Sari la conținut

Accident bulevardul R.Valcea


leoangi
 Share

Postări Recomandate

acum cateva minute..... Neacordare de prioritate a unui auto de teren. A iesit de pe strada laterala si o honda alba cu rosu a intrat in el. Pare grav.

 

http://www.rtv.net/accident-grav-in-capitala-o-masina-de-teren-a-lovit-o-motocicleta-o-persoana-este-grav-ranita_49828.html

Editat de leoangi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

acum cateva minute..... Neacordare de prioritate a unui auto de teren. A iesit de pe strada laterala si o honda alba cu rosu a intrat in el. Pare grav.

 

http://www.rtv.net/a...nita_49828.html

Clasic.... Sanatate riderului.

 

Oh..God..am crezut ca pentru o perioada nu o sa mai fie activa categoria accidente..da...sanatate motociclistului..sper sa fie bine.

La iarna sa speram.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tipic, mergea cu viteza ca avea si cu ce, poate si cu putin noroc era si destul de incepator dar cu motor puternic sa demonstreze ce poate. pacat de soferul autoturismului ca desi da, e de vina ca nu a acordat prioritate, soferul motorului pt ca mergea cu viteza mare nu este scos si el vinovat. Din cauza teribilistilor astora vor avea marea majoritate de suferit care totusi nu merg nici la limita de 50 km/h dar nici cu 120 km/h si accelerand. La fel si cu tobele, desi este un lucru bun sa ai toba mai zgomotoasa sa fi auzit, exista teribilisti fara cap care nu aud suficient de bine ca li se zice de masa toata ziua, isi trag tobe "extreme", desi cu tobe mai potolite macar nu creeaza nici probleme tuturor si sunt si autizi in trafic ca nu toti soferii sunt atenti si ne vad... zgomotul totusi mai atrage atentia suferilor, dar asa lasa ca baga legi sa mergem toti cu "evacuarile de vanturi" din fabrica ca altfel amenda, talon suspendat, etc ca e "mai bine" .. sau pardon vor mai fi "jmecherii" care cunosc pe cineva si dau cuiva ceva ca e "extrem" ca "sucesurile" reusite care ne conduc tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sergiu'' ema-pzd'' aveti macar motoare???...sa nu va cada mainile de la atat efort....

insanatosire grabnica !!!!

Editat de jhn05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era azi s-o patesc in parcare la Cora, unu cu un Logan a vazut un loc de parcare liber si a tras de volan fara semnal fara asigurare nimic. Cam ce viteza puteam sa am in parcare?

Mai potoliti-va cu vitezometrul de tastatura.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu incepeti iarasi cu prostiile. De la trecerea de pietoni pana la locul accidentului sunt 150 metri. In videoclipul din link-ul meu, de la RTV (primul post) apare si marmota batrana care a provocat accidentul. Ii da actele din poseta politistei. Are in jur de 60 de ani si Tiguanul este al ei. Nu mai faceti speculatii ci doar sa-i uram colegului sanatate multa.

Editat de leoangi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu incepeti iarasi cu prostiile. De la trecerea de pietoni pana la locul accidentului sunt 150 metri. In videoclipul din link-ul meu, de la RTV (primul post) apare si marmota batrana care a provocat accidentul. Ii da actele din poseta politistei. Are in jur de 60 de ani si Tiguanul este al ei. Nu mai faceti speculatii ci doar sa-i uram colegului sanatate multa.

 

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tipic, mergea cu viteza ca avea si cu ce, poate si cu putin noroc era si destul de incepator dar cu motor puternic sa demonstreze ce poate. pacat de soferul autoturismului ca desi da, e de vina ca nu a acordat prioritate, soferul motorului pt ca mergea cu viteza mare nu este scos si el vinovat. Din cauza teribilistilor astora vor avea marea majoritate de suferit care totusi nu merg nici la limita de 50 km/h dar nici cu 120 km/h si accelerand. La fel si cu tobele, desi este un lucru bun sa ai toba mai zgomotoasa sa fi auzit, exista teribilisti fara cap care nu aud suficient de bine ca li se zice de masa toata ziua, isi trag tobe "extreme", desi cu tobe mai potolite macar nu creeaza nici probleme tuturor si sunt si autizi in trafic ca nu toti soferii sunt atenti si ne vad... zgomotul totusi mai atrage atentia suferilor, dar asa lasa ca baga legi sa mergem toti cu "evacuarile de vanturi" din fabrica ca altfel amenda, talon suspendat, etc ca e "mai bine" .. sau pardon vor mai fi "jmecherii" care cunosc pe cineva si dau cuiva ceva ca e "extrem" ca "sucesurile" reusite care ne conduc tara.

