Sari la conținut

piatra arsa


Postări Recomandate

dap frumoasa plimbare si peisage frumoase o singura nemlamurire am...cum sau inteles SS cu choperele ?...cam mare diferenta de categorie:)

In ce sens? Cred ca intre 110-120 e ok pentru orice moto, indiferent de categorie.

 

PS: Nu mai fi rau cu baiatu' ca nu a avut intentii rele. :P

 

La 10-15 km/h viteza maxima cu cat s-a mers, s-ar fi inteles perfect si cu mountain-bike-uri, daca ar fi fost...

:)

Asta da... :crack:

Cred ca cu o bicla era si mai fun si mai rapid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Beatrice, incepi sa dai idei. Ne luam toti bicle (bem ceva zdravan inainte pentru rezistenta la frig), le suim intr-o duba ..si direct acolo, pana nu asfalteaza nebunii.

Editat de gigivarga
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos M 1800 ala . Incep si eu cu intrebari ca Buggy..................... Se descurca 1800-ele pe viraje? Don't shoot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Beatrice...in sensul in care cei cu chopper de OBICEI merg mai releaxat cu o viteza mai mica de croaziera fata de un SS repet asta nu inseamana ca cei cu chopperle nu pot merge tare...de aici si intrebarea daca cei cu SS sau sincronizat cu chopperele la stilul de mers...eu unul am patito o data am mers in grup mai mare cu fostii colegi de club majoritatea cu chopper si din 60 70 nu o scoteau si sincer eu unul ma gandeam ca poate ajungem si noi la 100 100+ nu sunt regele vitezei sau ceva de genul dar categorii diferite regimuri de viteza diferite...oricum am inteles e ok inchei aici...

 

nu sunt rau dar am mai avut ceva discutii si la fel a inteles cam pe dos ce am zis si nu a ezitat sa dea cu paru de acceea atitudinea asta...succees

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff... Cei cu vitezane nu s-au sincronizat cu cioparistii. :crack:

Cel putin, cei din grupul asta, merg in regim de vitezane, numai motoru' e diferit.

 

M1800 sta foarte bine pe viraje, e mai greu cand trebuie sa-l manevrezi la viteza mica, gen prin padure, pe macadam, pe pamant alunecos... Acolo e mai nasol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intoarcere nu prea mai erau frumoase, e noroi si acum prin unele zone intime. :crack:

 

Sunt frumoase oricum, cruiserele sunt niste bijuterii. Din pacate nu prea mi se potrivesc ca si pozitie de stat pe ele (am niste probleme cu spatele) dar astea au fost prima mea iubire. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se stie de problema ta cu spatele. Poate data viitoare vi si tu sa schimbam ceva pareri despre encryptare (ce-o fi aia.. nu'sh).

 

Oah.. ca tare frumusele mai sunt motoarele ..si noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se stie de problema ta cu spatele. Poate data viitoare vi si tu sa schimbam ceva pareri despre encryptare (ce-o fi aia.. nu'sh).

 

Oah.. ca tare frumusele mai sunt motoarele ..si noi.

 

Haidi bre, a citit tot forumul topicul ala? :tomato:

 

Puteau sa nu fie asa de noi, nu am nimic cu cele mai vechi, daca sunt bine intretinute arata la fel de bine. :cheers:

 

De venit oi veni cu voi dar mai pe la primavara... s-a facut frig rau. :(

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff... Cei cu vitezane nu s-au sincronizat cu cioparistii. crackup.gif

Cel putin, cei din grupul asta, merg in regim de vitezane, numai motoru' e diferit.

 

M1800 sta foarte bine pe viraje, e mai greu cand trebuie sa-l manevrezi la viteza mica, gen prin padure, pe macadam, pe pamant alunecos... Acolo e mai nasol.

citeste mai cu atentie si ma pe indelete ce am scris ...poate o sa concluzionezi altceva decat ...cei cu vitazane nu sau sincronizat cu chopperisti ...oricum bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citeste mai cu atentie si ma pe indelete ce am scris ...poate o sa concluzionezi altceva decat ...cei cu vitazane nu sau sincronizat cu chopperisti ...oricum bafta

 

 

Sunt frumoase pozele, plimbarea, intelegerea intre diferitele clase - care intelegere te face sa pui intrebari. Inlatura plictiseala asta prin alte forme de manifestare...ca doamna de mai sus stie ce zice ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citeste mai cu atentie si ma pe indelete ce am scris ...poate o sa concluzionezi altceva decat ...cei cu vitazane nu sau sincronizat cu chopperisti ...oricum bafta

 

Cand ne-am dus a fost totul ok. Am mers in formatie de grup cu o viteza constanta, 90-100.

