.cel mai simplu sistem de prindere al vizierei.daca ai s800 si se abureste ceva nu e in regula..:D.....am de asta,un prieten a avut..mai stiu pe cativa..la nimeni nu abureste sub nici o forma.... :rusinica: ..sanatate

 

am scris pe cealata pagina S-500 Air e bine atunci ... trebuie sa imi schimb viziera

 

multam mult de info

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am S800 spig mat, luat de la louis cu 109E, la reducere. la ce bani am dat pe ea nu prea pot sa ma plang. dar...e cam zgomotoasa dupa 100 kmh. imi place cum arata, are si o semiviziera neagra deasupra celei normale, se ventileaza bine, nu mi s-a aburit niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Mi-am comandat si eu un Shark RSF2I de pe Louis si astept sa vina. Asa ca ma alatur posesorilor de casti Shark. Am inteles ca au niste aerisiri foarte eficiente! Nu stiu cum e cu aburirea, va spun cand imi vine! As vrea sa va intreb ce am mai intrebat in trecut: exista breath guard pt aceasta casca? Breath guard serios (cum au HJC-urile) nu o bucatica de cauciuc infipta sub chederul de etansare a vizierei. E nevoie de si de o chestie de-aia de etansare sub barbie?

 

PS: Si mie imi place RSI Titan, dar nu-mi permit asa ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Mi-am comandat si eu un Shark RSF2I de pe Louis si astept sa vina. Asa ca ma alatur posesorilor de casti Shark. Am inteles ca au niste aerisiri foarte eficiente! Nu stiu cum e cu aburirea, va spun cand imi vine! As vrea sa va intreb ce am mai intrebat in trecut: exista breath guard pt aceasta casca? Breath guard serios (cum au HJC-urile) nu o bucatica de cauciuc infipta sub chederul de etansare a vizierei. E nevoie de si de o chestie de-aia de etansare sub barbie?

 

PS: Si mie imi place RSI Titan, dar nu-mi permit asa ceva!

 

eu am s800 momentan.si "bucatica aia de cauciuc infipta sub chederul de etansare a vizierei" iti spun eu ca isi face treaba de nota 10+.daca casca e marime buna,chestia aia mica de cauciuc vine exact unde trebuie,adica peste nas si nu ajunge in nici un fel respiratia ta pe viziera.crede-ma....iar la barbie are exact cat e nevoie...cel putin la s800 e perfect de-ajuns.....sa ai noroc la ea si sa o tii pe cap..;)..asfalt uscat

 

ps:ziceai ca iti place RSI.....sunt pe louis,poate ai observat,RSI shuriken,la mega reducere....si au toate marimile!.....si e diferenta de doar 50 de euro fata de RSF2i

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da nenica, RSI titan la 199e pe louis la reducere. eu am luat-o de la un baiat care o primise cadou. nici nu era desfacuta cutia ;) am fost super tare tipu si pretzu.

Editat de EnduroKid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...