Sari la conținut

AEROGRAFIERE - VOPSIRE - AIRBRUSH CASTI - Discutii Generale


r.nistor
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 145
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sal. as dori sa-mi personalizez casca cu un airbrush de calitate. ma poate indruma cineva ?

pe casca ai o mentiune sa expui casca la factori chimici.poti afecta integritatea castii daca o vopsesti!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Buna ziua, sunt un incepator in ale aerografiei, si am apelat la acest forum pentru a va face o propunere.

Doresc aprofundarea acestui hobby,asa ca m-am decis sa aerografiez si casti moto.

Daca cineva dintre cei prezenti pe forum detine o casca pe care nu o mai foloseste (prafuita si uitata intr-un colt pe etajera :)) ),si se decide sa o stearga de praf si sa o puna in valoare de dragul vreumurilor apuse, atunci,aici intervin eu ...

Primesc casca,o aerografiez, si o returnez posesorului (din punctul de meu de vedere e mai bine zis Omului de Bine :D )fara nicio obligatie financiara ..

Daca este cineva care se incumeta,astept cu mare placere un raspuns.

Va multumesc anticipat pentru ajutor,

 

si cer scuze admin. daca nu am postat unde trebuie.

 

Atasez si cateva lucrari pentru a va face o idee. ( http://www.facebook....124100284397464 )

post-70102-0-62379400-1351773834_thumb.jpg

post-70102-0-56478900-1351774023_thumb.jpg

post-70102-0-01414200-1351774101_thumb.jpg

post-70102-0-41291300-1351774194_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo baiete ,ai talent mare,felicitari ! o sa-ti aduc si eu o casca dar intai sa ma gandesc la desen,e aproape noua casca folosita de 2 ori ,un agv k3 negru lucios ,dar nu o mai folosesc din 2009 ma gandesc la desen si te anunt

felicitari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa pui si o locatie ca sa vada lumea pe unde te afli ca asa poate se incumeta mai multi ...

in rest spor si foarte frumos din partea ta ca recunosti faptul ca esti incepator si esti dispus sa faci treaba fara costuri la inceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo baiete ,ai talent mare,felicitari ! o sa-ti aduc si eu o casca dar intai sa ma gandesc la desen,e aproape noua casca folosita de 2 ori ,un agv k3 negru lucios ,dar nu o mai folosesc din 2009 ma gandesc la desen si te anunt

felicitari

multumesc pentru apreciere,...cum ar spune englezoiul "take your time" :) eu o sa fiu prin preajma..

cu stima

 

ohooho...va multumesc in primul rand pentru promptitudine, imi place la nebunie spiritul saritor.o sa incerc sa lamuresc toate lucrurile pe rand :D

 

In primul rand sunt din Bucuresti,asta pentru ca am omis eu asta ,si de aceea apreciez remarca facuta de @ zven.

Optiunea mea pentru o casca mai veche,este pentru ca nu am mai lucrat pe asa ceva pana acum...si nici nu pretind ca sunt vreun as in domeniu,ci ma pasioneaza mult si sunt destul de perfectionist din fire,si nu as vrea sa "stric" o casca noua,de aceea am optat initial pentru una care sa fi fost agatata in cui.

daca este si o carena cu atat mai bine, le luam pe rand,ducem la bun sfarfit topicul asta cu casca :)),si apoi continuam.cu alte piese.

 

va multumesc tuturor inca o data pentru sprijin (sincer,ma insufleteste atmosfera forumului).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai iti dau eu ceva simplu de facut ... foarte simplu si e pe casca mea ... asta ca sa nu mai caut eu aerograf si sa ma chinuii pana imi sar capacele sa aerografiez eu.

Iti las pe pm date de contact si ne auzim cand ai timp pt mai multe info.

 

PS: vezi ca deja ai de munca pt toata iarna ... si pana maine o sa fi ocupat pana sezonuu viitor ... :crack:

Editat de Zven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt in bucuresti,zona unirii (exact in blocul de langa Hotel HOROSCOP)...

O sa trebuiasca marit "atelierul de lucru" care este balconul...cu atatea cereri deja vad stiva de casti cum ma sufoca :)) o sa vorbim sa vedem exact cum putem sa facem,as vrea sa multumesc pe toata lumea bunavoitoare :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca sunt primul care-i ofera ceva in schimbul muncii sale , cu toate ca nu a cerut .

Propunerea mea : iti dau un AGV K3 , negru lucios , "o rezolvi" si in schimb ca si plata iti fac cinste cu prima ocazie cand ajungi pe litoral cu o iesire la restaurant , sau la alegere , o seara intr-un club de noapte ( sunt si cuburi , bare de inox , fete topless ) . :)

Clubul il detine mamicuta mea :) , deci se rezolva . Aranjez sa te urci chiar tu pe cuburi daca vrei . :)

Deci ? Cum suna oferta ?

Incet , incet ajungi sa si incasezi cate ceva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ghipsuri aerografiezi? vreau ceva ca la avatar doar ca mumos :D

l-as fi aerografiat ,ca banuiesc aparenta,si vopseaua sunt mai usor de "carat" decat ghipsul...banuiesc ca presupune repaus din pacate...

 

am impresia ca exista un site, care se ocupa de tombole,si organizeaza extrageri intre useri :)) cred ca va trebui sa aprofundez politica acestuia.o sa incerc sa o iau din aproape in aproape initial,pana mi se termina "stocul" de vopsele, si cred ca o sa incep cu bucurestiul...revin cu informatii

 

cu stima tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...