Sari la conținut

AEROGRAFIERE - VOPSIRE - AIRBRUSH CASTI - Discutii Generale


r.nistor
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 145
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

l-as fi aerografiat ,ca banuiesc aparenta,si vopseaua sunt mai usor de "carat" decat ghipsul...banuiesc ca presupune repaus din pacate...

 

Fara gluma, daca te simti in stare sa transformi un ghips in cizma enduro cu modelul in fatza da un pret si o estimare de cat dureaza pe PM. Pe carje ma gandesc la ceva gen flacari... hotrod :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara gluma, daca te simti in stare sa transformi un ghips in cizma enduro cu modelul in fatza da un pret si o estimare de cat dureaza pe PM. Pe carje ma gandesc la ceva gen flacari... hotrod :P

am inteles,vorbim pe pm,si vedem ce putem face...carjele modelul "hotrod" daca nu ma insel,parca avea si dr.house bastonul facut asa intr-unul din sezoane...foarte tare ideea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar putea pune linistit . cam multi am vrea altceva pt castile noastre. da parca parca nu l-ea schimba :glare: asa ca i-ar merge afacerea mai ales la preturi rezonabile. spor baiatu.

buna seara dinou.

inca o data cu riscul de a ma repeta,apreciez sprijinul tuturor.

cat despre taxa,nu stiu ce sa zic... :)) o sa vina si timpul sa fac un business din asta,dar in corectitudinea mea vreau mai intai sa ma acomodez cu castile sa stiu pentru ce aplic taxa. ca asa taxe imi aplica si baietii din fatza blocului ptr un loc de parcare,si ei va spun sigur ca nu aerografiaza... :))

sper doar sa imi pot onora cuvantul fata de cat mai multi dintre dumneavoastra.

cu stima

 

ziua buna tuturor,

 

Precum am vorbit cu majoritatea celor interesati, saptamana acesta ma voi apuca de casti.

sper ca nu am omis pe nimeni, iar de am facut-o sa-mi fie cu "iertaciune".

Astazi am primit prima casca multumita lui STELIADIS.

Va voi tine la curent cu cele petrecute, si voi pune si poze cu rezultatele...o sa astept parerile domniilor dvs, pentru ca orice opinie o consider constructiva.

Sper ca rezultatele sa fie pe masura, si sa nu insel nimanui increderea acordata.

 

Cu respect,

Corvin Popa

Editat de ciocanelus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut mai am si eu loc pentru un filp-up pe care sa vrea ceva cu indieni ca pentru un chopperist FARA CRANII SI MORTI

daca accepti iti trimit casa saptamana ce urmeaza sa imi dai adresa

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor,

din pacate timpul (adica facultatea:D) nu mi-a mai permis sa intru foarte des...ma bucur sa vad inca activitate,iar celor care inca doresc asta le multumesc si in limita timpului si a culorilor,sper sa dau curs cat mai multor persoane.

saptamana aceasta am reusit intr-un final sa termin prima casca, aceea a lui steliadis dupa cum va spuneam intr-un post precedent.

a fost o lucrare pe care am facut-o cu placere,data fiind si mana libera lasata de acesta.astfel de la indemnul: "ceva cu indieni,cum am vazut ca ai mai facut" (observ ca prind nativii americani la public),am ajuns la rezultatul final pe care il voi impartasii cu domniile dumneavoastra.

maine dupa lacuirea finala voi reveni cu cateva poze,pentru a vedea de la ce s-a plecat si la ce s-a ajuns :))

o sa astept opiniile dumneavoastra,

 

cu bine,pana data viitoare,

cu stima

 

prima casca este gata:D

dupa cum v-am promis,voi posta cateva poze (a se scuza calitatea imaginilor),asteptand parerile domniilor dvs.

aceasta s-a intors la posesorul ei steliadis, caruia ii urez sa se bucure de ea...

dupa cum urmeaza :

 

cu stima

post-70102-0-10572700-1353153205_thumb.jpg

post-70102-0-40474000-1353153312_thumb.jpg

post-70102-0-31236000-1353153407_thumb.jpg

post-70102-0-41631400-1353153503_thumb.jpg

post-70102-0-72622500-1353153581_thumb.jpg

post-70102-0-05707800-1353153680_thumb.jpg

post-70102-0-13881300-1353153807_thumb.jpg

post-70102-0-05255800-1353154135_thumb.jpg

post-70102-0-97923100-1353154316_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am urmarit pana acum topicul tau si nu stiam daca sa ma bag sau nu. Cum am vazut pozele, m-ai convins sa-ti dau casca (un flip up, negru). Daca accepti, zi-mi, te rog, cum facem sa ajunga sub "pensula ta". Ca idee, eu am un Transalp si as vrea ceva ce simbolizeaza aventura, libertatea, mersul, etc... Ai mana libera in totalitate.

Merci,

Vice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

buna seara si la multi ani!!!