Ai mare dreptate ema_mann...."teribilistii astia" o sa ne omoare pe toti mai devreme mai tarziu. E clar ca era incepator ca altfel nu facea accident. Si cu tobele astea zgomotoase ai zis-o bine...mie mi-a luat multa vreme pana mi-am dat seama ca din cauza alora cu tobe zgomotoase traim noi prost in Romania. Acum am aflat de la tine ca zgomotul asta atrage si atenta "surferilor" (pe internet sau pe valuri ca nu inteleg) sau ce naiba ai vrut sa zici. Eu propun pedepse ca in Arabia saudita: ai tobe zgomotoase...direct 50 de lovituri la talpa. Motociclistii astia care sunt debutanti, merg repede, au motoare puternice, si pe deasupra mai au si tobe zgomotoase sunt miezul coruptiei si nedreptatilor din tarisoara noastra. Din cauza lor am auzit chiar ca unii interlopi "ne poarta dusmanie". Eu ma bucur ca fac parte din comunitatea motociclistilor alaturi de tine.

Acum pe bune ema_mann, sa stii ca daca nu ai nimic de zis nu e o rusine sa taci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

nu mai vb urat ...

eu sunt motociclistul in cauza ...

cat. A din martie anul acesta, aprox. 8000 km pana acum.

circul in general cu viteza ok pt oras ... 60-70. azi ghinionul meu a fost ca abia plecasem cu motocicleta, cauciucuri reci, asfalt rece, aderenta mica.

soferita a iesit de pe o strada laterala cam cu 3/4 din masina, am vazut-o si in ideea ca s-ar uita si ea in stanga ca poate trece vreun camion, am avut intentia de a o ocoli prin fata masinii pt ca prin spate nu era loc insa ea si-a continuat deplasarea in fata nelasandu-mi mie loc sa trec prin fata. intr-un final s-a uitat si in stanga si s-a blocat in mijlocul drumului eu neavand loc sa mai trec nici prin fata nici prin spate fiind si prea tarziu sa franez suficient de mult cat sa ma opresc pana in ea. am stiut ca o sa o lovesc si am lovit-o. nu am avut viteza mare cu spuneau cei de la RTV, si am fost dus la spitalul sf. ioan de unde tocmai ce am ajuns acasa.

am o fractura de clavicula (umarul drept), escoriatii genunchi (am fost imbracat in blugi), ma doare laba piciorului drept si ingrozitor clavicula.

trebuie sa merg zilnic la doctor timp de 7 zile si imobilizare pt cel putin 4 saptamani.

nu am vazut inca motocicleta, maine o vad ca tot trebuie sa plec de acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratilor, nu mai injurati ca la cort...fiecare cu parerea lui! nu ti place, il contrazici si asta e..dar nici sa o dam in manelisme si tiganeli...

 

ema_mann, chiar daca avea ceva viteza trebuia sa se asigure ! nu sa conduca dintr o bucata! asa fac toti in RO. daca venea o basculanta cu 130?? sigur o vedea..

 

cand sun la volan, aud tobe cu scandal...nici nu stiu de unde vine motoru! f bine! sa stie conserva ca vine!

 

salut,

nu mai vb urat ...

eu sunt motociclistul in cauza ...

cat. A din martie anul acesta, aprox. 8000 km pana acum.

circul in general cu viteza ok pt oras ... 60-70. azi ghinionul meu a fost ca abia plecasem cu motocicleta, cauciucuri reci, asfalt rece, aderenta mica.

soferita a iesit de pe o strada laterala cam cu 3/4 din masina, am vazut-o si in ideea ca s-ar uita si ea in stanga ca poate trece vreun camion, am avut intentia de a o ocoli prin fata masinii pt ca prin spate nu era loc insa ea si-a continuat deplasarea in fata nelasandu-mi mie loc sa trec prin fata. intr-un final s-a uitat si in stanga si s-a blocat in mijlocul drumului eu neavand loc sa mai trec nici prin fata nici prin spate fiind si prea tarziu sa franez suficient de mult cat sa ma opresc pana in ea. am stiut ca o sa o lovesc si am lovit-o. nu am avut viteza mare cu spuneau cei de la RTV, si am fost dus la spitalul sf. ioan de unde tocmai ce am ajuns acasa.

am o fractura de clavicula (umarul drept), escoriatii genunchi (am fost imbracat in blugi), ma doare laba piciorului drept si ingrozitor clavicula.

trebuie sa merg zilnic la doctor timp de 7 zile si imobilizare pt cel putin 4 saptamani.

nu am vazut inca motocicleta, maine o vad ca tot trebuie sa plec de acasa.

