Sari la conținut

accident pipera


dragos1972
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 180
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator arian

Problema se pune asa:de ce mor ?

 

In cazul acestui accident nici experienta nu a fost de ajuns,ce mai ramine atunci de facut in afara faptului ca vrem nu vrem trebuie sa circulam mai incet?Asta e situatia indiferent daca ne convine sau nu,experienta se capata pe parcurs nu evitind la nesfirsit accidentele pina cind unul ne pune capac pe cosciug.Cind o sa lasam orgoliile de mari motociclisti si sa ne victimizam la nesfirsit ar trebui sa facem ochii mari cit cepele nu numai la soferi ci si la vitezometrul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema se pune asa:de ce mor ?

 

In cazul acestui accident nici experienta nu a fost de ajuns,ce mai ramine atunci de facut in afara faptului ca vrem nu vrem trebuie sa circulam mai incet?Asta e situatia indiferent daca ne convine sau nu,experienta se capata pe parcurs nu evitind la nesfirsit accidentele pina cind unul ne pune capac pe cosciug.Cind o sa lasam orgoliile de mari motociclisti si sa ne victimizam la nesfirsit ar trebui sa facem ochii mari cit cepele nu numai la soferi ci si la vitezometrul ala.

 

:troll:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema se pune asa:de ce mor ?

 

In cazul acestui accident nici experienta nu a fost de ajuns,ce mai ramine atunci de facut in afara faptului ca vrem nu vrem trebuie sa circulam mai incet?Asta e situatia indiferent daca ne convine sau nu,experienta se capata pe parcurs nu evitind la nesfirsit accidentele pina cind unul ne pune capac pe cosciug.Cind o sa lasam orgoliile de mari motociclisti si sa ne victimizam la nesfirsit ar trebui sa facem ochii mari cit cepele nu numai la soferi ci si la vitezometrul ala.

Nu avea viteza!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este fix genul de accident in care nu mai ai ce sa faci. Anul trecut, un chopperist a murit la fel de nevinovat in Otopeni, fiind luat din fata de o masina care a sarit peste borduri, pe contrasens.

Am sa redau mai jos o postare a lui NKZ, de pe SBZ:

"Accidentul s-a produs inainte de padurea Andronache venind dinspre Pipera inspre Voluntari. Soseaua cu cate o banda pe sens. Feroce mergea linistit pe banda lui cand s-a hotarat unul cu o duba sa depaseasca o masina de gunoi. Probabil a iesit de dupa masina de gunoi fara sa se uite prea atent. Impact frontal cu Feroce pe care l-a tarat cam 100m. Cam asta s-a intamplat.

Pentru mine a fost socant ptr ca am ajuns la accident exact cand trageau fermoarul la sac si s-a intamplat exact pe drumul meu zilnic. Ma gandesc ca puteam sa fiu eu. Aveam acelasi drum spre servici si de foarte multe ori ne intalneam pe drum si ne salutam. Ce ma oftica si mai tare ca a murit nevinovat.

Probabil dubistul se duce acasa linistit ascultand manele sa sparga seminte si sa ragaie linistit la un meci de fotbal. (asta ca sa aprind un pic spiritele - motociclism.ro style ).

Pacat de el.

 

PS: Si mai terminati in plua mea cu iertari dumnezeiesti."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator arian

Troll....pai ce sa intelegi si tu din tot ce spun?Mergi mai departe cum sti,daca unii nu inteleg ca si viteza asta penibil de mica nu ii mai scapa ce pretentii sa ai de la ei?Citeste copile toate accidentele de anul asta si cauza lor si pe urma discutam despre cine e troll sau nu.Cum va spune unul ca trebuie sa o lasati mai usor,repede e troll,nu stiam ca a gindi mai mult decit cireada inseamna sa fi troll.

 

Nu avea viteza!!!

 

Unde vezi tu ca am scris eu ca a avut viteza?Era un sfat de viitor mai ales ca weekendul asta au murit 3 oameni .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP. este incredibil ce se intampla....cateodata te enervezi ptr lucruri de nimic, ca ti ai zgariat masina, ca nu ai bani...etc...! viata si sanatatea este mai pretioasa decat toate prostiile cotidiene.

 

Condoleante familiei si daca putem ajuta cu ceva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sfaturi de viitor poti sa dai intr-un alt topic, aici se discuta de un accident in care omu mergea legal si a fost omorat de un sofer grabit, prea grabit sa se uite inainte sa iasa pe contrasens.

cu soferul ce se intampla, pe unde sta? trebuie sa-l cunoastem putin mai bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte pe Feroce.