 

a fost o zi de 1 decembrie prolifica,iar mai tarziu cu permisiunea dumneavoastra,voi reveni cu cateva poze cu ultima casca terminata...incep incet incet sa ma prind cum sta treaba, asa ca va rog a fii indulgentzi :D

seara buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo ciocanelus, se vede ca esti foarte talentat, am si eu un prieten care e foarte bun cu aerograful si masina de tatuat dar nu a putut sa valorifice asta la noi in tara. A plecxat afara si face ce-i place pe bani frumosi. Sper ca tu sa poti face asta aici in Romania. In primavara daca iti trimiti o casca poti face ceva in genul "manga" ? Va fi pentru prietena mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

intr-adevar despre aceasta casca era vorba. multumesc pentru promptitudine si pentru apreciere.

ma bucur ca a iesit bine,nu era indeajuns sa imi placa doar mie :D

e un lucru pe care il fac cu mult drag, si ma ambitioneaza sa vad ca imi este apreciata munca...

 

cat despre casti, si eu sper sa fie la cat mai multe...mi-as dori asta, insa e o chestie care nu tine numai de mine,ci de doritori...asa ca doamne ajuta !

sper sa te bucuri de casca,si sa astepti cu nerabdare venirea primaverii.

 

ziua buna tuturor,

sa auzim numai de bine pana data viitoare

 

Bravo ciocanelus, se vede ca esti foarte talentat, am si eu un prieten care e foarte bun cu aerograful si masina de tatuat dar nu a putut sa valorifice asta la noi in tara. A plecxat afara si face ce-i place pe bani frumosi. Sper ca tu sa poti face asta aici in Romania. In primavara daca iti trimiti o casca poti face ceva in genul "manga" ? Va fi pentru prietena mea.

 

multumesc,

intr-adevar nu pot spune ca nu ai dreptate.sunt multe lucruri la noi care nu sunt apreciate precum peste hotare...asta incepand de la lucrurile esentiale, ce tin de viata,nu neaparat de talent. nu stiu ce o sa rezerve viitorul,dar sunt convins ca prin munca si perseverenta totul este posibil. asa ca uit repede de asta cand iau aerograful in mana si incerc sa imi dau toata silinta pentru a bucura ochiul celui care stie sa aprecieze.

 

cat despre casca, vorbim si vedem ce putem face...

cu stima

 

foarte misto asta. bravo. acum ca ai dovedit ce poti ia fa niste preturi sa stim si noi cam cum sta treaba. :crack:

 

ziua buna,

 

multumesc pentru apreciere in primul rand.

 

in ceea ce priveste preturile, intr-adevar ma vad nevoit sa iau in calcul asta.

am plecat de la ideea de a face gratis,si am incercat sa ma tin de cuvant in masura in care am putut.

insa terminand vopselurile,lacurile,si toate celelalte materii prime ce tin de buna functionare a hobbyului sunt pus in postura de a face asta.

 

facandu-mi calculele per casca cred ca de inceput undeva la 150-200 ron in functie de complexitate.

cat despre alte componente (rezervoare,carene si alte lucruri care mi s-au cerut) discut la momentul respectiv.

pentru cei care vor vedea asta ca masura extrema,si poate vor fii descurajati zicand ca "uite ce departe s-a aruncat si asta",tin sa precizez ca am calculat cam cat bag eu intr-o casca, nu vreau am vrut sa fiu lacom sau nerealist.

 

sper sa fiu privit cu aceeasi incredere cu care atzi facut-o inca de la inceput, cand nu stiam despre ce e vorba, si sper sa facem treaba impreuna in continuare.

acestea fiind spuse, va multumesc tuturor care atzi fost alaturi de mine, fie macar si cu o vorba de incurajare.

 

sa auzim numai de bine,

cu deosebit respect,

Corvin Popa

 

sper

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut,

Sa va spun povestea mea... nu, nu e fictiune... pe la inceputul lui decembrie, anul trecut... vorbesc cu userul "ciocanelus" sa-mi aerografieze casca, un Uvex flip up GT370. Toate bune si frumoase, stabilim pretul, ma intalnesc cu dumnealui in zona Unirii sa-i dau casca si ramane sa vorbim dupa vreo doua saptamani, ca mai are cateva casti inainte. Dupa ce trece aceasta perioada, il contactez si imi spune ca inca nu e gata, ca are multe casti si mai dureaza un pic. OK, ca si asa e iarna si nu am ce face cu ea pe raft, acasa. La inceput de ianuarie, dupa ce i-ar l-am contactat, imi spune ca vopseaua ce a avut-o a fost degerata si s-a exfoliat, dar primeste alta si se apuca imediat de ea..., ca ii pare rau, ca o face pe gratis ca m-a tot lungit... Ideea e ca de doua saptamani nu mai raspunde la telefon, la mail, la SMS... CIne-l stie, il rog sa-l contacteze... si sa-i spuna sa-mi raspunda...

Ar fi pacat sa apelez la autoritati sa ne lamureasca... Din fericire, am pastrat toate conversatiile cu dumnealui.

Ciocanelus, contacteaza-ma cumva, sa ne lamurim.

Vicentiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

v-am lasat mesaj privat. cat despre situatia creata, nu am fost niciun moment de rea credinta.situatia a fost generata de mutatul meu de la locatie,care m-a pus in imposibilitatea de a finaliza castile.

sper ca dupa ce aceasta discutie se va finaliza, sa se confirme ca totul a fost o lipsa de comunicare,si ca nu a fost vorba de altcva,pentru ca nu vreau sa mi se creeze o astfel de imagine.

Cu stima

Editat de ciocanelus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...