Sari la conținut

accident pipera


dragos1972
 Share

Postări Recomandate

Trist.

Kosh, nu e vina politiei. Mai mult de o amenda sau o suspendare d epermis nu au ce sa faca. Vina apartine sistemului injustitiei din Romania care da sentinte cu suspendare. Ia sa iei 1-3 luni de puscarie cu executare pentru vatamare corporala minora, 1- 5 ani pt vatamare majora si 5-10 ani pentru acident cu deces! Si asta direct, fara instanta. Abia atunci, stiind consecintele, iti vei corecta actiunile.

 

Ba eu zic ca este vina politiei. Insa parerea mea e ca nu cu pedepse mari pentru accidentele grave/mortale se rezolva, fiecare o sa-si zica "mie n-o sa mi se intample asa ceva"; trebuie date amenzi si suspendate permisele pentru orice fapta care ar fi putut duce la un accident grav: intoarcere peste linie continua, intrarea in intersectie fara asigurare, neacordare de prioritate etc. Dar in general politia se uita la astia si-i lasa sa plece mai departe, mai ales pe cei care par ca nu au bani de spagi.

Si asa se invata bizonii cu dube ca pot sa mearga cum vor ei in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 177
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Adica ala mai ucise pe cineva si era liber? mai mult avea si drept de a conduce? wtf is wrong with this world?

 

Din pacate, este posibil. Am fost martor la accident ( dat cu subsemnatul & shit) unde nemernicul ala mergea fara permis cu caz nesolutionat in justitie din 2006 (suntem in 2012), pe fondul consumului de alcool si acum accidentase un om pe trecerea de pietoni... no comment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator arian

Dumnezeu sa-l ierte pe Feroce.

 

Intreaba-l pe ala care da "sfaturi" citi km are si de cind are permis de a ajuns sa dea si "sfaturi". S-ar putea sa te socheze cu "experienta" lui. :)

 

Am aproape 3 ani de cind am carnet si km am ceva,nu zeci de mii dar aia pe care ii fac, ii fac pe motocicleta spre deosebire de tine,nu inteleg cum ai ajuns moderator pe un forum de motociclisti tu care nu ai mers pe motocicleta in viata ta si mai ai si o gramada de probleme cu politia din cauza caracterului tau infect.Nu imi vine sa cred ca un conservar prins de politie cu masina circulind cu 200+ pe autostrada de 2 ori parca ajunge sa discute de motociclism,baietica nu mai ai poze indecente cu fost prietena pe care le-ai pus prin cutiile postale pentru ca te-a parasit pentru altul si vii aici sa ne dai lectii?Tu??Iti mai e si rusine cu ce ai facut,de ce nu iti arati adevarata fata sa vada toti de pe forum cine esti de fapt?Esti prea las si daia,te legi mereu de mine ca am spus acum 2 ani ca nu ies pe canicula cu motorul,da nu ies,recunosc ca nu am mult km dar nu trebuie sa ai experienta asa mare incit sa gindesti.

Oricum vei sterge ca un las si acest post dar te rog sa ne povestesti si noua macar o singura aventura a ta pe motocicleta,e greu nu?Tot ce ai postat pe acest forum sint numai sfaturi avocatesti,asta din cauza dosarelor penale pe care le ai pe la politie,nu cred ca ai ce cauta aici si chiar rog pe administratorii acestui forum sa ia masuri pentru inlaturarea ta din postul de moderator,nu ai ce cauta printre noi!

Imi cer scuze de offtopic dar ma scoate din sarite nesimtitul asta de ssss ,ce cauta un om cu dosare penale si nemotociclist sa modereze niste discutii dintre motociclisti,mi-a mai dat bann permanent pe alt id,e normal?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aproape 3 ani de cind am carnet si km am ceva,nu zeci de mii dar aia pe care ii fac, ii fac pe motocicleta spre deosebire de tine,nu inteleg cum ai ajuns moderator pe un forum de motociclisti tu care nu ai mers pe motocicleta in viata ta si mai ai si o gramada de probleme cu politia din cauza caracterului tau infect.Nu imi vine sa cred ca un conservar prins de politie cu masina circulind cu 200+ pe autostrada de 2 ori parca ajunge sa discute de motociclism,baietica nu mai ai poze indecente cu fost prietena pe care le-ai pus prin cutiile postale pentru ca te-a parasit pentru altul si vii aici sa ne dai lectii?Tu??Iti mai e si rusine cu ce ai facut,de ce nu iti arati adevarata fata sa vada toti de pe forum cine esti de fapt?Esti prea las si daia,te legi mereu de mine ca am spus acum 2 ani ca nu ies pe canicula cu motorul,da nu ies,recunosc ca nu am mult km dar nu trebuie sa ai experienta asa mare incit sa gindesti.

