Sari la conținut

Bulevardul Basarabia


Rares78
 Share

Postări Recomandate

Salut,

Cca. acum o ora mergeam dinspre Muncii spre National Arena, pe bulevardul Basarabiei. Eram pe linia de tramvai in fata spitalului de copii, cand un taximetrist a intros in fata mea, fara sa se asigure. Am franat pana aproape de oprire, dar intram in el, oricum, asa ca am tras usor stanga si l-am acrosat usor in spate, motorul a cazut cu toate ca m-am chinuit sa il tin, motiv pentru care m-am ales cel mai probabil cu o ruptura musculara la piciorul drept. Taximetristul a dat clientii jos si a fugit. Masina e un Opel Corsa sau o Dacia Solenta, are numarul B-39-TMD. Daca il vede cineva prin oras va rog sa imi spuneti si mie la ce companie este taxiul respectiv.

Asfalt uscat si zero incidente tuturor

Editat de Rares78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa il identific eu primu` :)

...si spun asta fiindca am ferma convingere ca doar atunci cand o sa ne apucam sa le umflam ochii o sa ii facem sa ne bage in seama...toate actiunile pasnice si civice pentru constientizarea mosilor si soferilor de duminica nu au rezultate vizibile...asa ca da, eu sunt dispus sa ma cobor atat de jos incat sa le umflu ochii...cand li s-or desumfla, poate o sa-i caste a doua oara...scuze celor care dezavueaza ideea sau credinta mea, dar asta e opinia mea personala.

 

Trebuia sa ramai jos,chemat SMURD si asa mai departe, s-a fi miscat foarte repede lucrurile. Nu vorbesc basme,eu asa am procedat cand am observat ca soferul e beat.

nu am cazut, am reusit sa raman in picioare, a cazut doar motorul, pe dreapta, fara sa pateasca ceva...din cauza asta am ruptura musculara. Nasol e ca nu pot sa mai calc pe piciorul asta si o sa cam doara o perioada
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fugi la politie si declara accidentul....daca in 24 de ore nu se prezinta de bunavoie...o sa-l cheme politia si oricum o sa va intalniti. La politie o sa fiti amandoi si apoi tre sa-ti dea si asigurarea.

Dupa ce termini cu politia atunci poti sa faci si ce ai de gand.....

Ai rabdare si fa-o legal.....dupa o poti face si i.....

 

Fugi la locul faptei si cheama salvarea de acolo. Daca vine salvare vine automat si politia....o rezolvi repede asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna la politie, salvare.

 

Poate se invata minte, sa nu mai intoarca fara sa se asigure...

 

----------------------------------------------------------------------

 

Opel Corsa, taxi cu numarul B-39-TMD, licenta numarul 7940, condus de IACOB AUGUSTIN.

 

http://numeredemasin...m/info/B-39-TMD

 

Din partea lu' SiD, insanatosire grabnica !

 

Suna imediat la politie!!!

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna la politie, salvare.

 

Poate se invata minte, sa nu mai intoarca fara sa se asigure...

 

----------------------------------------------------------------------

 

Opel Corsa, taxi cu numarul B-39-TMD, licenta numarul 7940, condus de IACOB AUGUSTIN.

 

http://numeredemasin...m/info/B-39-TMD

 

Din partea lu' SiD, insanatosire grabnica !

 

Suna imediat la politie!!!

Multumesc pt info, o sa incerc sa vad la ce companie de taxi e nenea asta, si o sa ma plimb si eu prin oras cu el...

Tnq SiD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar fi incadrat la fuga de la locul accidentului si l-ar fi cautat imediat acasa,l-ar fi gasit beat si gata dosarul. Acum poti sa mergi pe amiabila sau poti sa mergi la spital ba chiar poti chema ambulanta acasa, durerile pot sa apara dupa cateva ore....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sfatul meu este sa apelezi la un avocat si la politie

nu este un incident atat de grav incat sa apelez la avocati, dar un ochi albastru ma racoreste...si pe el in constientizeaza ca motociclistii pot sa fie si altfel decat civilizati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar fi incadrat la fuga de la locul accidentului si l-ar fi cautat imediat acasa,l-ar fi gasit beat si gata dosarul. Acum poti sa mergi pe amiabila sau poti sa mergi la spital ba chiar poti chema ambulanta acasa, durerile pot sa apara dupa cateva ore....

Nu am ce amiabila sa cer...eu ma dau pe un streetfighter...deci nu am de ce sa ma plang de o zgarietura...dar varianta cu politia si asigurarea nu e rea...asa aflu cam tot ce am nevoie sa stiu...smart thinking bro!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram pe linia de tramvai in fata spitalului de copii, cand un taximetrist a intros in fata mea, fara sa se asigure. Am franat pana aproape de oprire, dar intram in el, oricum, asa ca am tras usor stanga si l-am acrosat usor in spate,

 

 

Intreb si eu, asta nu e culpa comuna ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Denumire firma: Iacob Augustin Intreprindere Familiala CUI: 21006065

  • Numar Registrul Comertului:F40/2675/2004
  • Cod postal:
  • Localitate:Bucuresti Sector 5
  • Judet:Municipiul Bucuresti
  • Adresa sediu social:Str. Oltina 3
  • Stare firma:Inregistrat Din Data 01 Ianuarie 2007

Surasa: http://www.firmepenet.net/Iacob-Augustin-Intreprindere-Familiala-Cod-Fiscal-21006065.html

 

http://www.strazibuc...ada-oltina.html

Editat de leoangi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresit ! Daca-i da buseala, probabil o sa fie el cel reclamat la politie si probabil tot el o sa aiba cel mai mult de pierdut. Corect e, sa fie el cel care anunta politia ( ori sa se prezinte la spital pentru un control si de acolo sa fie anuntata Pol.Rutiera). Taxistul nu si-a jucat corect cartea, putea sa coboare, sa-si ceara scuze si sa gaseasca o metoda de a se impaca cu "partea vatamata", pe langa un potential dosar penal aferent, taximetristul isi pierde painea 3 luni + amenda. Cu soferi d'astia "profesionisti", nu ai ce discuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...