 

 

 

sfaturi de viitor poti sa dai intr-un alt topic, aici se discuta de un accident in care omu mergea legal si a fost omorat de un sofer grabit, prea grabit sa se uite inainte sa iasa pe contrasens.
Intreaba-l pe ala care da "sfaturi" citi km are si de cind are permis de a ajuns sa dea si "sfaturi". S-ar putea sa te socheze cu "experienta" lui. :) Editat de SSSS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@arian: de ce mor? Din cauza nesimtirii altora. De aia urasc eu cu pasiune nesimtitii si-i injur pe unde apuc. Pentru ca stiu ca injuratura aia tintita bine s-ar putea sa il trezeasca din nesimtire. O sa vezi cand o sa te lovesti si tu de ei, ca traiesti intr-o tara plina de nesimtiti. Care-s nesimtiti pentru ca tu-i lasi sa fie nesimtiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa plec de la serviciu am citit acest post si am realizat din comentarii tragedia produsa numai si numai din cauza unui ... in fine. Drumul meu spre casa probabil este cunoscut de mai multi colegi intrucat este o scurtatura din Barbu Vacarescu spre Doamna Ghica. Acest traseu contine o sicana si este drum cu prioritate spre Maica Domnului. Eu mergeam pe str. Titeica Gheorge si ma apropiam de intersectia cu Ramuri Tei pentru a coti spre stanga pe drumul cu prioritate. Intersectia libera ca niciodata, dar aflat inca sub influenta celor citite inainte am inceput sa pun frana pentru a ma opri si asigura desi, repet, eram pe drumul cu prioritate (si oricum nu aveam mai mult de 30). Din dreapta pe traseu perfect de coliziune imi taie fata o duba alba (B-44-TIF) avand viteza foarte mare. La urmatoarea intersectie (Moisil Grigore) unde drumul cu prioritate coteste la dreapta si daca vrei sa mergi inainte trebuie sa cedezi din nou prioritate, dubistul o calca vitejeste si-l obliga pe un nene cu un opel sa se infinga in frane si sa-si faca cruce. Peste inca 15 metri, duba franeaza si intoarce intrucat si-a dat seama ca a gresit drumul probabil, fapt care mi-a permis sa-l vad la fata pe sofer. Pe la vreo 50 de ani, cu un zambet sec si mutra care dovedeste ca nu a ascultat decat Plai Darabani la viata lui. Duba un jaf. N-am zis nimic intrucat maimuta oricum n-ar fi inteles.

 

Nu stiu cum sa zic, dar daca Feroce nu pleca, eu eram intins pe asfalt acum.

post-64258-0-24975100-1350917678_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am sa inteleg niciodata de ce unii oameni simt nevoia sa posteze pe un topic de la accidente prin ce cumpene trec ei fara a pati de fapt nimic, din solidaritate sau cum ? banuiala mea e ca sunt incepatori.

 

Desi nu este cazul aici eu consider ca majoritatea accidentelor se produce din cauza motociclistilor, daca nu din punct de vedere legal moral in mod sigur. Zic asta pt ca am scapat din multe situatii limita care nu s-ar fi intamplat daca as fi mers legal, sau macar aproape legal. Sunt convins ca multi au patit asta doar ca nu recunosc toti.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am sa inteleg niciodata de ce unii oameni simt nevoia sa posteze pe un topic de la accidente prin ce cumpene trec ei fara a pati de fapt nimic, din solidaritate sau cum ? banuiala mea e ca sunt incepatori.

 

Desi nu este cazul aici eu consider ca majoritatea accidentelor se produce din cauza motociclistilor, daca nu din punct de vedere legal moral in mod sigur. Zic asta pt ca am scapat din multe situatii limita care nu s-ar fi intamplat daca as fi mers legal, sau macar aproape legal. Sunt convins ca multi au patit asta doar ca nu recunosc toti.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca.

 

ai foarte mare dreptate,daca mergi cu viteza aproximativ legala,respecti regulile de circulatie si esti cu ochii in 4,iti maresti considerabil sansele de a nu face accident si de a le evita pe multe,

 

RIP m-am saturat sa vad cum mor pe capete,au murit cu zecile sezonul asta,cu zecile,probabil daca am fi mai uniti,mai agresivi,si am face mai multe campanii de constientizare nu am mai muri atat de multi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am sa inteleg niciodata de ce unii oameni simt nevoia sa posteze pe un topic de la accidente prin ce cumpene trec ei fara a pati de fapt nimic, din solidaritate sau cum ? banuiala mea e ca sunt incepatori.

 

 

esti bou ma

 

bine ca te legi de ce-a scris omu' asta si ai omis un (cuvant urat) mai sus,numit Arian........

 

ma dezamagesti......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...