Oricum vei sterge ca un las si acest post dar te rog sa ne povestesti si noua macar o singura aventura a ta pe motocicleta,e greu nu?Tot ce ai postat pe acest forum sint numai sfaturi avocatesti,asta din cauza dosarelor penale pe care le ai pe la politie,nu cred ca ai ce cauta aici si chiar rog pe administratorii acestui forum sa ia masuri pentru inlaturarea ta din postul de moderator,nu ai ce cauta printre noi!

Imi cer scuze de offtopic dar ma scoate din sarite nesimtitul asta de ssss ,ce cauta un om cu dosare penale si nemotociclist sa modereze niste discutii dintre motociclisti,mi-a mai dat bann permanent pe alt id,e normal?

Bai, tu esti clona lui Andrei-Depeche, ala care zicea ca nu iese vara pe caldura cu motorul?

Ce cauti aici bai clonistule?

 

Pastrati disputele astea pt pm-uri sau in alta parte, aici nu este cazul. Vreau sa cred ca puteti mai mult, nu dovediti contrarul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aproape 3 ani de cind am carnet si km am ceva,nu zeci de mii dar aia pe care ii fac, ii fac pe motocicleta spre deosebire de tine,nu inteleg cum ai ajuns moderator pe un forum de motociclisti tu care nu ai mers pe motocicleta in viata ta si mai ai si o gramada de probleme cu politia din cauza caracterului tau infect.Nu imi vine sa cred ca un conservar prins de politie cu masina circulind cu 200+ pe autostrada de 2 ori parca ajunge sa discute de motociclism,baietica nu mai ai poze indecente cu fost prietena pe care le-ai pus prin cutiile postale pentru ca te-a parasit pentru altul si vii aici sa ne dai lectii?Tu??Iti mai e si rusine cu ce ai facut,de ce nu iti arati adevarata fata sa vada toti de pe forum cine esti de fapt?Esti prea las si daia,te legi mereu de mine ca am spus acum 2 ani ca nu ies pe canicula cu motorul,da nu ies,recunosc ca nu am mult km dar nu trebuie sa ai experienta asa mare incit sa gindesti.

Oricum vei sterge ca un las si acest post dar te rog sa ne povestesti si noua macar o singura aventura a ta pe motocicleta,e greu nu?Tot ce ai postat pe acest forum sint numai sfaturi avocatesti,asta din cauza dosarelor penale pe care le ai pe la politie,nu cred ca ai ce cauta aici si chiar rog pe administratorii acestui forum sa ia masuri pentru inlaturarea ta din postul de moderator,nu ai ce cauta printre noi!

Imi cer scuze de offtopic dar ma scoate din sarite nesimtitul asta de ssss ,ce cauta un om cu dosare penale si nemotociclist sa modereze niste discutii dintre motociclisti,mi-a mai dat bann permanent pe alt id,e normal?

 

 

Iesi afara....... Javra ordinara.......... CLONA mortala....

 

Imi cer SCUZE (pentru off topic) fata de cei ce l-au cunoscut si iubit pe Feroce.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

Editat de Many
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar vreti sa faceti si din topicul asta un show ieftin gent otv? Va puteti injura pe privat, nu trebuie sa vada toata lumea aceste injurii.

 

Foarte interesant cum a disparut linkul ala de la crimetime...

Ce link?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza upgradeului, bucuria unora, nu pot da hide/delete posturilor. Dar warnuri/suspendari mai pot da. Puteti sa dezbateti cat vreti, dar pe subiect, si fara tiganeala, ok? Daca apre vreun post de "trolluiala" ignorati-l pur si simplu, oricat de greu v-ar fi sa nu ii raspundeti respectivului.

 

Ca sa nu ma intrebe lumea: nu stiu ce link a disparut.