 

dupa cum relatiezi accidentul, cred ca te ai blocat si tu! ai gandit o prea mult..genunchiere sau pantaloni piele. stiu, e greu sa le porti..nici eu nu port chiar daca mi am zgariat genunchii dar vad ca este necesar!.

 

recuperare rapida!

Editat de ZZTOP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu m-am blocat, am fost costient tot timpul de ceea ce fac si cum fac.

conduc cu B-ul de vreo 8 ani aproape zilnic avand cateva sute de mii de km.

soferita si-a recunoscut vina, a zis ca nu m-a vazut ... ea nu s-a uitat, acolo este si o oglinda montata tocmai pt a vedea strada mai bine. daca te uiti in oglinda aia se vede pana la dristor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sergiu'' ema-pzd'' aveti macar motoare???...sa nu va cada mainile de la atat efort....

insanatosire grabnica !!!!

n-am coane, fac doar poze cu "motoarele" altora :)

ma chinui sa iau permisul de vreo 10 ani dar nu-mi iese asa bine din prima :)

 

salut,

nu mai vb urat ...

eu sunt motociclistul in cauza ...

cat. A din martie anul acesta, aprox. 8000 km pana acum.

circul in general cu viteza ok pt oras ... 60-70. azi ghinionul meu a fost ca abia plecasem cu motocicleta, cauciucuri reci, asfalt rece, aderenta mica.

soferita a iesit de pe o strada laterala cam cu 3/4 din masina, am vazut-o si in ideea ca s-ar uita si ea in stanga ca poate trece vreun camion, am avut intentia de a o ocoli prin fata masinii pt ca prin spate nu era loc insa ea si-a continuat deplasarea in fata nelasandu-mi mie loc sa trec prin fata. intr-un final s-a uitat si in stanga si s-a blocat in mijlocul drumului eu neavand loc sa mai trec nici prin fata nici prin spate fiind si prea tarziu sa franez suficient de mult cat sa ma opresc pana in ea. am stiut ca o sa o lovesc si am lovit-o. nu am avut viteza mare cu spuneau cei de la RTV, si am fost dus la spitalul sf. ioan de unde tocmai ce am ajuns acasa.

am o fractura de clavicula (umarul drept), escoriatii genunchi (am fost imbracat in blugi), ma doare laba piciorului drept si ingrozitor clavicula.

trebuie sa merg zilnic la doctor timp de 7 zile si imobilizare pt cel putin 4 saptamani.

nu am vazut inca motocicleta, maine o vad ca tot trebuie sa plec de acasa.

pe strada aia patesc mereu faza asta chiar si cu masina deci nu functioneaza treaba asta ca te vede si se opreste.

Garcya a patit o chestie similara cu un autobuz , dar in cazul lui ala doar i-a iesit in fata si s-a oprit ca altfel patea ca tine . /index.php?/topic/685674-aproape-sa-fiu-calcat-de-autobuz-pe-motor/

acum nu prea mai conteaza ce ai fi putut sa faci...etc. bine ca nu a fost mai grav. avand in vedere ca te-ai infipt in mijlocul masinii , ai scapat chiar ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator sarpente

recuperare rapida si multi kilometri fara incidente Cu privire la vocabularul urat unii chiar merita si in plus asa ma exprim fata de toti cacatii care o ard imediat cu morala merg de 15 ani prin buc aproape zilnic evitand toata ziua dobitoci bosorogi si tarfe asa ca morala cu tobele galagie indisciplina in trafic este fix pix atata timp cat 60% dintre soferi sunt niste retarzi care nu au ce cauta la volan un motociclist daca greseste o trage pe pielea lui nu i omoara pe alti participanti la trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

nu mai vb urat ...

eu sunt motociclistul in cauza ...

cat. A din martie anul acesta, aprox. 8000 km pana acum.

