Jump to content
Sign in to follow this  
PICAMAR

Pentru cei care prefera bocanci in loc de cizme

Recommended Posts

Pentru cei care prefera sa foloseasca bocanci in loc de cizme, exista si urmatoarea varianta, fiind conceputi special si pentru acest lucru:

Bocancii KLIM Adrenaline GTX ideali pentru snowmobile, sau ATV, se pot folosi chiar si pentru moto, datorita constructiei solide, suportului si protectiei pe care o ofera gleznei. Talpa solida, materialele rezistente, desenati special pentru astfel de activitati, ofera protectie pentru oasele piciorului: cale de la talpa, calcai, glezna, degete, tibie. Speciali construiti pentru zapada si ieri friguroase, ofera impermeabilitate prin membrana Gore Tex, izolatie Thisnsulate de 600 grame, fiind suficienti de inalti (comparabili cu cizmele de enduro) pentru a oferi confort in strat gros de zapada.

Talpa prezinta rizuri adanci, dar si crampoane pentru gheata.

Alte cateva detalii mai jos:

Dirt, snow, rain or sun, the Adrenaline GTX® Boot is up to the challenge. This versatile boot incorporates breathable GORE-TEX® product technology to keep riders’ feet warm and dry. This boot is the next generation of technical superiority, patterned after the original Adrenaline, which was the industry’s first snowmobile specific GORE-TEX® boot. Non-bulky and insulated, this boot will stand with riders as they challenge anything that comes their way.

• GUARANTEED TO KEEP YOU DRY®

• GORE-TEX® INSULATED COMFORT FOOTWEAR TECHNOLOGY

• 600 GRAM THINSULATE™ INSULATION DELIVERS OPTIMUM

WARMTH FOR THE MOST CONDITIONS

• EXTREMELY DURABLE HIGH-GRIP OUTSOLE

• PU MID SOLE ADDS CUSHION AND RESISTS PACKING OUT

• REMOVABLE MOISTURE-WICKING PERFORATED INSOLE

• KICKER TOE PIECE RESISTS WEAR FROM TUNNEL BOLTS

• STIFF DURABLE BOARD DISPERSES SHOCK AND PROTECTS

BOTTOM OF FOOT

• MULTI-LAYER SUBSTRUCTURE CONSTRUCTED FROM

PERFORATED MATERIALS TO INCREASE OVERALL

BREATHABILITY

• MOISTURE-WICKING LINER PLUSH LINER MATERIALS

• ANKLE CUTOUT PROMOTES FORWARD FLEX

• HIGH QUALITY, ANTI-SLIP, MOISTURE-RESISTANT LACES

• INTERNAL EVA FOAM CUSHIONS TOP AND TIPS OF TOES

• OFFSET LACING SYSTEM PROVIDES MAXIMUM SECURITY

WHILE PROTECTING LACES FROM ABRASION

• ANCHORED LACE LOOPS FOR SERIOUS CINCH-DOWN POWER

• USE OF A TECHNICAL SOCK IS REQUIRED TO ENSURE

GORE-TEX® FOOTWEAR TOP PERFORMANCE

• REPLACEMENT LACES AVAILABLE

post-31900-0-48465400-1351753326_thumb.jpg

post-31900-0-29964300-1351753469_thumb.jpg

Cat costa si cine ii vinde la noi?

Edited by sebaa

probabil ca cei din lista initiatorului...

Bocanc in loc de cizma, la o tura de "adv". Cizma este incomoda, uneori, dar cred ca situatia din imagine este mult mai incomoda

525546_388510674550581_719795431_n.jpg

probabil ca cei din lista initiatorului...

Bocanc in loc de cizma, la o tura de "adv". Cizma este incomoda, uneori, dar cred ca situatia din imagine este mult mai incomoda

si eu sunt de aceeasi parere, dar sunt multi care nu utilizeaza cizmele. Precum si nici toate cizmele de enduro sau touring nu ofera o protectie foarte buna. Bocancii acestia si ceilalti de la KLIM sunt special conceputi ca sa ofere protectie.

