Sari la conținut

VARNA - BAI TERMALE - 26/27- 28 octombrie 2012


Adrian Bercea
 Share

Postări Recomandate

Propun o iesire lejera, cu final relaxant...

 

Mergem la bai termale, la Varna- Sf. Constantin si Elena. Plecarea vineri sau sambata...fiecare dupa posibilitati.

 

Intoarcerea duminica, daca vremea eate buna, cu ocol pe la Balcik, pe la castel...

 

Daca sunteti interesati, revin cu detalii despre drum si cu variante de cazare.

 

Asfalt uscat si plimbari faine, fara incidente !

 

 

NU este nimeni interesat de o iesire pana la Varna? Sau este prea devreme...pentru programul de uichend?

 

Cine a fost deja acolo, recent, poate da detalii despre cazare? Aveti vre-o recomandare? Cat costa camera si cam unde este amplasat hotelul fata de bazinele cu apa termala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma cam tenteaza numai ca vad ca se anunta ploi si vreme cam rece duminica, atat in Bucuresti cat si pe la Varna.....

 

...duminica sunt sanse de ploaie...totusi temperatura este data la 22 grade...apoi sunt cam 200 km si poate nu ploua toata ziua... plecam mai tarziu de acolo... :)

 

... si apoi...mergem la bai...nu ?! :D

 

Aici sunt cateva variante de cazare: CLICK Noi am mai stat la Romance Hotel si la Europa...ne-a placut in ambele variante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt cam 300 km pe sens si Europa e inchis. de Romance nu stiu

 

Europa este cam in capatul statiunii...avea priveliste faina la mare...

Romance este in centru, relativ aproape de bai ( cam 5 minute pe jos ). Aici am stat ultima data cand am fost. Arata bine si chiar genul "france provance". Mancarea este super buna ( ...cam ca peste tot in Bulgaria )

 

Cu drumul ai dreptate: cam 270 km la dus si intoarcerea, daca vremea este ok, putem sa o facem pe la Castelul Reginei Maria si apoi Dobrik - Calarasi (ceva mai lung ...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost eu wk trecut. Hotel europa este inchis. Am stat vis a vis la hotel Azalia 4 stele all inclusive vedere la mare, piscina netermala la subsol cu apa incalzita, sauna, parcare pazita... 75 leva camera simpla 135 camera dubla.

Aziv mancaciosilor..

 

http://www.booking.com/hotel/bg/azalia-spa.en-gb.html?sid=2b1c0ff00b367e7e6c606952d14eb1fb;dcid=1

Editat de knox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain hotelul. L-am vazut si eu insa nu am intrat niciodata in el. Pare cam cel mai bun din zona aceea. Pentru noi este ok pretul, desi o idee mai mare ca la Romance Hotel...iar cu All Inclusive...doar pentru o noapte...

 

Daca mai merge cineva cu noi stabilim cazarea de comun acord...daca nu, probabil vom merge la Romance..

 

...vremea tot "bunicica" se anunta...

 

M-am uitat mai bine...hotelul Azalia este cea mai buna varianta!

 

Am rezervat camera la Hotelul AZALIA - 308 ron/camera cu toate mesele incluse...si vedere la mare :)

 

Noi plecam sambata, 27 octombrie. Vom fi la PETROM-ul din Vama Giurgiu la ora 9.00. Alimentam si bem cafeaua pana pe la 9.30

 

Oriunde ati merge, asfalt uscat, vreme buna si distractie maxima !!!

Editat de Adrian Bercea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

Pe aici pe la noi in frumoasa noastra tarisoara nu se organizeaza chiar nimic ...................?

Beatrice ce faci / unde esti / .....................hai ca sambata vremea este chiar super ok pt o tura . duminica ............

:eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi plecam sambata, 27 octombrie. Vom fi la PETROM-ul din Vama Giurgiu la ora 9.00. Alimentam si bem cafeaua pana pe la 9.30

 

Cu moto sau cu masina? Am facut si noi o rezervare in statiune dar inca nu ne-am decis cu ce sa mergem ca azi la 10 dimineata erau 7 grade. :)

 

Cu moto, probabil o vom lua pe /Vlad_%C5%A2epe%C5%9F,_Romania[44.33406876543475,27.088615892675733]/Calarasi,_Romania[44.19642,27.33534]/Dobrich,_Bulgaria[43.57631,27.83024]/Varna,_Bulgaria[43.20841,27.9131]/@a79afc8d3ff753307872c30fb9b449ea/map=44.2780518,27.5630879,9,0,0,normal.day"]A2 - Vlad Tepes - Calarasi (un pranz delicios) - Silistra - Dobrich - C&E. Aceeasi distanta dar mai putin plictisitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem cu motorul. Viteza pe undeva pe la 90-100 km/ora.

 

Daca este vremea buna duminica, poate trecem pe la Balcik, pe la castelul reginei si ne intoarcem pe drumul propus de tine.

 

Eu as vrea sambata sa ajungem cat mai repede se poate si apoi muuuulte ore la piscina cu apa termala... :)

 

Apoi, la Azalia noi avm all inclusive si cred ca vom manca la hotel...

 

Poate mergeti si voi pe drumul scurt si vedem impreuna pe unde neintoarcem.

 

Super hotel...daca aveti drum spre bai termale,Azalia este alegerea buna.

 

Am reusit sa fac un film prin Varna si Balcik...sper sa va placa... Frumoasa tura si frumoasa si compania !

 

http://youtu.be/NK9LDqBHgrI

post-70705-0-47253500-1351337299_thumb.jpg

post-70705-0-56785200-1351337334_thumb.jpg

post-70705-0-13337400-1351337364_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...