circul in general cu viteza ok pt oras ... 60-70. azi ghinionul meu a fost ca abia plecasem cu motocicleta, cauciucuri reci, asfalt rece, aderenta mica.

soferita a iesit de pe o strada laterala cam cu 3/4 din masina, am vazut-o si in ideea ca s-ar uita si ea in stanga ca poate trece vreun camion, am avut intentia de a o ocoli prin fata masinii pt ca prin spate nu era loc insa ea si-a continuat deplasarea in fata nelasandu-mi mie loc sa trec prin fata. intr-un final s-a uitat si in stanga si s-a blocat in mijlocul drumului eu neavand loc sa mai trec nici prin fata nici prin spate fiind si prea tarziu sa franez suficient de mult cat sa ma opresc pana in ea. am stiut ca o sa o lovesc si am lovit-o. nu am avut viteza mare cu spuneau cei de la RTV, si am fost dus la spitalul sf. ioan de unde tocmai ce am ajuns acasa.

am o fractura de clavicula (umarul drept), escoriatii genunchi (am fost imbracat in blugi), ma doare laba piciorului drept si ingrozitor clavicula.

trebuie sa merg zilnic la doctor timp de 7 zile si imobilizare pt cel putin 4 saptamani.

nu am vazut inca motocicleta, maine o vad ca tot trebuie sa plec de acasa.

 

 

Ca motociclist, care mergi cu motocicleta, nu d-asta de forum... sa te fereasca Dumnezeu sa patesti ceva, ca te iau cunoscatorii astia la pwla, ca ai avut viteza, ca ai avut cu ce, ca esti incepator, ca ai vrut sa-l imiti pe unul care s-a dus, etc... M-am saturat de scarbele astea, care din pacate sunt tot mai multi (multe) pe aici - O comunitate de Kaka (e fotbalistul ala brazilian)!

 

 

Bravo omule ca esti bine, ca ai avut puterea sa postezi aici, sa povestesti cum s-a intamplat, sa le inchizi gura la latraii astia.

 

 

Hai, recuperere rapida si cat mai repede pe motoreta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

coane, ce sa iti zic... sanatate multa...

 

cat despre iesirea de pe strada...e de cacao,(e strada mea :D ) acu ca au pus oglinda e mai ok, inainte era horor daca incercai si iesi in orice directie din cauza cimpanzeilor parcati amboulea. cand te faci bine incearca sa iesi de pe straduta, daca mai iei in calcul ca mamaia are o varsta venerabila iti dai seama de mute treburi ;)

 

bafta si atentie pe viitor la adaptarea vitezei la conditiile de drum.

 

ps: cine o arde pe Ramnicu Valcea cu mai mult de 40 isi merita soarta... parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

nu mai vb urat ...

eu sunt motociclistul in cauza ...

cat. A din martie anul acesta, aprox. 8000 km pana acum.

circul in general cu viteza ok pt oras ... 60-70. azi ghinionul meu a fost ca abia plecasem cu motocicleta, cauciucuri reci, asfalt rece, aderenta mica.

soferita a iesit de pe o strada laterala cam cu 3/4 din masina, am vazut-o si in ideea ca s-ar uita si ea in stanga ca poate trece vreun camion, am avut intentia de a o ocoli prin fata masinii pt ca prin spate nu era loc insa ea si-a continuat deplasarea in fata nelasandu-mi mie loc sa trec prin fata. intr-un final s-a uitat si in stanga si s-a blocat in mijlocul drumului eu neavand loc sa mai trec nici prin fata nici prin spate fiind si prea tarziu sa franez suficient de mult cat sa ma opresc pana in ea. am stiut ca o sa o lovesc si am lovit-o. nu am avut viteza mare cu spuneau cei de la RTV, si am fost dus la spitalul sf. ioan de unde tocmai ce am ajuns acasa.

am o fractura de clavicula (umarul drept), escoriatii genunchi (am fost imbracat in blugi), ma doare laba piciorului drept si ingrozitor clavicula.

trebuie sa merg zilnic la doctor timp de 7 zile si imobilizare pt cel putin 4 saptamani.

nu am vazut inca motocicleta, maine o vad ca tot trebuie sa plec de acasa.

 

Salut si bafta la reparatiile..claviculei.

Nu te mai baza ca te vad altii, sunt multi si prosti si orbi la volan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...