Probabil se mai gasesc si la magazinul din incinta Dual Tours (de pe soseaua Pipera) care mai are produse Klim, nu mai stiu cum se numeste magazinul.

Bocancii astia par OK pentru mers la munte, la temperaturile la care mergi cu asa ceva aproape toti motociclistii romani beau vin fiert si au mobra la iernat. Da, stiu ca unii chiar merg iarna, dar cred ca ei deja au echipament.

Interesant cum 220$ ajung in magazin in RO 220 Euro. Au si americanii taxe, mai mici dar diferenta nu e atat de mare ca sa justifice diferenta de pret. Noi avem o mare cantitate de fraieri care cumpara la asemenea preturi, asta ar fi explicatia.

Interesant cum 220$ ajung in magazin in RO 220 Euro. Au si americanii taxe, mai mici dar diferenta nu e atat de mare ca sa justifice diferenta de pret. Noi avem o mare cantitate de fraieri care cumpara la asemenea preturi, asta ar fi explicatia.

Mda, si enlezii cred ca au o cantitate mare de fraieri dupa logica ta ca la ei se vand cu 175GBP, adica 220EUR... Si asta se aplica la toate produsele si marcile care nu-s din Europa... e clar, toti europenii sunt fraieri.

"Enlezii" intotdeauna au mers dupa un curs valutar dubios, problema lor. Da, au si ei suficienti fraieri, altfel KLIM ar ajunge sa vanda online cu shipping international. Crezi ca "enlezii" au o inteligenta superioara pentru ca traiesc pe o insula sau pentru ca vorbesc limba enleza? Parca am vazut ca au cate 3 oua, toti mergeau pe strada cu cate unul in mana, asta ii fereste de fraieri :P

Mda, inseamna ca toata lumea profita de fraierii din Europa... nu numai Klim ci toti care fac motoare, echipamente, electronice, accesorii si orice altceva.... mai ales daca sunt bazati in state...

Doctore in economie, psihologie si multe altele, te respect.

Daca ai ceva interesant de spus, spune-o, altfel pastreaza-ti respectul pentru tine. Intre timp o sa continui sa imi iau echipamentul si ce mai am nevoie la pretul din SUA si livrare in Bucuresti, de pilda bocancii Icon (3 perechi de la 2 furnizori diferiti in Bucuresti), camera video pentru casca (Contour), geci si manusi, iar daca o sa am nevoie de ceva pentru care nu am magazin in Bucuresti o sa imi comand in continuare din SUA si platesc transportul. Pentru ca se poate.

exagerezi putin. nu toti sunt obligati sa caute cel mai bun pret.

mai tre sa si probezi ca esti o marime ciudata sau mofturos si na, tre sa ajungi in magazin.

mai trist e cand sunt magazine care nu au stoc si tre sa-ti aduca produsul. in cazul ala e direct loterie pe pret de Ro.

Probabil se mai gasesc si la magazinul din incinta Dual Tours (de pe soseaua Pipera) care mai are produse Klim, nu mai stiu cum se numeste magazinul.

Bocancii astia par OK pentru mers la munte, la temperaturile la care mergi cu asa ceva aproape toti motociclistii romani beau vin fiert si au mobra la iernat. Da, stiu ca unii chiar merg iarna, dar cred ca ei deja au echipament.

Magazinul este Motor Side si colaboram pentru produsele KLIM. Acolo puteti vedea si alte produse de enduro/adventure sau pentru snowmobile.

Referitor la pret, explicatia este ca aceste produse sunt introduse oficial in tara, adica au TVA, taxe vamale, se plateste comisionarul vamal ca sa ti le scoata din vama, etc. Si, bineinteles, ne asumam obligatiile pe care le avem atunci cand le vindem.