Pe serpentine am mers in sir, cei care au vrut sa se dea mai tare au fost primii, urmatorii mergeau mai lejer. Nimeni nu a ramas in urma, ne asteptam cand se facea sirul prea mare.

La intoarcere, 4 se grabeau si au luat-o inainte. Au fost 2 choppere si 2 vitezane. Nu se mai pune pentru ca daca nu se grabeau cei 4, ne intorceam tot in formatie de grup cu o viteza constanta.

 

Eu zic ca toti am fost de dragul plimbarii,fara sa vrea cineva sa dovedeasca ceva. (eu am vitezana, tu chopper, eu merg tare, tu nu poti)

Ne-am sincronizat toti,indiferent de tipul motorului, dupa parerea mea.

 

Poate ti-e mai greu sa intelegi, cum a fost plimbarea.

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt frumoase pozele, plimbarea, intelegerea intre diferitele clase - care intelegere te face sa pui intrebari. Inlatura plictiseala asta prin alte forme de manifestare...ca doamna de mai sus stie ce zice wink.png

intradevar frumoase poze si plimbarea ...intelegerea este ca nu sa inteles intrebarea...scuze de intrebare...succes

 

@sei...singurul care vrea sa dovedeasca ceva esti chiar tu care ai impresia ca le stii pe toate...dar defapt nu ai inteles nimic ...pacat ...bafta

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu am ce sa dovedesc.Eu incerc sa iti explic ca am mers toti lejer, indiferent de motor.

 

Tu o ti pe a ta.. pacat. Data viitoare daca nu iti cad gradele si vrei sa vezi cum e cu sincronizarea intr-un grup mai mare cu mai multe tipuri de motoare, vino si tu. ST4...

 

Bafta!

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu am ce sa dovedesc.Eu incerc sa iti explic ca am mers toti lejer, indiferent de motor.

 

Tu o ti pe a ta.. pacat. Data viitoare daca nu iti cad gradele si vrei sa vezi cum e cu sincronizarea intr-un grup mai mare cu mai multe tipuri de motoare, vino si tu. ST4...

 

Bafta!

 

daca citeai mai atent ce am scris in al 2 lea post vis a vis de intrebarea mea intelegeai ca am mers in astfel de grupuri cu mult inante ca tu sa experimentezi asa ceva de aici si intrebarea mea ai prins...nu stiu cat de mult tia iesit tie cu explicatul ca eu am citit alte aberatii daca imi raspundeai asta de la inceput era f ok ...

 

pritene sungurele mele grade sunt acelea de temepratura ...creca tie tiar trebui sa iti creasca nivelul de intelegere a unor intrebari si a nu da cu parul din prima ...plus ca eu tiam vb destul de frumos vad ca tu cam sari calul asa ...

 

multumesc de invitatie dar sunt cam la distanta fata de romania...inceraca sa analizezi la rece ce am intrebat si ce am zis nu te mai ofusca asa din prima...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos!!!

Are insa cineva idee daca se poate merge pana la Babele. Adica daca este voie?!

 

Eu am facut prostia asta cu xt 660 z si era sa ma ard grav de vreo 6000lei. NU e voie, clar NU e voie. E un afis mic intr-un boschet. Piatra arsa este ultima frontiera ca sa zic asa, de acolo in sus pe jos( daca nu vrei amenda ).

 

Doctor X zice ca este voie..................poate ca au modificat acum ceva............ dar nu cred.

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum daca te duci pana la babele tre sa mergi cu moto potrivit. Sau cum am mers noi prin padure....te chinui putin dar ajungi.

@Buggy si Sei.....aveti aceasi pasiune, poate nu sau inteles cuvintele, dar sunt convins ca daca se iese la o bere(sau vin fiert pe vremea asta) atunci lucrurile ar sta altfel.

Sunt puncte de vedere diferite dar prin sange tot 2 roti curge....

Bafta pe mai departe......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...