 

ON: Imi pare extrem de rau chiar daca nu l-am cunoscut. E printre primele nickuri de pe forumurile moto pe care l-am observat, si ii citeam posturile cand m-am incris prima oara p-aici/prin alte parti. Sa se odihneasca in pace... -_-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator arian

Iesi afara....... Javra ordinara.......... CLONA mortala....

 

Imi cer SCUZE (pentru off topic) fata de cei ce l-au cunoscut si iubit pe Feroce.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

 

Nu inteleg un lucru,am spus eu ceva rau de sarmanul motociclist?Va luati de mine pentru ce,ca am indraznit sa va spunsa circulati mai cu atentie pentru ca muriti pe capete,asta e vina mea?Sint "clona' unui alt cont pentru ca moderatorul asta conservar mi-a dat un bann abuziv pentru ca am indraznit sa le spun si altora cine este el si se pare ca ii este rusine cu propria persoana din moment ce sterge toate link-urile publice pe care le-am pus despre el.Nu l-am cunoscut din pacate pe Feroce si imi pare foarte rau pentru familia lui,nu l-am invinovatit de accident in nici un caz,respect orice motociclist dar nu respect oamenii care isi bat joc de noi si fac pe desteptii .

Nu sint genul care face show-uri ieftine otv-iste,nici nu voi mai scrie pe acest topic insa nu e normal ca un sofer cu dosare penale si de o calitate morala indoielnica sa faca legea pe acest forum.Astept in privat sa-mi spui ce am gresit vis a vis de subiectul acestui topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-i fie tarana usoara! Nu l-am cunoscut, dar vad ca lumea vorbeste foarte frumos despre el. In plus, am gasit un topic de-al lui la actiuni caritabile, ceea ce imi intareste convingerea ca era un om cu suflet mare.

Condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine l-a cunoscut pe Feroce sau vrea sa-i aprinda o lumanare poate sa vina in P.ta Victoriei la ora 19.00 de unde vom pleca spre Dementor unde ne asteapta si colegii lui dupa care mergem impreuna la el acasa sa ne luam adio de la FEROCE.

 

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum cateva saptamani imi venea sa-l iau in brate cand mi-a zis ca a rezolvat cateva probleme la KTM-ul meu!stabilisem sa ma sune,sa-i mai dau invitatii pe la concertele cu care Rock fm e partener media...Dumnezeule,nu-mi vine sa cred...

 

imi pare teribil de rau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca azi il aduce acasa si el fiind machedon au traditiile lor, am vorbit cu un apropriat al familiei, azi o sa aflu mai multe si o sa postez.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca..pe deasupra mai era si unul de-al meu

Editat de love_speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine l-a cunoscut pe Feroce sau vrea sa-i aprinda o lumanare poate sa vina in P.ta Victoriei la ora 19.00 de unde vom pleca spre Dementor unde ne asteapta si colegii lui dupa care mergem impreuna la el acasa sa ne luam adio de la FEROCE.

 

R.I.P.

 

Am sa incerc sa fiu la ora 19 la Victoriei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Dumnezeu sa-l odihneasca

 

L-am cunoscut pe feroce in 2010 cand am iesit la o tura cu un grup de vreo 10 motoare la initiativa unui noob retardat

Caterinca mare cu el,cu inca unul din grup(deux),mi-au facut motoreta vedeta in gasca aia din simplul fapt ca avea jante gold

 

condoleante familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rahatul ala cu duba, este la a patra victima, adica Feroce este a patra persoana decedata in urma accidentului de ieri, si cu acelasi autor: FOMISTUL CU DUBA DE TRANSPORT PERSOANE!!! Oare "fomistii" de la rutiera, in conditiile in care a ucis 3 persoane inainte, aparte de faptul ca inca mai conducea masini pe drumurile publice, mai avea si licenta de transport persoane. NO COMMENT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rahatul ala cu duba, este la a patra victima, adica Feroce este a patra persoana decedata in urma accidentului de ieri, si cu acelasi autor:

Pana acum erau doua victime, acum s-au facut 4? C'mon, e prea de tot. Sa lasi un sofer idiot in libertate dupa ce a omorat un om e aiurea, dar 3 (pana la acest accident)???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...