Sari la conținut

accident pipera


dragos1972
 Share

Postări Recomandate

De dimineata mi s-a intamplat acelasi lucru pe Fabrica de Glucoza: betoniera trage stanga pe sensul meu sa ocoleasca o duba "parcata" pe sensul lui de mers langa intrarea la Fan Curier. Daca mergeam mai tare azi erau 2 RIP-uri.

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 180
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce sfarsit de sezon oribil!

Odihneasca in pace si condoleante familiei si prietenilor.

Mare pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Încă nu îmi vine sa cred, șoferul microbuzului ar trebuii sa fie închis pt crima cu premeditare ... Nu înțeleg ce plm caută sa depaseasca când motoclistul era la aproximativ 100m de el. Condoleante familiei si sper ca o sa ia pedeapsa maxima...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( postase cineva acum cateva zile pe forum o chestie legata de un documentar. cica soferu se uita, cauta o masina, cu ochii si creierul, nu o vede, creierul ii da ok-ul sa faca manevra desi el vede clar cu ochii lui motociclistul si abia dupa impact probabil isi da seama si creierul ca nu trebuia sa dea ok-ul.. deci daca nu vad o masina, se baga.. cred ca toti simtim ca nu primim prioritate cum primesc masinile, asta ar fi o explicatie.

scuze de offtopic, si eu merg aproape zilnic pe acolo, cred ca m-am si intersectat cu el de cateva ori :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte :(

Astea sunt adevaratele tragedii. Oameni abosolut nevinovati omorati din neatentie.

 

 

:( postase cineva acum cateva zile pe forum o chestie legata de un documentar. cica soferu se uita, cauta o masina, cu ochii si creierul, nu o vede, creierul ii da ok-ul sa faca manevra desi el vede clar cu ochii lui motociclistul si abia dupa impact probabil isi da seama si creierul ca nu trebuia sa dea ok-ul.. deci daca nu vad o masina, se baga.. cred ca toti simtim ca nu primim prioritate cum primesc masinile, asta ar fi o explicatie.

scuze de offtopic, si eu merg aproape zilnic pe acolo, cred ca m-am si intersectat cu el de cateva ori :(

asta e descrisa in multe manuale. in conditii de urgenta creierul sare peste anumite "etaje" procesand doar informatii partiale, sau fara sa ai confirmarea tuturor actiunilor care ar motiva reactia. dar astea se intampla cand e vorba de urgente vitale gen trage unul cu pusca si instantaneu sari pe burta desi nu ai vazut ce si de unde a tras...sau sa ai macar confirmarea ca e vorba de o pusca.

 

Dumnezeu sa-l ierte :(

Astea sunt adevaratele tragedii. Oameni abosolut nevinovati omorati din neatentie.

 

...ma refeream la neatentia altor participanti la trafic (ca sa nu fiu prost inteles).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, iti iei toate masurile de siguranta, mergi incet si precaut, ai experienta, far aprins, tobe zgomotoase, ai echipament, conduci setat pe panic mode, degetele pe frana, dar in plm, cand o duba te ia pe sus, ce mai ai de facut?!?!? Sau ce ca cat trebuie sa faci ca sa nu ti se intample asa ceva tie?!??! Stai acasa si renunti la mersul pe doua roti???

 

Toti oligofrenii au permis de conducere, toti conduc la miserupe, pe toti in doare-n cu.r de tot... Pana cand? Cati mai trebuie sa moara nevinovati ca legea sa inceapa sa functioneze???? Sau ca vinovatii sa inceapa sa plateasca???

 

RIP!

 

Daca familia baiatului are nevoie de ceva, suntem aici!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-l cunosc personal, dar il vedeam aproape in fiecare zi, ca lucrez in una din cladirile de vis a vis de dementor. Mereu ii admiram motorul cand trecea. Pacat, D-zeu sa-l ierte! ca altceva nu pot sa mai spun.

Tot legat de accidente, am mai vazut sambata un motorist cazut in Pipera, imediat dupa calea ferata cum vii spre OMV (pe petricani). Am vrut sa opresc, dar erau deja vreo doi motociclisti, plus politie si mai venea si ambulanta. Motorul parea destul de avariat.

Editat de infocod01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti oligofrenii au permis de conducere, toti conduc la miserupe, pe toti in doare-n cu.r de tot... Pana cand? Cati mai trebuie sa moara nevinovati ca legea sa inceapa sa functioneze???? Sau ca vinovatii sa inceapa sa plateasca???

 

RIP!

 

Daca familia baiatului are nevoie de ceva, suntem aici!

 

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...